» »

Kateri izredni študij programiranja ali informatike za odrasle zaposlene?

Kateri izredni študij programiranja ali informatike za odrasle zaposlene?

sentiš ::

Zanimam se, da bi se prijavila na izredni študij informatike ali programiranja. Do sedaj sem se samoučno učila preko spleta, vendar bi rada imela neko konkretno izobrazbo, za boljšo zaposljivost, da ne bi bila samo samouk. Na spletu gledam in vidim kar dosti zasebnih programov šol, ki omogočajo študij ob delu ali študij od doma.
Bi bila izbira višješolskega 2 letnega programa manj zaposljiva kot univerzitetni programi? je samo FERI kredibilen? Se katera izmed šol pogovorno odsvetuje?

Prosim za kakršenkoli nasvet.

Mato989 ::

Ce znas ne rabis nicesar.... Poznam ogromno ljudi v itju ki so brez izobrazbe uspeli... Tudi meni manjkata 2 izpita in diploma... Eni programerji kolegi imajo 5. Stopnjo pa majo place tudi nad 3k bruto zappslitve
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

srus ::

Za papirje te ob zaposlitvi sprašuje samo javni sektor. Vsi ostali gledajo tvoje znanje, izkušnje, zaključene projekte. In kasneje pričakujejo zanesljivost, samostojnost, učinkovitost in "can do attitude".

Leta 2023 z zaposljivostjo v IT področju ne doma, ne v tujini, nimaš nikakršnih težav.

TheBlueOne ::

sentiš je izjavil:


Prosim za kakršenkoli nasvet.


V tehniki je prevelik obseg znanja, da bi bilo smiselno iti v to kot odrasla oseba. Sole so za te poklice smiselne vzporedno z odrascanjem, ker niso koncepirane v stilu kamor te posljejo na solanja podjetja. Sole in studij so neka kontinuiteta tega odrascanja, ki pa ni idealna za tehnicne zadeve.

Jaz bi ti predlagal, da se kot prvo odlocis za branzo. Torej ali bi samo kucala kodo, ali bi imela pred sabo nek hardware za katerega bi pisala kodo, ali bi morda z bolj povrsinskim znanjem delala organizacijske zadeve itn. Ko se odlocis katera specifika te zanima pa je najboljse, da aktivno isces zaposlitev in skozi feedback, ce te zavracajo, pa pocasi krpas luknje v znanju.

Zgodovina sprememb…

OutOfTheBox ::

sentiš je izjavil:

Zanimam se, da bi se prijavila na izredni študij informatike ali programiranja. Do sedaj sem se samoučno učila preko spleta, vendar bi rada imela neko konkretno izobrazbo, za boljšo zaposljivost, da ne bi bila samo samouk. Na spletu gledam in vidim kar dosti zasebnih programov šol, ki omogočajo študij ob delu ali študij od doma.
Bi bila izbira višješolskega 2 letnega programa manj zaposljiva kot univerzitetni programi? je samo FERI kredibilen? Se katera izmed šol pogovorno odsvetuje?

Prosim za kakršenkoli nasvet.


Ne potrebuješ izobrazbe da se zaposliš, kar potrebuješ so reference. Za začetek lahko narediš kaj uporabnega kjer apliciraš znanje ki si ga pridobila.

FireSnake ::

sentiš je izjavil:

Zanimam se, da bi se prijavila na izredni študij informatike ali programiranja. Do sedaj sem se samoučno učila preko spleta, vendar bi rada imela neko konkretno izobrazbo, za boljšo zaposljivost, da ne bi bila samo samouk. Na spletu gledam in vidim kar dosti zasebnih programov šol, ki omogočajo študij ob delu ali študij od doma.
Bi bila izbira višješolskega 2 letnega programa manj zaposljiva kot univerzitetni programi? je samo FERI kredibilen? Se katera izmed šol pogovorno odsvetuje?

Prosim za kakršenkoli nasvet.


Ne poslušati zgub brez diplome (sploh takih, ki rečejo, da jim manjkata 2 izpita in diploma). Taki ljudje nekaj niso dokončali in so zadnji, ki lahko dajejo nasvete.

FERI je najvišja stopnička, s predznanjem programiranja ne bi smelo biti težav.
Kako je pa matematika? Je sicer veliko lažja, kot je bila včasih, ampak zlahka je ne gre jemati.

Izredni študij (vem primer Doba) oni samo pokasirajo. Tam znanja ne bo. Gredo celo tako daleč, da traja mesec in pol preden sploh začnejo s predavanji.
Tu dejankso kupiš izobrazbo. Tudi doktorat (če imaš 60 000EUR).

Ima pa smer informatika tudi višja prometna šola Maribor. Dve leti. Tam semester traja 3 mesece. Po 6 mesecih sledi 6 mesecev prakse in to je lahko super vstopna točka zate. Na koncu imaš izobrazbo 6.0 (inženir). Le, da tukaj ni izrednega študija.

Na internetu poišči predmetnike, za lažjo predstavo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

karafeka ::

srus je izjavil:

Za papirje te ob zaposlitvi sprašuje samo javni sektor. Vsi ostali gledajo tvoje znanje, izkušnje, zaključene projekte. In kasneje pričakujejo zanesljivost, samostojnost, učinkovitost in "can do attitude".

Leta 2023 z zaposljivostjo v IT področju ne doma, ne v tujini, nimaš nikakršnih težav.


Če nisi prej nikdar delal na nekem področju, od kod imaš potem uradne reference in projekte? Na začetku, ko nimaš nič od tega, bo vsaka HR gledala na uradno izobrazbo in tudi kasneje in tudi (predvsem) v tujini bodo dali poudarek na to. V mislih imam seveda redno zaposlitev.
Mutni posli in zveze preko spjev so pa spet druga zgodba, ampak tam rabiš bolj marketing in znat sukat gobec, kot pa dejansko znanje.

FireSnake ::

karafeka je izjavil:

srus je izjavil:

Za papirje te ob zaposlitvi sprašuje samo javni sektor. Vsi ostali gledajo tvoje znanje, izkušnje, zaključene projekte. In kasneje pričakujejo zanesljivost, samostojnost, učinkovitost in "can do attitude".

Leta 2023 z zaposljivostjo v IT področju ne doma, ne v tujini, nimaš nikakršnih težav.


Če nisi prej nikdar delal na nekem področju, od kod imaš potem uradne reference in projekte? Na začetku, ko nimaš nič od tega, bo vsaka HR gledala na uradno izobrazbo in tudi kasneje in tudi (predvsem) v tujini bodo dali poudarek na to. V mislih imam seveda redno zaposlitev.
Mutni posli in zveze preko spjev so pa spet druga zgodba, ampak tam rabiš bolj marketing in znat sukat gobec, kot pa dejansko znanje.


Se 100% strinjam.
Na začetku je vstopna točka formalna izobrazba. Od tu naprej gre vse lažje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mato989 ::

Ne poslušati zgub brez diplome (sploh takih, ki rečejo, da jim manjkata 2 izpita in diploma). Taki ljudje nekaj niso dokončali in so zadnji, ki lahko dajejo nasvete.


Bullshit jaz sem končal ekonomsko, računalniške pa pač ne, ker sem prej dobil službo v ITju na podlagi izkušenj... in zdaj tudi če končam ne bo prišel lastnik in mi zato dal 1k višje plače, če mi to kdo podpiše bi že končal!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FireSnake ::

Ampak si končal. Torej izobrazbo si imel.
Pa vleči zaključke na enem primeru je tudi bolj tako. To je bikov drek.

Še to: študentu informatike je zelo lahko poiskati delo preko študenta v IT podjetju.
Izkažeš se in hop, pa si na konju.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mato989 ::

FireSnake je izjavil:

Ampak si končal. Torej izobrazbo si imel.
Pa vleči zaključke na enem primeru je tudi bolj tako. To je bikov drek.

Še to: študentu informatike je zelo lahko poiskati delo preko študenta v IT podjetju.
Izkažeš se in hop, pa si na konju.


Seveda sem imel izobrazbo, ampak ekonomske smeri, ne računalniške... to da sem dobil šiht v IT firmi je bila posledica ne ekonomske izobrazbe ampak samoučenja ITja... Ne vem če so sploh pogledali vse izobrazbe in certifikate.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FireSnake ::

Tako.
Stopnjo izobrazbe si pa vseeno imel. Ne glede na smer. Firma se je pač odločila, da te bo vzela.

Tu pa eni govorijo, da izobrazba ni pomembna. Še huje: taki, ki sami niso končali.

Zato jaz trdim, da lahko o izobrazbi govorijo, taki, ki so maraton pritekli do konca. Samo to.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mato989 ::

FireSnake je izjavil:

Tako.
Stopnjo izobrazbe si pa vseeno imel. Ne glede na smer. Firma se je pač odločila, da te bo vzela.

Tu pa eni govorijo, da izobrazba ni pomembna. Še huje: taki, ki sami niso končali.

Zato jaz trdim, da lahko o izobrazbi govorijo, taki, ki so maraton pritekli do konca. Samo to.


Seveda, samo če bi znal samo ekonomijo dvomim da bi me vzeli da bi šaril po bazah... ko sem pa z izkušnjami in prikazom demonstriral da pač znam querryat in da mi je to okvirno jasno pa ni bilo problema...

Še raje kot mene bi vzeli enega ki ma srednjo pa bi znal še top programirat samo jih ni bilo :P No, ni jih bilo za denar ki so ga ponujali :P
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Višješolski program Informatika

Oddelek: Šola
191417 (846) mr_chai
»

Študij, certifikati, izkušnje?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81165 (707) Mato989
»

Šola ali tečaji - začetek programiranja (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
779491 (7606) Ahim
»

Kako priti iz nič čim hitreje do službe v IT industriji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6319016 (16144) vostok_1
»

Fax ali delo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6110716 (9158) LeXani

Več podobnih tem