» »

Romska tematika

Romska tematika

max00slo ::

Zanima me, kako vi, ki nimate (predvidevam) v okolici teh pripadnikov ogroženih manjšin... gledate na situacijo, ko se peljete po kraju, ker je ob glavni cesti naselje manjšine.

Zato ker, kot prebivalec, oddaljen 5km stran od bližjega naselja ogroženih pripadnikov manjšin opažam skozi svoje življenje kaj in kako se stvari dogajajo.

Sem nevoščljiv. Zelo. Izredno.
Po končani srednji šoli sem se zaposlil. Služil kruh. Kupoval stvari. Obnavljal hišo. Jemal kredite. Delal za kredite. Delal. Delam.

Sedaj pa - vsak dan se pelješ mimo manjšin. Kar nekaj otrok, ne pa tudi vsi, so doma (tudi izven počitnic), ob cesti, na pločnikih. Sedijo, vozijo na motorjih, kolesih. Električnih skirojih. Odojek se vrti 1x na teden minimalno. Če vzamemo celotno naselje, večkrat. Vsaka družina ima avto, dva. Po večini, dan danes, že boljši avto kot jaz. Imajo stavbe. Zidane. S streho. Imajo nove kurilnice. Ekološke. Z visokim izkoristkom.

V osnovi, imajo več, kot jaz. In to brez enega delovnega dne.

Ne bom metal vseh isti koš. Poznam jih nekaj, ki delajo in se trudijo... ampak optimistično bom rekel 5% vseh naseljenih na območju.


Torej, kako, zakaj... in kako? Brez dne delovne dobe.
Naj bo AUDI A6 2022 letnik, naj bo Renault Megane 2 2007. Potrebno je ga tankat. Potrebno je zavarovanje. Potrebno je vzdrževanje.
Kako se lahko gradi. Kjerkoli. S čim? Naenkrat. In to še s fasado.
Ogrevanje vem - ekosklad vsem pofinanciral po 5-8k investicije. Bravo.
Večkrat v trgovini kot jaz z družino. Na teden.
Kako so lahko otroci doma?
Od kod električni skiro, ko sam svojemu tega ne morem privoščiti? Od kod jim velika igrala za otroke, katera so 1500e?

In ja, 5km oddaljen kraj. Novo leto. Silvestrovo. Slišimo vse; Kot zanimivost - policijska postaja je oddaljena zračne razdalje 500m od naselja. Vem, nimajo jajc za ta denar. Silvestrovo se sliši celoten arsenal EX-YU od Zastav do Kalašnikov. In? Komu kaj? Nič nikomur...

Zakaj se lahko to vse pusti? Teksas raste. Počasi se bo manjšina prevesila v večino. Vsaj pri nas.

Sem nevoščljiv. Zelo. Izredno.

PS: Zapis se tiče za Belo krajino. Izredno lepe kraje, v katerih izpred 10 let nazaj ni bilo tako velike populacije ogroženih manjšin. In ni bilo toliko droge. In niti kriminala. Kako je drugod, če ima kdo izkušnje, pa prosim - komentar.
Si non confectus, non reficiat.
  • zaklenil: bluefish ()

nejclp ::

Deklariraj se kot Rom, pa uživaj benefite, revček.

Utk ::

nejclp je izjavil:

Deklariraj se kot Rom, pa uživaj benefite, revček.

Ne gre tako.
Vzemimo osnovne šole. Osnovne šole ne smejo vodit nobene evidence kdo je Rom in kdo ne, dobijo pa ekstra pomoč, financiranje, na tolk pa tolk romskih otrok. Kako zaboga, če jih ne smejo preštet, bi lahko kdo vprašal...no, to tudi mene zanima :)

bciciban ::

Za cigane se zavzemajo samo tisti, ki živijo vsaj 50km stran. Raje več.

RedDrake ::

nejclp je izjavil:

Deklariraj se kot Rom, pa uživaj benefite, revček.

Represivna država to preprečuje.
NIIIIIKAAAAA na pooooomoč!
Ni mi dovoljeno se identificirati kot nekaj drugega (in žeti benefite)!!!1111ONEUNOEINS
Še en dokaz več da je Golob rasist in de-facto ter de-iure fašist.

nejclp ::

Kako ne moreš, če ni evidence, kdo je Rom? Neredi kaj, da bo tvoj froc lahko imel električni skiro.

bciciban ::

Za osnovo poskrbijo socialni transferji.
Za nadstandard pa popoldanski S.P. - Dilanje droge in orožja, kraje, ...

c23po ::

Edino, kar je narobe v celem sestavku, je: "Sem nevoščljiv. Zelo. Izredno."

Drugače pa: "Po končani srednji šoli sem se zaposlil. Služil kruh. Kupoval stvari. Obnavljal hišo. Jemal kredite. Delal za kredite. Delal. Delam." Kdo pa ni?

nejclp ::

RedDrake je izjavil:

nejclp je izjavil:

Deklariraj se kot Rom, pa uživaj benefite, revček.

Represivna država to preprečuje.
NIIIIIKAAAAA na pooooomoč!
Ni mi dovoljeno se identificirati kot nekaj drugega (in žeti benefite)!!!1111ONEUNOEINS
Še en dokaz več da je Golob rasist in de-facto ter de-iure fašist.

Komot greš na center za socialno delo, pa rečeš da si Rom in dobiš električni skiro takoj.

bciciban ::

c23po je izjavil:

Edino, kar je narobe v celem sestavku, je: "Sem nevoščljiv. Zelo. Izredno."

Drugače pa: "Po končani srednji šoli sem se zaposlil. Služil kruh. Kupoval stvari. Obnavljal hišo. Jemal kredite. Delal za kredite. Delal. Delam." Kdo pa ni?


90% romske populacije.
Ker zakaj pa bi? Polno socialnih benefitov + jail free card da lahko v miru lifrajo droge, orožje, ukradeno robo,...

PovemVfaco ::

nejclp je izjavil:

RedDrake je izjavil:

nejclp je izjavil:

Deklariraj se kot Rom, pa uživaj benefite, revček.

Represivna država to preprečuje.
NIIIIIKAAAAA na pooooomoč!
Ni mi dovoljeno se identificirati kot nekaj drugega (in žeti benefite)!!!1111ONEUNOEINS
Še en dokaz več da je Golob rasist in de-facto ter de-iure fašist.

Komot greš na center za socialno delo, pa rečeš da si Rom in dobiš električni skiro takoj.


Potrjujem, sem to rekel in so mi dali takoj, ampak so mi postavili pogoj, da vsak mesec na pločniku zbijem enega poštenega delovnega Slovenca.

RedDrake ::

Ne ne, ne deluje to tako v naši fašistični deželi.
Glavna razlika med mano in povprečnim Đipotom je ta, da se organi Đipotov izogibajo na dolgoooo in široko.
Zdej, če jaz lahko pajznem skrinjo polno mesa in od tega živim en mesec, policaja pa ni nikoli na spregled, potem jasno da mi od socialnih transferjev ostane dovolj, da kupim mulariji kar si zaželijo.
Ali pa če si sposodim malo poljščin, brez namena vrnitve sicer, ampak hej.
Ali pa če prodam kakšno kalašo ali malo pralnega praška.
Jasno plavcev nikoli ni zelo blizu, ker jih fašejo. Tako nekako kot v najlepših multikulti mestih, kot recimo Malmo, kakšnih delih Marseilla, in podobno. Spominja sicer bolj na Mogadishu leta '93 kot na Evropo, ampak hej, to je ta naša permisivna vzgoja in odnos na splošno, 100% na delu.

Poglej Nejči, ti ponudim gratis dopust v mojem dolenjskem vikendu, pa boš lahko v obeh sosednjih krajih nabral polno interakcij s temi polnovrednimi člani naše družbe. Heck, če hočeš ti zrihtam še gig, kjer se boš poskusil lotiti malo animirati njihovo mularijo. Mislim, da bi tvoji kolegi iz Levice bili hvaležni za first-hand izkušnje, ker realno dvomim, da jih kdo iz tiste stranke sploh ima. Kako se sploh lotiti problema, če ne veš, kaj je dejanski problem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

bciciban ::

Jaz sicer podpiram prizadevanja za vključitev ciganov v družbo.
Naj se jim zgradi električno omrežje, vodovod, kanalizacija, internet. To je res minimalno v današnjem času.

Tudi v šolah naj se jim pomaga, verjamem da jim ni lahko in je veliko predsodkov in tudi šikaniranja. Pa že to da starši povečini niso kaj prida izobraženi.

Ampak poleg vseh korenčkov bi pripravil tudi zelo veliko palico. Če ne ceniš pomoči in misliš v "zahvalo" dilat drogo, pretepat ostale in kradit, jih boš pač fasal in šel v keho za maksimalen čas. Brez pardona.

c23po ::

bciciban je izjavil:

c23po je izjavil:

Edino, kar je narobe v celem sestavku, je: "Sem nevoščljiv. Zelo. Izredno."

Drugače pa: "Po končani srednji šoli sem se zaposlil. Služil kruh. Kupoval stvari. Obnavljal hišo. Jemal kredite. Delal za kredite. Delal. Delam." Kdo pa ni?


90% romske populacije.
Ker zakaj pa bi? Polno socialnih benefitov + jail free card da lahko v miru lifrajo droge, orožje, ukradeno robo,...

Dobro, pa kaj? Kaj je tukaj novega? Ste vsi z Marsa ali kaj?
Zakleniti, bolje: izbrisati temo!

D3m ::

Jaz sicer podpiram prizadevanja za vključitev ciganov v družbo.


Težka.

Uspeh je tam 2-4%
|HP EliteBook|R5 6650U|

nejclp ::

RedDrake je izjavil:

?

Jebiga, sem ti jaz kriv, če so Romi bolj sposobni kot ti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

RedDrake ::

c23po je izjavil:


Dobro, pa kaj? Kaj je tukaj novega? Ste vsi z Marsa ali kaj?
Zakleniti, bolje: izbrisati temo!

Tako ja!
Zatiskanje oči je tista stvar, ki reši vsak problem. 100% success rate.

c23po ::

Zatiskanje oči je:
- pomanjkanje samokritičnosti
- refleksija lastne nesposobnosti na "one druge"

RedDrake ::

nejclp je izjavil:

Jebiga, sem ti jaz kriv, če so Romi bolj sposobni kot ti?

Sposobni pri čem?
Streljanju na plavce?
Kraji?
Drogah?
Holesterolu (glede na količino gujdekov, ki jih zmastijo, in da jih večina zgleda kot povprečen jenki, sem 100% da bo tale generacija šla po 50-ih, ali še prej, v prisilni večni pokoj)

bciciban ::

D3m je izjavil:

Jaz sicer podpiram prizadevanja za vključitev ciganov v družbo.


Težka.

Uspeh je tam 2-4%


Verjamem da bi bil uspeh večji, če bi poleg korenčka imeli še konkretno gajžlo.

Pa če je uspeh samo 5% je bolje kot nič, samo ne smemo si domišljat da se to reši v enem letu ampak desetletje ali 3 kontinuiranega procesa.

nejclp ::

RedDrake je izjavil:

c23po je izjavil:


Dobro, pa kaj? Kaj je tukaj novega? Ste vsi z Marsa ali kaj?
Zakleniti, bolje: izbrisati temo!

Tako ja!
Zatiskanje oči je tista stvar, ki reši vsak problem. 100% success rate.

Jasno, da bo hujskanje bolj učinkovito rešilo problem. Historično gledano je bilo to vedno produktivno.

sbawe64 ::

Iz ostalih novic:
https://www.rtvslo.si/lokalne-novice/do...
Tako daleč so šle zadeve.

Podpis lahko vložite preko euprave.
https://e-uprava.gov.si/si/podrocja/drz...

4 referendumi
vse, kar se začne z:
Mag. Gregor Macedoni, Janez Kerin, Jože Simončič, Jože Kapler, Mateja Povhe,
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

nejclp ::

RedDrake je izjavil:

nejclp je izjavil:

Jebiga, sem ti jaz kriv, če so Romi bolj sposobni kot ti?

Sposobni pri čem?
Streljanju na plavce?
Kraji?
Drogah?
Holesterolu (glede na količino gujdekov, ki jih zmastijo, in da jih večina zgleda kot povprečen jenki, sem 100% da bo tale generacija šla po 50-ih, ali še prej, v prisilni večni pokoj)

Hudiča, kaj se pa potem sekiraš, če so tako samodestruktivni? In zakaj si jim fovš?

RedDrake ::

c23po je izjavil:

Zatiskanje oči je:
- pomanjkanje samokritičnosti
- refleksija lastne nesposobnosti na "one druge"

Ejga, mam first-hand izkušnje z delom z đipo mularijo.
Kakšna lastna nesposobnost, človek?
A to da sem toliko moralen, da kljub temu, da bi lahko kradel miljone, jih ne, me naredi nesposobnega?
Tipična Levica mentaliteta. Če ne moreš živeti od dela drugih si nesposoben.
Sounds so niice.

PovemVfaco ::

nejclp je izjavil:

RedDrake je izjavil:

nejclp je izjavil:

Jebiga, sem ti jaz kriv, če so Romi bolj sposobni kot ti?

Sposobni pri čem?
Streljanju na plavce?
Kraji?
Drogah?
Holesterolu (glede na količino gujdekov, ki jih zmastijo, in da jih večina zgleda kot povprečen jenki, sem 100% da bo tale generacija šla po 50-ih, ali še prej, v prisilni večni pokoj)

Hudiča, kaj se pa potem sekiraš, če so tako samodestruktivni? In zakaj si jim fovš?


On jim hoče pomagat.

Mato989 ::

bciciban je izjavil:

Jaz sicer podpiram prizadevanja za vključitev ciganov v družbo.
Naj se jim zgradi električno omrežje, vodovod, kanalizacija, internet. To je res minimalno v današnjem času.

Tudi v šolah naj se jim pomaga, verjamem da jim ni lahko in je veliko predsodkov in tudi šikaniranja. Pa že to da starši povečini niso kaj prida izobraženi.

Ampak poleg vseh korenčkov bi pripravil tudi zelo veliko palico. Če ne ceniš pomoči in misliš v "zahvalo" dilat drogo, pretepat ostale in kradit, jih boš pač fasal in šel v keho za maksimalen čas. Brez pardona.


Problem je pol bi lahko tudi vsi SLO dobili vse to gratis ne da za to plačujemo

sploh pa zapor je 3 obroki na dan pa še toplo ti je... bistvo je da trpiš...Torej Goli otok je way to go 8variante golega otoka)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

free_rider ::

max00slo je izjavil:

Zanima me, kako vi, ki nimate (predvidevam) v okolici teh pripadnikov ogroženih manjšin... gledate na situacijo, ko se peljete po kraju, ker je ob glavni cesti naselje manjšine.

Zato ker, kot prebivalec, oddaljen 5km stran od bližjega naselja ogroženih pripadnikov manjšin opažam skozi svoje življenje kaj in kako se stvari dogajajo.

Sem nevoščljiv. Zelo. Izredno.
Po končani srednji šoli sem se zaposlil. Služil kruh. Kupoval stvari. Obnavljal hišo. Jemal kredite. Delal za kredite. Delal. Delam.

Sedaj pa - vsak dan se pelješ mimo manjšin. Kar nekaj otrok, ne pa tudi vsi, so doma (tudi izven počitnic), ob cesti, na pločnikih. Sedijo, vozijo na motorjih, kolesih. Električnih skirojih. Odojek se vrti 1x na teden minimalno. Če vzamemo celotno naselje, večkrat. Vsaka družina ima avto, dva. Po večini, dan danes, že boljši avto kot jaz. Imajo stavbe. Zidane. S streho. Imajo nove kurilnice. Ekološke. Z visokim izkoristkom.

V osnovi, imajo več, kot jaz. In to brez enega delovnega dne.

Ne bom metal vseh isti koš. Poznam jih nekaj, ki delajo in se trudijo... ampak optimistično bom rekel 5% vseh naseljenih na območju.


Torej, kako, zakaj... in kako? Brez dne delovne dobe.
Naj bo AUDI A6 2022 letnik, naj bo Renault Megane 2 2007. Potrebno je ga tankat. Potrebno je zavarovanje. Potrebno je vzdrževanje.
Kako se lahko gradi. Kjerkoli. S čim? Naenkrat. In to še s fasado.
Ogrevanje vem - ekosklad vsem pofinanciral po 5-8k investicije. Bravo.
Večkrat v trgovini kot jaz z družino. Na teden.
Kako so lahko otroci doma?
Od kod električni skiro, ko sam svojemu tega ne morem privoščiti? Od kod jim velika igrala za otroke, katera so 1500e?

In ja, 5km oddaljen kraj. Novo leto. Silvestrovo. Slišimo vse; Kot zanimivost - policijska postaja je oddaljena zračne razdalje 500m od naselja. Vem, nimajo jajc za ta denar. Silvestrovo se sliši celoten arsenal EX-YU od Zastav do Kalašnikov. In? Komu kaj? Nič nikomur...

Zakaj se lahko to vse pusti? Teksas raste. Počasi se bo manjšina prevesila v večino. Vsaj pri nas.

Sem nevoščljiv. Zelo. Izredno.

PS: Zapis se tiče za Belo krajino. Izredno lepe kraje, v katerih izpred 10 let nazaj ni bilo tako velike populacije ogroženih manjšin. In ni bilo toliko droge. In niti kriminala. Kako je drugod, če ima kdo izkušnje, pa prosim - komentar.


Očitno bi bil bolj srečen, če bi se rodil 5 km stran od kjer si se.
Nimaš kaj, morda boš imel v drugem življenju več sreče.

nejclp ::

PovemVfaco je izjavil:

nejclp je izjavil:

RedDrake je izjavil:

nejclp je izjavil:

Jebiga, sem ti jaz kriv, če so Romi bolj sposobni kot ti?

Sposobni pri čem?
Streljanju na plavce?
Kraji?
Drogah?
Holesterolu (glede na količino gujdekov, ki jih zmastijo, in da jih večina zgleda kot povprečen jenki, sem 100% da bo tale generacija šla po 50-ih, ali še prej, v prisilni večni pokoj)

Hudiča, kaj se pa potem sekiraš, če so tako samodestruktivni? In zakaj si jim fovš?


On jim hoče pomagat.

Aja, jaz nisem tako altruističen, da bi na netu jokcal zaradi romske problematike in jim tako pomagal, sem pa le levak in menim, da morajo bit spremembe sistemske.

c23po ::

RedDrake je izjavil:

...
Kakšna lastna nesposobnost, človek?

Saj piše: "Fovš sem jim!"

RedDrake je izjavil:

...Tipična Levica mentaliteta.

Sem desničar. Cenim moške, ne snežink.

Utk ::

Aja, jaz nisem tako altruističen, da bi na netu jokcal zaradi romske problematike in jim tako pomagal, sem pa le levak in menim, da morajo bit spremembe sistemske.

Ne, v resnici hočeš, da se zapravi še več denarja še za več projektov in študij, da bojo imeli tvoji kolegi v Levici kaj delat. Rešilo pa to ne bo nič. Če bi država hotela kaj sistemsko rešit, bi rešila že zdavnaj.
Vsake toliko časa pridejo z ministrstva na te občine. Oni nekaj debatirajo, poslušajo, spremeni se ne pa nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

49106 ::

RedDrake je izjavil:

nejclp je izjavil:

Jebiga, sem ti jaz kriv, če so Romi bolj sposobni kot ti?

Sposobni pri čem?
Streljanju na plavce?
Kraji?
Drogah?
Holesterolu (glede na količino gujdekov, ki jih zmastijo, in da jih večina zgleda kot povprečen jenki, sem 100% da bo tale generacija šla po 50-ih, ali še prej, v prisilni večni pokoj)


Zate sem bil mnenja, da si zelo racionalna oseba,. A res misliš, da je lahko izid bistveno drugačen, če v takšno socialekonomsko stanje postaviš poljubno etnično skupino?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

PovemVfaco ::

Utk je izjavil:

Aja, jaz nisem tako altruističen, da bi na netu jokcal zaradi romske problematike in jim tako pomagal, sem pa le levak in menim, da morajo bit spremembe sistemske.

Ne, v resnici hočeš, da se zapravi še več denarja še za več projektov in študij, da bojo imeli tvoji kolegi v Levici kaj delat. Rešilo pa to ne bo nič. Če bi država hotela kaj sistemsko rešit, bi rešila že zdavnaj.
Vsake toliko časa pridejo z ministrstva na te občine. Oni nekaj debatirajo, poslušajo, spremeni se ne pa nič.


Čakali so na to temo in podobne, da pravi strokovnjaki s terena povemo, kaj je treba nardit. Zdaj se bo pa začelo premikat, ker je bilo veliko konstruktivnih predlogov.

RedDrake ::

No saj, zato te vabim, da prideš malo zganjat interakcijo z njimi.
Da boš videl, kaj morajo te spremembe potem "popraviti".
Ker realno imamo Ljubljančani z njimi 0 koma 0 izkušenj.

Pa btw, jaz jim nisem fovš, naj delajo kar hočejo, tako kot nisem fovš sosedu dilerju mojega letnika, ki je sedaj že par let na Žalah, čeprav je pri 19-ih vozil Zadnjo bemflo in bil glavni v soseki. Jezi me, ko mojemu sosedu na dolenjskem odnesejo celo skrinjo mesa od prašiča, ki ga je redil celo leto (in zmetal v cel "projekt" par 100 EUR), zraven zastrupijo psa, da ni bil glasen, plavci pa potem skomignejo z rameni in dajo solarni reflektor, da bo ponoči svetilo, ker jih bo to kobajagi odgnalo.
To me jezi ravno tako, kot ko kak lobist spravi kuverto šelestečih v promet in se potem stvari "zgodijo", kriv in dolžan ni pa nihče. - "Moj odgovor je enak prejšnjemu" ali pa nedvigovanje pošte, ali pa "Jaz sem te nastavu", ali pa ...

Utk ::

A res misliš, da je lahko izid bistveno drugačen, če v takšno socialekonomsko stanje postaviš poljubno etnično skupino?

Zato je treba spremenit to stanje, se ti ne zdi?

RedDrake ::

49106 je izjavil:


Zate sem bil mnenja, da si zelo racionalna oseba,. A res misliš, da je lahko izid bistveno drugačen, če v takšno socialekonomsko stanje postaviš poljubno etnično skupino?

A v stanje, kjer se te organi ne upajo več preganjati, hkrati pa je o tvoji skupini v javnosti prepovedano slabo govoriti?
Ja, jaz vem, da bi vsaka skupina v takih razmerah šla v podobne rezultate.
In glavno tu je, da se izpade iz naših civilizacijskih norm kaznuje.
Kot je že nekdo omenil, manjka palica. Ker korenček pri njih pač ne bo deloval, ker ne deluje že zadnjih 50+ let.

nejclp ::

Utk je izjavil:

Aja, jaz nisem tako altruističen, da bi na netu jokcal zaradi romske problematike in jim tako pomagal, sem pa le levak in menim, da morajo bit spremembe sistemske.

Ne, v resnici hočeš, da se zapravi še več denarja še za več projektov in študij, da bojo imeli tvoji kolegi v Levici kaj delat. Rešilo pa to ne bo nič. Če bi država hotela kaj sistemsko rešit, bi rešila že zdavnaj.
Vsake toliko časa pridejo z ministrstva na te občine. Oni nekaj debatirajo, poslušajo, spremeni se ne pa nič.
Si me pa prebral v trenutku, se vidi, da si bister.
Absolutno, denarja se zapravi za take projekte preveč, ampak jaz hočem, da se ga zapravi še več. Hm, koliko denarja se pa zapravi za take projekte, glede na to, da si seznanjen s tem, koliko denarja se zapravi za take projekte?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

c23po ::

RedDrake: OP jim je fovš. O drugih govoriti grdo je - grdo. Socialekonomsko stanje nima kaj opraviti z organi. Vse narobe, vse.

PovemVfaco ::

RedDrake je izjavil:

Jezi me, ko mojemu sosedu na dolenjskem odnesejo celo skrinjo mesa od prašiča, ki ga je redil celo leto (in zmetal v cel "projekt" par 100 EUR), zraven zastrupijo psa, da ni bil glasen, plavci pa potem skomignejo z rameni in dajo solarni reflektor, da bo ponoči svetilo, ker jih bo to kobajagi odgnalo.


Namest tega bi morali zagotovit SWAT team, da straži prašiča 24/7, ampak ker je šlo za določeno skupino osumljencev, se norca delajo iz poštenih državljanov.

RedDrake ::

Zakaj imamo policijo, če se kriminal ne preganja. Trivialno bi se bilo zapeljat 800m stran in preveriti, ali je tam v njihovi skrinji slučajno par 100kg mesa, primerjat odtise gum od kombija, mogoče celo poskušat najt motorko, ki je šla z njimi. Ker ko je škoda v višini 5k+ EUR, jaz pričakujem, da bo policija kaj ukrenila. Drugače pa zakaj jo res imamo? A zato da politiki občasno en z drugim obračunajo? Potem je bolje divjih zahod, ali pa Šarija. Se bo hitro vse "uredilo".

49106 ::

Obratno je, policija bolj preganja Rome kot koterokoli drugo etnično skupino. Imajo to nesrečo, da so že od daleč najbolj opazni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

PovemVfaco ::

RedDrake je izjavil:

Zakaj imamo policijo, če se kriminal ne preganja. Trivialno bi se bilo zapeljat 800m stran in preveriti, ali je tam v njihovi skrinji slučajno par 100kg mesa, primerjat odtise gum od kombija, mogoče celo poskušat najt motorko, ki je šla z njimi. Ker ko je škoda v višini 5k+ EUR, jaz pričakujem, da bo policija kaj ukrenila. Drugače pa zakaj jo res imamo? A zato da politiki občasno en z drugim obračunajo? Potem je bolje divjih zahod, ali pa Šarija. Se bo hitro vse "uredilo".


Ja itk, čist trivialno je, da bi se policija odpravila malo naokoli, brez naloga hodila po bajtah in stikala po skrinjah, če ne najdejo, pa hop na naslednjo, dokler ne preiščejo cele vasi ali mesta, navsezadnje le gre za meso in motorko.

nejclp ::

RedDrake je izjavil:

Zakaj imamo policijo, če se kriminal ne preganja. Trivialno bi se bilo zapeljat 800m stran in preveriti, ali je tam v njihovi skrinji slučajno par 100kg mesa, primerjat odtise gum od kombija, mogoče celo poskušat najt motorko, ki je šla z njimi. Ker ko je škoda v višini 5k+ EUR, jaz pričakujem, da bo policija kaj ukrenila. Drugače pa zakaj jo res imamo? A zato da politiki občasno en z drugim obračunajo? Potem je bolje divjih zahod, ali pa Šarija. Se bo hitro vse "uredilo".

Saj je jasno, policaji so woke levičarski ekstremisti, večinoma podporniki Levice.

D3m ::

49106 je izjavil:

Obratno je, policija bolj preganja Rome kot koterokoli drugo etnično skupino. Imajo to nesrečo, da so že od daleč najbolj opazni.


V bistvu je to sreča.
|HP EliteBook|R5 6650U|

RedDrake ::

Ne, policaji ne želijo končati v novicah kot recimo tisti frenči par dni nazaj ali pa v osmrtnicah. To je glavno. Saj je napisal OP, premalo so plačani.

In ja, normalno da so đipoti deležni več obravnav kot pa ostale skupine. V območjih nekaterih policijskih postaj so odgovorni za veliko večino vseh kriminalnih dejanj.

Spremembe bi morale biti sistemske, kot je pravilno ugotovil Nejči.
Samo problem je, da woke Levici niti pod razno ne bi bile všeč. Ker bi vključevale represijo. Kot rečeno, korenček in permisivnost daje "odlične" rezultate, tako da je trajektorija za naprej že začrtana.

49106 ::

RedDrake je izjavil:

Ne, policaji ne želijo končati v novicah kot recimo tisti frenči par dni nazaj ali pa v osmrtnicah. To je glavno. Saj je napisal OP, premalo so plačani.


Ne prbiji. Pri nas niso upali po avtohnonega morilca, pa je bil sam, policajev pa 20.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

PovemVfaco ::

RedDrake je izjavil:

Ne, policaji ne želijo končati v novicah kot recimo tisti frenči par dni nazaj ali pa v osmrtnicah. To je glavno. Saj je napisal OP, premalo so plačani.


Se strinjam, ko jih bomo več plačali, bodo iskali svinjino v okolici in jih ne bo več strah novic ali sodišč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Osnovnošolska tolpa pretepla učenca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
657247 (5108) Zimonem
»

21. stoletje, v Sloveniji pa še vedno ljudje brez vode (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17027344 (24679) Mipe

Več podobnih tem