» »

VPN server na XP - client-u ne dela ICQ, MESSNEGER???

VPN server na XP - client-u ne dela ICQ, MESSNEGER???

windhunter ::

Imam XP na katerih rolam VPN server. Ko se nekdo connecta (preko interneta) na VPN, mu crkne ICQ ter MESSENGER. Nevem, če mu crkne tudi ostal internet. Ampak to je precej moteče. Kako lahko to odpravim? Problem mora biti na server strani. Ali to XP ne podpirajo?

Je spet treba instalirati kaksno winsoftovo foro (kot winconnect za RDC)?

To se mora dat resit, ker ko se konektam v firmo tega problema ni. MSN ter ICQ mi sicer zgubita zvezo, vendar se takoj spet povežeta. net dela ok in vse ostalo tudi. Mogoče je fora v tem da oni ne rolajo serverja na XP????

najlepša hvala
matej

Djuro ::

Bo že držalo: ko vzpostaviš vezo z VPN klientom, ti ne dela internet (razen, če maš potem tako nastavljeno, da je default gateway na VPN-Server strani). Zadevo se da nekako rešit z routingom, tako da samo promet ki ga rabiš za VPN routaš na vpn interface, ostalo pa LAN interface. Sicer nisem v XPjih tega še nikoli testiral, zagotovo pa se da routinge delat z W2K Serverjem, vendar z dvema mrežnima karticama.

windhunter ::

aha, ce te prav zastopim, potem bi internet delu samo skozi serverjevo okno v svet? recimo ce imam jaz (server) ADSL, gre ven - tudi na clientih - skozi mojo PPPOE povezavo?

Ravno to hocem
Imam kolega v nemciji, in mu hocem routat promet skozi enkriptiran VPN skozi moj PPPOE.

VPN znam vzpostaviti, kako pa routam zadevo?

lp m

Djuro ::

V VPN klientu označi Use Default Gateway on Remote Network (Networking/TCPip/Advanced). Če imaš na VPN serverju tudi pppoe klienta oz. se server sam direktno povezuje v internet bo delalo, če imaš kakšen router oz. kakšen drug računalnik, ki se povezuje v internet, je potem potrebno v tega vpisati še (najbolje statično) ruto, ki bo povedala gatewayu kje se nahaja VPN klient.
Aja, VPN klent naj ima statični naslov, ne DHCP. Ampak da ne bo zmede, tu govorim o VPN klientu ne o IP računalnika, na katerem teče VPN klient.

V glavnem, v helpu od malegamehkega je vse opisano, tako da najbolje, da se lotiš malo branja, pa bo.

danielka84 ::

a se da to odpraviti na kaksen bolj enostaven nacin?

lp
ni-da-ni


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpn & internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
61235 (521) rogerg
»

Težave z OpenVPN povezavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
629456 (6352) čuhalev
»

Domači Proxy?

Oddelek: Omrežja in internet
355076 (4108) wungad
»

Openvpn (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
6514003 (5570) Blisk
»

VPN - Virtual Private Network

Oddelek: Pomoč in nasveti
152223 (1912) McGregorSLO

Več podobnih tem