» »

Prijava na delo, ki sem ga prvotno zavrnil

Prijava na delo, ki sem ga prvotno zavrnil

pm558 ::

Pozdravljeni,

leto nazaj, okoli decembra sem bil na razgovoru v podjetju, kjer so mi dali ponudbo za delo ampak sem jo zavrnil. Razlog je bil predvsem v tem, da sem v trenutni firmi dobil povišico, prav tako so se mi začeli obetati novi zanjimivi projekti, zato sem se odločil še ostati za eno leto. No zdaj so pa te novi projekti vsi padli v vodo in jih naša firma ni uspela dobiti, tako da sem zdaj kar 100% prepričan, da bom menjal službo, saj v trenutni službi precej stagniram pa tudi plača ni nevem kakšna.

Videl sem, da firma v kateri sem zavrnil ponudbo ponovno išče ljudi za isto pozicijo in razmišljam da bi se prijavil, ampak me malo skrbi njihov odziv, glede na to da sem ponudbo iz prva zavrnil. Res pa je, da sem (vsaj meni se zdi) ponudbo kar korektno zavrnil in tudi podal tehten razlog zakaj trenutno ne bom menjal službe.

Kaj pa vi menite na to situacijo? Bi bilo bolje še malo počakati, da se stvari "poležejo"? Je bil kdo že kdaj v podobni situaciji?

Iskreno tudi sam nimam nekaj veliko delovnih izkušenj cca. 2 leti + 3 leta študentskega dela in se lovim malo pri iskanju služb in tega, prav tako okoli sebe nimam nikogar, ki dela na tehničnem področju, da bi ga vprašal kako je z iskanjem služb in z razgovori. Zato se obračam na vaš forum in nasvete.

Hvala in lp.

Kalibri ::

Prijavi se. Več kot zavrnili te ne bodo.

tony1 ::

Absolutno se prijavi, ker nimaš kaj zgubit. Sam sem že dal skozi vse take kombinacije in na koncu tudi dobil službo.

Če se bodo sploh spomnili tvoje prijave (v mojem primeru so pozabili vse, tudi to, da smo se nekaj grdo gledali na koncu :)), in mislili so, da smo se že videli tudi v živo (kar ni držalo, vse je bilo le prek spleta), so si pa zapomnili kakšno plačo sem hotel :))), je največ kar bo priletelo vprašanje: "kaj je po tem času drugače?" in preprosto poveš, da so te v prejšnji službi obdržali s takimi in takimi obeti, ki pa se niso uresničili. Lepo jim še popihaj na dušo, da bi rad prišel k njim :)

Go for it.

pm558 ::

Živijo,

hvala za nasvet. Bom res poslal prošnjo pa da vidim kaj bo, izgubiti nimam ničesar.

Dejansko gledam na iskanje službe kot biznis, greš tja kjer ti ponudijo bolje oz. kjer misliš da bo bolje, ni nič osebenega. Ampak ja, si predstavljam, da znajo kakšna podjetja osebno vzeti zavrnitve ponudb itd.

Lp.

gaoZjQP ::

normalno, glej kot biznis in prav nič naj te ne bo sram vprašati glede odnosov, zadovoljstva, znanj, načrtov...

IL_DIAVOLO ::

pm558 je izjavil:

Živijo,

hvala za nasvet. Bom res poslal prošnjo pa da vidim kaj bo, izgubiti nimam ničesar.

Dejansko gledam na iskanje službe kot biznis, greš tja kjer ti ponudijo bolje oz. kjer misliš da bo bolje, ni nič osebenega. Ampak ja, si predstavljam, da znajo kakšna podjetja osebno vzeti zavrnitve ponudb itd.

Lp.


Ni videt.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

starfotr ::

Prav je, da greš iz potapljajoče se firme.

Vendar delati v firmi ni samo biznis. So tudi druge zadeve kot je lojalnost in podobno. Kar je pa tvoja šibka točka in prav bi bilo, da bi delal tudi na pripadnosti.

Jaz sem mnenja, da v eni firmi ne smeš biti več kot 7 let in da je v življenju treba zamenjat več firm.

Ales ::

starfotr je izjavil:

Vendar delati v firmi ni samo biznis. So tudi druge zadeve kot je lojalnost in podobno. Kar je pa tvoja šibka točka in prav bi bilo, da bi delal tudi na pripadnosti.

Jaz sem mnenja...

Odnos firma - uslužbenec mora biti sorazmeren. Toliko, kot je neka X firma lojalna do uslužbenca, približno toliko bi bilo prav, da je uslužbenec do nje. Z drugimi besedami, da poenostavim, odpovedni rok velja za eno in za drugo stran.

Ostalo sajenje rožic o lojalnosti je bolj propaganda za naivne delavce, da ne rečem neumne.

solatko ::

Ales - V urejenih firmah je lojalnost še kako cenjena in tudi spodbujana z odnosom do zaposlenih. Tam kjer predstavljaš samo številko in strošek pa samo glej, da se čim prej spokaš. Ne gre za sajenje rožic, dobremu delodajalcu je delovna sila zelo velik in pomemben kapital, samo na žalost, redko pri naših delodajalcih.
Delo krepa človeka

Phantomeye ::

Mah, "lojalnost" je za firme to, da se delavec odreka svojemu času in v firmo vloži več časa in truda za isti denar kot nekdo, ki dela tisto, za kar je plačan; in nič več.

val46 ::

starfotr je izjavil:

Prav je, da greš iz potapljajoče se firme.

Vendar delati v firmi ni samo biznis. So tudi druge zadeve kot je lojalnost in podobno. Kar je pa tvoja šibka točka in prav bi bilo, da bi delal tudi na pripadnosti.

Jaz sem mnenja, da v eni firmi ne smeš biti več kot 7 let in da je v življenju treba zamenjat več firm.


Tip ima 2 leti delovnih izkušenj, od tega je že pred cca letom dni nameraval zamenjati firmo...? Ti pa serješ o neki lojalnosti? Lolek ne ve kaj sam s sabo, kaj šele da bi se zanimal za lojalnost nekemu podjetju! Ampak ja...OPju dam čist prav. Če misli da bo šel na boljše, potem naj poizkusi. Zgubit tako in tako nima kaj. Le v zdajšnji firmi naj ne govori nobenemu, dokler nima na novem podjetju pogodbe pred sabo za podpisat, da ne bo na koncu ostal brez obeh služb.

tikitoki ::

A ni bilo to vprasanje na forumu ne dolgo nazaj?

Oni nimajo nobenega problema te vlaciti cez teste, vec krogov razgovorov, itd. in nato zaposliti drugo osebo.

Problema ni. Ce zelis, se prijavi. Lahko na razgovoru omenis, da si si premislil in to je to.

donvito ::

tikitoki je izjavil:

A ni bilo to vprasanje na forumu ne dolgo nazaj?

https://slo-tech.com/forum/u130059

crniangeo ::

Pomebnost lojalnosti v firmah ni taka kot bi morala biti. V prejšnji firmi sem bil 15 let, in sele ko sem se začel pogovarjati o menjavi službe, so mi ponudili višjo placo. Vse prejšnje pobude na to temo so bile zavrnjene z nešteto razlogi. Povišica je bila konkretna, niso pa želeli ponuditi, toliko kolikor mi je ponujala konkurenca. Tako, da sem sprejel konkurenčno vabilo. Ni mi bilo žal, ker sem leto po menjavi službe dobil se 2x konkretno povišico..

Tako, da predlagam vsem, ki ste 'lojalni' , da se zamislite, če podjetje ceni vašo žrtvovanje. Če podjetje samoiniciativno predlaga dvig plače in to realizira, potem se splača biti tam kjer ste. Če pa te iniciative ni, potem pa menjajte. Službe ni tezko dobiti, se posebej na it področju.
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

redtech ::

crniangeo je izjavil:

Pomebnost lojalnosti v firmah ni taka kot bi morala biti. V prejšnji firmi sem bil 15 let, in sele ko sem se začel pogovarjati o menjavi službe, so mi ponudili višjo placo. Vse prejšnje pobude na to temo so bile zavrnjene z nešteto razlogi. Povišica je bila konkretna, niso pa želeli ponuditi, toliko kolikor mi je ponujala konkurenca. Tako, da sem sprejel konkurenčno vabilo. Ni mi bilo žal, ker sem leto po menjavi službe dobil se 2x konkretno povišico..

Tako, da predlagam vsem, ki ste 'lojalni' , da se zamislite, če podjetje ceni vašo žrtvovanje. Če podjetje samoiniciativno predlaga dvig plače in to realizira, potem se splača biti tam kjer ste. Če pa te iniciative ni, potem pa menjajte. Službe ni tezko dobiti, se posebej na it področju.


Opažam enako, lojalno te izkoriščajo, pametni na pozicijah pa so odšli v zadnjih 2. letih.

gaoZjQP ::

solatko je izjavil:

Ales - V urejenih firmah je lojalnost še kako cenjena in tudi spodbujana z odnosom do zaposlenih. Tam kjer predstavljaš samo številko in strošek pa samo glej, da se čim prej spokaš. Ne gre za sajenje rožic, dobremu delodajalcu je delovna sila zelo velik in pomemben kapital, samo na žalost, redko pri naših delodajalcih.

odvisno, kako nekdo dojema lojalnost, kakšen tip je za kakšne odnose in kakšne pragove nagrajevanja/zadovoljstva ima. tam, kjer je (samo) strošek, bi se ga, po osnovni logiki, čimprej rešili, če ni v kakšnem sorodstveno/ljubezenskem odnosu z odločevalci. mimogrede, glede na naravo moje oblike variabilnega sodelovanja, odvisno tudi od faze ekonomskega cikla, gre za kratko-srednjeročne 'vezave', edina zahtevana lojalnost je upoštevanje pogodbe in rokov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gaoZjQP ()

starfotr ::

Očitno je OP imel boljše pogoje v dosedanji službi, čeprav je iskal novo, se oportunist ni odločil za menjavo. Razlogi sicer niso pomembni, vsak ima svojo logiko in sprejema odločitve.

Sedaj, ko je tu zagustilo, bi pa še trkat nazaj.

A če pustiš punco, ker dobiš novo in potem ugotoviš da je nova slabša kot stara, greš nazaj k stari?

gaoZjQP ::

starfotr je izjavil:

A če pustiš punco, ker dobiš novo in potem ugotoviš da je nova slabša kot stara, greš nazaj k stari?

zakaj ne bi, če obstaja verjetnost, da te skesanega sprejme, še romantično bi se ji lahko zdelo, odvisno od naporov in prezentacije.

starfotr ::

Zato, ker so bili prej neki razlogi, da najdeš boljšo? In potem je kar naenkrat tudi tista slabša v redu?

To samo pomeni, da ne znate zapret poglavja in iti dalje naprej. Ampak ste eni oportunistični brezkurčni pezdetje, ki ne veste kaj bi radi v lajfu.

gaoZjQP ::

tvoje pametovanje je eno, fuk v realnosti je drugo, služba na pragu recesije pa tretje - vse je odvisno od nje, ti načelen velikokurčni alfa samec s polnim tošlom.

karafeka ::

Lojalnost firme do tebe kot zaposlenega je samo takrat, če imaš veze pri ta glavnem direktorju, ki se bo postavil na tvojo stran, ko boš hotel višjo plačo, boljšo pozicijo itd.

Drugače lojalnosti ni. Še posebej ko je treba odpuščat zaradi slabših rezultatov. O odnosu kadrovske do zaposlenih, pa raje ne bi. Upam da jih čimprej zamenja UI.

Se pa ne čist strinjam, da je delovno razmerje samo biznis. Nekaj malega je tudi, kakšno svobodo imaš pri delu, da sam izbiraš kdaj lahko prihajaš in odhajaš iz šihta, kdaj boš delal od doma, da imaš služben avto na voljo itd. Ampak večino teh stvari spoznaš šele, ko si že zaposlen.

asdf_jklc ::

gaoZjQP je izjavil:

odvisno, kako nekdo dojema lojalnost, kakšen tip je za kakšne odnose in kakšne pragove nagrajevanja/zadovoljstva ima. tam, kjer je (samo) strošek, bi se ga, po osnovni logiki, čimprej rešili, če ni v kakšnem sorodstveno/ljubezenskem odnosu z odločevalci. mimogrede, glede na naravo moje oblike variabilnega sodelovanja, odvisno tudi od faze ekonomskega cikla, gre za kratko-srednjeročne 'vezave', edina zahtevana lojalnost je upoštevanje pogodbe in rokov...

Podpis. Pri večini slovenskih delodajalcev je lojalnost davek na budale - ker se pri konkurenci 5x lažje zmeniš za višjo plačo. Sicer sem v istem podjetju že 6 let in to ravno zaradi tega kar si omenil: delovni pogoji in dvigovanje plače samo od sebe... samo letos se mi je plača 3x povišala. Pri nas je večina delodajalcev na sistemu minimalc, drugi pa misljo da so boga za jajce potengal ker naročijo 3 japke in nezgravžen kofe. Ne rabim ne eno ne drugo... Mene zanimajo delovni izzivi, plača, možnost napredovanja in fleksibilen urnik ter obvezno remote delo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdf_jklc ()

Evolve ::

če hočeš lojalnost si kupi psa

danes se dela za denar pa pika. ne miu bluzit


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Krka - proizvodnja, izkušnje iz prve roke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8832715 (20982) simone
»

Dobra vprasanja za novo delovno mesto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8113505 (9829) Invictus
»

Etika do potencialnega delodajalca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6616124 (13561) Furbo

Več podobnih tem