» »

Filmi vseh filmov

Filmi vseh filmov

1 2
3
4

Zmajc ::

- Blade Runner,
- Blade Runner 2049

wajdouc ::

Terminator 2. Zaradi razvoja likov in zadnjega stavka: če se lahko robot nauči ceniti človeško življenje, mogoče se lahko tudi mi.
Schindler's List.
Johhny Got His Gun. Meni najboljši anti-war film.

3p ::

Par naključnih, ki jih s hitrim preletom nisem videl omenjenih:
Trainspotting, Juno, Fargo, Blue Velvet, Moonrise Kingdom, Rear Window, Vertigo, Jagten, Sunset Blvd., The Truman Show, Dogma, Scott Pilgrim vs. the World, Shaun of the Dead, Fight Club, Double Indemnity, Match Point, Das Leben der Anderen, Green Room, Du levande.........

vnetidebater ::

Princess bride
Man in tights
Labyrinth

Linko ::

Hobit + LOTR - tak 1x na leto si ga ogledam.
Boter 1&2
Shawshank redemption
Green Mile
American History X
Alien
Memento

kuglvinkl ::

GrX je izjavil:

yansek je izjavil:

Ja, dober režiser in igralci, kakšna revizija filma, trailer pitrm pa se npr sam odločim ali bi si ga ogledal.

Recimo Birdman se mi zdi nepozaben.

Meni se pa zdi ekstra počasen in dolgočasen.


A vidiš, kako smo si različni - men se zdi čist presežek.

vnetidebater je izjavil:

Princess bride
Man in tights
Labyrinth


Kater Labyrinth, tist z Bowijem al tist s Jenifer COnnely?

Linko je izjavil:

Hobit + LOTR - tak 1x na leto si ga ogledam.
Boter 1&2
Shawshank redemption
Green Mile
American History X
Alien
Memento


ja, vse je treba pogledat.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Pimoz ::

donvito je izjavil:

Zanimivo, da noben ni omenil Schindlerjev seznam, meni je top.

Ah, Spilbergova laznjivka. Ne, nicesar ne zanikam, samo ne prebavljam, ko mi nekdo hoce neko laz prodati kot resnicno zgodbo. Pa ceprav je v vsaki lazi delcek resnice.
Ce pa gledas kot neko izmisljeno dramo postavljeno v znan cas in prostor je pa ok.

IL_DIAVOLO ::

Joker(2019)
Whiplash

Za tretjega se ne morem odločit, se ne spomnim nobenega podobno izjemnega, ki te nabije s powerjem, ki ga ta 2 filma več kot očitno imata. Acting on another level.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

yansek ::

Recenzija, ne revizija.
Kaznilnica odrešitve tudi, pa po moje tudi kakšni od igralcev: Jake Gyllenhaal, Casey Affleck...

VaeVictis ::

Sicer ni najboljši film vseh časov, samo vseeno se splača pogledati:

Dogville (2003)
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

PacificBlue ::

Papillon(1973)
Trainspotting
Event Horizon

Lahk bi še dodal Machinist, Pulp Fiction, The Shawshank Redemption, Alien, Conan the Barbarian(1982), The Dune, Flash Gordon..

Preveč jih je:/
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

opeter ::

Jaz pa LOTR ne morem gledati, enostavno se preveč vleče ... Hobit je bil rahlo boljši, bolj gledljiv.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

yansek ::

Meni filmi od Quentin Tarantina niso preveč všeč, res pa, da sem si jih ogledal le ene par. Preveč nasilja ki se mi zdi da je samo sebi namen, kakšnga nauka pa nisem zasledil.

trenerkar ::

In Time
3 Idiots
One Flew Over The Cuckoo's Nest
The Good, the Bad and the Ugly
Django Unchained
A Beautiful Mind
The Dark Knight
The Shawshank Redemption
10 000 BC
Apocalypto
Shutter Island
Big Short
Mad Max
Idiocracy

SuperKripto ::

JanBrezov je izjavil:

SuperKripto je izjavil:

Film vseh filmov je vase zivljenje, realnost sestavljena kot slikice na filmskem traku. Ampak ker je oko nepopolno, vidi slike kot film. Zakaj bi gledal filme, ki jih posname in ustvarja nekdo drug? Pa se zavedate, da film mocno vpliva na podzavest, da je v bistvu kot programiranje. Pri tem pa ne veste, kdo je financiral film, kdo stoji za tem in kaksen namen ima pri tem. Morda veste ime reziserja, scenarista in del ekipe ampak jih ne poznate osebno. Zakaj bi dopustili nekomu, ki ga ne poznate, da vpliva na vaso podzavest?

Ker je življenje načeloma dolgočasno. Vse bolj ali manj vpliva na podzavest. Filmi ti omogočajo, da doživiš absurdno situacijo, ki je sam v resnici ne bi doživel, brez da si v resnični nevarnosti. Film predstavi fiktivni problem (neodvisen od agende avtorja) in en scenarij razpleta (popolnoma odvisen od agende avtorja). Vedno lahko zavrneš predstavljen razplet in nadomestiš s svojim.

Pogosto se vračam temle filmom:
The Hunt for Red October
A Few Good Men
Margin Call
The Big Short


zanimivo, da imajo podoben odgovor tudi ljudje, ki so odvisniki od drog. Sicer ne enacim droge s filmom. Ampak s filmom se da zelo dobro manipulirat mnozice. S filmom lahko cisto prevzgojis gledalce, jim zamenjas pogled na svet, razmisljanje, zivljenski stil, nakupne navade, legitimiziras nemoralna pocetja, reklamiras varanje, pohlep, korupcijo, celo droge, hitro hrano, holivudski nacin zivljenja. Lahko jim scasoma spremenis okus za zenske/moske, za doloceno politiko, lahko jim vcepis v glavo lazno zgodovino, propagando. hkrati pa lahko vsebujejo subliminalna sporocila.

yansek ::

To je vse res po moje. Če se da kritično in z distance konzumiras in si previdnen kaj v prvi vrsti sploh konzumiras.

Bezukhoff ::

https://www.imdb.com/title/tt0099348/?r...

Director's cut je sicer nekje na štirih urah, but worth every minute of it, če kaj, je Kevin Costner zadnji pravi kavboj of the old west, čeprav tukaj igra unionističnega vojaka.

FoxKnox ::

Kar se tiče filmov vseh filmov je zame top 1 Inglourious Basterds od Tarantina, zame bajboljša komedija vseh časov.Tarantinovi dialogi preprosto sekajo npr :" Ali poznate vse nemške častnike v Franciji ?"
"Poznam vse, ki jih je vredno poznati " ali pa " Če hočeš še kdaj jesti klobaso z zeljem mi takoj s prstom na zemljevidu pokaži, kje se skrivajo tvoji fantki in kakšne igračke so prinesli s seboj " Film DJANGO UNCHAINED pa bi postavil tesno na drugo mesto. Sem pač Tarantinov fen in ni težko 2 ali 3 ure gledat njegovih filmov, kakšnega moraš gledat večkrat, da sploh dojameš celotno poanto .
Pa še nekaj super filmov :
SAVAGES Oliver Stone
HUNTING PARTY z Richardom gereom
CATCH ME IF YOU CAN
FOREST GUMP
THE GREY ZONE
THE GREEN MILE
INSEPTION

Spajky ::

"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

oo7 ::


vnetidebater ::

kuglvinkl je izjavil:


Kater Labyrinth, tist z Bowijem al tist s Jenifer COnnely?


Če se ne motim sta oba igrala v istem vrhunskem Labirintu (film iz leta 1986).

Sem pa pozabil še na Goonies. :D

Zgodovina sprememb…

mailer ::

Šele zdaj pogledal The hateful eight, sploh ne vem, če sem že gledal tko odf**** film.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

kuall ::

mailer je izjavil:

Šele zdaj pogledal The hateful eight, sploh ne vem, če sem že gledal tko odf**** film.

Spada med mojih top 10 filmov vseh časov. Sem ga pogledal vsaj 10x. Fajn vzdušje pričara.

opeter je izjavil:

Jaz pa LOTR ne morem gledati, enostavno se preveč vleče ... Hobit je bil rahlo boljši, bolj gledljiv.

Jaz tudi ne. Poleg tega ne morem gledat: Avatar, kill bill, matrika, zvezdne steze pa še kaj bi se najdlo. večine teh filmov nisem nikoli pogledal niti jih ne bom nikoli preden se stegnem. :D ne vem kako vem, da so shit ampak kar vem. avatar sem se še prisilil pa še to komaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Han ::

Prva matrica (The Matrix) je vredna ogleda.

Aramis ::

vnetidebater je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:


Kater Labyrinth, tist z Bowijem al tist s Jenifer COnnely?


Če se ne motim sta oba igrala v istem vrhunskem Labirintu (film iz leta 1986).

Sem pa pozabil še na Goonies. :D



Je kdo gledal The Dark Crystal
https://www.imdb.com/title/tt0083791/?r...

Tudi solidna zadeva

trenerkar ::

Dodal bi še The Platform

brett ::

Moji top trije filmi:
1 Ben-Hur (1959),
2 Dances with Wolves (direct. cut),
3 LOTR The Fellowship of the Ring EE.

Po posameznih zvrsteh pa gornjim trem dodam:
- T2 EE (akcija)
- Shawshank Redempition (drama)
- The Thing (grozljivka)
- Heat (triler)
- Mad Max: Fury Road (futuristični, apokalipsa)
- JFK EE (politični)
- Kagemusha (vojni)
- Indiana Jones Temple of Doom (pustolovski)
- The Good, the Bad, the Ugly (vestern)
- The Kingdom of Heaven EE (zgodovinski)
- There's Something about Mary (komedija)
- Alien (ZF)
- LOTR The Return of the King (epski)

SloLord ::

Trainspotting
Terminator 2
Shawshank Redempition
The Shining
The Godfather
Forrest Gump
Goodfellas
One Flew Over the Cuckoo's Nest
Cidade de Deus
Saving Private Ryan
The Green Mile
Ben-Hur
The Silence of the Lambs
Intouchables
Léon
Apocalypse Now
Braveheart
.
.
.
It is I, Leclerc!

c3p0 ::

The Fountain mi je bil precik dober.

AEx_1-7 ::

Diarios de motocicleta (2004)
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

papasmrk ::

Moji top 10 filmi so:
- Matrix (samo 1.del)
- Good Fellas
- K-PAX
- Green Mile
- Shawshank Redemption
- Prestige
- Fracture
- Silence Of The Lambs
- The Thing
- The Exoricst

(vrstni red je naključen)
Za komentiranje se moraš prijaviti

kuall ::

Veliko ljudi bo reklo, da je Shining od Kubircka eden najboljših filmov vseh časov, tudi Spielberg. Čeprav ga veliko ljudi ni maralo, ko so ga prvič videli. Jaz se strinjam s tem in tudi meni, ko sem ga prvič videl ni bil nič posebnega.

Horas ::

res ni nič posebnega
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Kurzweil ::

Pri tem topicu je najbolj hudo to... da vedno znova odprem ta topic, da bi vendarle našel kaj omembe vrednega, kar še nisem gledal... pa na teh seznamih vedno znova vidim filme, ki sem jih gledal že vse prevečkrat... verjetno nisem edini tu?

jimyboy ::

Rad gledam filme v katerih hot bejbe razbijejo in postrelijo armado moških in letos jih ni majkalo:

Kate, Jolt, Gunpowder Milksake, The Protege

Invictus ::

Tud sam ne vem, zakaj je Shining tako kulten. Mogoče moram še 1x pogledat...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c3p0 ::

Meni je bil zelo dober, tista atmosfera velikega praznega hotela, padanje v norost... Kubrick No.1

donvito ::

c3p0 je izjavil:

Meni je bil zelo dober, tista atmosfera velikega praznega hotela, padanje v norost... Kubrick No.1

Meni je boljši Spartacus, čeprav mi Kubrick ne leži najbolj. Eden takih je tudi Federico Fellini, enim je top, eni ga pa ne prenesejo.
:)

AEx_1-7 ::

Professione: reporter (1975)
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

KakoLepo ::

Opazil sem, da slovenscina ni ravno najboljsa za svet filma. Sem pa ugotovil, da je slovenscina ena izmed najlepsih jezikov za pravljice, za domisljijski svet, kjer je vse mogoce. Tako lepo se slisi slovenscina v kaksnih starejsih pravljicnih zgodbicah in nedolznih pesmicah. tako pravljicno in nedolzno. Neverjetno lepo. Posledicno ugotavljam (moje mnenje), da nima ravno prevec uspeha v filmskem svetu, zato ker je danasnji filmski svet vse prej kot nedolzen. pac, moje mnenje. Slovenscina je tako lepa in nedolzna, da ne premore kaj dosti grdih besed, ki bi bile originalno slovenske. Slovenscina se slisi lepo tudi v kaksnih filmih, ki so pravljicni, kot recimo kekec ali pa kaken mladinski film, ki je tudi del nedolznega sveta, kot je sreca na vrvici, pa morda poletje v skoljki. Pa tist film, se ne spomnem imena, ampak se spomnem en slovenski film, mislim da snemam v osemdesetih ali devedesetih, tudi pravljicen, nekaj z gusarji oziroma pravljicna zadeva, pesem v filmu "pustite nam ta svet". Pesmice iz risank kot so palcek David, medvedek uhec, zvenijo tako pravljicno. Pesem hugo od cukov tudi. Pa dost drugih pesmic. Curi muri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: KakoLepo ()

Alexius Heristalski ::

Naslov filma je Čisto pravi gusar.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

KakoLepo ::

Alexius Heristalski je izjavil:

Naslov filma je Čisto pravi gusar.

Hvala.

KakoLepo ::

Je morda kdo gledal film Eragon? Nisem gledal, zato sprasujem tukaj, ce je morda vreden ogleda. Na ta film sem slucajno zasledil, ker sem nekaj bral o avtorju slovenskega grba, ki je med drugim govoril o simboliki zmajev. ker pa ima nasa prestolnica simbol zmaja na svojem grbu, so nekateri na to temo privlekli film z naslovom Eragon. Sneman je bil na slovaskem in madzarskem, Glasbo za film je sestavil Patrick Doyle, ki je ustvaril tudi partituro za Harry Potter in ognjeni kelih iz leta 2005 .

Nekdo v komentarjih je povedal, da Film Eragon, ki smo si ga pred leti med Novoletnimi prazniki lahko ogledali na eni naših televizij, govori o Zmajevih jezdecih, ki naj bi nekdaj skrbeli za mir na svetu. Zmaj se tu simbolno pojavlja kot "vsemogočni nad-jaz" s svojo osebnostjo in navidezno neukrotljivo močjo. Naloga jezdeca je, da ga obvlada do te mere, da postane eno z nim in na ta način, z Zmajevo pomočjo premaga zle - predvsem ego-usmerjene stvore, ki s svojimi negativnimi lastnostmi povzročajo nemire po svetu. Konec citata.

Je kdo gledal in ali je vreden ogleda? Mi je pa zanimiv se posebi zato, ker so ga "kritiki" skritiziral, da je neumen in da ni dober. Tisto, kar pa je res film za poneumljanje, pa ponavad pohvalijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: KakoLepo ()

KakoLepo ::

Ko sem omenil film o zmajevih jezdecih pa sem se spomnil enega filma, mislim da iz osemdesetih ali devedesetih, kjer je pesem "never ending story" in se gre morda podobnost, gre za decka, ki jezdi po enem velikem bitju, ki morda malo spominja na bitje, bolj podoben letecem gigantskem psu kot pa zmaju, ceprav na nekaterih knjigah o "never ending story" je upodobljena bolj zmajeva podoba, ampak se sprasujem, ce ima kaksno povezavo, vsaj v zgodbi ali nauku, sporocilu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: KakoLepo ()

KakoLepo ::

edit, na wikipediji pise, da oba filma med drugim izhajata iz Nemcije, "never ending story" izhaja iz nemske knjige, s tem, da film Eragon nastal po knjigi, ki je crpala snov med drugim tudi iz germanske mitologije, iz starogermanske pisave run itd. tudi ruske mitologije, oziroma slovanske mitologije in nekaterih drugih mitologij. Tko da teoreticno sta zgodbi oziroma mitologiji lahko povezani. Mi je pa zanimivo, ker avtor slovenskega grba pravi, da nekoc niso imeli jezik znanosti in so te energije opisovali po pravljicnem jeziku. Danes pa imamo znanost in pravi, da se s tem ukvarja med drugim geomantija in noosfera.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: KakoLepo ()

paraboŁa ::

The fall. Izjemno lep film, za katerega mi ni jasno zakaj ni bolj poznan.

Zgodovina sprememb…

tevtoni ::

Sem slisal, za nov film, da naj bi bil dober. Nisem gledal, samo sprasujem, ce je kdo gledal film, naslov ne glej gor, oziroma dont look up z Leonardom Dicapriom in drugimi zvenecimi imeni, naj bi bilo zelo veliko igralske zasedbe dobitnikov oskarjev.

Nekateri pravijo, da film prikazuje realnost, spet drugi pravijo, da tisti, ki so to posnel, da se posmehujejo v faco clovestvu, kak naj bi bili neumni, ko zaupajo medijem itd. Mislim, da je film zacel snemat pred kovidom in zato naj bi bil se bolj zanimiv. Ceprav je tematika o meteoritu, ampak mislim, da so tako posneli na tak nacin, da zgodbo komot lahko zamenjas s temo o podnebnih spremembah ali kako drugo aktualno globalno tematiko. Je kdo gledal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tevtoni ()

Kodrnusa ::

Dober film... Za mene prikazuje realnost. Parodija na Trumpovo administracijo.

ytodf ::

Kodrnusa je izjavil:

Dober film... Za mene prikazuje realnost. Parodija na Trumpovo administracijo.

Tjah, Meryl Streep je kar dobra parodija na Trumpa, vodijteljski par tudi, sploh pa social media... Precej globlje je to bilo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ytodf ()

melvins ::

ytodf je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Dober film... Za mene prikazuje realnost. Parodija na Trumpovo administracijo.

Tjah, Meryl Streep je kar dobra parodija na Trumpa, vodijteljski par tudi, sploh pa social media... Precej globlje je to bilo...

Ja, ampak film je opisan, kako imajo milijarderji moc narest karkoli si zelijo. Pa se vseeno pozvizgajo na druge ljudi in poskusajo bolj obogatet. Kaj pa tist milijarder iz tega filma, Bash, je tudi parodija? V opisu navajajo tudi kako ima dopamin prek smartphonov velik vpliv na mozgane ljudi.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najbolj ganljivi in kurjo-polt delajoči prizori (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7510608 (5266) Aston_11
»

Filmi, ki bi jih lahko gledali 100x (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
17735000 (19895) GrimReaper
»

najljubši film? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
809461 (6528) Poldi112
»

Predlagajte filme... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10620633 (18394) Alexius Heristalski

Več podobnih tem