» »

Acdc efekt

Acdc efekt

Bistra ::

Zanima me kateri efekt bi kupil za kitaro , da bi se čimbolj približal zvoku acdc.Vem ,da oni nimajo efektov, ampak jaz nimam kitar in ojačevalca kot oni.

Poldi112 ::

Kaj pa imaš?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Kurzweil ::

Če imaš Facebook, ti predlagam, da greš s tem vprašanjem v FB skupino Slovenski kitaristi...

A. Smith ::

"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

kunigunda ::

floyd1 ::

Nek čim boljši modeler efekt po mojem. Idealno kak Line6 helix, ampak ker verjamem, da je to za večino nas amaterjev precej predrago (in tudi preveč komplicirano za vrhunsko nastavit), je na drugem cenovnem koncu kak Mooer ali Nux, ki tudi solidno opravita svoje delo, je pa treba vseeno nekaj učenja in testiranja za dobre rezultate. Na netu itak vse piše in to je osnova za nastavitve. Za piko na i mogoče še Shaffer replica efekt od SoloDallas, ki simulira njihov predpotopni koncertni wireless.
Pa kitara v stilu SG seveda. Humbuckers so tu obvezni, single coil magneti ne dajo tako "polnega" zvoka.
In ja, ACDC za tisti njihov zvok ne uporabljajo efektov in tudi zato je njihov sound kar težko nastavit brez tapravega glasnega Marshallovega lampaša.
Nenazadnje si je treba pogledati tudi njihov način igranja - npr. dušenje nekaterih strun pri različnih akordih tudi naredi čudeže pri boljšem zvoku, ko ga malo "zažagaš"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Električna kitara (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12115352 (276) ReRMh
»

Sodobnejša glasba (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5212086 (11054) Jst
»

Program za snemanje kitare na racunalnik

Oddelek: Zvok in slika
161851 (1532) .:joco:.
»

Pc za demo posnetke..cubase

Oddelek: Kaj kupiti
342765 (2391) Axis69
»

El. kitara

Oddelek: Kaj kupiti
363260 (2261) icek

Več podobnih tem