» »

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Temo vidijo: vsi
««
66 / 74
»»

Kanban ::

Me veseli, da smo izvedeli kakšna je tvoja definicija.

Utk ::

Seveda so tudi priročno izpustili vse "malenkosti" od davkov, koncesij, upfront stroškov etc. Res čudno, da imajo d.d.ji, ki se ukvarjajo s tovrstnim biznisom manj kot 50% profita.

Kdo pravi, da je d.d. najbolj efektivna oblika? Tam je tolk overheada, če je to res neka velika firma z 10 kampi, da se itak ne ve kdo pije kdo plača.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Kanban ::

Lahko tudi d.o.o.-ji, če boš bolj mirno spal.

Sparkxl ::

Invictus je izjavil:

Glede na to, da se mobilne hiške prodajajo tam od 40k naprej, plus potem 6k pavšala letno, je manj kot za 200/noč ne gre oddajati, če bi rad imel nek profit v normalnem času...



Ja, po slovenskih in hrvaških računicah res ne gre, kjer je "nek profit v normalnem času" definiran kot "hiša odlpačana naslednje leto"

Zdaj pa si poglej recimo ta kemp na linku in se čudi njihovi matematiki

https://reservation.campingsandamiano.f...

Mobilne hiške na Korziki od ca. 140€ naprej

Za 200€ dobiš že lepo hišo s 50m2 terase, 2 min od morja. S tem da ta kemp laufa na polno, ogromno se vlaga. Tako da očitno znajo s temi cenami delati profit v nekem normalnem času

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Glede na to, da se mobilne hiške prodajajo tam od 40k naprej, plus potem 6k pavšala letno, je manj kot za 200/noč ne gre oddajati, če bi rad imel nek profit v normalnem času...

Sam tudi v sezoni dobiš jadrnico za 200 EUR/dan.


Kaj pa je normalni čas?

Če maš polno 3 mesece (90 dni) po 200 na noč, je to 18k če dodamo še maj in začetek junija ter konec septembra ene 20 dni po 120 na noč si na dobrih 20k...

Potem pa minus 6k za pavšal, minus davek, minus stroški minus poškodbe, ker ti ni zraven ob menjavi gostov, minus čistilke, pa si pa na 10k ali še manj...

Zanimivo, da folk še vedno misli, da je turizem dejavnost z visoko dodano vrednostjo...

Mato pa kot Mato, biznis laufa, če ga plačajo starši. Kot njegovo stanovanje...



Še vedno je to ROI prej kot v 7 letih... koliko je za stanovanje v okolici LJ ROI? 30 let?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Magic1 ::

Sej so povedal, da so vsi hr kampi v tuji lasti. V zadnjih letih se itak navija cene za maksimizirati prihodke praktično povsod. Turizem je zaradi pavze med kovidom še dodatno na udaru. Dokler ne bo krize, bo se tako furalo dalje. Potem pa pride nazaj konkurenca, ker se bo spet treba boriti za denar. Zadja leta se dobesedno razmetava denar.
Magic

Utk ::

Valamar d.d.
https://valamar-riviera.com/media/46793...
Leto 2019, 300 mio prihodkov, od tega 41 mio neto dobička.

Sparkxl je izjavil:

Invictus je izjavil:

Glede na to, da se mobilne hiške prodajajo tam od 40k naprej, plus potem 6k pavšala letno, je manj kot za 200/noč ne gre oddajati, če bi rad imel nek profit v normalnem času...



Ja, po slovenskih in hrvaških računicah res ne gre, kjer je "nek profit v normalnem času" definiran kot "hiša odlpačana naslednje leto"

Zdaj pa si poglej recimo ta kemp na linku in se čudi njihovi matematiki

https://reservation.campingsandamiano.f...

Mobilne hiške na Korziki od ca. 140€ naprej

Za 200€ dobiš že lepo hišo s 50m2 terase, 2 min od morja. S tem da ta kemp laufa na polno, ogromno se vlaga. Tako da očitno znajo s temi cenami delati profit v nekem normalnem času

Na Korziki nimajo države, davkov, ograj, klim in trave za kosit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Invictus ::

Utk je izjavil:

"Pravi" kamp je tist pred mano opisal kot kamp, kot so včasih bili. Parcela in to je to.
Zame to ni vredno več kot 30,40 evrov glede na ostale možnosti.
Zarad mene lahko oddajajo prazne parcele tudi za 100, samo mene ne bojo videli na njih.
Kot tudi zame golf ni vreden 30 jurjev, pa ne rečem, da ga zarad tega ne bi smeli prodajat za tolk. Naj ga, če obstajajo suckerji, ki tolk plačajo.

Točno to.

Vidiš ceno in se odločiš...

Ne da jamraš, da je predrago in da naj ti država sofinancira dopust. Ali lastnik kampa...

Mene bi bolj zanimalo, koliko so ti lastniki zapufani, saj se bo ob krizi marsikaj prodajalo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Sparkxl ::

Sem se spomnil...od ljubiteljev kockastih, ki upravičujejo visoke cene na otokih sem slišal, da logično da je tam vse dražje, če pa morajo vse z ladjo tja vlačit. Zanimivo da o tej logiki ni ne duha ne sluha na korziki, sardiniji in cipru. Tam je vse ceneje kot na hrvaški celini, kaj šele otokih.

Če hodite vi na hr, ste bogati. Pika. Jaz žal nisem, zato moram obiskovati destinacije, kot ti 3 otoki recimo

Kanban ::

Utk je izjavil:

Valamar d.d.
https://valamar-riviera.com/media/46793...
Leto 2019, 300 mio prihodkov, od tega 41 mio neto dobička.

Aha smo spet pri d.d. in to enem največjih. In izbrali smo leto 2019 ko je dobička celih 13% in ne 2022 ko je bil 6% ali pa 2023 ko je bil 8%. Kar je precej bližje temu, kar govorimu in dosti daleč od tega, kar praviš ti.

Konec koncev pa to niti ni tako bistveno, vsak, razen Slo-tech strokovnjak verjetno ve, da so stroški prazne "šotor parcele" precej nižji, kot takšne, na katero si postavil hiško. In da realen ROI ni 50%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

gort ::

Sparkxl je izjavil:

Če hodite vi na hr, ste bogati. Pika. Jaz žal nisem, zato moram obiskovati destinacije, kot ti 3 otoki recimo

Izgleda že tako, ja, pa ni, hr je precej v redu za navtiko. Ker pa je potrebno menda ravno vsakič it še v nek hotel in smo demokratični in vsi stopimo korak nazaj, pa je all-inclusive v resnici skoraj varčevanje primerjujoč z ostalo ponudbo, četudi se tam cvreš potem v zdolgočaseni amorfni gmoti mesa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gort ()

Mato989 ::

Kanban je izjavil:

Utk je izjavil:

Valamar d.d.
https://valamar-riviera.com/media/46793...
Leto 2019, 300 mio prihodkov, od tega 41 mio neto dobička.

Aha smo spet pri d.d. in to enem največjih. In izbrali smo leto 2019 ko je dobička celih 13% in ne 2022 ko je bil 6% ali pa 2023 ko je bil 8%. Kar je precej bližje temu, kar govorimu in dosti daleč od tega, kar praviš ti.

Konec koncev pa to niti ni tako bistveno, vsak, razen Slo-tech strokovnjak verjetno ve, da so stroški prazne "šotor parcele" precej nižji, kot takšne, na katero si postavil hiško. In da realen ROI ni 50%.


Saj nihče ne trdi da je ROI 50%... ampak karkoli je več kot 4% je veliko napram nepremičnini ki jo oddajaš v SLO recimo kjer je ROI pod 4% gladko.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Konec koncev pa to niti ni tako bistveno, vsak, razen Slo-tech strokovnjak verjetno ve, da so stroški prazne "šotor parcele" precej nižji, kot takšne, na katero si postavil hiško.

Potem naj vržejo ven hiške in oddajajo prazne parcele, v čem je problem?

In izbrali smo leto 2019 ko je dobička celih 13% in ne 2022 ko je bil 6% ali pa 2023 ko je bil 8%. Kar je precej bližje temu, kar govorimu in dosti daleč od tega, kar praviš ti.

Ni vprašanje samo kak % je dobička, ampak kakšen bi bil brez mobilnih hišk. Ko bi taka firma glih tako plačevala osebje vseh 12 mesecev, samo da bi poleti kasirala 4x manj na parcelo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Kanban ::

Mato989 je izjavil:

Kanban je izjavil:

Utk je izjavil:

Valamar d.d.
https://valamar-riviera.com/media/46793...
Leto 2019, 300 mio prihodkov, od tega 41 mio neto dobička.

Aha smo spet pri d.d. in to enem največjih. In izbrali smo leto 2019 ko je dobička celih 13% in ne 2022 ko je bil 6% ali pa 2023 ko je bil 8%. Kar je precej bližje temu, kar govorimu in dosti daleč od tega, kar praviš ti.

Konec koncev pa to niti ni tako bistveno, vsak, razen Slo-tech strokovnjak verjetno ve, da so stroški prazne "šotor parcele" precej nižji, kot takšne, na katero si postavil hiško. In da realen ROI ni 50%.


Saj nihče ne trdi da je ROI 50%... ampak karkoli je več kot 4% je veliko napram nepremičnini ki jo oddajaš v SLO recimo kjer je ROI pod 4% gladko.


Tale strokovnjak, ki pravi, da (neto dobiček) pokrije hišico prej kot v dveh letih.

Utk je izjavil:

Kamp, ki oddaja svoje hišice, pokrije hišico v drugi sezoni, od tam naprej je čisti keš.


Ki se sedaj spreneveda z dodatnimi irelevantnimi idiotizmi o praznih parcelah, da bi vsaj približno zakril svojo zablodo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

Utk ::

Nič se ne sprenevedam, pri tistem kar lepo vztrajam.

Invictus ::

gort je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Če hodite vi na hr, ste bogati. Pika. Jaz žal nisem, zato moram obiskovati destinacije, kot ti 3 otoki recimo

Izgleda že tako, ja, pa ni, hr je precej v redu za navtiko. Ker pa je potrebno menda ravno vsakič it še v nek hotel in smo demokratični in vsi stopimo korak nazaj, pa je all-inclusive v resnici skoraj varčevanje primerjujoč z ostalo ponudbo, četudi se tam cvreš potem v zdolgočaseni amorfni gmoti mesa.

Kdo hoče gledati v all-inclusive hotelih tiste debele Švabe, ki bi še natakarje požrli, če bi jim dovolili...

Korzika, Sardinija, pa še kak otok na italijanski zahodni obali, imajo v osnovi dražji transport. In ni vč tako poceni kot je bilo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gort ::

Invictus je izjavil:

Kdo hoče gledati v all-inclusive hotelih tiste debele Švabe, ki bi še natakarje požrli, če bi jim dovolili...

Kakorkoli nimam pravih možnosti pogajanja glede tega, moram pa reči, da ne smeš gledati debelih Švabic ampak primerno stare in všečno strukturirane, ko je primeren trenutek. Ko pa se debatira 'v omizju', pa pač navajaš slabše primerke od nasproti sedeče, da je mir :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gort ()

Pat_MaGroin ::

Jaz sem bil letos konec julija v st. tropezu in nici, noben kamp na 43 eur na noč, pa je visoka sezona :D.

Sparkxl ::

Invictus je izjavil:



Korzika, Sardinija, pa še kak otok na italijanski zahodni obali, imajo v osnovi dražji transport. In ni vč tako poceni kot je bilo.


Je dražji, samo koliko dražji? V večini primerov ne toliko, da bi not prinesel razliko v namestitvah in tam zapravljenih €.

Na korziko je pot zelo podobna kot v južno dalmacijo. Ca 600km + trajekt. Isto sardinija, saj greš iz istega pristanišča in cene trajektov so zelo podobne kot na korziko.

Mato989 ::

Sparkxl je izjavil:

Invictus je izjavil:



Korzika, Sardinija, pa še kak otok na italijanski zahodni obali, imajo v osnovi dražji transport. In ni vč tako poceni kot je bilo.


Je dražji, samo koliko dražji? V večini primerov ne toliko, da bi not prinesel razliko v namestitvah in tam zapravljenih EUR.

Na korziko je pot zelo podobna kot v južno dalmacijo. Ca 600km + trajekt. Isto sardinija, saj greš iz istega pristanišča in cene trajektov so zelo podobne kot na korziko.



Do Zadra (Dalmacija) ni 600km... niti do Paga (Dalmacija) zakaj bi silil v južno Dalmacijo?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Sparkxl ::

Zakaj bi sploh kam sili, če že postavljamo blesava vprašanja?
Ok 400 da boš srečen? Kako ogromno veliko razliko v ceni naredi 400km v obe smeri? 50EUR? Deal breaker brez dvoma...

Ampak ne mislim s hrčkoljubci naprej debatirat, ker praksa kaže da prej svojemu cucku kaj dopovem, kot tej kasti ljudi.
Po vseh kazalcih so med najdražjimi v eu. Edino hrčkoljubci temu kontrirajo, pa čeprav drugega še vdili niso

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

Pat_MaGroin ::

Pusti, naj hodijo na hrvaško, že tko je preveč slovencev po tujini in jih je treba prenašat, ne zdej reklame delat za italijo in francijo, da imam vsaj tam mir pred slovenskimi teleti.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Sparkxl je izjavil:

Zakaj bi sploh kam sili, če že postavljamo blesava vprašanja?
Ok 400 da boš srečen? Kako ogromno veliko razliko v ceni naredi 400km v obe smeri? 50EUR? Deal breaker brez dvoma...

Ampak ne mislim s hrčkoljubci naprej debatirat, ker praksa kaže da prej svojemu cucku kaj dopovem, kot tej kasti ljudi.
Po vseh kazalcih so med najdražjimi v eu. Edino hrčkoljubci temu kontrirajo, pa čeprav drugega še vdili niso



Razliko naredi meni osebno predvsem trajekt... trajekte sovražim ker so nadležni... drugače pa nisem noben hrčkoljubec... samo težko boš našel lepše morje kot pri Hrvatih bližje od 400km...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Bil na Korziki, bil na Elbi, trajekti že leta nazaj 100+ EUR za navaden avto (pod 4m). V predsezoni.

Korzika, morje komaj dostopno, definitivno ne peš, če si v kampu. Res zelo malo kampov ob morju. Pa sem šel 3 tedne okoli Korzike. Vedno se moraš sprehodit/peljat do plaže, za večino plaž skoraj rabiš terenca, da prideš, ali pa z avtom sploh ne dovolijo. Lahko da je zdaj kaj drugače, bom vprašal soseda, ko ga srečam.

Elba lušten otok, plaže tako, tako, je pa fajn tja iti konec oktobra, ko zori kostanj. Sami maroni, naješ se kostanja za leto vnaprej, če hočeš. Tudi luštno za kolesarit. Je nekaj za videti, Napoleonovo vilo, je pa v tistem času precej zaprto, sploh restavracije. Ampak komot zdržiš en teden...

Bivša hodi na Sardinijo, spet so plaže daleč. Sploh lepe. Kolo, avto, ali peš... Kar ti ustreza... Plus vroče za popizdit...

Trajekt poceni na Korziko? Sem šel naredit rezervacijo Livorno - Bastia -> 17. - 31. avgust -> cena 410 EUR. Ne poznam trajekta na Hrvaškem za tako ceno... Za 2025 pa še ni možno rezervirati...

To so lokacije kamor ne bi hodil za manj kot 14 dni. Z izjemo Elbe.

Enako je z Grčijo... Pa še transfer po Srbiji, Makedoniji ni najbolj tekoč. En dan v eno smer... Če imaš srečo in vozniško kondicijo in mulci zdržijo.

V Dalmaciji sem v 6 urah, skupaj s rezervacijo apartmaja in pakiranjem doma. Če se ženska obrne s cunjami, mulc pa ne teži... Če je pizdarija z mulcem, zdravniki, doma, sem v enakem času doma...

Ravno to je tisto, kar vleče praktično vse naše sosede na Hrvaško... In Hrvati to izkoriščajo in zakasirajo... Dokler še lahko...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

znoritis ::

Za dopust ponavadi iščem mobilko. Hotel ni za nas več kot par noči. Par let jo je bilo nemogoče dobit, če je nisi rezerviral že pozimi prejšnje leto. Mi jo celo rezerviramo že novembra - imajo stalne stranke in malokateri termin javno oglašujejo.

Hodimo prvi termin julija v Bučanje/Nerezine, potem gremo še en tremin konec avgusta še kam drugam pogledat.

Vsako leto pa za foro povprašujem po cenah mobilk, če mi katera pade v oko na FB. Prejšnja leta je bila cena 200-250. Tam junija več ni bilo objav.

Letos jih je "zbog otkaza" kot listja in trave. Vmes nekateri, ki so mi spomladi ponujali mobilko za 200-220-250, enak termin (zadnja dva tedna v avgustu) tržijo po 100-120-150.

Ni pa mi nikoli bilo jasno okoli teh mobilk sledeče - zmeniš se z nekim čika Stipetom, da lahko v njegovem kampu postaviš mobilko. Plačaš nwm caa50k za mobilko in 6k vsako leto pavšala + ostale stroške. Ampak ta pavšal potem čika lahko vsakih par let dvigne, kot se mu sprdne?

Kolegi so imeli sceno, da so jim dvignili pavšal iz 3k na 6k - pogodba za 10 let. Niso hoteli plačat. Potem pa prosim da odstranite mobilko na lastne stroške do tedaj in tedaj....ali pa vam jo naložimo in dostavimo domov pred prag in pošljemo račun za transfer. Imate pa še drugo opcijo, da nam prodate hiško za 20k. Nečeš? Onda vozi miško...

Magic1 ::

V tem primeru ne greš v posel, če ti ne dajo pogodbe za vsaj 5 let za nek določem pavšal. Trenutno moraš bit res nor, da greš na lepe oči s njimi v posel.
Magic

Utk ::

Tudi če je 5 let, ali pa 10 magari, tudi to se enkrat izteče, in potem si lahko izmislijo karkoli, ti si jim v 10 letih dal 100 jurjev, in kaj boš potem s tisto hiško, ki je realno ne moreš premaknit, pa tudi kam je boš premaknil?
Pavšal za neko prikolico, ki jo lahko prikljukaš in odpelješ, ok, če nekomu to paše (pa še tu treba pazit, da ostane kolk tolk vozna), za hiško, ki jo plačaš par 10 jurjev, no faking way.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Magic1 ::

Zate je pač no way. Ti tudi sanjaš nekaj nerealnega. Noben ti ne bo dal fiksnega pavšala za neskončno.
Kupi si apartma in ne sanjaj o kampu.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Utk ::

Normalno da ne, zato se kaj takega ne bi nikoli šel. Da bi drago plačal neko v bistvu nepremičnino, za katero moram še zmeraj plačevat najemnino, ki se lahko kadarkoli spremeni.

Mato989 ::

Zato pa se hiška postavi na lastni parceli pa je... >:D

Ali pa se dogovori za fiksen pavšal vsaj X let v katerem računaš da boš stroške hiške pokril + nardil nekaj malega plusa... (recimo 5 let)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

Kampi so tako ultra dober posel, da so šli Hrvati skoraj vse kampe prodati.
To mora biti ekstra neumna nacija.
Zanimivo, da nismo Slovenci vsega pokupili. Ker je tako ultra dober posel.

damirj79 ::

Invictus je izjavil:

Bil na Korziki, bil na Elbi, trajekti že leta nazaj 100+ EUR za navaden avto (pod 4m). V predsezoni.

Korzika, morje komaj dostopno, definitivno ne peš, če si v kampu. Res zelo malo kampov ob morju. Pa sem šel 3 tedne okoli Korzike. Vedno se moraš sprehodit/peljat do plaže, za večino plaž skoraj rabiš terenca, da prideš, ali pa z avtom sploh ne dovolijo. Lahko da je zdaj kaj drugače, bom vprašal soseda, ko ga srečam.

Elba lušten otok, plaže tako, tako, je pa fajn tja iti konec oktobra, ko zori kostanj. Sami maroni, naješ se kostanja za leto vnaprej, če hočeš. Tudi luštno za kolesarit. Je nekaj za videti, Napoleonovo vilo, je pa v tistem času precej zaprto, sploh restavracije. Ampak komot zdržiš en teden...

Bivša hodi na Sardinijo, spet so plaže daleč. Sploh lepe. Kolo, avto, ali peš... Kar ti ustreza... Plus vroče za popizdit...

Trajekt poceni na Korziko? Sem šel naredit rezervacijo Livorno - Bastia -> 17. - 31. avgust -> cena 410 EUR. Ne poznam trajekta na Hrvaškem za tako ceno... Za 2025 pa še ni možno rezervirati...

To so lokacije kamor ne bi hodil za manj kot 14 dni. Z izjemo Elbe.

Enako je z Grčijo... Pa še transfer po Srbiji, Makedoniji ni najbolj tekoč. En dan v eno smer... Če imaš srečo in vozniško kondicijo in mulci zdržijo.

V Dalmaciji sem v 6 urah, skupaj s rezervacijo apartmaja in pakiranjem doma. Če se ženska obrne s cunjami, mulc pa ne teži... Če je pizdarija z mulcem, zdravniki, doma, sem v enakem času doma...

Ravno to je tisto, kar vleče praktično vse naše sosede na Hrvaško... In Hrvati to izkoriščajo in zakasirajo... Dokler še lahko...


Žal nimaš sreče s trajektom na korziko takrat. Poskusi kašne druge dneve ali pa pač rezerviraj prej. Včasih so še kakšne akcije, kjer bodisi plačaš samo avto, bodisi samo potnike. Tudi sedaj to imaš, ampak ne na te dneve. Pa sje tudi na hvar ali vis ni trajekt samo 20€, smo bolj blizu 150€ ali pa še kaj čez, ne vem koliko so sedaj cene... pa je na vis iz splita samo 2h vožnje.

Invictus ::

feryz je izjavil:

Kampi so tako ultra dober posel, da so šli Hrvati skoraj vse kampe prodati.
To mora biti ekstra neumna nacija.
Zanimivo, da nismo Slovenci vsega pokupili. Ker je tako ultra dober posel.

Saj Slovenci so jih prodali Hrvatom, veliko njih so ustanovili Slovenci, le ti pa naprej tujcem.

Tujci so kampe malo pošmekali, dodali storitve, ki ne stanejo skoraj nič, in nabili cene...

damirj79 je izjavil:


Žal nimaš sreče s trajektom na korziko takrat. Poskusi kašne druge dneve ali pa pač rezerviraj prej. Včasih so še kakšne akcije, kjer bodisi plačaš samo avto, bodisi samo potnike. Tudi sedaj to imaš, ampak ne na te dneve. Pa sje tudi na hvar ali vis ni trajekt samo 20€, smo bolj blizu 150€ ali pa še kaj čez, ne vem koliko so sedaj cene... pa je na vis iz splita samo 2h vožnje.

Hvar 60 EUR povratna...

Vis tudi tam nekje.

Ja, nimam časa iskat karte vsak dan, oz. se mi ne ljubi.

Moram maksimizirat svoj delovni čas, sem žal plačan po delu, ne po zaposlitvi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

dronyx ::

Nisem sicer še bil na Korziki ali Sardiniji, poznam pa par grških otokov. Če gledaš Hrvaško samo kot morje za kopat je sicer čisto v redu, drugače je pa zame dolgočasna. Povsod eno in isto, dejavu občutek. S tega vidika mi je dopust še kje drugje vsekakor boljša opcija, kot leto za letom samo Hrvaška. Pač vidiš neke druge kraje, drugačna mesta, drugačna hrana, pa ljudje drugače govorijo, če že ne drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Bellator ::

Invictus je izjavil:


Hvar 60 EUR povratna...

Vis tudi tam nekje.


46 eur in 49 eur v eno smer!

Magic1 ::

dronyx je izjavil:

Nisem sicer še bil na Korziki ali Sardiniji, poznam pa par grških otokov. Če gledaš Hrvaško samo kot morje za kopat je sicer čisto v redu, drugače je pa zame dolgočasna. Povsod eno in isto, dejavu občutek. S tega vidika mi je dopust še kje drugje vsekakor boljša opcija, kot leto za letom samo Hrvaška. Pač vidiš neke druge kraje, drugačna mesta, drugačna hrana, pa ljudje drugače govorijo, če že ne drugega.

Dej kakšnega otroka nared pa boš hitro izgubil voljo po kompliciranju. Pa z zahtevno službo boš cenil dopust, da se lahko spočiješ, ne da prideš iz dopusta še bolj zjahan. Veliko lepega lahko vidiš tako pri nas, kot pri hrvatih. Ne rabiš letala za kaj novega videt. Pa v kampu sem poslušal vse prej kot hrvaščino.
Magic

Invictus ::

Ja, sam res...

Sam imam 3 letnika, sem letos izbral apartma, ki ima travico pred bungalovom.

Ko je bilo vroče, sem se igral z njim na travi, lepo hladno, senca, sonce, kar hočeš.

Ko bo starejši, pa še kam drugam...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Sparkxl ::

Torej vsi otroci v eu hodijo samo na hr, ker drugače se komplicira? Đizusfakingkrajst...

Ampak imamo različna pojmovanja kompliciranja.

Ko je moj bil 3 mesece star, sem vzel all inclusive (prvič in zadnjič v življenju) z letalom 1 uro iz brnika. Ker sem izgubil voljo po kompliciranju s hr apartmaji in zastoji do tja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

ginekk ::

Sparkxl je izjavil:

Torej vsi otroci v eu hodijo samo na hr, ker drugače se komplicira? Đizusfakingkrajst...



Ne vsi, samo tisti katerim staršem je zelo prikladno it na Hrvaško. Valjda je Slovencu 100x bolj prikladno kot Poljaku in Nemcu iz Hamburga. To debatiramo zadnjih 20 strani vsaj.

Ni šans da grem s 3 mesečnim tamalim na letalo, za na Hrvaško pa se lahko iz danes na jutri odločim, se vsedem v avto in čao.

dronyx ::

Na Hrvaškem kot kaže vse čudovito. Parcela v kampu 100 evra, mobilna kućica 300 evra (vse lepo cene zaokrožene, da ni problema še z računanjem). Nek par upokojencev bo v kampu kar 6 mesecev, tako čudovito vse skupaj. Tu pa samo neko jamranje in stokanje, kako je vse drago za umret. Očitno premalo zaslužite loosers! :))



Kam s pogledom sicer na neke naftne rezervarje, ampak to je verjetno dodatno vračunano v ceno kot atrakcija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

BuDi79 ::

Kremšnite na Bledu so v primerjavi s tem pol zastonj.

https://www.tiktok.com/@s.lada.k/video/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

hotig ::

Blejskih kremšnit za 8EUR (to je bla cena na ceniku, računal so jo pa 6,5EUR, letos sredi maja) v nekem lokalu blizu jezera jst nebi niti sosedovi mački privoščil, pa je včasih tečna in mi gre orenk na živce s svojim mijavkanjem. 8-) Ta burek že zgleda bolje, o okusu ne morem sodit, ampak bi se z enim verjetno jst in mačka najedla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotig ()

Mercier ::

Saj se najbrž da to tudi kje drugje, ampak meni socialna mreža za destinacije na Hrvaškem deluje najbolje, lahko vprašam, preverim, izbiram..., gotovo bom zbrskal kaj pametnega vnaprej. Za, kajpavem, Albanijo, ziher ne bom, pa sem prepričan, da bi nam kaj ustrezalo. To mi je bistvena prednost Hrvaške. Letos: 85€/na dan za apartma na jugu, na otoku, v zalivu s prijetno klimo in čistim morjem in lastno plažo.

Magic1 ::

Ali samo s "prijetno" klimo, ali tudi s klimo? Prijetna klima my ass, če je 30+ čez dan in 27 čez noč in nimaš klime.
Magic

Mercier ::

Klima delujoča in vse ostalo. Velika terasa, tudi sicer prostorno. Ampak sicer nobene finoće. Hiša zgrajena "včasih". Okoli so bile večinoma škatlaste vile z bazeni. Tako, da sem lahko manjvrednostni kompleks skompenziral s posmehovanjem, češ, koji moj so vam bazeni zraven takega morja.

Spura ::

znoritis je izjavil:


Ni pa mi nikoli bilo jasno okoli teh mobilk sledeče - zmeniš se z nekim čika Stipetom, da lahko v njegovem kampu postaviš mobilko. Plačaš nwm caa50k za mobilko in 6k vsako leto pavšala + ostale stroške. Ampak ta pavšal potem čika lahko vsakih par let dvigne, kot se mu sprdne?

Kolegi so imeli sceno, da so jim dvignili pavšal iz 3k na 6k - pogodba za 10 let.

Pogodba za 10 let, kjer ni navedeno koliko je cena ter kako se ta cena lahko spreminja?

Buggy ::

...sicer je od morja na Rabu ze nekaj casa, sam kot info. Sem se takrat zanimal za izposojo nekega prevoznega sredstva, da bi sel se v bolj vukojebino. Zraven je nenaseljen otok Dolin in ker nimam izpita za motorni coln nisem imel dosti opcij. Neka prijetna puncka/vodicka bi me na otok zategnila za 20€ in potem prisla iskat (kar sem bil nekak skepticen), opcija je bila pa se najem vodnega skuterja, kar mi je cudno da ne rabis izpita je pa bila cena 120€ za 15min.

Koncna odlocitev je da drugo leto nabavim sup s sedezem za 150kg (s tamalim greva skupaj) pa probamo zmagat, edini problem je ker je tam plovna pot pa ne vem ce je to lahko problem za take pizdarije >:D

nejc_nejc ::

Buggy ali nebi ti raje tole

Kanban ::

Tistih 500m presupaš v 10min. Če si res počasen.

Buggy ::

Kanban je izjavil:

Tistih 500m presupaš v 10min. Če si res počasen.


bemti...tam ko sem jaz zgleda res blizu sam sem pickica, ker ko sem enkrat reku da bom preplaval, se Dolin ni nic priblizeval, mene je pa samo bolj v stran neslo :))

S SUP-om bo treba it visje, kjer je manjsa razdalja. Na vodi so te razdalje varljive.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()
««
66 / 74
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam na morje z otroki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6120764 (5855) ZveeZ
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9430503 (4134) Pithlit
»

Zakaj Slovenci sovražijo slovensko morje? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21436291 (29113) SuperKripto
»

turistične cene na hrvaškem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
548574 (6292) Spock83
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17042322 (32366) ThinkPad

Več podobnih tem