» »

Svoboda izražanja

Svoboda izražanja

««
«
1 / 9
»»

PacificBlue ::

Pomeni svoboda izražanja tudi možnost negativnega ali žaljivega izkazovanje predsodkov in pomislekov do določene ideje/ljudi/religije?

V naši ustavi piše(39. člen)

Zagotovljena je svoboda izražanja misli, govora in. javnega nastopanja, tiska in drugih oblik javnega obveščanja in izražanja. Vsakdo lahko svobodno zbira, sprejema in širi vesti in mnenja.



To kar se dogaja na Švedskem po mojem ne sodi v sistem demokraticnih vrednot, ki jih drugače zagovarjamo..ali pač?

https://www.rtvslo.si/svet/evropa/sveds...

AtaŠtumf ::

Ce lahko kuris zastavo, knjige, ..., zakaj ne bi smel Korana, Biblije itd.?

Sploh, ce si kupil zadevo.

Saj kuris zadevo, ki jo imas v lasti?

Po svoje enaka logika, kot right to repair.

Ce kupis, je tvoje in lahko delas s tem, kar zelis.
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AtaŠtumf ()

redtech ::

Na koncu pa pridemo kam? Zažigamo druge, da se večina lahko svobodno izrazi.

Ker horda hitro zbezlja že ob objavi, da bo tip podelil iphone, playstation...

Pravila bi morala biti vedno strožja, CA pa je prikaz rahljanja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

MadMicka ::

Vsaka ustavna pravica je omejena z drugo ustavno pravico. Zagotovljeno je varstvo človekove osebnosti in dostojanstva. Zdej, če je nekdo veren, ni primerno, da nekdo izraža svobodo govora na ta način, da se kuri biblijo, ali kaj podobnega. Lahko pa komot reče, da gre v bibliji za preživete principe delovanja, ki so lahko bili koristni pred dvatisoč leti, danes pa smo naredili korak naprej. Tu se ta meja med eno in drugo svoboščino skoz čas in prostor spreminja. Pač malo zdrave pameti je potrebno pri teh zadevah.

BlaY0 ::

AtaŠtumf je izjavil:


Ce kupis, je tvoje in lahko delas s tem, kar zelis.

Itak. Zato to narediš pri sebi doma v svojem kaminu.

Samo je dobra fora... v državo spraviš par đihadistov, ki kvazi zažgejo Koran, naprej pa se odvija kakor se pač odvija :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Colt1911 ::

AtaŠtumf je izjavil:

Ce lahko kuris zastavo, knjige, ..., zakaj ne bi smel Korana, Biblije itd.?

Sploh, ce si kupil zadevo.

Saj kuris zadevo, ki jo imas v lasti?

Po svoje enaka logika, kot right to repair.

Ce kupis, je tvoje in lahko delas s tem, kar zelis.


Po moje (in po Gretino) ne bi smeli kuriti , ampak bi morali dati v reciklažo.

Poldi112 ::

Po svoje je zanimivo, kako smo se včasih zgražali nad kurjenjem knjig, danes pa to zagovarjamo.

In ne, ne zagovarjam prepovedi kurjenja. Menim pa, da je vsaj necivilizirano, če ne direkt butasto.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Colt1911 ::

Pizduni , kaj ša ni dovolj CO2 v ozračju?;(

blink ::

AtaŠtumf je izjavil:

Ce lahko kuris zastavo, knjige, ..., zakaj ne bi smel Korana, Biblije itd.?

Sploh, ce si kupil zadevo.

Saj kuris zadevo, ki jo imas v lasti?

Po svoje enaka logika, kot right to repair.

Ce kupis, je tvoje in lahko delas s tem, kar zelis.


Recimo zato, ker so nekatere stvari kaznive?

ZJRM-1
15. člen: Uničevanje državnih simbolov Kdor na javnem kraju namenoma zažge ali kako drugače poškoduje ali uniči zastavo ali grb Republike Slovenije, zastavo Evropske unije ali zastavo druge države, se kaznuje z globo 50.000 tolarjev.

BlaY0 ::

Poldi112 je izjavil:

Po svoje je zanimivo, kako smo se včasih zgražali nad kurjenjem knjig, danes pa to zagovarjamo.

In ne, ne zagovarjam prepovedi kurjenja. Menim pa, da je vsaj necivilizirano, če ne direkt butasto.

Mah ne vem če kdo to resno zagovarja. Zame je to isto, kot če bi kupil Kinder jajčeš in se potem posnel kako skočim nanj in ga speštam. Kaj s tem dokazujem? Nič, razen da mi je neznansko dolgčas in sem neznansko potreben kakršnekoli pozornosti.

blink je izjavil:


Recimo zato, ker so nekatere stvari kaznive?

ZJRM-1
15. člen: Uničevanje državnih simbolov Kdor na javnem kraju namenoma zažge ali kako drugače poškoduje ali uniči zastavo ali grb Republike Slovenije, zastavo Evropske unije ali zastavo druge države, se kaznuje z globo 50.000 tolarjev.

Ahh, nič ni kaznivo, zgolj prekršek. Če imaš dobrega "sponzorja", lahko skuriš veliko zastav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

DamijanD ::

Meni osebno svoboda izražanja ne pomeni zažiganja/uničevanja stvari.

fulk ::

Tu se strinjam. Muslimani naj imajo svoj koran. Ampak ne v naših deželah.

bciciban ::

Kurjenje verske knjige bi moral bit nek tak test pred vstopom v državo.

Če te zažgana verska knjiga ne gane, te spustimo noter, sicer te pošljemo nazaj od koder si prišel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

feryz ::

Ahhh, dajte no mir.
To ni nobena sveta knjiga. Zgolj sprintan papir. Kot vsak drugi.

Poldi112 ::

Seveda je sveta knjiga (saj jo kot tako dojema ogromno muslimanov), in z zažigom namenoma žališ tujo religijo / izkazuješ nestrpnost oz. omejenost.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Ales ::

Poldi112 je izjavil:

Seveda je sveta knjiga (saj jo kot tako dojema ogromno muslimanov), in z zažigom namenoma žališ tujo religijo / izkazuješ nestrpnost oz. omejenost.

"That's just like, your opinion, man."

Kdor morda ne ve, zgornji citat ima religijsko podlago!

BlaY0 ::

fulk je izjavil:

Tu se strinjam. Muslimani naj imajo svoj koran. Ampak ne v naših deželah.

Zakaj ne?

Unilseptij ::

MadMicka je izjavil:

Vsaka ustavna pravica je omejena z drugo ustavno pravico. Zagotovljeno je varstvo človekove osebnosti in dostojanstva. Zdej, če je nekdo veren, ni primerno, da nekdo izraža svobodo govora na ta način, da se kuri biblijo, ali kaj podobnega. Lahko pa komot reče, da gre v bibliji za preživete principe delovanja, ki so lahko bili koristni pred dvatisoč leti, danes pa smo naredili korak naprej. Tu se ta meja med eno in drugo svoboščino skoz čas in prostor spreminja. Pač malo zdrave pameti je potrebno pri teh zadevah.


Po mojem kurjenje knjig nima nobene zveze z dostojanstvom posameznika, ne glede na to ali je veren ali ne, prav tako tudi ne s svobodo izražanja, čeprav gredo argumenti kurjačev v to smer. Zadeva je pač samo knjiga in lastnik jo lahko uniči, če se mu zahoče. Če bi jaz doma na dvorišču skuril svojo biblijo ali koran, ki ju imam na polici, nihče ne more trditi, da mu kakorkoli posegam v pravice... torej problem ni v samem kurjenju, bi rekel, bolj v tem, da se to počne javno z namenom podpihovanja verskih strasti in konfliktov. Edina kolikor toliko konsistentna pozicija kurjačev bi bila, da kurijo vse verske knjige, kar jih je in s tem kot ateisti protestirajo proti vsem oblikam vdiranja verskih dogem v politiko in konec koncev tudi širšo družbo, saj v 21. stoletju tam nimajo kaj početi in so naše po bibliji oblikovane tradicije in predsodki ravno tako trapasti kot islamski ali katerikoli drugi.

Zadeva je žalostna iz razloga, da kurjenje katerikoli knjige pomeni samo nezrelost družbe, ki svoje probleme in frustracije simbolično rešuje z uničenjem predmetov, ki naj bi bili njihov vzrok, pri čemer pa seveda to nikoli ne reši ničesar. Znak svobodne družbe je ravno to, da nobene knjige ni treba skuriti, ker mora biti dovolj že, da je samo ne preberemo, če tega ne želimo.

mr_chai ::

Eni res naivno razmišljate.

Tukaj gre za simbolni pomen. Gre za javno kurjenje knjig. In čigar simbolni pomen je nestrinjanje in neodobravanje tujerodnih religij, predvsem islama.

Če jaz na prešercu zažgem Koran, ne delam tega zato, ker je knjiga moja in lahko, temveč zato, da postavim jasno sporočilo, da islam v naši deželi ni zaželjen in ga ne sprejemam.

BlaY0 je izjavil:

fulk je izjavil:

Tu se strinjam. Muslimani naj imajo svoj koran. Ampak ne v naših deželah.

Zakaj ne?


Zato ker pač kultura islama ni kompatibilna z povprečno zahodno kulturo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

Poldi112 ::

BlaY0 je izjavil:

fulk je izjavil:

Tu se strinjam. Muslimani naj imajo svoj koran. Ampak ne v naših deželah.

Zakaj ne?


Ker v teoriji (in ustavi) sicer podpiramo svobodo veroizpovedi, v praksi nas pa hudo moti, da bi jo prakticirali v javnosti. Že samo, da si dajo ruto okoli glave v skladu s svojo tradicijo je za mnoge zločin, in kot tak mnogokje prepovedan. Mošeje so mnogokje prepovedane, oziroma se jih ovira na lokalnih nivojih.

Kar pa je po drugi strani spet razumljivo, ker je vera ena od močnih povezovalcev/sistemov nadzora, podobno kot pleme/narodnost/rasa, ...
Zato tudi Turki kot muslimani verjetno nikoli ne bodo prišli v EU. Zato Zelensky meče duhovnike iz samostanov, ki nočejo pod njegovo krovno versko organizacijo. Zato imajo rusi svojega patriarha in so po svetu širili komunizem. ...

mr_chai je izjavil:

Zato ker pač kultura islama ni kompatibilna z povprečno zahodno kulturo.


Ti pa verjetno še nisi srečal muslimana, oziroma močno posplošuješ.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Unilseptij ::

mr_chai je izjavil:

Eni res naivno razmišljate.

Tukaj gre za simbolni pomen. Gre za javno kurjenje knjig. In čigar simbolni pomen je nestrinjanje in neodobravanje tujerodnih religij, predvsem islama.

Če jaz na prešercu zažgem Koran, ne delam tega zato, ker je knjiga moja in lahko, temveč zato, da postavim jasno sporočilo, da islam v naši deželi ni zaželjen in ga ne sprejemam.

BlaY0 je izjavil:

fulk je izjavil:

Tu se strinjam. Muslimani naj imajo svoj koran. Ampak ne v naših deželah.

Zakaj ne?


Zato ker pač kultura islama ni kompatibilna z povprečno zahodno kulturo.


hočeš reči, da ni kompatibilna z zahodno krščansko kulturo? Dokler bog ameriškim predsednikom govori, koga morajo napasti, nimamo nobene pravice obsojati muslimanov, ki ravnajo na enak naćin. Pravico obsojati islam ima samo nekdo, ki obsoja tudi krščanstvo oz. kakršnokoli sistematično verovanje v starodavne pravljice. Nikjer v demokratičnem svetu cerkev v resnici ni ločena od države, obstajajo samo obdobja, ko malo bolj ali malo manj posega v dogajanje v družbi. Zakaj bi bilo kje drugje potem bolje...

Če boš na prešercu zažgal Koran bo edino sporočilo, ki ga boš postavil, to, da si pač nestrpnež in islamofob. Za nas ostale pač velja ustava, ki pravi, da so vse vere enake, oziroma, z mojim pristavkom, enake v tem, da so v svojem bistvu napačne in nesmiselne.

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Te pravljice imajo ogromno pedagoško in kulturno vrednost. O njih lahko leta in leta filozofiraš, oziroma s pomočjo njih osebnostno napreduješ. Seveda niso potrebne za osebni napredek, so zgolj (lokalno) tradicionalna pot in kot taki izredno pomembni.

Samo ne smeš jih dobesedno jemati. Misli si, da so basni. Sam sem jih kot zadrt ateist (kar sem še vedno) žal predolgo preziral in si s tem zaprl vrata (za par desetletij) do mnogoterih znanj.

Pa predno me kdo obtoži še, da zagovarjam pedofile ki zlorabljajo otroke, ali rkc, ki jih redno rotira, namesto da bi jih izločila, naj izrecno omenim, da jih ne podpiram. So pa kompatibilni oziroma reprezentativni za našo krščansko kulturo ravno ene toliko, kot so muslimanski teroristi za muslimansko. S to razliko, da so muslimani bolj odprti (dobrosrčni?), ko potuješ po svetu. Čeprav verjento ne toliko zaradi vere, ampak bolj zaradi njihove revščine, ali pa kulture, ki daje večji pomen družbi kot posamezniku (vsaj v Aziji).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mr_chai ::

Hočeš reči, da ni kompatibilna z zahodno krščansko kulturo?

Ne samo krščansko, tudi nekrščansko ter kulturo ateizma, agnosticizma, monizma, solipsizma, idealizma, materializma...

Preprosto niso kompatibilni z zahodnim svetom in pika.


Dokler bog ameriškim predsednikom govori, koga morajo napasti, nimamo nobene pravice obsojati muslimanov, ki ravnajo na enak naćin


Tole je zelo nevaren stavek. Torej, če te prav razumem, ti opravičuješ vse teroristične napade džihadistov v Evropi ?

Pravico obsojati islam ima samo nekdo, ki obsoja tudi krščanstvo oz. kakršnokoli sistematično verovanje v starodavne pravljice.


Ne drži. Ne verjamejo vsi dobesedno v neke pravljice, kot sam omenjaš, ampak dojemajo religijo na neki simbolni ravni. Si že kdaj slišal za teologijo ? No, teologijo študirajo tudi ateisti, to so tako imenovani krščanski ateisti.
Christian atheism @ Wikipedia

Med teologi je tudi veliko takih, ki niso dobesedno verjeli v Boga.

Mnogi med vami tule mal napačno razumete pojem religije. Mogoče je to Richard Dawkins efekt.


Če boš na prešercu zažgal Koran bo edino sporočilo, ki ga boš postavil, to, da si pač nestrpnež in islamofob. Za nas ostale pač velja ustava, ki pravi, da so vse vere enake, oziroma, z mojim pristavkom, enake v tem, da so v svojem bistvu napačne in nesmiselne


To je samo dajanje oznak s strani nerazgledanih. Koran ni samo verski tekst, ampak je tudi politični manifesto, ki jasno spodbuja k nasilju proti vsem drugače mislečim. Poglej si kaj džihad sploh pomeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

Mato989 ::

MadMicka je izjavil:

Vsaka ustavna pravica je omejena z drugo ustavno pravico. Zagotovljeno je varstvo človekove osebnosti in dostojanstva. Zdej, če je nekdo veren, ni primerno, da nekdo izraža svobodo govora na ta način, da se kuri biblijo, ali kaj podobnega. Lahko pa komot reče, da gre v bibliji za preživete principe delovanja, ki so lahko bili koristni pred dvatisoč leti, danes pa smo naredili korak naprej. Tu se ta meja med eno in drugo svoboščino skoz čas in prostor spreminja. Pač malo zdrave pameti je potrebno pri teh zadevah.


Ta logika je meni vedno mimo... zakaj ne bi smel kurit nekaj kar je mojega? Saj ne skurim zadnjega kosa dediščine... Kaj če jaz verujem v nekaj drugega kar vernik skuri? A bo torej moral vernik nehat kurit ne vem nekaj ali jest hostije ker sem jaz veren v to da se hostije ne jedo?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

DamijanD ::

Pri obeh (oz. verjetno vseh) religijah imaš različne nivoje zagretosti/resnosti/fanatičnosti vernikov. In bolj, ko je musliman fanatičen, manj je kompatibilen z zahodom (predvsem odnos do žensk je dokaj vprašljiv imho)

Mene burka kot taka ne moti, če jo posameznica da na sebe, ker tako sama želi - če pa to od nje zahteva družba/mož, potem me pa taka stvar moti (torej oseba ni svobodna)

Zmerni muslimani, ki se asimilirajo, so povsem OK. (eden sedi 1,5m stran od mene :-) ) Bolj je problem pri tistih, ki se nikoli ne naučijo našega jezika se po možnosti super množijo in odnos do slovenščine prenašajo na svoje otroke itd. Pri takih se pa bojim, da bodo sčasoma (na dolgi rok) lahko negativno vplivali na obstoj naše kulture...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

Mato989 ::

DamijanD je izjavil:

Pri obeh (oz. verjetno vseh) religijah imaš različne nivoje zagretosti/resnosti/fanatičnosti vernikov. In bolj, ko je musliman fanatičen, manj je kompatibilen z zahodom (predvsem odnos do žensk je dokaj vprašljiv imho)

Mene burka kot taka ne moti, če jo posameznica da na sebe, ker tako sama želi - če pa to od nje zahteva družba/mož, potem me pa taka stvar moti (torej oseba ni svobodna)

Zmerni muslimani, ki se asimilirajo, so povsem OK. (eden sedi 1,5m stran od mene :-) ) Bolj je problem pri tistih, ki se nikoli ne naučijo našega jezika se po možnosti super množijo in odnos do slovenščine prenašajo na svoje otroke itd. Pri takih se pa bojim, da bodo sčasoma (na dolgi rok) lahko negativno vplivali na obstoj naše kulture...


Ampak saj potem ni noben svoboden... ker vsak izmed nas nekaj ima ali dela ker družba tako zahteva (beri dobi EMŠO, DŠ, mora imeti TRR na banki če hoče bit zaposlen)

Kako točno je to različno od tega da nekdo zahteva da imaš na sebi burko? Različno je samo v tem da to si ti in ostali ponotranjili da je OK da družba od tebe zahteva ker smo indoktrinirani, za burko pa ne...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

PovemVfaco ::

Tu je mogoče še nek NATO angle. Če si za sežig, si ruski agent, če nisi, si musli lover.

WizzardOfOZ ::

Unilseptij je izjavil:

hočeš reči, da ni kompatibilna z zahodno krščansko kulturo? Dokler bog ameriškim predsednikom govori, koga morajo napasti, nimamo nobene pravice obsojati muslimanov, ki ravnajo na enak naćin. Pravico obsojati islam ima samo nekdo, ki obsoja tudi krščanstvo oz. kakršnokoli sistematično verovanje v starodavne pravljice. Nikjer v demokratičnem svetu cerkev v resnici ni ločena od države, obstajajo samo obdobja, ko malo bolj ali malo manj posega v dogajanje v družbi. Zakaj bi bilo kje drugje potem bolje...

Če boš na prešercu zažgal Koran bo edino sporočilo, ki ga boš postavil, to, da si pač nestrpnež in islamofob. Za nas ostale pač velja ustava, ki pravi, da so vse vere enake, oziroma, z mojim pristavkom, enake v tem, da so v svojem bistvu napačne in nesmiselne.


Slovenija ni amerika, in če američanom bog govori kaj naj delajo, pri nas tega ni in islam ni kompatibilen z našo kulturo, slovensko kulturo.

Jaz ne verjamem v nobene od teh starodavnih pripovedk. Če zažgem in bibilijo in koran, potem to lahko počnem?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

2dark ::

WizzardOfOZ je izjavil:


islam ni kompatibilen z našo kulturo


Islam ni kompatibilen z nobeno kulturo ...
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

stara mama ::

Islam ni kompatibilen niti sam s seboj (oz. svojima dvema vejama)

c3p0 ::

Švedi se prebujajo, a premalo in prepozno, niti več ni možno po mirni poti. Čez dve generaciji bodo vsi v burkah in se klanjali velikemu Allahu.

Poldi112 ::

stara mama je izjavil:

Islam ni kompatibilen niti sam s seboj (oz. svojima dvema vejama)


Islam v ničemer ne izstopa. Religija kot religija. Verjetno še nisi bili v muslimanskih državah, pa si se pustil nategnit svobodnim medijem, ki te strašijo z islamskimi skrajneži, pozabijo ti pa omeniti, da jih večinoma ustvarjamo kar sami - za destabilizacijo držav, boj proti političnim nasprotnikom, potrebe propagande, ...

Če hočeš 20 let furati "war on terror", ko ti SZ nepričakovano razpade in ostaneš brez zunanjega sovražnika in s tem opravičila za vojsko, pač rabiš teroriste. Francozi so ravno te dni vsi nesrečni, ker ne bodo več mogli v Nigeriji braniti afričanov pred ISIS.

Prebivalci, ki ostanejo brez hiš/družin zaradi bomb svobode pa so tudi bolj dojemljivi za radikalizacijo.

IIRC je sestra onega, ki je šel postrelit Charlie Hebdo, izgubila službo, ker so ji prepovedali verske simbole (ruto?). In potem smo imeli tedne islamofobije, samo o tisočih pretepenih muslimanih, ki so bili posledica tega zgražanja in antimuslim demonstracij, mediji pač ne pišejo. V vsaki državi imaš kak procent nestrpnežev, ki bodo pravico vzeli v svoje roke. Ne dosti drugače kot oni, ki so pretepali volilne komisije na zadnjih volitvah, ali ki bodo šli nad poroto v sojenju Trumpu. In ne, tu ne gre za opravičevanje, tako da prosim ne opletati neprestano z "whataboutizem". Gre zgolj za opazovanje človeške narave/socialnega ustroja.

Kdo je primarno kriv, če jih ne uspemo integrirati? Kdo res verjame, da si kdorkoli želi biti socialno izoliran.

Če jih želite prepovedati, dajte popudo za spremembo ustave, da se ukini verska svoboda in legalizira nacionalna vera. Saj ste za pravno državo, mar ne?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Mato989 ::

Islam v ničemer ne izstopa. Religija kot religija. Verjetno še nisi bili v muslimanskih državah, pa si se pustil nategnit svobodnim medijem, ki te strašijo z islamskimi skrajneži, pozabijo ti pa omeniti, da jih večinoma ustvarjamo kar sami - za destabilizacijo držav, boj proti političnim nasprotnikom, potrebe propagande, ...


Kako v ničemer ne izstopa? Če pa posega na represivno pravo svobodne države s svojimi vložki in ga negira ali spreminja po lastnih zakonih in kaznih!!!!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nejclp ::

Problem ste seveda desnjakarji. Koran ali Biblija, oboje je zgolj orodje v rokah desnjakarske nesnage.

2dark ::

Poldi112 je izjavil:



Islam v ničemer ne izstopa.



Dobro, da te Albanci pa Kosovarji demantirajo.. Dokler je bila SFRJ, kjer se je pazilo, da se niso mogli širit je blo vse ok. Šipterja si v Sloveniji iskal z lupo.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

nejclp ::

2dark je izjavil:

Šipterja si v Sloveniji iskal z lupo.

Smo jih ful iskali, da smo lahko v nedeljo kaj kupili.

Poldi112 ::

Mato989 je izjavil:

Kako v ničemer ne izstopa? Če pa posega na represivno pravo svobodne države s svojimi vložki in ga negira ali spreminja po lastnih zakonih in kaznih!!!!


To ima ravno toliko z islamom, kot je imel srednji vek s krščanstvom.

Pod islamom si imel že pred stoletji multikulturalizem, razcvet znanosti, ... medtem ko smo pod krščanstvom furali neko nazadnjaško cerkveno diktaturo. Je bilo to zaradi vere, ali razpada rimskega cesarsva in posledično civilizacije?

Pričakovati svobodo, kot jo uživamo sami v državah, ki jih brutalno izkoriščajo naše firme je pač utopično, Islam pa priročen izgovor za tako stanje.

nejclp je izjavil:

Problem ste seveda desnjakarji. Koran ali Biblija, oboje je zgolj orodje v rokah desnjakarske nesnage.


Nesnage? V čem se tvoj ekstremizem razlikuje od njihovega? Ter kaj misliš, da boš dosegel, če prepoveš religijo? Ker v praksi verjetno "utopijo" Mao-ve Kitajske.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

svecka ::

nejclp je izjavil:

Problem ste seveda desnjakarji. Koran ali Biblija, oboje je zgolj orodje v rokah desnjakarske nesnage.


seveda, vi niste nič boljši z vašimi happy happy sektami.

nejclp ::

Poldi112 je izjavil:


Nesnage? V čem se tvoj ekstremizem razlikuje od njihovega? Ter kaj misliš, da boš dosegel, če prepoveš religijo? Ker v praksi verjetno "utopijo" Mao-ve Kitajske.

Religije ne bi prepovedal, ni pa levica tista, ki bi izkoriščala religijo za politične cilje. Razlike med katolibani in talibani praktično ni. Razlika je zgolj v tem, da ima levica na zahodu dovolj politične moči, da brzda desnjakarsko nesnago.

svecka je izjavil:

nejclp je izjavil:

Problem ste seveda desnjakarji. Koran ali Biblija, oboje je zgolj orodje v rokah desnjakarske nesnage.


seveda, vi niste nič boljši z vašimi happy happy sektami.
Četudi happy happy
sekta nima nobene veze s politično pripadnostjo, bi vseeno vprašal, koliko terorističnih dejanj je ta sekta zagrešila? Koliko ljudi je bilo pobitih v imenu te sekte? Ker desnjakarjem jih je uspelo pobiti jar nekaj, pa naj gre za Breivika ali pa islamiste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

l0g1t3ch ::

Islam je primitivna religija.

Nekoč smo mislili da ko krščanstvo zgubi moč, da se bomo rešili teh pravljic, pa smo se zajebali. Praznino v "ekosistemu" je samo zapolnila nova bolj nasilna vrsta.

Kristjanom se še enkrat na teden ne da k maši in 99% se jim jebe za to kar piše v bibliji ali kaj pridigajo duhovniki.
Pri islamu imaš bistveno večji procent ljudi ki so hardcore sledilci.

Aja pa islam ni samo vera je tudi pravna ureditev. Z islamom pride šeriatsko pravo, ki ga potem vzporedno furajo.

nejclp ::

l0g1t3ch je izjavil:

Islam je primitivna religija.

Nekoč smo mislili da ko krščanstvo zgubi moč, da se bomo rešili teh pravljic, pa smo se zajebali. Praznino v "ekosistemu" je samo zapolnila nova bolj nasilna vrsta.

Kristjanom se še enkrat na teden ne da k maši in 99% se jim jebe za to kar piše v bibliji ali kaj pridigajo duhovniki.
Pri islamu imaš bistveno večji procent ljudi ki so hardcore sledilci.

Aja pa islam ni samo vera je tudi pravna ureditev. Z islamom pride šeriatsko pravo, ki ga potem vzporedno furajo.

Prebral sem oboje in Biblija ni nič manj bedasta kot Koran. Gre samo za to, koliko ste desnjakarji na ketnah, da ne naredite večje škode.

l0g1t3ch ::

nejclp je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Islam je primitivna religija.

Nekoč smo mislili da ko krščanstvo zgubi moč, da se bomo rešili teh pravljic, pa smo se zajebali. Praznino v "ekosistemu" je samo zapolnila nova bolj nasilna vrsta.

Kristjanom se še enkrat na teden ne da k maši in 99% se jim jebe za to kar piše v bibliji ali kaj pridigajo duhovniki.
Pri islamu imaš bistveno večji procent ljudi ki so hardcore sledilci.

Aja pa islam ni samo vera je tudi pravna ureditev. Z islamom pride šeriatsko pravo, ki ga potem vzporedno furajo.

Prebral sem oboje in Biblija ni nič manj bedasta kot Koran. Gre samo za to, koliko ste desnjakarji na ketnah, da ne naredite večje škode.


Poanta je koliko katera grupa upošteva svoje knjige.
Krščanstvo je razvodenelo, k maši se ne hodi, postov se ne drži, za religijo folku dol maha, ...

Islam je pa precej bolj agresiven pri tem da se sledilci držijo naoukov in ga pogosto agresivno vsiljujejo okolici.

Poldi112 ::

nejclp je izjavil:

Religije ne bi prepovedal, ni pa levica tista, ki bi izkoriščala religijo za politične cilje. Razlike med katolibani in talibani praktično ni.


Levica v katerem pomenu? Mao je religijo kar prepovedal, medtem ko jo je Tito toleriral, a nevtraliziral. Najljubša knjiga Hillary Clinton je seveda biblija.

Razlika med talibani in katolibani je pa ogromna, a ponovno, ne zaradi vere, ampak zaradi ekonomskih razmer. Če te nekdo strada/bombardira/zasužnji boš pač malo bolj dojemljiv za radikalizem in če je podan preko perverzije Islamskih naukov to še ne pomeni, da je problem v Islamu. Gre zgolj za ideološko puhluco, s katero z malo truda pridobiš na svojo stran verske nestrpneže.

Ne dosti drugače kot Trump, ko je po neonazi shodu, kjer so eno celo povozili Carmageddon style, rekel, da si imel slabe ljudi na obeh straneh. Fascinantno učinkovito. Potem pa tekmuj kot levičar proti temu na volitvah.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

l0g1t3ch ::

In ja sem bil v vsaj 5ih muslimanskih državah, tam sem skupno preživel več mesecev. Jaz tam nikoli nisem mel nobenih problemov, ljudje kot ljudje, večinoma čist skulirani.
Problem je da EU dobimo nesorazmerno velik del njihov primitivcev, verskih blaznežev in neizobraženih revežev.

Po domače rečeno na švedskem ali v londonu so muslimanske skupnosti pogosto nasilna banda, medtem ko v muslimanskem svetu teh težav z pripadniki iste vere nisem nikoli imel.

Poldi112 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Aja pa islam ni samo vera je tudi pravna ureditev. Z islamom pride šeriatsko pravo, ki ga potem vzporedno furajo.


Nope - teokracija je pravna ureditev. Z islamom pa šeriatsko pravo pride ravno toliko, kot pride kanonsko pravo s krščanstvom.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

nejclp ::

l0g1t3ch je izjavil:

nejclp je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Islam je primitivna religija.

Nekoč smo mislili da ko krščanstvo zgubi moč, da se bomo rešili teh pravljic, pa smo se zajebali. Praznino v "ekosistemu" je samo zapolnila nova bolj nasilna vrsta.

Kristjanom se še enkrat na teden ne da k maši in 99% se jim jebe za to kar piše v bibliji ali kaj pridigajo duhovniki.
Pri islamu imaš bistveno večji procent ljudi ki so hardcore sledilci.

Aja pa islam ni samo vera je tudi pravna ureditev. Z islamom pride šeriatsko pravo, ki ga potem vzporedno furajo.

Prebral sem oboje in Biblija ni nič manj bedasta kot Koran. Gre samo za to, koliko ste desnjakarji na ketnah, da ne naredite večje škode.


Poanta je koliko katera grupa upošteva svoje knjige.
Krščanstvo je razvodenelo, k maši se ne hodi, postov se ne drži, za religijo folku dol maha, ...

Islam je pa precej bolj agresiven pri tem da se sledilci držijo naoukov in ga pogosto agresivno vsiljujejo okolici.

Poanta je v tem, da se proti islamizmu ne moreš boriti z krščanskim fundamentalizmom. Levica je tista, ki bo v islamističnih državah opravila z verskimi fanatiki, ne pa tvoji desni kameradi.

l0g1t3ch ::

https://twitter.com/rose_k01/status/167...

Amidst the ongoing riots in France, an old video of Islamic cleric Mohammad Tawhidi, warning against the import of migrants to the country, has gone viral on social media.

In an interview dated September 9, 2022, the 'Imam of peace' talked about how Islamic Revolutionary Guard Corps (IRGC) cannot operate in Muslim countries but freely operate in nations such as the UK, the US, Canada and Australia.

Poldi112 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Problem je da EU dobimo nesorazmerno velik del njihov primitivcev, verskih blaznežev in neizobraženih revežev.


In zakaj misliš, da je temu tako? Ter ali ima kakršnokoli zvezo z recimo našo nesebično pomočjo razvoju demokracije tekom Arabske pomladi, ko je bila Hillary tako ponosna, da je likvidirala predsednika suverene države?

Ali pa, da so jim francozi pobrali vse zlato in srebro, ker so si drznili pomisliti, da bi ustvarili Afriško valuto? Francozi pač razumejo, da je francoski Frank nujno potreben za razvoj demokracije in človekovih pravic v Afriki. Celo tako razsvetljeni so, da prelivajo lastno kri, ko branijo uboge prebivalce pred islamskimi skrajneži.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

l0g1t3ch ::

nejclp je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

nejclp je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Islam je primitivna religija.

Nekoč smo mislili da ko krščanstvo zgubi moč, da se bomo rešili teh pravljic, pa smo se zajebali. Praznino v "ekosistemu" je samo zapolnila nova bolj nasilna vrsta.

Kristjanom se še enkrat na teden ne da k maši in 99% se jim jebe za to kar piše v bibliji ali kaj pridigajo duhovniki.
Pri islamu imaš bistveno večji procent ljudi ki so hardcore sledilci.

Aja pa islam ni samo vera je tudi pravna ureditev. Z islamom pride šeriatsko pravo, ki ga potem vzporedno furajo.

Prebral sem oboje in Biblija ni nič manj bedasta kot Koran. Gre samo za to, koliko ste desnjakarji na ketnah, da ne naredite večje škode.


Poanta je koliko katera grupa upošteva svoje knjige.
Krščanstvo je razvodenelo, k maši se ne hodi, postov se ne drži, za religijo folku dol maha, ...

Islam je pa precej bolj agresiven pri tem da se sledilci držijo naoukov in ga pogosto agresivno vsiljujejo okolici.

Poanta je v tem, da se proti islamizmu ne moreš boriti z krščanskim fundamentalizmom. Levica je tista, ki bo v islamističnih državah opravila z verskimi fanatiki, ne pa tvoji desni kameradi.


Jaz ne mislim da bi bila rešitev v kakem krščanskem fundamentalizmu.
Poglej moje stare poste, sem že večkrat pisal proti RKC...

Samo pravim, da zaton/razvodenelost krščanstva ni prineslo tega da se rešimo religije ampak da bo ta religiozni vakum zapolnila druga religija, ki je v tem momentu slabša, bolj primitivna in bolj nasilna.

nejclp ::

Poldi112 je izjavil:

nejclp je izjavil:

Religije ne bi prepovedal, ni pa levica tista, ki bi izkoriščala religijo za politične cilje. Razlike med katolibani in talibani praktično ni.


Levica v katerem pomenu? Mao je religijo kar prepovedal, medtem ko jo je Tito toleriral, a nevtraliziral. Najljubša knjiga Hillary Clinton je seveda biblija.

Razlika med talibani in katolibani je pa ogromna, a ponovno, ne zaradi vere, ampak zaradi ekonomskih razmer. Če te nekdo strada/bombardira/zasužnji boš pač malo bolj dojemljiv za radikalizem in če je podan preko perverzije Islamskih naukov to še ne pomeni, da je problem v Islamu. Gre zgolj za ideološko puhluco, s katero z malo truda pridobiš na svojo stran verske nestrpneže.

Ne dosti drugače kot Trump, ko je po neonazi shodu, kjer so eno celo povozili Carmageddon style, rekel, da si imel slabe ljudi na obeh straneh. Fascinantno učinkovito. Potem pa tekmuj kot levičar proti temu na volitvah.

Nevtraliziranje religije je stvar razsvetljenstva, ločitev cerkve od države pravilo, četudi se maga komunisti, trumptardi in putinisti s tem ne strinjate.
««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Imigrantski val 2.0 (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Problemi človeštva
2332185207 (83411) Slopek

Diskrimjnacija žensk (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10814010 (13150) BigWhale

Francija in Islam (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25241372 (37477) zee

Posledice Manchesterskega napada? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
998146715 (132378) BigWhale

Več podobnih tem