» »

Ćelavi`McGaywer´-KetLover STRIKES again! :-)

Ćelavi`McGaywer´-KetLover STRIKES again! :-)

Spajky ::

... Ma kej je zdej tu ??? :\



... Zidak ??? :\ ... ah NEIN ! :P

Muoj Ultimativni Sajlencer inu kuler za Hard Disk !!! he he ... :)) :D
Ta teden sem kar nekaj pridno delal in splavil tudi novi članek na mojo stran s kr neki slikami izdelave: pod komp/modifikacije na koncu ... Če koga zanima si lahko pogleda tam in tudi kaki komentarji tle niso glih prepovedani ... :P :)) :D 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...
  • zavaroval slike: Predator ()

kuglvinkl ::

Kakšen disk je? Ga slišiš? KOlk se greje? Basics.
Your focus determines your reallity

Spajky ::

Quantum Fireball+AS 20G - 7,2kRpm; v glavnem se greje samo elektronika in še to če ga ful defragmentiram; drugače je mlačen, topel poleti; zdej s to foro pihlja ven pri 20°C sobne temp in trenutno odprti kišti hladan povjetarac iz tiste "škatle" če prislonim prste, ventič trenutno 1900 obr...:)) Čujem ga ko piše ampak ne dosti glede na to da mam zdej moj desktop pol metra od njega in odprtega... Ko sem predvčerajšnjim zadevo montiral, sem imel kar težave, ko je disk samo bral, ker nisem ga čul in sem moral vsakotoliko pogledat za HD ledico, če dela, če se mi kak večji program (fajl) ni takoj odprl in nisem bil prvi dan čist ziher, a mi je mogoče komp zmrznu ... :D 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

BaRtMaN ::

LOLish. Učinkovita in uporabna modifikacija!

Spajky ::

he he ... TAPISON rocks ! ... :))
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Lio ::

dost uredu mod, sam kok je to kj prenosn?

P.S. Spajky a si ti res un na slik na tvojmu pajđu?

ali3n ::

Simple & usefull...:D kul... vidm, da se da precej "zapret" disk, pa ni posledic (pregrevanje etc.)

Podoben princip sem mel jaz v prejšnji kišti - kletko za diske sem "od znotraj" obložil s tkanino za zvočnike (debela, rebrasta, kosmata tkanina); namreč - zdi se mi, da je najbolj smiselno razbit zvok na prafaktorje.. da se tko največ pozna; prej sem še eksperimentiral z 1cm debelo pluto - pa ni blo efekta (sam ohišje je pridobilo na teži - in to precej...).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Marjan ::

Hehe Spajky dobr si ga zadekal noter :D

Jaz sem tudi najprej nekaj v tem stilu hotel spacat, pa sem potem vžgal tako izvedbo:



Neslišno in aerodinamično :D :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

@ljash ::

Marjan: kakšni so rezultati? ok, dobr - kok je razlike v ropotu diska?

pa še to: zakva maš papir pred diskom - namesto venta al kva? :\

Marjan ::

Rezultat je, da se diskov ne sliši več. Preglasijo ju ventilatorji.

Papir pa - sej sem reku, da je bolj aerodinamučno :D ;). No, če bolje pogledaš, vidiš, da ventilator direktno piha v oba diska, da se hladita, papir sem dal pa zato, da prah direktno ne buta v diska. Prej, ko nisem imel zaobljenih papirčkov sta bila oba popolnoma zasvinjana že po enem mescu, zdej sta pa dokaj clean.

8-)

Spajky ::

@ Lord Lio: kak misliš a je kaj prenosno? Prenosno je skupaj s kompom (če misliš prenašat) saj je škatla fixirana not glih tako kot bi bil disk - nimam še slike ma bo, ta pa je zašraufan v tapison ... ja seveda, na slikah je moja ponosna malenkost v vsej svoji grandioznosti in graciji ... :-))

@ ali3n: pluta ni glih kul, pa še draga ...

@ Marjan: "diskov ne sliši več. Preglasijo ju ventilatorji" he he, al so diski pol tko tihi, al venti tako glasni ... :-) , ja prah je nadležna stvar, če ne filtriraš zrak že pred intake fanom in če nimaš pozit.pritiska v kišti, ker ga pol od povsod skozi vse luknje not vleče ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Lio ::

Spajky: aja pol pa že. Sem mislu da je škatla tolk velka da ne gre v comp.

Marjan ::

> al so diski pol tko tihi, al venti tako glasni

He, to je pa čisto subjektivno. Meni npr. se zdijo venti glasni. Imam pa sigurno tišji računalnik od povprečja.
Kaj to pomeni? Številke: Vsega skupaj je 6 ventilatorjev (to je nekje) povprečje, toda jaz imam prav vse stišane. Z upori, potenciometri, ali pa samo na 7V.
Tako se vseeno diskov ne sliši. Če pa ne bi imel nobenega ventilatorja bi se diske sigurno slišalo, saj je eden celo na 7200/min.

:\ :)

bboyspin ::

ja no ne vem, men se zdijo tele modifikacije cist brezveze ... jest mam maxtorja 7.200 obr. pa se ga sploh ne slis, tko da ne vem kaj vas mot pr vasih diskih...

Spin

Spajky ::

Počakaj mal, da bo garancija mimo ... :-)) ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

njok ::

Mene je pa Maxtor 80GB zelo motil (dokler ni crknil), medtem ko je bila 40GB različica, tako kot sedaj 120GB Baracuda V, veliko tišja in hladnejša.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S čim zvočno izolirat ohišje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
827974 (5469) Kato
»

tišanje napajalnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
292219 (1539) WinsuckeR
»

Maxtor ali Hitachi

Oddelek: Kaj kupiti
371693 (1123) Dobius
»

[Tišanje računalnika] Čemu vodno hlajenje, če so diski glasni?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
402884 (2279) Jaffa
»

Zalman "brezventilatorsko" ohišje

Oddelek: Novice / Modifikacije
262537 (2537) mrTwelveTrees

Več podobnih tem