» »

MSDOS Bootup CDrom

MSDOS Bootup CDrom

Hux ::

Se da kak izvest da ta disketa ko rabis za botanje racunalnika v skrajni sili dati kr na en CD?
Disketnik mi je crkni in se mi neda sploh novega iskat in not montirat. Tak je ze out.

Rabim pa zato ker jaz disk gostam z norton ghostom oz sem dotakrat ko se je program zruso v dosu pri kopiranju diska cez. Racunalnik ali ghost se je sredi operacije restore diska zruso in vse zablokiro oz vsaj Bootom WinXP CD ni sel skoz vec.

Nisem mogo vec formatirat diska sej se WinXP CD ni bootal dokonca kr freezno je na zacetku. Disket pa tudi nimam vec 2 leti.
Tak da rabo bi zagonsko disketo ki jo dam na CD al pa kaki program ki ga lahko z CDja poklicem kadar je sistem sel rakom zvizgat in formatiram disk.

Nasreco sem mel 2 diska pa sem Winse instaliro na drugega pol pa spet na onega nazaj. Jau kriza.

Kake ideje?

roscha ::

Slo-tech Linux. Formatiraš z njim....

Hux ::

hm? :). NEro ma sicer funkcijo nareti bood disk ampak je prevec nastavitev pa nevem kiro in kaj.

nimam linuxa ampak WinXP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Tr0n ::

Poisci po forumu ali uporabi Google. Je bilo ze veckrat omenjeno.

Hux ::

Nemorem. nekaj siol serje pa se komaj strani odpirajo. Search funkcija pride do 30% pa stoji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

roscha ::

Ja vem. Saj z Linuxom se da povsem lepo formatirat tudi v FAT ali v kak drug datotečni drug sistem. Potegni dol, neko verzijo linuxa (smo 1. cd!) zabrenaj pa je. Saj ti ga ni treba inštalirat. Greš samo do formata..

Ali pa google malo zakurblaj. Sem marsikaj znimivega najdu, ampak linka ti ne dam nobenga, ker lenobe pa ne bom podpiral...

Predator ::

dl-ji ta image win98se boot diskete; v neru izberi boot cd, pri "source of boot image data" izberi image file -> browse, pod "file type" all files, poiščeš ta image in odpreš, ostalih nastavitev ne rabiš spreminjat;

Sims ::

Vso srečo.

LP,

Sims

Hux ::

ok thx vsem.

Sem prvo probal boot z Nerotom naret. Ratalo fajn in ko botam me vprasa ce hocem resotrat nekja. Dal sem ne ker samo testiram. Pol sem pa probo format d: pa je reklo drive negre formatirat nekaj v tem smislu pa je navadni FAT 32.

Ta win98 Boot ma fdisk gor in gre formatirat ne? Sicer pa mam prvo particijo kjer morajo winsi biti v NTFS formatu.
Linuxe tudi mam tak da se to lahko probam ko bo kriza ce vse drugo failne :).

Pa tam vidim da se majo Ghost boot disk. Mogoce bi me to takrat reslo.

Za vsaki toti small file rabim svoj CD jau :|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Windows][XP] Format diska in namestitev

Oddelek: Operacijski sistemi
103141 (2950) slowie
»

Čudn problem pri inštalaciji XP professional windowsow

Oddelek: Operacijski sistemi
443049 (2287) xpozed
»

Bootable CD

Oddelek: Operacijski sistemi
171282 (1166) Aspirinix
»

Karseda neboleča reinštalacija OS WinXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
171565 (1292) @ljash
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452292 (1663) BlackHole

Več podobnih tem