» »

Nov način obračunavanja omrežnine

Nov način obračunavanja omrežnine

««
15 / 92
»»

Utk ::

Ne, jaz sem prvi za to, da če izkaže, da se nekaj splača, da se to nabavi, inštalira, karkoli je potrebno.
Ampak dokler nimamo cen je škoda o tem govorit.

feryz ::

Eno je, če se greš tega ljubiteljsko, zeleno, whatever.
Drugo pa je, če se greš tega zaradi birokratov, ki, kao, rešujejo problem, ki v resnici sploh ne obstaja.
Folk bo gladil 0,5 kW špice, medtem ko obljubljajo, da bodo postavljali več 100 kW polnilnice na vsakem koraku? Yeah, zeleno. Zamislite si graf špic v nekem selu, ko nekdo ali več njih, teslo prihefta na kabel.
Kako pa to zdržijo trafoti, če je že 1 kW problem?

kriptobog ::

135063 je izjavil:

Ta tema ni mišljena, da gre vsak nabavit to pametno mašinerijo in nastavljat notifikacije. Komot ne in celo pokaže sredinec temi in se pridruži mnenju, kakšni avtomatizirajoči in pikolovski geekovski nerdi smo eni, pač posledica X let v branži...

3em z montažo je mogoče nasploh uporabna reč in se zdi zaenkrat bolj praktična kot na ovinek brati inepro, pa še DDV se da rešiti. Tisti kriptobožji HomeSeer se tudi zdi fina reč, moram še malo prebrati in če HA ne podpira tega, kar bi se skoraj pričakovalo. Lahko bi se odprla kakšna namenska tema.


Tudi v HA se kvackati take zadeve. Zdaj kupovati to samo zato je pomoje bv. Jaz imam Shellye ze od zacetka in za druge zadeve, ampak je opcija tudi tako igrackanje.

135063 ::

Utk je izjavil:

Ne, jaz sem prvi za to, da če izkaže, da se nekaj splača, da se to nabavi, inštalira, karkoli je potrebno.
Ampak dokler nimamo cen je škoda o tem govorit.

Saj se samo pogovarjamo. No, jaz bom 3em vseeno nabavil. Pa HomeSeer je precej komercialen v primerjavi z HomeAssistantom ampak domnevam, da se da to vse HA nastavit, če lahko na stisk gumba na ekranu vklapljaš/izkapljaš, potem tudi mora avtomatika sama, zgoraj je kriptobog že potrdil. Mi imamo tudi ene 10 shelly plugov in s.

feryz je izjavil:

Eno je, če se greš tega ljubiteljsko, zeleno, whatever. ... Kako pa to zdržijo trafoti, če je že 1 kW problem?

Bolj kot fizike, se jaz tu bojim politike, ne neupravičeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 135063 ()

kixs ::

Ve kdo dejansko kako oni merijo to porabo/spice?

Rahlo dvomim, da gre za nek kratek interval. Da ni na koncu 15min interval in ti glede na trenutno moc odmeri porabo/spice?

GizmoX ::

Na 15 minut odčitavajo porabljene kWh iz števca.
11:30 = 1.234,50 kWh
11:45 = 1.236,50 kWh
= 2,00 kWh v 15 minutah oz. 8 kW "špica"

Podatke lahko vidiš na mojelektro.si
udirač => uni. dipl. inž. rač.

DamijanD ::

Ne vem točno kaj bi rad na HA nastavil. Ampak načeloma ima dokaj močno avtomatiko. Dva primera, ki ju imam sam:
- ko je poraba pri pralnem stroju 3min manjša of 5W pošljem obvestilo na telegram, da je stroj končal s pranjem
- če je poraba skrinje več kot 12h enaka 0, mi javi da mi je verjetno naprava crknila
- in ena "šparovna": če sončna dela z več kot 3500W in je ura med 10 - 14 in je pričakovano, da imam še vsaj nekaj kWh pričakovane proizvodnje sončne in da je temp vode v bojlerju manj kot 45°C, potem TČ ju sporočim, da naj pogreje vodo.

Daniel ::

Katere pametne vtičnice in merilce porabe si uporabil?

DamijanD ::

Imam par shelly plugov, TČ ima Shelly 3EM, celotno porabo pa z ineprom merim

135063 ::

Ravno preko amazon.de nabavil shelly 3em pro, cena malo ugodneje kot drugod in 0 poštnina + 30 dni Prime. Bo v redu? 3em je pa nekaj cenejši. Evo, to darilo meni, se v sosednji temi medsebojno obdarujejo :-)

135063 ::

DamijanD ::


Osnova: TČ + redna poraba; Prva stopnica: pečica na 200; druga stopnica: indukcija (eno kuhališče na boost)
Jutri pa lahko prpopam še kako se to vidi v mojem elektru (aja SE je ob tem času delala z enih 400W - megla)

OK.d ::

Še sami ne vedo, kaj hočejo narediti s 5 tarihno omrežnino:P
https://www.dnevnik.si/1043037120
LPOK.d

Daniel ::

DamijanD je izjavil:

Imam par shelly plugov, TČ ima Shelly 3EM, celotno porabo pa z ineprom merim


Kako si inepro integriral v sistem? Oz. Kako pobiraš podatke iz njega? Pri nas je sicer priklopljen na SE ampak mi preko WiFija od nadgradnje zopet ne dela Modbus.

Shellye imaš z orginal firmwarom in je kompatibilen z HA?

feryz ::

Shelly je zgolj pogojno kompatibilen.
Javi par stvari in to je to. Out of the box, HA ga tudi najde sam.
Lahko bi mnogo več, čeprav je res, da HA lahko to tudi sam postori.

DamijanD ::

Shelly originalni FW.
Do ineproja dostopam preko SE inverterja (na kablu, ne preko wifija) - modbus (uporabljam solaredge_modbus_multi)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

DamijanD ::

DamijanD je izjavil:


Osnova: TČ + redna poraba; Prva stopnica: pečica na 200; druga stopnica: indukcija (eno kuhališče na boost)
Jutri pa lahko prpopam še kako se to vidi v mojem elektru (aja SE je ob tem času delala z enih 400W - megla)

Kalibri ::

Telbanc je izjavil:

wcpapir je izjavil:

Nehajte fantazirati da bo zaradi TČ večja položnica za omrežnino če pa tč ne dela špic sploh pa ne takib ki so nad 15min. Večji problem bo indukcija.


Indukcijo priključiš na eno fazo. Pa avtomatsko jemlje majnšo moč. Mislim da pol delajo sam dve plošče ali ena v celoti in druga na half. Sicer je za posamzene porabnike rešitev časovnik, ki bo zadeve vkljapljal po cenejšem bloku. Recimo bojler....pralni stroj...

Kako pa ve, da je na eni fazi? Na zadnji strani indukcije sta dva priključka za dve fazi. Dela povezana samo z eno fazo in brikaš na drugi priključek?

GizmoX ::

Med fazama je fazni zamik oz. med njima obstaja napetost. Če med fazo A in fazo B ni napetosti, je pa to v bistvu - ista faza. To ni nobega umetnost zaznat.
Če se pa dejansko na podlagi tega indukcija prilagodi, pa ne bi vedel ...
udirač => uni. dipl. inž. rač.

DimmniBurek ::

A ni tko da je na indukcijah priklop 2 faz, zato da dela na medfazni (400V)? Ne vem, pa če smeš priklopi fazo in nulo (230V).
There Is No Stronger Drug Than Reality

deco16 ::

Noben, oziroma velika večina aparatov(predvsem gospodinskih) ne nuca 400V. To je večinoma za elektromotorje. Maš vsako ploščo posebi, vsaka dela na 240V zarad enostavnosti in trgov. Recimo norveška nima take medfazne, ma pa enako enofazno.

Polovica dela na 1 fazi, polovica na drugi, pečica pol na tretji, pač odvisno od modela. S tem ker je dovoljen priklop faz skupaj je pač še en razlog zakaj je 240V edina prava pot. 400V v elektroniki nima smisla sploh ker nič ne pridobiš, izpade ena faza pa izpade cela zadeva itd. Pa še dodatno in kompliciran power unit, večji kondenzatorji itd, večja napetost, na enosmernem pol druga logika. Pač veliko komplikacije za brezveze in za samo evropski trg.

Torej upam da zdej štekaš da zakaj temu tako.



Da nebo pomote, enako je pri EVjih, razen ZOE noben ne nuca medfazne.

DimmniBurek ::

Maš prav, pol je na L1, pol na L2. Sem mal pogooglal zdej. Enkrat sm slišal, me kej dost ne zanima, ker sem pristaš plina. Morm sam še najdt un brutaln gorilc za wok :P
There Is No Stronger Drug Than Reality

135063 ::

čeprav se tole novo obračunavanje zamika...

imata preverjeno shelly 3em in 3em pro, nastavljive uporabniške scene, da si pri neki skupne moči trenutne porabe nastaviš notifikacijo na telefon, če si blizu ročno vnesenega maksimuma?

Lonsarg ::

Bo treba na koncni cenik pocakat. Ce bo penal ko 5krat na mesec prekoracis 1EUR najbrz ne bo vredno z shelly se matrat ;)

Ce bos pa prekoracil 20krat pa najbrz noces notificationa, ampak bos pac dvignil zakupljeno moc.

Ampak res je fail da nimajo tle avtomatike da bi se ti vsak mesec zaracunala dejansko moc, mislm halo povprecni laiki sploh ne bodo vedli da je mozno to moc spreminjat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Horas ::

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/za-s...

še par eur nižja položnica.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Utk ::

Ja, zdaj ko je šla za 70 evrov gor, bo šla za 7 dol, well done. Pa treba upoštevat, da v tistih 70 evrov podražitve je cca 14 evrov ddvja, tako da država še zmeraj pokasira več kot je pred podražitvami, tudi če se odpove tem 7 evrom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

DarwiN ::

Lonsarg je izjavil:

Ampak res je fail da nimajo tle avtomatike da bi se ti vsak mesec zaracunala dejansko moc...

Verjetno zato, ker potem ne bi bilo tolk močne spodbude k racionalni rabi energije oz. nižanju moči.. Pod tvojim sistemom bi uporabnik rekel "bom pač ta 1 mesec plačal malo več, whatever". Zdaj bo pa uporabnik plačeval 4 oz. 12 mesecev višje bloke zaradi tega enega potratnega meseca. In bodo ljudje (sicer ne vsi) bolj previdni, omrežje pa hvaležno, a ne.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

135063 ::

Lonsarg je izjavil:

najbrz ne bo vredno s shelly se matrat ;)

tule gre za osebni navdih in mazohističen izziv, ne gre za sistemsko priporočilo, ob net-meteringu in za sam ROI :-)

nekikr ::

Ne. Ljudje že zdaj niso kar tako za brezveze istočasno prižgali vseh mogočih naprav in so že zdaj šparali pri porabi elektrike. Povsod so LED žarnice, povsod varčni aparati, v toplotne črpalke smo šli, ker so okolju prijaznejše in varčnejše. Zdaj se je pa (spet) našla levičarska drhal, ki bi več denarja, ker ga ustvariti ne zna bi ga pa pač vzela na vseh možnih koncih. In v tej isti sapi nam pravijo, da naj prilagodimo našo porabo času. Ok. Torej skuham kosilo ob treh ponoči? Pa še pred tem zamenjam indukcijo za plin? Aja, ne plin, ker Rusija. Na drva? Ne, onesnažuje. Fuck off.

svecka ::

Kuhanje na plin hoče btw EU prepovedati, prav tako kurjenje na drva. Cilj EU je digitalno suženjstvo in totalitarizem nad porabo državljana tako v hrani, kot energiji. Kitajska zgleda meka proti EU fašizmu.

Mato989 ::

svecka je izjavil:

Kuhanje na plin hoče btw EU prepovedati, prav tako kurjenje na drva. Cilj EU je digitalno suženjstvo in totalitarizem nad porabo državljana tako v hrani, kot energiji. Kitajska zgleda meka proti EU fašizmu.



Točno to, digitalna valuta in siljenje v Elektriko ki ti jo lahko odklopijo sta 2 major koraka v to smer...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

DarwiN ::

Ja, ta teorija zarote vam je vedno na razpolago, še zlasti desničarjem.

Ali pa zajec tiči v dejstvu, da lahko EU z elektriko in obnovljivimi viri do leta 20XX doseže energetsko neodvisnost, kar je danes definitivno cilj št. 1 (geopolitika/Putin, globalno segrevanje, čistejše okolje/zdravi ljudje).
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mato989 ::

DarwiN je izjavil:

Ja, ta teorija zarote vam je vedno na razpolago, še zlasti desničarjem.

Ali pa zajec tiči v dejstvu, da lahko EU z elektriko in obnovljivimi viri do leta 20XX doseže energetsko neodvisnost, kar je danes definitivno cilj št. 1 (geopolitika/Putin, globalno segrevanje, čistejše okolje/zdravi ljudje).


Seveda je tudi to, ampak prikladno pa jim uspe še ono kar sem omenil jaz... boš poreden ti bomo pač ukinli elektriko pa boš brez vsega....

Se še kdo spomni kako so v Kanadi onim truckerjem ki so protestirali zaprli TRR račune na bankah da so jih skenslali ker drugače ni šlo? No tisto je zametek tega vsega.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nekikr ::

DarwiN je izjavil:

Ja, ta teorija zarote vam je vedno na razpolago, še zlasti desničarjem.

Ali pa zajec tiči v dejstvu, da lahko EU z elektriko in obnovljivimi viri do leta 20XX doseže energetsko neodvisnost, kar je danes definitivno cilj št. 1 (geopolitika/Putin, globalno segrevanje, čistejše okolje/zdravi ljudje).

Kaj pa vem. Pod energetskim suženjstvom smo lahko kuhali kosilo v času kosila. Tudi soseda nam ni bilo treba spraševati kdaj bo pral cunje, da jih ne bova oba naenkrat. Pa tudi precej ceneje je bilo vse skupaj. V krasnem novem svetu energetske neodvisnosti bomo pa plačevali 3x toliko za kuhanje kosila ponoči in pranjem cunj na par/nepar dan. Hmmm, lahko bi pa nemesto par/nepar še tu ovedli štempljanje :)

DamijanD ::

svecka je izjavil:

Kuhanje na plin hoče btw EU prepovedati, prav tako kurjenje na drva.

A smo to zihr? ker profi kuhinje mislim, da večinoma (če ne 100%) delajo na plin. Prav tako razni žari.

blaz5 ::

DamijanD je izjavil:

svecka je izjavil:

Kuhanje na plin hoče btw EU prepovedati, prav tako kurjenje na drva.

A smo to zihr? ker profi kuhinje mislim, da večinoma (če ne 100%) delajo na plin. Prav tako razni žari.


Profi kuhinje uporabljajo že tudi kombinacije plin/indukcija. Imaš na voljo profesionalne plošče za restavracije.

Lonsarg ::

DarwiN je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Ampak res je fail da nimajo tle avtomatike da bi se ti vsak mesec zaracunala dejansko moc...

Verjetno zato, ker potem ne bi bilo tolk močne spodbude k racionalni rabi energije oz. nižanju moči.. Pod tvojim sistemom bi uporabnik rekel "bom pač ta 1 mesec plačal malo več, whatever". Zdaj bo pa uporabnik plačeval 4 oz. 12 mesecev višje bloke zaradi tega enega potratnega meseca. In bodo ljudje (sicer ne vsi) bolj previdni, omrežje pa hvaležno, a ne.
Pa saj s stalisca omrezja je bolj vazno da ni rednih spikov, ne kaj posameznik enkrat na leto eno masino zalavfa.

Horas ::

Utk je izjavil:

Ja, zdaj ko je šla za 70 evrov gor, bo šla za 7 dol, well done. Pa treba upoštevat, da v tistih 70 evrov podražitve je cca 14 evrov ddvja, tako da država še zmeraj pokasira več kot je pred podražitvami, tudi če se odpove tem 7 evrom.


?? komu je šla za 70€ gor??? mi mamo iste cene že 5let. pozimi 35€ poleti 45-50€. skos nek berem pa čujem kk jim je šla cena elektrike gor pokazali pa ne bi...

Bizkit45 ::

Hotel je povedati, da ko bo šlo na bloke, bo šlo za 70€ gor, 7€ pa dol, ker bomo za nekaj časa upravičeni OVE.
Ampak to je vse pavšalno. Moraš spremljati temo in se ne kar tako vžigati na pamet :)
Energija je zaenkrat (na palec) šla za nekih 20% gor (energija, ne ostale dajatve). Čaka se pa še podražitev energije na splošno in prenos v bloke glede "uporabnine" omrežja - ta je zakasnjena do 1.7.2024.
Povzetek tko na splošno :)

nekikr ::

Horas je izjavil:

Utk je izjavil:

Ja, zdaj ko je šla za 70 evrov gor, bo šla za 7 dol, well done. Pa treba upoštevat, da v tistih 70 evrov podražitve je cca 14 evrov ddvja, tako da država še zmeraj pokasira več kot je pred podražitvami, tudi če se odpove tem 7 evrom.


?? komu je šla za 70€ gor??? mi mamo iste cene že 5let. pozimi 35€ poleti 45-50€. skos nek berem pa čujem kk jim je šla cena elektrike gor pokazali pa ne bi...

Mamico in očita pocukaj za rokav in naj ti pokažeta položnice za elektriko, da boš vsaj videl kako izgledajo ;)

DarwiN ::

Lonsarg je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Ampak res je fail da nimajo tle avtomatike da bi se ti vsak mesec zaracunala dejansko moc...

Verjetno zato, ker potem ne bi bilo tolk močne spodbude k racionalni rabi energije oz. nižanju moči.. Pod tvojim sistemom bi uporabnik rekel "bom pač ta 1 mesec plačal malo več, whatever". Zdaj bo pa uporabnik plačeval 4 oz. 12 mesecev višje bloke zaradi tega enega potratnega meseca. In bodo ljudje (sicer ne vsi) bolj previdni, omrežje pa hvaležno, a ne.
Pa saj s stalisca omrezja je bolj vazno da ni rednih spikov, ne kaj posameznik enkrat na leto eno masino zalavfa.

Gre za vpliv na navade ljudi.. Začrtan sistem ljudi spodbuja, da ves čas strmijo k racionalni rabi s čim manj spajki. Po tvojem sistemu bi pa človek kamot kak mesec izpustil in dal gasa s tremi večjimi porabniki istočasno. Ja, oba sistema ljudi odvračata od tovrstnega početja, ampak tvoj prinaša precej manjše penaltyje in je zato manj učinkovit pri "izobraževanju folka". If u know what I mean.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

DarwiN ::

Če vzamem 2. časovni blok s ceno 1€/kw.. Januarja bi povprečje treh konic v tem bloku za neko gospodinjstvo naneslo denimo 6kw in bi pač plačali 6€ omrežnine za ta 2. blok.. Februarja mogoče 9kw, marca 5kw in torej 5€, aprila 5.5kw in tako naprej skozi celo leto. To bi bil tvoj sistem. Pač tistih 9€ v februarju, nikome ništa, who cares, a ne.

Zdaj se bo pa vzelo povprečje treh konic v 2. bloku čez celih 12 mesecev in potem bog ne daj, da po nepotrebnem nabijaš konice do 9kw+++, ker potem boš celo leto plačeval 9€ za ta 2. blok.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

SambaShare ::

nekikr je izjavil:

Horas je izjavil:

Utk je izjavil:

Ja, zdaj ko je šla za 70 evrov gor, bo šla za 7 dol, well done. Pa treba upoštevat, da v tistih 70 evrov podražitve je cca 14 evrov ddvja, tako da država še zmeraj pokasira več kot je pred podražitvami, tudi če se odpove tem 7 evrom.


?? komu je šla za 70€ gor??? mi mamo iste cene že 5let. pozimi 35€ poleti 45-50€. skos nek berem pa čujem kk jim je šla cena elektrike gor pokazali pa ne bi...

Mamico in očita pocukaj za rokav in naj ti pokažeta položnice za elektriko, da boš vsaj videl kako izgledajo ;)


Ah daj no, ne pametuj. Tistim, ki so bili prej na gen-i, se je nekoliko podražilo, ostali smo pa tam tam. Elektrika je še zmeraj smešno poceni.

trancer01 ::

Če ti je elektrika prepoceni, lahko plačuješ še moje položnice.>:D Takšnim, ki pravijo, da je kaj prepoceni, bi jaz podeseteril ceno.;((

aborko ::

@SambaShare: če je zate 50+ % nekoliko, potem imas prav ja.

BCSman ::

Za kake papke iz garsonjer, ki rabijo elektriko za dve luci, tv in polnjenje telefona se podrazitve res ne dosti poznajo, ceprav tudi fiksni deli so se nekaj podrazili.

Horas ::

nekikr je izjavil:

Horas je izjavil:

Utk je izjavil:

Ja, zdaj ko je šla za 70 evrov gor, bo šla za 7 dol, well done. Pa treba upoštevat, da v tistih 70 evrov podražitve je cca 14 evrov ddvja, tako da država še zmeraj pokasira več kot je pred podražitvami, tudi če se odpove tem 7 evrom.


?? komu je šla za 70€ gor??? mi mamo iste cene že 5let. pozimi 35€ poleti 45-50€. skos nek berem pa čujem kk jim je šla cena elektrike gor pokazali pa ne bi...

Mamico in očita pocukaj za rokav in naj ti pokažeta položnice za elektriko, da boš vsaj videl kako izgledajo ;)


ja kaka osnovnošolska pa to. sem že 16let na svojem pjeb.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Dimnik ::

Horas, tebi očitno nekdo drug plačuje elektriko...5let enaka cena.

35e pozimi, svetiš z svečami, cunje pereš? Kuejavo maš verjetno kamin za dve sobici, ...

Lonsarg ::

@DarviN, isti ali se boljsi psiholoski efekt bi se komot zagotovil samo z obracunavanjem dejanske moci brez komplikacij z dogovorjeno.

Pac cilj je da ce si neki prizgal prejsni mesec ali celo za stalno vklopil novo napravo to vidis na poloznici. Torej se pac namesto penalov raje dvigne ceno za moc (magari celo eksponentno za se vecji efekt). Simpl z direktnim efektom na poloznici in brez komplikacij da mora uporabnik email pisat ponudniku za dvig/spust dogovorjene moci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Horas ::

Dimnik je izjavil:

Horas, tebi očitno nekdo drug plačuje elektriko...5let enaka cena.

35e pozimi, svetiš z svečami, cunje pereš? Kuejavo maš verjetno kamin za dve sobici, ...


kaj ti naj račune polagam, štirčlanska družina, pralnis troj, vlek hladilnik, skrinja vlka. dva pcja, en tv. pečica, el. šporhet. klima laufa samo poleti. tako imamo tukaj odkar živimo zadnjih pet let. pa tudi na prejšnje naslovu smo imeli bol ko ne isti. pozimi okoli 30€ poleti s klimo 45€.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd
««
15 / 92
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kurilna sezona 2023 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37233736 (833) Magic1
»

Obremenitev varovalk (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7811307 (7832) Lonsarg
»

V Indiji elektrika podnevi že cenejša kot ponoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8817528 (9436) bosmla

Več podobnih tem