» »

Spirit: postavite svoje strežnike in razvijte API-je, mi jih ne bomo

1
2
3 4 5

Ales ::

Glugy je izjavil:

Ales je izjavil:

TESKAn je izjavil:

Zanimivo da ko enkrat država ne zahteva podatkov na papirju sprintano in podpisano, da jih more potem pet zaposlenih pretipkavat pa spet ni prav in se išče kako bi da ne bi.

Res? To je tvoj zaključek po branju te teme, v kateri se kritizira, da je potrebno postaviti 500 strežnikov za en klient, namesto en strežnik za 500 klientov?

Resno??


Sej se lahk povežejo. Konec koncev bo še manj korupcije če zadeva ne bo potekala s strani države. Zakaj bi pa mogla država vse na pladnju prnašat. Svet gre naprej.

Pa saj poteka s strani države, samo da je na glavo obrnjena.

Ta zbiralec denar... parodn, podatkov, bo še vedno na svoji strani "razvil" bog ve kako infrastrukturo, le da se bo obnašala kot klient, namesto kot strežnik.

sbawe64 ::

Tody je izjavil:

Seveda ima gospod svojo IT firmo ;) https://oresek.com/

Tko da če mate problem ma on rešitev!

Smiljan Mori in Žan Nekrep v enem.

Kje vidiš da ima svojo it firmo ?
2020 is new 1984
Corona World order

JerKoJ ::

Ales je izjavil:


Pa saj poteka s strani države, samo da je na glavo obrnjena.

Ta zbiralec denar... parodn, podatkov, bo še vedno na svoji strani "razvil" bog ve kako infrastrukturo, le da se bo obnašala kot klient, namesto kot strežnik.


Točno to ...

Dodatno bo nekdo moral c/p 500 mailov - user/pass/url v neko custom razvito applikacijo in ne narediti napake.
Potem pa zagnati ta app, ki bo moral prožiti 500 loginov in N ostalih API requestov na različne API implementacije... moj poskus "race to bottom" ne sega niti do gležnjev umotvorom, ki jih bodo razvili v naslednjih 7 dneh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JerKoJ ()

myriad ::

Oddam vlogo/povprašujem na FURS, fašem klic. Vprašam banko prek emaila, fašem klic. Zakaj so vsi v javni upravi tako mahnjeni na telefonske klice?

mm&r ::

myriad je izjavil:

Oddam vlogo/povprašujem na FURS, fašem klic. Vprašam banko prek emaila, fašem klic. Zakaj so vsi v javni upravi tako mahnjeni na telefonske klice?


To bi lahko postal primer "dobre prakse" :)
FURS bi lahko zahteval od vsakega državljana, da razvije in vzpostavi API vmesnik, preko katerega se FURS uslužbenec naroči na telefonski pogovor s tabo :)

starfotr ::

myriad je izjavil:

Oddam vlogo/povprašujem na FURS, fašem klic. Vprašam banko prek emaila, fašem klic. Zakaj so vsi v javni upravi tako mahnjeni na telefonske klice?


Zato, da ni dokazov. Ti najbrž klica ne snemaš. Oni pa tudi je smejo, če nisi seznanjen s tem.

In še na koncu meseca se vidi uporaba telefonov. Torej delajo.

Zigerion ::

fujmoderator je izjavil:


+1. Dejansko se mi poteza ne zdi napačna, zakaj bi za vse skupaj plačevali davkoplačevalci, če pa lahko uporabniki. Podobna kot Mato989 nebuloze tukaj: zakaj bi on plačeval kulturo, če je nekulturnež. Poteza Spirita je popolnoma pravilna in v skladu z razmišljanjem točno teh, ki se zdaj pritožujejo.


Če te tako zelo skrbi za davkoplačevalski denar, si poračunaj koliko stane davkoplačevalce da ti dobro plačani veleumi pojasnjujejo, zakaj je predlagan pristop smiseln. Potem se bodo pa ukvarjali še s pregledovanjem 1000 mailov, s prepisovanjem credentialov, XY napakami, ki so neizbežne pri takšni skali podjetij, etc... Zakaj je potrebno iz preproste stvari delati takšno znanost?

Tody ::

sbawe64 je izjavil:

Tody je izjavil:

Seveda ima gospod svojo IT firmo ;) https://oresek.com/

Tko da če mate problem ma on rešitev!

Smiljan Mori in Žan Nekrep v enem.

Kje vidiš da ima svojo it firmo ?


Let me google that for you!

RockyS ::

In kaj pravi twitter na to?

Sej sta ministrica in ministrstvo zelo aktivni na Twitterju...

https://twitter.com/digitalSLO

https://twitter.com/StojmenovaDuh

Zimonem ::

Twitterja ne beremo kar je zaprt.

Zimonem ::

In kdo bo nosil odgovornost ali je vloga res prevzeta? In kako se bo to dokazovalo?

otalado ::

Tako godljo kot so je zakuhaki na SPIRIt-u američani običajno poimenujejo: ass backward design. Osebno menim, da gre ali za ali totalne analfabete, ali pa za barabe (bolj vrjetno), ki s podporo nesposobne državne uprave poskuša mlatiti velike denarce. Od kdaj je higienično, da organ, ki naj bi delal v imenu in za korist države, promovira zasebna podjetja (tako kot Spirit promovira 2tav).
Še osnovnošolci bi (brez vsakega znanja informatike) opazili, da gre za en urad, ki naj bo zbiral podatke in za večje število ustanov, ki morajo te podatke posredovati. Edini sprejemljiv način je, da urad, ki zbira podatke vzpostavi (centralno) metodo zbiranja (API) in tistim, ki so obvezani te podatke posredovati določi, kako (in kdaj) posredovati te podatke!
Pri takih institucijah a'la Spirit še deset ministerstev za informatiko ne more pomagati nič (BTW: kaj pravzaprav dela ministriva Stojmenova, razen, da vleče previsoko plačo??)

otalado ::

Se opravičujem: podjetje, ki ga Spirit promovira je 3tav in ne 2tav, kot sem pomotoma zapisal ...

Jure14 ::

Ok, da postavim vprašanje z drugega konca:
Ali in kakšne sankcije so predvidene, če ignoriram ta Spirit?

XIIT ::

myriad je izjavil:

Oddam vlogo/povprašujem na FURS, fašem klic. Vprašam banko prek emaila, fašem klic. Zakaj so vsi v javni upravi tako mahnjeni na telefonske klice?

Ker je metrika nakladanja na minuto v prid govoru. V eni minuti ti lahko naloži več kot če 10 minut piše mail.
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

TESKAn ::

Jure14 je izjavil:

Ok, da postavim vprašanje z drugega konca:
Ali in kakšne sankcije so predvidene, če ignoriram ta Spirit?

Sej veš kako pravjo, fuck around, find out. Samo ne potem jokat.
Ja, se strinjam je narobe zastavljeno. Jebiga, v js se pač ne tare ljudi, ki bi se zastopili na to - če se, so za n-kratnik plače v gospodarstvu, brez prenašanja politično nastavljenih idiotov.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Utk ::

LOL. Ko sem prebral to "rešitev", sem se nekak spomnil na našega vročega bureka. Ta je čisto v njegovem stilu, majkemi.
No, sej vem, niti on ne bi tega tako naredu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Zimonem ::

Jure14 je izjavil:

Ok, da postavim vprašanje z drugega konca:
Ali in kakšne sankcije so predvidene, če ignoriram ta Spirit?

Niso, samo ne boš dobil subvencije. Sedaj pa če si majhen odjemalec , je vprašanje če se ti sploh splača vlagati vlogo.

Mato989 ::

fujmoderator je izjavil:

TESKAn je izjavil:

JerKoJ je izjavil:

Uf, tole pa res kar kliče po državljanski nepokorščimi. Nekaj idej, če bo kdo res to implementiral :)

- podpora samo SSL1/2 standardu k kakšnim obskurnim CIPHER_SUITE ... pa naj najdejo ustreznega odjemalca ki podpira arheologijo
- uporabniskoIme, geslo in zeton (ter vse ostale string zadeve) naj bodo dolgi kakšen GB vsak, pa da vidimo njih app
- povsod kjer je v podatkih number($double) tip specificiran -- kakšen res obskuren zapis npr: 5.00000000000000001
- odgovor naj traja vsaj minuto
- odgovor 503 HTTP z Retry-After nastavljen na 1 dan kasneje (in dokler tega ne upostevajo, še kar 503)
- ene 10000x 307 HTTP temporary redirect na razlicne (zelo dolge URL-je)

Če ima še kdo kakšen predlog pa kar na dan z njim ... may the worst API win (that is implemented according to RFC and spec) :)

Vredu. Nakazilo bo ko bodo podatki na voljo.


+1. Dejansko se mi poteza ne zdi napačna, zakaj bi za vse skupaj plačevali davkoplačevalci, če pa lahko uporabniki. Podobna kot Mato989 nebuloze tukaj: zakaj bi on plačeval kulturo, če je nekulturnež. Poteza Spirita je popolnoma pravilna in v skladu z razmišljanjem točno teh, ki se zdaj pritožujejo.

Enako bi morali narediti kmetom, preprodajalcem itd. Prisiliti jih v postavitev infrastrukture, ki služi za njihov nadzor. Zakaj bi morali vsi ostali iz lastnih davkov plačevati njihovo kontrolo. Pač, te dobijo, da prehitro voziš, avto se proda na dražbi in z denarjem poplača prometno policijo. Bi lahko hitro začeli zniževati davke od plač.



Ne nikoli jaz ne bi imel take ideje

Ce ze bi moja ideja bila da teh 500 placa spirito vzdrzevanje ene infrastrukture ustrezen delez da vsi skup pokrijejo

Nikakor pa ne bi predlagal debilizma da naj 500 ljudi fura isto resotev po svoje

Jaz sem proti temu da davkoplacevalci placujemo to nisem pa za to da razmetavamo cas vecih ljudi naj pa financirajo koristniki to pa ja
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

afol ::

otalado je izjavil:


(BTW: kaj pravzaprav dela ministriva Stojmenova, razen, da vleče previsoko plačo??)


Svoj sicer na mestu komentar, si na koncu zakisal s to pripombo. Prvič - generalizacija, koliko znaša ministričina plača? Zakaj je previsoka? Drugič, menda ne misliš, da bo letala od vrat do vrat po JU in spraševala, kako imajo rešene stvari in, če imajo updatane windowse? Tretjič, Spirit spada pod Ministrstvo za gospodarstvo, turizem in šport, ki ga vodi minister Han. In četrtič, s koliko e-ji se piše ministrstvo? 🙃

jukoz ::

Sam tale je pa dobra - taka, v stilu "Yes, minister"

Ker v roku niso pripravili rešitve, so problem priprave rešitve porinili uporabnikom. Seveda bodo težave pri povezovanju, prepisovanju prijavnih podatkov, itd. Ampak to je tudi namen:

da traja čim dlje da dobijo podatke. V vmesnem času, ker bo tako veliko težav, bodo rešitev pripravili tudi sami in se razglasili za velike heroje, ki pomagajo bogim in nesposobnim uporabnikom.

Rit rešena + še medaljo za požrtvovalnost dobijo.

Kapo dol, res obvladajo posel.

In ker so uporabniki keš že prejeli, bodo požrli vse kar jim vržejo. Ker nimajo izbire.

Jure14 ::

Zimonem je izjavil:

Jure14 je izjavil:

Ok, da postavim vprašanje z drugega konca:
Ali in kakšne sankcije so predvidene, če ignoriram ta Spirit?

Niso, samo ne boš dobil subvencije. Sedaj pa če si majhen odjemalec , je vprašanje če se ti sploh splača vlagati vlogo.

Ah, potem mi pa dol visi.
Nisem prosil za subvencijo. Sem "dobavitelj" nekomu, ki hoče subvencijo.
Torej naj se z APIjem in strežnikom ukvarja "subvencionirani".
In naj sam sporoča "porabo". Ima moj račun, pa naj prepiše al se pa zmisli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jure14 ()

Zimonem ::

Potem pa ne govori, da je pomoč premosorazmerna.

msjr ::

Pa ne to v petek objavljat da me zživcirate da grem objavljat na slo-tech, pa sem že stokrat rekel da ne bom več nič sem pisal. Ni opravičila za tak odnos države.

asdf_jklc ::

Js sem presenečen, da so uspel dokumentacijo spisat. Drugač pa to je poanta javne uprave, delat delo iz dela in ga ustvarjat, da lahko opravičiš tisoče ljudi, ki so brez dela. Pač, spoznajte mal ljudi, ki so tam zaposleni, pa se boste čudili, da kar dajo od sebe dela.

Lamoo ::

Zigerion je izjavil:

fujmoderator je izjavil:


+1. Dejansko se mi poteza ne zdi napačna, zakaj bi za vse skupaj plačevali davkoplačevalci, če pa lahko uporabniki. Podobna kot Mato989 nebuloze tukaj: zakaj bi on plačeval kulturo, če je nekulturnež. Poteza Spirita je popolnoma pravilna in v skladu z razmišljanjem točno teh, ki se zdaj pritožujejo.


Če te tako zelo skrbi za davkoplačevalski denar, si poračunaj koliko stane davkoplačevalce da ti dobro plačani veleumi pojasnjujejo, zakaj je predlagan pristop smiseln. Potem se bodo pa ukvarjali še s pregledovanjem 1000 mailov, s prepisovanjem credentialov, XY napakami, ki so neizbežne pri takšni skali podjetij, etc... Zakaj je potrebno iz preproste stvari delati takšno znanost?


Drži, ampak v kolikor bi bili ljudje sposobni razmisliti sami, bi imeli direktno demokracijo in vsega tega ne bi bilo treba.

Ker živimo v idiokraciji, tega niso sposobni, se pravi potrebujejo nekoga, da jim razloži. Pa še potem neumnosti počnejo.

RockyS ::

Ministrstvo in ministrica sta že seznanjena s primerom.

Sedaj da pa vidimo kako plešemo.

matjaz2k ::

kdo je za tem? https://zpgopek.si Verjetno biznis model: prva črtica zastonj!

RedDrake ::

Sicer nisem volil nobene od trenutnih parlamentarnih strank, tako da mi precej dol visi za to *kdo* je odgovoren za tale clusterfuck, ampak pri gledanju spletne strani od te "agencije" sem zaznal da je direktor tam od februarja 2022. Volitve so bile aprila. Čisto možno, da je tole namensko narejeno, ker dejansko je vse točno obratno od tega kar bi moralo biti.
Kot da nekdo nalašč sabotira zadevo.
Zdaj, lahko je sabotaža lojalnih glanzkopf kadrov. Ali pa dejansko mutenje da ne bo potrebno izplačati sredstev. Bi pa bilo dobro, da bi to prišlo v mainstream medije. Če rabi kdo analogijo, je to tako, kot da bi morala vsaka hiša postaviti poštni urad, poštar pa bi potem po vseh "poštah" pobral pošto in jo nesel na SPIRIT. Dobesedno je to isto.
Za medijsko kričanje priporočam tarčo, so precej nevtralni. Aja, ups, čez poletje preiskovanje lumparij ni potrebno, lumpi so zelo verjetno tudi na dopustu.
No, mogoče pa kakšen Slak zagrabi iz reality kings TV, ampak zelo verjetno samo če so glanzkopf kadri v igri, drugače zna biti spregledano. Res žalostno, kam smo prišli ...

acookook ::

Torej, je že kdo to svinjarijo poslal naprej in ali se bo mirno gledala tako kot vse ostalo? Če je odgovor na drugo vprašanje Da, pol se lahko ta tema zapre.
.

Malajlo ::

Jure14 je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Jure14 je izjavil:

Ok, da postavim vprašanje z drugega konca:
Ali in kakšne sankcije so predvidene, če ignoriram ta Spirit?

Niso, samo ne boš dobil subvencije. Sedaj pa če si majhen odjemalec , je vprašanje če se ti sploh splača vlagati vlogo.

Ah, potem mi pa dol visi.
Nisem prosil za subvencijo. Sem "dobavitelj" nekomu, ki hoče subvencijo.
Torej naj se z APIjem in strežnikom ukvarja "subvencionirani".
In naj sam sporoča "porabo". Ima moj račun, pa naj prepiše al se pa zmisli.

Ne, ti kot dobavitelj MORAŠ imeti infrastrukturo...

Malajlo ::

Še ena ideja: Najprej jim pustiš dobiti žeton, potem pa naslednji klic vrneš 429 (za 3601 sekund). Takoj ko žeton poteče, zamenjaš geslo (seveda te morajo kontaktirati). In ponoviš. Žeton priporočajo GUID, ampak najbrž ni problem poslati 1GB random teksta?
Saj avtentikacija je pa tudi biser... V bodyju. To se moraš prav potruditi, da ne daš v header. Ja, sem leta 1999 podatke filtriral glede na body v requestu, ampak to zaradi tehničnih omejitev.

Tody ::

Me zanima kater postni predal sprejme 1 giga email. Sicer pa mislim da so to naredili zato da sabotirajo karkoli ze. IT javne uprave sigurno ni tako slab, tudi vzpostavitev takega apija jim ne povzroča težav. Tole je bilo narejeno namerno.

Malajlo ::

Jaz bi v token vtaknil 1GB. Geslo pa vsekakor kombinacija velikih i-jev in malih l-jev, ničel in o-jev. Seveda screenshot (zaradi varnosti!) in v Arial. Mogoče še nekaj presledkov v ASCII 32 in 255.

starfotr ::

NBSP ne pozabi.

Jure14 ::

Malajlo je izjavil:


Ne, ti kot dobavitelj MORAŠ imeti infrastrukturo...

Torej:
*recimo, da imam cca 1000 kupcev.
*eden (ali več) od kupcev se prijavi za subvencijo in mene navede kot "dobavitelja'.
*Spirit navede v excelu seznam teh, ki so se prijavili za subvencijo.

*In JAZ naj zdaj iščem po tem seznamu in v svojih evidencah, če je davčna številka XXXXXXXX slučajno moj kupec?
*in potem vzpostavim strežnik in se z APIji zaj***am?

To potem pomeni, da mora strežnike postavit ne 500 podjetij s seznama, ampak 500*n njihovih dobaviteljev.

Še enkrat: če ni kazni, no facking way da karkoli od tega natedim.

Ampak ker sem prijazen, če me bo stranka lepo prosila, jim po mailu pošljem podatke, ki jih naj vpišejo v portal, ki ga bo STRANKA postavila.

MWMW ::

Tole kar kliče, da nekdo razvije brezplačno aplikacijo, ki bi bila mokre sanje za r/MaliciousCompliance. Glede na napisano je idej veliko.
//

Malajlo ::

Menda je 500 dobaviteljev. Čeprav dvomim. Je pa vsekakor več odjemalcev, kot dobaviteljev.
Čak, vprašam kolega, ki ima malo hidrocentralo in mlin. Blagajno za prodajo moke ima v clipperju spisano (ne vem, kako deluje, ampak dela). Če ima pogodbo z ELES, bo najbrž moral imeti še en server 24/7 upaljen, da bo morda enkrat Spirit pobral podatke.

Sem pa letna poročila pogledal za Kompetentnost d.o.o. 64k za plače, porast prihodkov od prodaje na 8.6mio(!), stroški 8.4mio? Lani pa 3.5mio prodaje. Pri 3-4 zaposlenih lepe številke. Plače sicer v kurcu. Kaj tip dela? Ima pa rešitev za tole od Spirita (pa kot iščem, edini že narejeno). Povezanih oseb po firmah žal ne morem dobiti od AJPES-a. Mogoče bi IP pomagal? Ali pa koga na FURS-u pobezam >:D

Zigerion ::

Jure14 je izjavil:

Malajlo je izjavil:


Ne, ti kot dobavitelj MORAŠ imeti infrastrukturo...

Torej:
*recimo, da imam cca 1000 kupcev.
*eden (ali več) od kupcev se prijavi za subvencijo in mene navede kot "dobavitelja'.
*Spirit navede v excelu seznam teh, ki so se prijavili za subvencijo.

*In JAZ naj zdaj iščem po tem seznamu in v svojih evidencah, če je davčna številka XXXXXXXX slučajno moj kupec?
*in potem vzpostavim strežnik in se z APIji zaj***am?

To potem pomeni, da mora strežnike postavit ne 500 podjetij s seznama, ampak 500*n njihovih dobaviteljev.

Še enkrat: če ni kazni, no facking way da karkoli od tega natedim.

Ampak ker sem prijazen, če me bo stranka lepo prosila, jim po mailu pošljem podatke, ki jih naj vpišejo v portal, ki ga bo STRANKA postavila.


Preveri v videu (je v novici), mislim da gospa iz SPIRIT-a tvoje vprašanje naslovi tam okoli 1h22m (pri koncu).

sbawe64 ::

2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

uio ::

MWMW je izjavil:

Tole kar kliče, da nekdo razvije brezplačno aplikacijo, ki bi bila mokre sanje za r/MaliciousCompliance. Glede na napisano je idej veliko.

To pa implementacijo najbolj podle token, password by mail, and phone authorisation. 3 factor atuhorisation becouse of sensitive data...
Tko da morjo 500x naredit vse za vsakega haha.
Pa poleg L 0 in i še tisto črtico poleg W | in 1 ;) Ne moreš brez znakov in številk kakšen pass pa je to...

Malajlo je izjavil:

Menda je 500 dobaviteljev. Čeprav dvomim. Je pa vsekakor več odjemalcev, kot dobaviteljev.
Čak, vprašam kolega, ki ima malo hidrocentralo in mlin. Blagajno za prodajo moke ima v clipperju spisano (ne vem, kako deluje, ampak dela). Če ima pogodbo z ELES, bo najbrž moral imeti še en server 24/7 upaljen, da bo morda enkrat Spirit pobral podatke.

Sem pa letna poročila pogledal za Kompetentnost d.o.o. 64k za plače, porast prihodkov od prodaje na 8.6mio(!), stroški 8.4mio? Lani pa 3.5mio prodaje. Pri 3-4 zaposlenih lepe številke. Plače sicer v kurcu. Kaj tip dela? Ima pa rešitev za tole od Spirita (pa kot iščem, edini že narejeno). Povezanih oseb po firmah žal ne morem dobiti od AJPES-a. Mogoče bi IP pomagal? Ali pa koga na FURS-u pobezam >:D

8 mill stroškov ... To samo pomeni da je kupil par hiš, jaht in autov za službene namene... Ker server mora nekje bit in poganja ga 5 baterij od tesle direkt z auta....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: uio ()

Uporabnik372 ::

Par iztočnic:

- Gorazd Orešek na delavnici SPIRIT-a 2 tedna nazaj uporablja primere z APIja zpgopek.si
- zpgopek.si ponuja API podjetjem, vendar s strani ni razvidno, kdo je ponudnik te storitve
- Domena zpgopek.si je bila registirana 10. marca na fizično osebo, torej je nekdo vedel, kakšen API bo SPIRIT zahteval že pred 10. marcem, še preden je SPIRIT objavil zahteve za API
- Domena zpgopek.si uporablja Cloudflare amapak leaka pravi IP strežnika: 88.99.5.44
- Strežnik 88.99.5.44 gosti več strani podjetja Kokos Agency
- Kokos Agency spada v hobotnico podjetij Martina Odlazka
- Kokos Agency je tržil oglasni prostor portala necenzurirano.si, SDS trdi, da ga tudi financira
- Ustanoviteljica portala necenzurirano.si je Vesna Vukovič, generalna sekretarka Gibanja Svoboda

tony1 ::

Vsa čast, dober si ;)

Malajlo ::

Resno? Fizična oseba? Nič, ni druge, kot da tole razkrinkamo.

c3p0 ::

Tody je izjavil:

Seveda ima gospod svojo IT firmo ;) https://oresek.com/

Tko da če mate problem ma on rešitev!


Bivši ptujski podžupan (profesionalen), v enem bolj smrdljivih mandatov do zdaj. Potem je šel v LJ, očitno se je znašel.

Pred tem pa je z LU Ptuj delal zanimive deale, ko je bila direktorca še tista ministrica z najkrajšim stažem, ne vem kako se trenutno ona piše, je menjala par priimkov. Imel (ima?) je svojo IT firmo, eno tistih kjer se vprašaš kako se lahko greš IT, če nimaš pojma. No, zdaj vidimo.

V glavnem, kjer se tip pojavi, denar izpuhti, projekti so pa vsaj "zanimivi". Watch out for him, mislim da še ima bogato kariero pred seboj.

EDIT: evo en članek na hitro https://old.slovenskenovice.si/novice/s...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Malajlo ::

In kako sedaj? Kako se prijavi sum kaznivega dejanja? Pokličem 113, pošljem mejl? Prijavim na KPK? Ker tole je tako mastno da kar teče. Sploh pri teh temperaturah 8-) (jaz sem na Kolpi, zabole me vse)

tony1 ::

Na KPK, to je največ kar lahko posameznik naredi. ;)

Ima kdo kakšne veze pri pregovorno zagretih novinarkah s Financ? :D

Jure14 ::

Kaj pa kakšni okoljevarstveniki?
Da bo 1000+ serverjev delalo 24/7 2 leti, tudi ni kar tako. Pomislite na porabljeno elektriko, oddano toploto, pridelan CO2 in uboge migrante iz Afrike.

joze67 ::

Kaj pa rast GDP? Če lahko eno rešitev implementiraš 500x, se mora nekje poznati. Plus večji priliv iz naslova DDV.

Mumbru ::

tony1 je izjavil:

Na KPK, to je največ kar lahko posameznik naredi. ;)

Ima kdo kakšne veze pri pregovorno zagretih novinarkah s Financ? :D


Sovdatova je že nekaj na Twitterju pisala v temi kjer se tale lopovščina omenja. Ampak se bojim da pričakuješ preveč. Finance (kot vse medije pri nas) v veliki meri vodijo interesi ki nimajo nič z žlahtnim novinarstvom.
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na Marsu deset let pozneje - Spirit spi, Opportunity živahen

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3514309 (10294) Spajky
»

NASA obupala nad Spiritom

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
167540 (5871) @nny
»

10 najboljših odkritij robotskih vozil Spirit in Opportunity

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
125089 (3701) jype

Več podobnih tem