» »

Sodišče plačilo

Sodišče plačilo

«
1
2

bigbada ::

Pozdravljeni,

Lepo prosim za pomoč oz. nasvet

Od sodišča LJ sem prejel pošto da bi moral plačati neki znesek (cca. 13.000€), ko je oče prejemal socialno pomoč.
Očeta nisem poznal, on je živel v LJ, jaz v MB pri mami. Mati je bila samohranilka. Stikov nismo imeli nikoli.
Jaz očeta nisem niti nikoli videl, edino dobil sem obvestilo lani da je umrl nenadne smrti in sem potem tudi bil vabljen na upravno enoto Maribor kjer je bil pač neki postopek, gospa tam me je vprašala če sem poznal očeta itd.

Še rojstno dnevne čestitke in nič nisem dobil od njega v življenje, sedaj pa bi moral jaz to plačati :( ? Kaj naj naredim...

Prosim za neko pomoč oz. nekaj

PacificBlue ::

Vračilo socialne pomoči doleti dediče. Zakaj se pa nisi odrekel dedovanju po ocetu? Take stvari se je treba prej pozanimat.
I’m out.
:3

bigbada ::

Kje bi se kaj odrekel? Meni ni nihče nič vprašal...
Dedoval nisem nič od njega. Dobil nisem nič..

Ne vem o čem govoriš? Jaz njega nisem niti poznal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bigbada ()

2dark ::

Ampak si njegov dedič. Edino kar se boš morda zmenil, da ti znižajo znesek.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

bigbada ::

Dedič česa?

To ni normalno... Jaz njega sploh nisem poznal, niti videl ga nisem enkrat v življenju in sedaj bi moral plačati njegovo socialno pomoč?

Od njega nisem imel nič dobrega v življenju, še voščil ali poklical me ni nikoli.

Jao...

Ali se da to kako urediti preko pravnika / odvetnika?

Je kdo imel podobno izkušnjo..

Takega denarja nimam...

koyotee ::

Ja očitno si dedoval oz. se dedovanju nisi odpovedal. Kar na lepe oke ne terjajo nobenega.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

PacificBlue ::

potem tudi bil vabljen na upravno enoto Maribor kjer je bil pač neki postopek, gospa tam me je vprašala če sem poznal očeta itd.

??
I&#8217;m out.
:3

kgtjera ::

Na zapuščinsko razpravo si bil vabljen? Načeloma se takrat lahko odpoveš dediščini.

bigbada ::

kgtjera je izjavil:

Na zapuščinsko razpravo si bil vabljen? Načeloma se takrat lahko odpoveš dediščini.


Ne da bi vedel?

Ko je oče umrl, sem bil vabljen na upravno enoto in tam me je gospa vprašala če sem očeta poznal... Povedal sem ji da ne in da nismo skupaj živeli.. Ko umre da se naredi neki zapisnik... In to je bilo to...

Nič drugega...

Kako je sploh to možno.. Nič nisem imel z njim, nisem ga poznal, nič nočem z njim. Zakaj imam zdaj neke stroške...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bigbada ()

Kalibri ::

bigbada je izjavil:

Pozdravljeni,

Lepo prosim za pomoč oz. nasvet

Od sodišča LJ sem prejel pošto da bi moral plačati neki znesek (cca. 13.000€), ko je oče prejemal socialno pomoč.
Prosim za neko pomoč oz. nekaj

Kako je ime tej pošti? Tožba? Sklep o izvršbi?

Ti pošilja pravdni oddelek, zapuščinski oddelek, izvršilni oddelek?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kalibri ()

Bizkit45 ::

Nikoli še nisem bil na zapuščinski, si pa predstavljam da gre nekako takole.
Vprašajo te ali bi rad dedoval ali pa bi se rad odpovedal. Cifre ali je pozitivna ali negativna ti nikoli ne povedo (pravilno). Če si človeka poznal (mati, oče, sestra, ..) potem seveda deduješ, če ti je to v interesu. In ker si človeka poznal, tudi pribljižno veš kaj deduješ (ni nujno). Če pa človeka ne poznaš, pol pa verjetno ne deduješ, saj se lahko zgodi ravno to o čemer je sedaj tema. Zakaj se nisi odrekel, če osebe niti nikoli nisi srečal..opa, ker si upal da bo kakšen evro z lufta priletel, ofc. Če bi dobil 13k, potem ta tema nebi bila odprta, ali pač?

bigbada ::

Ne, meni ni nihče nič vprašal ali se čemu odpovem ali ne.

Jaz nočem imeti nič z njim in tudi nič z njim nisem imel.

Prilagam slike tega dokumenta, kdor se spozna prosim za pomoč:

Prvi list je tole "vabilo na zapuščinsko obravnavo"
 slika1

slika1



Drugi list za njim pa je to da je prejemal socialno pomoč in bi moral nakazati 13.000€ na njihov trr..
 slika2

slika2



Ali pa kaj narobe razumem?

hvala za pomoč

Kalibri ::

Ti vse lepo piše.
Vabljen si na zapuščino. Tam dediščini _ne boš sprejel_ tako kot ti piše v vabilu.

Ker je prejemal socialno pomoč, država predlaga, da se zapuščina zmanjša za znesek socialne pomoči. Če je zapuščine za 100 jurjev, se bi zmanjšala za ta znesek, preostanek dedujete dediči.

Načeloma velja, da dolg ne more biti večji, kot je vredna zapuščina. Torej ne moreš biti v minusu. Vseeno ne sprejmi zapuščine. Ne da se odpoveš, ne sprejemaš. Ker je razlika med enim in drugim.

Lahko pa se zapuščina ne zmanjša, če ste dediči pripravljeni ta isti znesek plačati. Kar ne boš, ker nisi pripravljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kalibri ()

bigbada ::

Jaz sem bolj s kmetov in me take stvari kar vržejo iz tira.

Torej ne bom rabil nič plačati če se odpovem "dediščini"?

Če prav razumem...

lp

Kalibri ::

Če ne sprejmeš. Parkrat preberi, pa boš razumel. Nič kritičnega še ni zaenkrat.

Btw če na vabilu ne pobeliš ure, in dneva, opravilne številke, potem je isto, kot če bi pustil ime in priimek zgoraj. Ker so naroki objavljeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kalibri ()

SigmundSg ::

Bizkit45 je izjavil:

Nikoli še nisem bil na zapuščinski, si pa predstavljam da gre nekako takole.
Vprašajo te ali bi rad dedoval ali pa bi se rad odpovedal. Cifre ali je pozitivna ali negativna ti nikoli ne povedo (pravilno). Če si človeka poznal (mati, oče, sestra, ..) potem seveda deduješ, če ti je to v interesu. In ker si človeka poznal, tudi pribljižno veš kaj deduješ (ni nujno). Če pa človeka ne poznaš, pol pa verjetno ne deduješ, saj se lahko zgodi ravno to o čemer je sedaj tema. Zakaj se nisi odrekel, če osebe niti nikoli nisi srečal..opa, ker si upal da bo kakšen evro z lufta priletel, ofc. Če bi dobil 13k, potem ta tema nebi bila odprta, ali pač?


To se ve že prej (vrednost zapuščine), preden kdorkoli poda dedno izjavo. Načeloma sodišče pošlje v vednost dedičem to omejitev po 128. členu ZD, kjer piše znesek, koliko je "dolžan" zapustnik državi oz. občini, preden je sploh zapuščinska obravnava. To ne pomeni, da je to treba plačat, ampak če dediči plačajo ta znesek, potem ni omejitve dedovanja in vse podedujejo zakoniti dediči.

Je pa tako, da dediči itak ne prevzamejo dolgov v celoti, ampak samo do višine vrednosti podedovanega premoženja. Primer: Zapustnik ima 5k EUR na TRR (celotna zapuščina), upniki pa od njega terjajo 10k EUR; plačat moraš samo 5k EUR, ki si jih podedoval.

bigbada ::

bigbada je izjavil:

Ne, meni ni nihče nič vprašal ali se čemu odpovem ali ne.

Jaz nočem imeti nič z njim in tudi nič z njim nisem imel.

Prilagam slike tega dokumenta, kdor se spozna prosim za pomoč:

Prvi list je tole "vabilo na zapuščinsko obravnavo"
 slika1

slika1



Drugi list za njim pa je to da je prejemal socialno pomoč in bi moral nakazati 13.000€ na njihov trr..
 slika2

slika2



Ali pa kaj narobe razumem?

hvala za pomoč

PovemVfaco ::

Bizkit45 je izjavil:

..opa, ker si upal da bo kakšen evro z lufta priletel, ofc. Če bi dobil 13k, potem ta tema nebi bila odprta, ali pač?


Tega bi ga moralo bit sram? Kdo se je pa še branu zastonj dnarja in zakaj bi se, če ni treba?

bigbada ::

Kalibri je izjavil:

Če ne sprejmeš. Parkrat preberi, pa boš razumel. Nič kritičnega še ni zaenkrat.

Btw če na vabilu ne pobeliš ure, in dneva, opravilne številke, potem je isto, kot če bi pustil ime in priimek zgoraj. Ker so naroki objavljeni.


Hvala za odgovor oz. pomoč.

tony1 ::

"Vseeno ne sprejmi zapuščine. Ne da se odpoveš, ne sprejemaš. Ker je razlika med enim in drugim."

Kalibri, lahko pojasniš razliko?

Tomas 33 ::

Vračilo socialne pomoči in varstvenega dodatka s strani dedičev ob dedovanju

Če je umrli imel premoženje, lahko država ali občina, ki je umrlemu plačevala socialno pomoč oz. varstveni dodatek, zahteva zmanjšanje dedne mase za višino te pomoči. Tu se smatra, da je prejeta pomoč pomagala ohraniti vrednost premoženja umrlega (dedne mase) in je zato država oz. občina upravičena do dela dediščine.

To pomeni, da se celotna dedna masa zmanjša za vsoto prejete pomoči, oz. del prejete socialne pomoči, kot to določa Zakona o socialno varstvenih prejemkih. Ostanek dediščine pa se razdeli med dediče. Dediči lahko dedujejo tudi celotno premoženje, če prejeto pomoč vrnejo sami.

V posameznih primerih, ko bi takšno vračilo materialno ogrozilo dediče, lahko le-ti od pristojnega CSD-ja zahtevajo oprostitev tega vračila.


link

delavec44 ::

tony1 je izjavil:

"Vseeno ne sprejmi zapuščine. Ne da se odpoveš, ne sprejemaš. Ker je razlika med enim in drugim."

Kalibri, lahko pojasniš razliko?


Kolikor jaz vem, gre le za variacije odpovedi.

Odgovornost za dolgove
Dedič je odgovoren za zapustnikove dolgove do višine vrednosti podedovanega premoženja. Dedič, ki se je odpovedal dediščini, ni odgovoren za zapustnikove dolgove.

V kolikor se odpoveste dedovanju v korist sodediča, torej mu svoj dedni delež odstopite, pa se šteje, da ste z dednim deležem razpolagali in tako odgovarjate za dolg zapustnika, do višine vrednosti dednega deleža, s katerim ste razpolagali.

Kdo deduje, ko se odpovemo dedovanju?
Odpoved dedovanju velja velja tudi za vaše potomce, torej za potomce dediča, ki se je odpovedal dedovanju. Tako se šteje, kakor da sploh niste bil dedič, vaš dedni delež pa se razdeli med ostale sodediče. Enako velja tudi, če se dedovanju odpove oporočni dedič razen, če ne izhaja iz oporoke, da je imel oporočitelj kakšen drug namen.

Odpoved dedovanju le v svojem imenu
V izjavi o odpovedi dedovanju lahko izrecno izjavite, da se odpovedujete samo v svojem imenu. V tem primeru se iz vidika dedovanja šteje, kot da bi umrli pred zapustnikom. Vaš dedni delež se tako razdeli vašim potomcem.

SigmundSg ::

tony1 je izjavil:

"Vseeno ne sprejmi zapuščine. Ne da se odpoveš, ne sprejemaš. Ker je razlika med enim in drugim."

Kalibri, lahko pojasniš razliko?


Ni točno tako, lahko se odpoveš dediščini ali pa lahko odstopiš svoj dedni delež drugemu dediču (s tem je mislil, da ne sprejmeš). Prednost tega, da odstopiš svoj dedni delež, je v tem, da si še vedno dedič in v primeru, če se recimo čez 1 leto najde dodatna zapuščina zapustnika za katero nisi vedel, lahko tisto zapuščino nato podeduješ, če tako želiš (na novo moraš podati dedno izjavo glede novo najdenega dela zapuščine). Če se pa odpoveš, pa je to v celoti, velja tudi v prihodnosti in nimaš nikoli več pravice do dedovanja po tem zapustniku.

delavec44 ::

SigmundSg je izjavil:

Ni točno tako, lahko se odpoveš dediščini ali pa lahko odstopiš svoj dedni delež drugemu dediču (s tem je mislil, da ne sprejmeš). Prednost tega, da odstopiš svoj dedni delež, je v tem, da si še vedno dedič in v primeru, če se recimo čez 1 leto najde dodatna zapuščina zapustnika za katero nisi vedel, lahko tisto zapuščino nato podeduješ, če tako želiš (na novo moraš podati dedno izjavo glede novo najdenega dela zapuščine).


Slabost tega je pa, da ti odgovarjaš za dolgove v višini odstopljene dediščine. Jaz se tega ne bi šel.

T440 ::

Samo, da ne bo OP potem naknadno ugotovil, da se je hkrati z odpovedjo 13.000 EUR obveznostim do Ministrstva za socialne zadeve, odpovedal tudi 200.000 EUR vrednemu stanovanju po pokojnem očetu in bo potem odpiral novo temo da kaj pa zdaj...
Lahko pridobiš podatke o tem, kaj je oče imel v lasti? Si preveril vsaj v zemljiški knjigi stanovanje v katerem je živel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T440 ()

bigbada ::

Kolikor vem ni imel nič, tako so mi rekli na upravni enoti ob "smrtnici". Živel je v "občinskem" stanovanju in prejemal socialno pomoč.

Ima pa še enega brata nekje v LJ tudi, ki ne vem kdo je.

Jaz bom se kar lepo odpovedal vsemu, nočem imeti nič opravka s tem. Imam raje mirno življenje. Ta pošta me je sedaj precej pretresla... Nisem pričakoval kaj takega.

hvala za odgovore

tony1 ::

Obema tnx za pojasnilo.

delavec44 ::

bigbada je izjavil:

Kolikor vem ni imel nič, tako so mi rekli na upravni enoti ob "smrtnici". Živel je v "občinskem" stanovanju in prejemal socialno pomoč.

Ima pa še enega brata nekje v LJ tudi, ki ne vem kdo je.

Jaz bom se kar lepo odpovedal vsemu, nočem imeti nič opravka s tem. Imam raje mirno življenje. Ta pošta me je sedaj precej pretresla... Nisem pričakoval kaj takega.

hvala za odgovore



Ti se samo pomiri, ker to so standardne zadeve. Sodišča ne zanima kakšen odnos sta imela, pač si dedič. Imaš dobre nasvete v tej temi in boš to speljal brez problema.

fikus_ ::

Na zapuščinski boš izvedel, kaj je pokojni imel v lasti, za dolg do države že veš.
Ni to nek bavbav, sodni-k/-ca je čisto normal-en/-na oseba, če kaj ne razumeš, vprašaj.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

bigbada ::

http://www.pravnitelefon.si/pravna-podr...

"Dediči so dolžni vrniti prejeto socialno pomoči le na podlagi prejete dediščine. Če zapustnik ni zapustil nobenega premoženja, potem država oziroma občina ne moreta zahtevati vračanja socialne pomoči. Če dediči niso dedovali ničesar, potem jim ni potrebno vračati ničesar."

Se moraš te razprave udeležiti na sodišči ali lahko pošlješ pisno da se odpoveduješ vsemu?

Ker na listu piše da lahko tudi pisno...

brbr21 ::

Hm, a se ni to nekaj časa nazaj ukinilo? Vračanje socialne pomoči?

delavec44 ::

Lahko se pisno samo jaz bi ti svetoval, da se udeležiš zapuščinske razprave. Lahko tam še kaj zveš.

Utk ::

Na zapuščinsko kar pejt, tam povej sodniku tako kot je, fotra nisi poznal, plačat ne misliš nič, če je kaj za dobit po tistem dolgu, pa vzami, zakaj ne, kdo pa bo, če ne ti. Če tako rečeš sodniku, bo tako napisal, ne skrbi. Ni sodniku v nekem interesu, da od tebe pobere 13 jurjev, jebe se njemu za državo.

birtija ::

Primer 1: teta, neporočena, brez otrok, solastnica 1/2 njive (vredne cca. 2800€). Občina je na zapuščinski razpravi prijavila dolg cca. 16K€. Vsi še živeči ožji sorodniki, bratje in sestre so se odpovedali dedovanju , oče tudi v imenu svojih otrok. Nesorazmeren dolg do vrednosti premoženja. Občina je postala lastnica 1/2 njive.

Primer 2: umre zadnja teta, neporočena, brez otrok, ki je imela v lasti malo kmetijo, vredno cca. 40k€. Hkrati je imela dolg do občine cca. 4k€, ker ji je na koncu življenja občina plačevala domsko oskrbo. Na zapuščinski obravnavi je bilo lepo pojasnjeno, kakšni so znani dolgovi in kdo ima terjatev. Dedič sprejme dedovanje, a je sklep o dedovanju pravnomočen šele po poplačilu znanih dolgov. Dedič že prej uredi pogreb, plača vse stroške, po zapuščinski uredi vse papirje v zvezi z novo lastnino, plača davek na dediščino, na koncu proda kmetijo, poplača sebi znesek vračila dolga in vse stroške, ki jih je imel z pridobitvijo in upravljanjem zapuščine, spet plača davke in mu na koncu ostane za ena Internorm vhodna vrata. In izgubi dve leti življenja, sekiranja in živcev, iskanja kupcev za kmetijsko zemljišče.

Ni vse zlato kar se sveti! Za tisti ostanek se je bilo potrebno kar potruditi. Je bila pač mala "jerbšna".

Nasvet: če ni premoženja, ki bi poplačalo dolg vsaj v nekaj kratniku dolga, se na zapuščinski odpovej dediščini v svojem in imenu svojih otrok, če jih imaš. In boš mirno spal in ne imel imel nobenih postopkov pri notarjih, davčni, GURSU etc.

LP

DamijanD ::

Odvisno od narave premoženja verjetno? Čeprav nekdo, ki ima sredstva na banki verjetno ne prejema teh socialnih pomoči...

MIHAc27 ::

Samo tko vmesno vprašanje... ko je zapuščinska zaključena, a se naknadno še lahko uveljavlja kake dolgove, ki prej niso bili znani. Verjetno je kak rok, če sploh.
In ali se potem še lahko odpoveš, če bi bili večji kot dedna masa?

Glede na situacijo (oče v občinskem stanovanju, prejemnik pomoči) je najbolj zdravo se odpovedati vsemu in imaš mirne živce.

LeyaPrive ::

MIHAc27 je izjavil:

Samo tko vmesno vprašanje... ko je zapuščinska zaključena, a se naknadno še lahko uveljavlja kake dolgove, ki prej niso bili znani. Verjetno je kak rok, če sploh.
In ali se potem še lahko odpoveš, če bi bili večji kot dedna masa?

Glede na situacijo (oče v občinskem stanovanju, prejemnik pomoči) je najbolj zdravo se odpovedati vsemu in imaš mirne živce.


Ja, lahko se najde še kak upnik, ki ni prijavil terjatve v zapuščino. In potem rabiš dokazovati, da odgovarjaš samo do višine podedovanega.
Vsaj meni se je tako zgodilo, da mi je ena x zavarovalnica pol leta po zapuščini poslala izvršbo. In to 1 mesec preden bi zapadlo. Sem bila besna kot ris, ker je bilo to v petek popoldne pred prvomajskimi prazniki, ko se nikogar ni dalo priklicati. Rok za ugovor pa 8 dni. Smo dali pritožbo in ugovor, pa se je 1 mesec kasneje vseeno nenapovedano narisal rubežnik na vrata in trdil, da ni seznanjem z ugovorom. Zahteval 1 k (dolg na izvržbi je bil 200 €).

Yossarian ::

bigbada, svetujem ti, da greš na zapuščinsko obravnavo. Tam se bo ugotavljalo, kaj spada v premoženje in če je premoženja v vrednosti manj kot to, kar terja država, potem bo itak vse dobila država, ker se bo dedovanje omejilo na celotni zapuščini.

Če pa je premoženja precej več, npr. da ima na TRR prišparanih cca 30.000 EUR, pa še kakšno stanovanje in kakšen dober avto, potem se bo omejilo dedovanje za terjan znesek na TRR (13.000 EUR), preostalo pa bo šlo v zapuščinsko maso in se bo razdelilo med dediče.

Še enkrat, pojdi na narok in če boš videl, da ni vredno dedovat (sodnika vprašaj tudi, ali so kakšni upniki prijavili kakšne dolgove in koliko), se na naroku odpovej dedovanju in ne boš za nič odgovarjal. Če ne boš šel ali pred tem na sodišče ne boš podal dedne izjave, da se odpoveduješ dedovanju, bo sodišče štelo, da se priglašaš k dedovanju.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

c3p0 ::

Lukavi upniki ponavadi čakajo, da je zapuščinska obravnava mimo in so znani dediči, nato pa komaj prijavijo svoje terjatve.

Potem pa še boljše, če si npr. dobil petino nekega stanovanja, skrajno nezanimivo, na banki pa imaš denar, lahko startajo na tvoj denar, ne na solastnino.

Ales ::

Seveda, mnogo ljudi narobe sklepa, da bodo dolgove pokojnika morali poplačati le z dejansko dediščino. Pa temu ni tako.

Upnik se komot usede na plačo, prihranke, avto, karkoli pač, kar dedič ima. Ni nobenega pravila, da se mora dolg poplačati prav z premoženjem, ki se je dedovalo.

Deduješ recimo neko hiško nekje... in dobiš lepo poskus izvršbe na plačo ter prihranke na banki.

velikBrokoli ::

Malce nevmesno vprašanje, ampak kaj se pa zgodi v primeru, da nekdo podeduje neko nepremičnino in jo kasneje proda, ko je vse že pravnomočno in prepisano na dediča v ZK. Po tem se pa najde nov dedič (recimo nezakoniti sin). Ali lahko v temu primeru nov dedič dobi karkoli nazaj, kakšni so tu postopki?

Utk ::

Lukavi upniki ponavadi čakajo, da je zapuščinska obravnava mimo in so znani dediči, nato pa komaj prijavijo svoje terjatve.

Itak itak. Taki morajo imet prekleto dober razlog, da se niso prej javili.

Bellzmet ::

Kako pa to zdrži na sodišču, če zamudijo rok za prijavo terjatve? Če je že konec zapuščinske?

c3p0 ::

velikBrokoli je izjavil:

Malce nevmesno vprašanje, ampak kaj se pa zgodi v primeru, da nekdo podeduje neko nepremičnino in jo kasneje proda, ko je vse že pravnomočno in prepisano na dediča v ZK. Po tem se pa najde nov dedič (recimo nezakoniti sin). Ali lahko v temu primeru nov dedič dobi karkoli nazaj, kakšni so tu postopki?


Čaka ga dolga sodna pot.

delavec44 ::

Saj takoj, ko na zapuščinski kaj ni čisto, te sodnik lepo napoti na zasebno tožbo, zapuščinska gre pa na čakanje (premoženje zamrznjeno). Par let mečkanja ni nič nenavadnega.

Enako, če je zapuščinska pravnomočna, te lahko kasneje zasebno toži. Če je predmet prodan, potem lahko dobi le denar.

Invictus ::

@OP

Če nisi imel stikov in ne poznaš stanja, se odpovej dediščini. Boš imel najmanj problemov.

Zdaj, če si edini dedič in je tvoj fotr res imel neko premoženje (kar dvomim), potem moraš pa malo skalkulirati. Računaj na to, da bo šlo poleg teh 13k še nekaj denarja za razne postopke, takse, itn... Da ne boš na koncu v minusu.

Sodišče bo na zapuščinski predstavilo premoženje pokojnika, ti se pa lahko odločiš kako in kaj...

BTW., lahko, da bo tam še kak dedič, recimo trenutna partnerka, ali še kak drug njegov otrok.

Pa še to:

Edino kar podpiši na zapuščinski, je odpoved dedovanja. Da ne bi slučajno podpisal kakega CSD dokumenta, kjer prevzemaš dolg očeta. Ne na zapuščinski, ne kdaj kasneje. Verjemi, da bodo poskušali dobiti tistih 13k.

Pač izkušnja iz lastne familije, kjer je CSD mojo mami hotel prepričati, da podpiše skbništvo za svojo teto, ki ji je CSD plačeval dom, sama pa ni imela nič premoženja in nič potomcev.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

WhiteLenate ::

brbr21 je izjavil:

Hm, a se ni to nekaj časa nazaj ukinilo? Vračanje socialne pomoči?

Zakon o socialno varstvenih prejemkih (Uradni list RS, št. 61/10, 40/11, 14/13, 99/13, 90/15, 88/16, 31/18, 73/18, 196/21 – ZDOsk in 84/23 – ZDOsk-1)

54.a člen
(omejitev dedovanja)

(3) Dedovanje zapustnikovega premoženja, ki je užival pomoč v skladu s predpisi o socialnem varstvu, se omeji v vrednosti pomoči, ki jo je zapustnik prejel iz naslova denarne socialne pomoči oziroma varstvenega dodatka, če mu je bila ta pomoč dodeljena, ker je imel v lasti stanovanje, v katerem je dejansko prebival ter imel prijavljeno stalno prebivališče, katerega vrednost je presegala 120.000 eurov, in ki si s tem stanovanjem preživetja začasno ni mogel zagotoviti zaradi okoliščin, na katere ni mogel vplivati:

1. in v zadnjih 24 mesecih denarne socialne pomoči ni prejel ali jo je prejel največ osemnajstkrat ali

2. je v zadnjih 24 mesecih denarno socialno pomoč prejel več kot osemnajstkrat in je soglašal z vpisom prepovedi odtujitve in obremenitve nepremičnin, katerih lastnik je bil, v zemljiško knjigo v korist Republike Slovenije.

Mato989 ::

Fak še en tip ki je nepismen in ne zna prebrati kaj piše na vabilu in kar paničari
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

c3p0 ::

Invictus je izjavil:


Pač izkušnja iz lastne familije, kjer je CSD mojo mami hotel prepričati, da podpiše skbništvo za svojo teto, ki ji je CSD plačeval dom, sama pa ni imela nič premoženja in nič potomcev.


Če misli taktizirat in bilokaj druga kot odpoved dediščini, je boljše it z odvetnikom. Eni se zmedejo in podpišejo vse, potem pa nova tema na forumu. Kaki so sodniki, raje ne bom pisal.

DamijanD ::

WhiteLenate je izjavil:


1. in v zadnjih 24 mesecih denarne socialne pomoči ni prejel ali jo je prejel največ osemnajstkrat


Zakaj so zakoni pisani na tak čuden način. Če napišem po "naše":
X == 0 || X < = 18
zakaj ne preprosto
X < = 18
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dedovanje po bratrancu

Oddelek: Loža
394454 (2402) Yossarian
»

Oporoka - dedovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13717118 (13395) sekvoja
»

Kdo plača pogreb? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13940214 (34967) Mehmed
»

Odpoved dedovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9332434 (30594) Okapi

Več podobnih tem