» »

Microsoft Authenticator - zamenjal telefon

Microsoft Authenticator - zamenjal telefon

GrimReaper3 ::

Potem ko sem zamenjal telefon, pa že prvič ne vem kaj sem sploh dajal na svoj osebni telefon, pač ker še nismo imeli službenega. Že takrat sem se hotel upirati kako lahko zahtevajo to, kaj pa če sploh ne bi imel privat pametnega telefona, ampak sem potem raje šel s tokom, ker je tako lažje.

No potem sem zamenjal telefon. Ko je Windows hotel da zamenjam geslo, mi pa ne dela nobena Office aplikacija več.

In zdaj berem, da naj bi jaz rabil še stari telefon:
https://www.a7la-home.com/sl/how-to-tra...

In kaj če ga nimam več? Drugače ga še imam doma, ampak sem že naredil factory reset, tako da je enako kot če ga ne bi imel več.
In kaj sedaj, brez maila za vedno ali se da kako drugače urediti?

Tista navodila, ki smo jih takoj dobili, tako padejo v vodo. Mislim, kot da ni noben pomislil na ta scenarij, najbrž da boš imel isti telefon za vedno.
Zdaj če bom dajal, bom dajal na službenega, tega bomo imeli verjetno dlje časa, pa tudi itak se gre za službo in nimam kaj delati tega s privat telefonom.

V glavnem je pa sedaj tako da tako na računalniku kot na mobitelu dobim 2-mestno številko namesto 6-mestne. Pač rabim postopek kako se vse to resetira, da lahko začnem od začetka po navodilih, ki smo jih dobili.

vertom ::

Živjo,

če prav razumem je problem, da ne moreš več uporabljati O365, ker si zamenjal telefon in nisi prenesel Microsoft Authenticator aplikacije na novi telefon.
Kar se tiče O365 in MFA je še najmanjši problem. Kontaktiraš svojega administratorja in ti lahko resetira MFA preko admin konzol in se zadeva postavi na novo od začetka.
Večji problem bo v kolikor si imel na MS Authenticatorju še MFA za druge spletne strani.

GrimReaper3 ::

OK, hvala. Office 365, ja.

brbr21 ::

vertom je izjavil:

Kar se tiče O365 in MFA je še najmanjši problem. Kontaktiraš svojega administratorja in ti lahko resetira MFA preko admin konzol in se zadeva postavi na novo od začetka.
Kaj pa če admin menja/izgubi telefon? >:D

frke ::

Se mi je zgodilo podobno...

Zdaj uporabljam Twilio Authy - je dobra zamenjava za MS Authenticator.
Instaliraš na več naprav (telefon, računalnik), 2fa se med seboj seboj sinhronizirajo. Če izgubiš eno napravo - se ne zgodi nič - še vedno imaš vse 2fa

XIIT ::

brbr21 je izjavil:

vertom je izjavil:

Kar se tiče O365 in MFA je še najmanjši problem. Kontaktiraš svojega administratorja in ti lahko resetira MFA preko admin konzol in se zadeva postavi na novo od začetka.
Kaj pa če admin menja/izgubi telefon? >:D

Če ni totalen kekec, ima backup.
Če je kekec, kliče v Indijo na Microsoft Support.
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

WizzardOfOZ ::

Prijavi se na www.live.com z ms accountom, pojdi v nastavitve accounta pod security in tam izklopi dosedanji MS authenticator pa ga nastavi na novem telefonu.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MFA in zaklep samega sebe

Oddelek: Loža
211537 (397) napasi
»

Microsoft: ne uporabljajte večstopenjske avtentikacije s SMS ali telefonskimi klici

Oddelek: Novice / Varnost
479628 (1185) Mr.B
»

YubiKey in 2nd Factor Authentication

Oddelek: Informacijska varnost
375386 (1333) Matija82
»

IT politika podjetja (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
768236 (4292) tony1

Več podobnih tem