» »

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

««
28 / 43
»»

kixs ::

Cez 10 let bos lahko rekel kako so bili danes poceni ;)

bozicek ::

Kvarner ni toliko nabasan da bi se guzval.
med tednom je ok. Crikvenica, Jadranovo...
Za vikend je pa polomija...ob nedeljah je vse zabasano. To pa res.
Darila letos samo za poredne

WizzardOfOZ ::

kixs je izjavil:

Cez 10 let bos lahko rekel kako so bili danes poceni ;)


Ne vem, jaz sem ga kupil 2004. Ko je bil res poceni.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

c3p0 ::

recmajkemi je izjavil:


Kot tujcu se ti veliko pozneje splača oddajati apartma na Hrvaškem. Kot omenjeno, če oddajaš preko agencije ti vzamejo ~20%, ne smeš pozabiti, da moraš plačati na Hrvaškem še davek na dohodek. Našim moraš prijaviti oddajanje sob in plačuješ akontacijo davka na dohodek katero poračunaš na koncu leta z dokazom porezne, da je na Hrvaškem plačan. Pri nas si potem dolžen plačati razliko v kolikor je na Hrvaškem dohodnina ugodnejša kot pri nas. Če ne oddajaš preko agencije si kot tujec zavezan k plačilu 13% PDVja na bruto cene. Dohodnina ostane, pa stroški računovodje, booking fee je tudi okoli 20% na ta fee ti plačuješ 25% PDV, ker booking je tuja agencija in ti pravzaprav izda račun za posredništvo z obrnjeno davčno obveznostjo. Ne pozabi še na pavšalni znesek turistične takse je okoli 60EUR/postejlo/leto, še neke manjše dajatve so. Strel v koleno kakorkoli obrneš.


Hvala, bo treba malo pokalkulirat koliko bo cca. profita, za koliko dela.

david_g ::

wcpapir je izjavil:

LapD je izjavil:

Kamp Šimuni na Pagu, decembra sem dobil na mail kot "zvesta" stranka ponudbo za mobilno hiško 2. vrsta od morja za 223 eur na noč, pa sem rekel bom kasneje iskal kaj drugega. Prejšnji teden še enkrat za hec vprašam, pa sem jo rezerviral za 90 eur/noč. Ista številka hiške, isti termin. Zdej, a so se zakalkulirali s prvotnimi cenami in so zdaj prazni, da morajo prodajati pod ceno? Me zanima če je tudi drugje tako, nisem spremljal če so kaj padale cene.

Niso prazni sem tukaj.

dronyx je izjavil:

wcpapir je izjavil:

Naneslo je tako da bom ta teden prezivel na Pagu. Mobilna kučica, pogled na morje, na "dohvatu ruke". Voda je čista, kamp urejen.

In koliko je cena mobilne hiške na dan? Pusti ceno piva in sladoleda. To bo manjši del stroška na koncu.

90 na dan. 6nas je.


Tudi ti z isto ceno 90 € / dan in to mobilna hiška za 6 oseb, ki so krepko čez 300 € na njihovi strani. Da slišim kako si pa ti prišel do te cene?

Kapitan Jack ::

Vi racunate to vedno na 5-6 folka. Itak mi ne bo zal dati jurja, ce delim s petimi luleki vilo. Ampak daj mi to vilo za familijo. Kurca bom lahko to placal. Pa eto nerabi bit vila, naj bo pofukan ol inkluziv hotel. Ga nimas pod petaka.

Mato989 ::

Kapitan Jack je izjavil:

Vi racunate to vedno na 5-6 folka. Itak mi ne bo zal dati jurja, ce delim s petimi luleki vilo. Ampak daj mi to vilo za familijo. Kurca bom lahko to placal. Pa eto nerabi bit vila, naj bo pofukan ol inkluziv hotel. Ga nimas pod petaka.


A familja ne more bit 5-6 folka?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Steinkauz ::

Je lahko, samo dvomim da ti bodo otroci prispeval.
Je mal razlika al maš 6 ljudi pa se deli na šestine al pa ti plačaš za celo familijo.

GupeM ::

Ponavadi ne 5-6 folka, ki imajo vsak svoj prihodek.


Saj vem, da razumeš, kaj je hotel povedat. Pa pač moraš trolat.

Mato989 ::

Steinkauz je izjavil:

Je lahko, samo dvomim da ti bodo otroci prispeval.
Je mal razlika al maš 6 ljudi pa se deli na šestine al pa ti plačaš za celo familijo.


Saj nima veze če imajo ali ne... cena/osebo je še vedno smiselna...

Če je na osebo 18EUR/dan ali 29EUR/dan je še zmeraj prvo cenej kot drugo, četudi ti plačaš za 4 recimo... ali pa 2 za 5 ali 6...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Si res tako zabit, da 20 na osebo, 14 za pico, 5 za pijačo, 35 za vodni park, postojnsko jamo, itd., pač ni isto kot če to množiš s 4 ali 5. Pač ni isto dat 20 evrov za pico in pir kot 100.
Za enga ni nič drago, za 4,5 pa ni več tako malo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Moe_Lester ::

Tudi mene zanima kje dobite te mobilne hiške po 90€ glede na to, da je toliko v Šimunih parcela za šotor in 4 osebe.

jb_j ::

Kapitan Jack je izjavil:

Vi racunate to vedno na 5-6 folka. Itak mi ne bo zal dati jurja, ce delim s petimi luleki vilo. Ampak daj mi to vilo za familijo. Kurca bom lahko to placal. Pa eto nerabi bit vila, naj bo pofukan ol inkluziv hotel. Ga nimas pod petaka.



jaz bi računal ceneje za familije,

in veliko, veliko dražje za luleke


(to bi naredil za apartmaje, vile in hiše)
in popust, za bivše državljane yuge
(avstrijcem, nemcem in podobnim, bi malo bolj pošteno računal)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Si res tako zabit, da 20 na osebo, 14 za pico, 5 za pijačo, 35 za vodni park, postojnsko jamo, itd., pač ni isto kot če to množiš s 4 ali 5. Pač ni isto dat 20 evrov za pico in pir kot 100.
Za enga ni nič drago, za 4,5 pa ni več tako malo.


Seveda ni, ampak povej mi kaj je ceneje:

35EUR/osebo/dan
29EUR/osebo/dan

Tudi če obema plačaš pico in vodni park, je še zmeraj ceneje 29EUR/osebo/dan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Seveda pa je ceneje če vsak plača zase, ampak to je zdaj nepomembno pri tej debati, to je neko iskanje ne vem česa...

100EUR za apartma za 6 ljudi je pač 25EUR po osebi na dan če greste 4je, to zna izračunat vsak pajac... zdaj kdo za te 4 osebe plača je NEPOMEMBNO... ker če boš šel pa v 120EUR/noč apartma za 4 namesto v 100EUR na noč za 6 boš pa spet dal 30EUR/osebi namesto 25EUR/osebi
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jb_j ::

na hrvaškem obrok + pivo = 25EUR
(Otoki, Morje, svež zrak, borovci, ponekod samo morski zrak (otoki) in podobno)

lokalna pica + pivo = 16-22EUR
(Ljubljana, Gost Promet, onesnažen zrak, povečanje Ozona v Poletnih Mesecih)



in sedaj vsi govorijo nikoli več ne gremo na morje,
na Hrvaško,
ker je FUL DRAGO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

jb_j ::

A KO GREJO VSI JEST V RESTAVRACIJE Z MICHELINOVIMI ZVEZDICAMI V LJUBLJANI,
JA FUL POCEN MODEL,
ANA ROŠ, FUL POCEN

BINE VOLČIČ, NIMA MICHELINOVE ZVEZDICE,
EJ MODEL, FUL POCEN,
ON JE IZ POPA


IN ZDJ ISTI FOLK
(NA HRVAŠKEM JE FUL DRAGO,
NE GREM NIKOL VEČ TJA)
25€ obrok + pivo

---------------------------------------------------------------------------------
ne razumem folka, ki bi raje jedli ob Greznici,
poceni Hrano


kakor, da bi ob Luksuznem ogledu Morja in Obale,
pod kar spada 50% Hrvaške,
(brez morskih psov)
plačali malo dražje Hrano

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

jb_j ::

Sven&Lars

ti računajo burger z vsemi dodatki,
+ pivo

najbrž ne poceni,
in to ni michelin standard

Utk ::

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Si res tako zabit, da 20 na osebo, 14 za pico, 5 za pijačo, 35 za vodni park, postojnsko jamo, itd., pač ni isto kot če to množiš s 4 ali 5. Pač ni isto dat 20 evrov za pico in pir kot 100.
Za enga ni nič drago, za 4,5 pa ni več tako malo.


Seveda ni, ampak povej mi kaj je ceneje:

35EUR/osebo/dan
29EUR/osebo/dan

Tudi če obema plačaš pico in vodni park, je še zmeraj ceneje 29EUR/osebo/dan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Seveda pa je ceneje če vsak plača zase, ampak to je zdaj nepomembno pri tej debati, to je neko iskanje ne vem česa...

100EUR za apartma za 6 ljudi je pač 25EUR po osebi na dan če greste 4je, to zna izračunat vsak pajac... zdaj kdo za te 4 osebe plača je NEPOMEMBNO... ker če boš šel pa v 120EUR/noč apartma za 4 namesto v 100EUR na noč za 6 boš pa spet dal 30EUR/osebi namesto 25EUR/osebi

Zato nihče normalen ne računa cene apartmaja ali mobilne hiške na osebo, ker apartma za tvojih 18 evrov na Hrvaškem pač ne obstaja.

ales85 ::

jb_j je izjavil:

A KO GREJO VSI JEST V RESTAVRACIJE Z MICHELINOVIMI ZVEZDICAMI V LJUBLJANI,
JA FUL POCEN MODEL,
ANA ROŠ, FUL POCEN

BINE VOLČIČ, NIMA MICHELINOVE ZVEZDICE,
EJ MODEL, FUL POCEN,
ON JE IZ POPA


IN ZDJ ISTI FOLK
(NA HRVAŠKEM JE FUL DRAGO,
NE GREM NIKOL VEČ TJA)
25€ obrok + pivo

---------------------------------------------------------------------------------
ne razumem folka, ki bi raje jedli ob Greznici,
poceni Hrano


kakor, da bi ob Luksuznem ogledu Morja in Obale,
pod kar spada 50% Hrvaške,
(brez morskih psov)
plačali malo dražje Hrano

Ti si malo hecen. Za pogled na nekaj vode, bi ti računal premium napram restavracijam, ki imajo dejanski renome? :)) Ajde, ko bi vsaj dobil nekaj poštenega za to ceno, okusnega, pa je tako velikokrat šodr...

Magic1 ::

Ravno to je najbolj žalostno. Praktično večina ima podobne cene, neglede na kvaliteto. Najbolj izpostavljene lokacije imajo +10%, tiste manj pa tolk manj. Dobesedno računa večina, na frišne turiste, da se nategnejo.
Počas bo treba začet zavračat jedi, če ne bodo na nivoju. Samo znajo po balkansko urejat problem...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Kapitan Jack ::

Magic1 je izjavil:

Ravno to je najbolj žalostno. Praktično večina ima podobne cene, neglede na kvaliteto. Najbolj izpostavljene lokacije imajo +10%, tiste manj pa tolk manj. Dobesedno računa večina, na frišne turiste, da se nategnejo.
Počas bo treba začet zavračat jedi, če ne bodo na nivoju. Samo znajo po balkansko urejat problem...

In kaj bos zahteval? Da ti prinesejo nov kroznik z masticem vred?

Mene kar najbolj moti so cene apartmanov. Za posrano luknjo iz titovega casa je sedaj minimalka stotak skoraj na noc.

LapD ::

david_g je izjavil:

LapD je izjavil:

Vedno sem z njimi kontaktiral preko info@ maila ... vidim, da imajo zdaj akcijo objavljeno tudi na spletni strani ampak samo še od 9.septembra naprej: https://www.camping-simuni.hr/sl/ponudb...


To sem videl glede 40%, samo to je še vedno precej daleč od tvojih 90EUR zato sem pisal. Namreč, če si izračunavaš rezervacijo preko te iste strani, je v sezoni po 314EUR oziroma 344 EUR/ dan za mobilne hiške za 4 osebe.

Za koliko oseb mobilno hiško si sploh rezerviral?

Najbolje bi bilo odpret en fejk mail s hrvaškim imenom ala hrvoje.livakovic@email.com in povprašati - ko se pa zmeniš, pa napišeš, da se rezervacija naredi na prijateljevo ime (seveda tvoje) 😸😸😸 Zraven še dopis: "Čujem iznajmljujete kučice po 90 EUR, može i za mene hrvatskog domoljuba" 🤣😂

Ps: tudi mene seveda zanima, če je tak padec cen še kdo drug opazil, slišal, občutil... Namreč dobivam informacije, da niti slučajno ni sezona po celem jadranu tako bajna kot jo opisujejo sosedje. Istra ja, samo nižje od Splita je ponekod menda napol prazno.


Nimam jaz termina v sezoni ampak od 2.9. - 9.9., lani sem bil sicer konec avgusta, točno določena številka hiške za do 5 oseb. V Šimunih se mi zdi da če boš štiri sosede okrog vprašal koliko so dali za hiško bo vsak drugačno ceno povedal, vsaj eden bo pa tam verjetno napol zastonj, skoraj tako kot letalske karte. Med 15. julijem in 15. avgustom pa vem da gredo cene krepko čez 300 eur na dan.
web&motion designer

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Si res tako zabit, da 20 na osebo, 14 za pico, 5 za pijačo, 35 za vodni park, postojnsko jamo, itd., pač ni isto kot če to množiš s 4 ali 5. Pač ni isto dat 20 evrov za pico in pir kot 100.
Za enga ni nič drago, za 4,5 pa ni več tako malo.


Seveda ni, ampak povej mi kaj je ceneje:

35EUR/osebo/dan
29EUR/osebo/dan

Tudi če obema plačaš pico in vodni park, je še zmeraj ceneje 29EUR/osebo/dan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Seveda pa je ceneje če vsak plača zase, ampak to je zdaj nepomembno pri tej debati, to je neko iskanje ne vem česa...

100EUR za apartma za 6 ljudi je pač 25EUR po osebi na dan če greste 4je, to zna izračunat vsak pajac... zdaj kdo za te 4 osebe plača je NEPOMEMBNO... ker če boš šel pa v 120EUR/noč apartma za 4 namesto v 100EUR na noč za 6 boš pa spet dal 30EUR/osebi namesto 25EUR/osebi

Zato nihče normalen ne računa cene apartmaja ali mobilne hiške na osebo, ker apartma za tvojih 18 evrov na Hrvaškem pač ne obstaja.


Seveda obstaja... za 6 oseb 110EUR = 18,34EUR/dan/osebo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

No, najdi mi apartma za 18 evrov, pa naj bo 20, če sem sam.

To je isto kot da bi reku, da liter bencina stane 30 centov na osebo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Utk je izjavil:

No, najdi mi apartma za 18 evrov, pa naj bo 20, če sem sam.

To je isto kot da bi reku, da liter bencina stane 30 centov na osebo.


Ja če se 4 peljete na morje je to povsem pravilna računica za delitev bencina...

Če si sam ceno apartmaja deliš z 1, če vas je 5 z 5, kaj tu ni jasno?

Ne vem kaj ti ni jasno da je apartma fiksen strošek kateremu cena pada z večjim številom ljudi glede stroška po osebi...

Če maš ti mašino za 100EUR/dan in nardiš 1 izdelek je 100EUR na tem izdelku stroška mašine... če jih nardiš 5 je to 20EUR/izdelek... to je povsem preprosta pokalkulacija in kalkulacija fiksnega stroška /kom ali /osebo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

No, najdi mi apartma za 18 evrov, pa naj bo 20, če sem sam.

To je isto kot da bi reku, da liter bencina stane 30 centov na osebo.


Ja če se 4 peljete na morje je to povsem pravilna računica za delitev bencina...

Če si sam ceno apartmaja deliš z 1, če vas je 5 z 5, kaj tu ni jasno?


Cena apartmaja je na apartma. Zdj ce gres ti s svojimi 5 pedri v apartma in si delite, vam je poceni. Ce gre druzina pa ne delis na mularijo vrjetno? Ceprov ti si tako usekan, da bi mulcu pri dveh letih zaracunal da placa za svoj del apartmaja. Verjetno ko gresta kam s svojo delita vse 50:50?

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

No, najdi mi apartma za 18 evrov, pa naj bo 20, če sem sam.

To je isto kot da bi reku, da liter bencina stane 30 centov na osebo.


Ja če se 4 peljete na morje je to povsem pravilna računica za delitev bencina...

Če si sam ceno apartmaja deliš z 1, če vas je 5 z 5, kaj tu ni jasno?


Cena apartmaja je na apartma. Zdj ce gres ti s svojimi 5 pedri v apartma in si delite, vam je poceni. Ce gre druzina pa ne delis na mularijo vrjetno? Ceprov ti si tako usekan, da bi mulcu pri dveh letih zaracunal da placa za svoj del apartmaja. Verjetno ko gresta kam s svojo delita vse 50:50?


Pa nima veze s kom greš in kdo plača, ŠE VEDNO JE KALKULACIJA PO OSEBI ENAKA!!!!!!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MadMen ::

WizzardOfOZ je izjavil:

kixs je izjavil:

Cez 10 let bos lahko rekel kako so bili danes poceni ;)


Ne vem, jaz sem ga kupil 2004. Ko je bil res poceni.

Tko čisto za predstavo če koga zanima, apartma na Krku(takrat novogradnja, kvadratura cca 42 m2, lokacija jedro mesta kjer se nahaja) je stal leta 2000 cca 80k nemških mark(če damo to v evre je 40k eur). Danes je cena takšnega apartmaja pomoje cca 200k.

Mato989 ::

MadMen je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

kixs je izjavil:

Cez 10 let bos lahko rekel kako so bili danes poceni ;)


Ne vem, jaz sem ga kupil 2004. Ko je bil res poceni.

Tko čisto za predstavo če koga zanima, apartma na Krku(takrat novogradnja, kvadratura cca 42 m2, lokacija jedro mesta kjer se nahaja) je stal leta 2000 cca 80k nemških mark(če damo to v evre je 40k eur). Danes je cena takšnega apartmaja pomoje cca 200k.


Ja, samo si moral leta 2004 imet viška 80k mark in hkrati čakat praktično 20 let...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ZveeZ ::

Mato989 je izjavil:


Pa nima veze s kom greš in kdo plača, ŠE VEDNO JE KALKULACIJA PO OSEBI ENAKA!!!!!!

Kaj ti to pomaga, ce nihce ne racuna po osebi?
Npr ce gres s svojo druzino placas 200€ na noc, ne glede na to ali gresta le ti s punco ali pa vzames se recimo otroke s sabo. TVOJ trr bo enako bremenjen.

Ce gres s kolegi je drugo. Ampak v tem primeru je enako kot ce bi bil v hostlu, ne glede na to, da gre za apartma.

Mato989 ::

ZveeZ je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Pa nima veze s kom greš in kdo plača, ŠE VEDNO JE KALKULACIJA PO OSEBI ENAKA!!!!!!

Kaj ti to pomaga, ce nihce ne racuna po osebi?
Npr ce gres s svojo druzino placas 200EUR na noc, ne glede na to ali gresta le ti s punco ali pa vzames se recimo otroke s sabo. TVOJ trr bo enako bremenjen.

Ce gres s kolegi je drugo. Ampak v tem primeru je enako kot ce bi bil v hostlu, ne glede na to, da gre za apartma.


Ja ampak ko prideš do value tudi če greš s familjo kaj je bolje? Da plačaš 20EUR po osebi ali 29eur po osebi na noč? Katero je ceneje? Odgovor je odvisno koliko oseb gre kajne

Total cost je total cost. Ampak če bosta 2 najela apartma za 10 ljudi bo pač stalo 300 po osebi kajne? Če bo pa apartma za 10 najelo 10 ljudi bo pa pač 60 po osebi... skupna cena je enaka, ampak če vas gre 10 boste rekli da je to bilo pač sprejemljiva cena, če pa bosta 2 vzela enak apartma bo pa drago...

Bistvo ni total cost, ampak koliko ljudi je bilo za tvoj total cost tam... in do tega prideš če kalkuliraš po osebi...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

No, najdi mi apartma za 18 evrov, pa naj bo 20, če sem sam.

To je isto kot da bi reku, da liter bencina stane 30 centov na osebo.


Ja če se 4 peljete na morje je to povsem pravilna računica za delitev bencina...

Če si sam ceno apartmaja deliš z 1, če vas je 5 z 5, kaj tu ni jasno?


Cena apartmaja je na apartma. Zdj ce gres ti s svojimi 5 pedri v apartma in si delite, vam je poceni. Ce gre druzina pa ne delis na mularijo vrjetno? Ceprov ti si tako usekan, da bi mulcu pri dveh letih zaracunal da placa za svoj del apartmaja. Verjetno ko gresta kam s svojo delita vse 50:50?


Pa nima veze s kom greš in kdo plača, ŠE VEDNO JE KALKULACIJA PO OSEBI ENAKA!!!!!!


Sj vem da si mutav. Kalkulacija po osebi ti nic ne koristi ko najames apartma. Razen se se gres pedrat s 5 pedri in vsak placa svoje. Ce gres z druzin te stane tocno toliko kot stane apartma, ne glede na to koliko vas je.

TheTrick ::

Cene po osebi so nucajo zato da izpade ceneje. v resnici lastnik apartmaja hoce dobit 120€ na noc kako si vi to upravicite je pa vasa stvar.

kingsix ::

Pa recimo za primerjavo.. Hodimo v all inclusive hotele.. Zadnja leta je bil eden izmed njih hotel Amarin v Rovinju.

Za lansko leto sem v začetku 2022 plačal 2700e za 10 dni.
Letos je isti termin 6000e za 10 dni.

Hotel (orebič - Grand Amines) v katerega gremo letos sem plačal v začetku leta 2800e za 10dni za junior suite z balokonom in pogledom na morje - all inckusive. Prejšnji mesec sem šel gledat in stane osnova soba brez balkona in pogleda na morje za isto obdobje 4200e. Taka soba je v začetku leta bila 2200e.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

drekodovce ::

že rdeča kapica - dirty version iz youtuba je idealno opisala situacijo.
evro je zajebu sceno, vse je šlo gor, ko je volku za neko uslugo hotela računat 100€, namesto 100 mark.

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

No, najdi mi apartma za 18 evrov, pa naj bo 20, če sem sam.

To je isto kot da bi reku, da liter bencina stane 30 centov na osebo.


Ja če se 4 peljete na morje je to povsem pravilna računica za delitev bencina...

Če si sam ceno apartmaja deliš z 1, če vas je 5 z 5, kaj tu ni jasno?


Cena apartmaja je na apartma. Zdj ce gres ti s svojimi 5 pedri v apartma in si delite, vam je poceni. Ce gre druzina pa ne delis na mularijo vrjetno? Ceprov ti si tako usekan, da bi mulcu pri dveh letih zaracunal da placa za svoj del apartmaja. Verjetno ko gresta kam s svojo delita vse 50:50?


Pa nima veze s kom greš in kdo plača, ŠE VEDNO JE KALKULACIJA PO OSEBI ENAKA!!!!!!


Sj vem da si mutav. Kalkulacija po osebi ti nic ne koristi ko najames apartma. Razen se se gres pedrat s 5 pedri in vsak placa svoje. Ce gres z druzin te stane tocno toliko kot stane apartma, ne glede na to koliko vas je.


Ja, ampak ne boš vzel apartmaja za 6 ljudi za 2 kajne? Ker je to glupost... mi smo šli botra in njena familja in jaz in moja, 6 folka... in smo razdelili po osebi je prišlo 18,33EUR/noč in za naju x2 rešeno... in je bilo POCENI... če bi pa sam najel apartma za 110EUR/noč bi pa pizdil da je predrago... Če bi najel apartma za 4 za 2 froca in ženo bi pa rekel da je ok ker je po osebi tolko pa tolko... to je splošna računica enostavnejše ni kot po komadu ali osebi.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

No, najdi mi apartma za 18 evrov, pa naj bo 20, če sem sam.

To je isto kot da bi reku, da liter bencina stane 30 centov na osebo.


Ja če se 4 peljete na morje je to povsem pravilna računica za delitev bencina...

Če si sam ceno apartmaja deliš z 1, če vas je 5 z 5, kaj tu ni jasno?


Cena apartmaja je na apartma. Zdj ce gres ti s svojimi 5 pedri v apartma in si delite, vam je poceni. Ce gre druzina pa ne delis na mularijo vrjetno? Ceprov ti si tako usekan, da bi mulcu pri dveh letih zaracunal da placa za svoj del apartmaja. Verjetno ko gresta kam s svojo delita vse 50:50?


Pa nima veze s kom greš in kdo plača, ŠE VEDNO JE KALKULACIJA PO OSEBI ENAKA!!!!!!


Sj vem da si mutav. Kalkulacija po osebi ti nic ne koristi ko najames apartma. Razen se se gres pedrat s 5 pedri in vsak placa svoje. Ce gres z druzin te stane tocno toliko kot stane apartma, ne glede na to koliko vas je.


Ja, ampak ne boš vzel apartmaja za 6 ljudi za 2 kajne? Ker je to glupost... mi smo šli botra in njena familja in jaz in moja, 6 folka... in smo razdelili po osebi je prišlo 18,33EUR/noč in za naju x2 rešeno... in je bilo POCENI... če bi pa sam najel apartma za 110EUR/noč bi pa pizdil da je predrago... Če bi najel apartma za 4 za 2 froca in ženo bi pa rekel da je ok ker je po osebi tolko pa tolko... to je splošna računica enostavnejše ni kot po komadu ali osebi.


Ne. Za 3 ljudi sem najel apartma za 6. Ce ti je 110 na noc za apartma predrago bodi pac doma. 110e ti je se ugodno. Ali pa gres drugam. Jaz sem dal za ta apartma za 6 ljudi 180e na noc. Polpenzion, prva vrsta, pogled na morje, vsak dan cistilka, bazen. Apartma za 3 bi bil pa 140e na noc, s tem, da imas tam samo eno splanico. Je fajn ce mulc spi v svoji sobi in da si na komot.
Vi ste sli pa najbolj gorenjsko varjanto. Bencin ste si tudi delili ane

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

filip007 ::

Saj Albanija gre tudi gor, šotor na vrtu, bo ceneje.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Mato989 ::

Ne. Za 3 ljudi sem najel apartma za 6. Ce ti je 110 na noc za apartma predrago bodi pac doma. 110e ti je se ugodno. Ali pa gres drugam. Jaz sem dal za ta apartma za 6 ljudi 180e na noc. Polpenzion, prva vrsta, pogled na morje, vsak dan cistilka, bazen. Apartma za 3 bi bil pa 140e na noc, s tem, da imas tam samo eno splanico. Je fajn ce mulc spi v svoji sobi in da si na komot.
Vi ste sli pa najbolj gorenjsko varjanto. Bencin ste si tudi delili ane


Kaj tebi ni jasno, 110 eur na noč za 2 pač ne bi dal... 110 eur razdeljeno za 6 pa sem bil pripravljen plačat svoj del, simpl... to da si pa ti dal 180 na noč za apartma za 6 kjer ste bili 3 je tvoja pravica ampak to amo pomeni da si po osebi za nočitev plačal 60EUR... vse lepo in prav ampak to je tvoja odločitev. Če bi pa šel samo ti v apartma za 180 na noč bi pa plačal po osebi 180 eur... kar pa verjetno ne bi, ali pa tudi... nekateri plačajo 5k po osebi kaj ma to s čemerkoli veze... bistvo je da kalkulacija po osebi je popolnoma valid način za izračun stroškov...

Zakaj si bencina in najema kombija po tvoje NE BI delili?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kixs ::

Vse je to poceni... pocakajte kaj bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Ne. Za 3 ljudi sem najel apartma za 6. Ce ti je 110 na noc za apartma predrago bodi pac doma. 110e ti je se ugodno. Ali pa gres drugam. Jaz sem dal za ta apartma za 6 ljudi 180e na noc. Polpenzion, prva vrsta, pogled na morje, vsak dan cistilka, bazen. Apartma za 3 bi bil pa 140e na noc, s tem, da imas tam samo eno splanico. Je fajn ce mulc spi v svoji sobi in da si na komot.
Vi ste sli pa najbolj gorenjsko varjanto. Bencin ste si tudi delili ane


Kaj tebi ni jasno, 110 eur na noč za 2 pač ne bi dal... 110 eur razdeljeno za 6 pa sem bil pripravljen plačat svoj del, simpl... to da si pa ti dal 180 na noč za apartma za 6 kjer ste bili 3 je tvoja pravica ampak to amo pomeni da si po osebi za nočitev plačal 60EUR... vse lepo in prav ampak to je tvoja odločitev. Če bi pa šel samo ti v apartma za 180 na noč bi pa plačal po osebi 180 eur... kar pa verjetno ne bi, ali pa tudi... nekateri plačajo 5k po osebi kaj ma to s čemerkoli veze... bistvo je da kalkulacija po osebi je popolnoma valid način za izračun stroškov...

Zakaj si bencina in najema kombija po tvoje NE BI delili?


Placal sem 180 na noc. Ce bi nas bilo 6, bi se vedno placal 180 na noc. V primeru druzine je kalkulacija po osebi totalno nesmiselna. V primeru sparanja na polno, bi sli pa se z eno familijo pa bi slo 50:50 ali po osebi. Ampak kr nismo skrti kot ti in imamo radi svoj mir pac zakupimo apartma samo za nas in tukaj je vseeno kaksna je kalkulaicja po osebi, ker je cena na koncu se vedno 180e.

kixs je izjavil:

Vse je to poceni... pocakajte kaj bo.


Za matota je poceni samo, ce mu kdo placa da pride spat v aoartma. Saj ves, da bi on se svojo in svojo mati prodal za 10e, ce mu kdo ponudi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

kixs ::

Pac mesa studentske case z druzino. Druzina je ena enota, ne mores tega delit.

Pred 10+ leti smo si s kolegi tudi delili in racunali najcenejse variante, se vozili po stari cesti... samo, da je bilo nekaj eur ceneje. Danes se tega seveda ne gremo vec.

Magic1 ::

Ma kakšen poceni. Že zdaj dobiva folk reality check. Samo zdaj si že v tem in pač požreš. Za prihodnjo leto bodo plani drugačni. Ob potencialni slabši gospodarski situaciji se bo to še dodatno potenciralo.
Folk ne bo rabil le počitnice, tudi avtomobile in storitve. Vsemu je cena poletela, plače pa večini ne.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Mato989 ::

Placal sem 180 na noc. Ce bi nas bilo 6, bi se vedno placal 180 na noc. V primeru druzine je kalkulacija po osebi totalno nesmiselna.


Ja, ampak bi za 6 ljudi dobilo value apartmaja, tako pa samo za 3 in to pove CENA PO OSEBI...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Placal sem 180 na noc. Ce bi nas bilo 6, bi se vedno placal 180 na noc. V primeru druzine je kalkulacija po osebi totalno nesmiselna.


Ja, ampak bi za 6 ljudi dobilo value apartmaja, tako pa samo za 3 in to pove CENA PO OSEBI...


Ne bluzi. Ce smo druzina ni racunice po osebi, ampak na enoto.

feryz ::

Torej niso apartmaji predragi, toplovodarji se premalo družijo in premalo družno hodijo na morje.

kriptobog ::

feryz je izjavil:

Torej niso apartmaji predragi, toplovodarji se premalo družijo in premalo družno hodijo na morje.


Tako.

feryz ::

V končni fazi lahko tudi dva naročita en pir in ga vsak pol spijeta.
Pa bo takoj samo 2 evra in pol namesto 5. Na pol zastonj, bi se temu reklo.

Mato989 ::

feryz je izjavil:

V končni fazi lahko tudi dva naročita en pir in ga vsak pol spijeta.
Pa bo takoj samo 2 evra in pol namesto 5. Na pol zastonj, bi se temu reklo.


Nah, tole je pol malo drugače ker zmanjšaš pijačo... bistvo apartmaja je da prespiš in če glih ne rukaš en v drugega je cilj izpolnjen... bistvo pol literskega piva je pa v pol litra ne 0,25 ;)

Na pivu je važna cena na liter ne po osebi
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

feryz je izjavil:

V končni fazi lahko tudi dva naročita en pir in ga vsak pol spijeta.
Pa bo takoj samo 2 evra in pol namesto 5. Na pol zastonj, bi se temu reklo.


Nah, tole je pol malo drugače ker zmanjšaš pijačo... bistvo apartmaja je da prespiš in če glih ne rukaš en v drugega je cilj izpolnjen... bistvo pol literskega piva je pa v pol litra ne 0,25 ;)

Na pivu je važna cena na liter ne po osebi


Sj pri apartmaju tudi zmanjsas. Vec vas je, manj m2 po osebi je.
««
28 / 43
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9429301 (2932) Pithlit
»

Zakaj Slovenci sovražijo slovensko morje? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21432721 (25543) SuperKripto
»

turistične cene na hrvaškem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
547669 (5387) Spock83
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17039930 (29974) ThinkPad
»

kje je čar morja? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26144320 (36696) opeter

Več podobnih tem