» »

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

««
27 / 43
»»

Sparkxl ::

Na slovence lahko vedno računajo, ne glede na ceno. Ker za nas je hr default. Vse ostalo je izjemna eksotika in povprečen janez sploh ne ve kam in na koga se obrnit, da bi šel kam drugam. Imamo tudi tukaj temo o tem.

Že pri avstrijcih je zgodba zelo drugačna. Za njih je hr ena izmed opcij, sicer res da najbližja, skupaj z Italijo.

wcpapir ::

Naneslo je tako da bom ta teden prezivel na Pagu. Mobilna kučica, pogled na morje, na "dohvatu ruke". Voda je čista, kamp urejen.

Na plaži dovolj ležalnikov in senčnikov za vse in vse je free...tudi tuš. Kamp je kar velik a lahko na recepciji reces in te furajo oni okoli z nekimi golf avtiči...

Edino v baru znajo hrvasko. Sladoled, ček in vse v angleškem jeziku.

Pivo 4,5€ veliko, kepica sladoleda 2,5€ podobno kot pri nas na podobnih lokacijah - če bi jih imeli.

dronyx ::

wcpapir je izjavil:

Naneslo je tako da bom ta teden prezivel na Pagu. Mobilna kučica, pogled na morje, na "dohvatu ruke". Voda je čista, kamp urejen.

In koliko je cena mobilne hiške na dan? Pusti ceno piva in sladoleda. To bo manjši del stroška na koncu.

kixs ::

feryz je izjavil:

Ali pa zastonj toplotne montira, mar ne?
Sem kar nekaj kotlovnic gratis naredil.
Ljubiteljsko.
Danes so sončne moderne, kaj čmo?

Vse moraš gledati skozi posebna očala in vidiš krepko drugače.
Na dolgi rok se drugače izzide. Boljše, kot si mislite.


Zamisli si, da pride na forum se 10+ drugih direktorjev... kam bomo potem "revezi" sli :lol:

gaoZjQP ::

Sparkxl je izjavil:

Na slovence lahko vedno računajo, ne glede na ceno. Ker za nas je hr default. Vse ostalo je izjemna eksotika in povprečen janez sploh ne ve kam in na koga se obrnit, da bi šel kam drugam. Imamo tudi tukaj temo o tem.

Že pri avstrijcih je zgodba zelo drugačna. Za njih je hr ena izmed opcij, sicer res da najbližja, skupaj z Italijo.

avstrijci so še precej jezerski, rečni, rokavni - nepojmljivo za nas

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gaoZjQP ()

LapD ::

Kamp Šimuni na Pagu, decembra sem dobil na mail kot "zvesta" stranka ponudbo za mobilno hiško 2. vrsta od morja za 223 eur na noč, pa sem rekel bom kasneje iskal kaj drugega. Prejšnji teden še enkrat za hec vprašam, pa sem jo rezerviral za 90 eur/noč. Ista številka hiške, isti termin. Zdej, a so se zakalkulirali s prvotnimi cenami in so zdaj prazni, da morajo prodajati pod ceno? Me zanima če je tudi drugje tako, nisem spremljal če so kaj padale cene.
web&motion designer

dronyx ::

Sparkxl je izjavil:

Na slovence lahko vedno računajo, ne glede na ceno. Ker za nas je hr default.

Ne najdem sicer trenutno podatka, ampak zelo veliko Slovencev ima na Hrvaškem svoje apartmaje in "odmarališta". Kakor opažam, gredo ti vsaj štirikrat na leto na isto destinacijo na Hrvaški obali, tudi zato, da opravičijo investicijo in kaj postorijo na objektu (pozimi prezračijo, preverijo, če je počila kakšna cev za vodo ob zmrzali itd.). Ti sicer ne plačujejo najema, plačujejo pa celo leto razne položnice (komunala, voda, elektrika, smeti), v prihodnje pa verjetno pride še davek na nepremičnine. Ti se ponavadi tudi ne prehranjujejo v lokalih, ampak gredo v Konzum po hrano in kuhajo doma ali pa v Konzumu kupijo že pripravljeno hrano v toplem bifeju. Ti tudi kakor vem ne kupujejo ležalnikov, marel in podobnega na plaži. Skratka, dokler Hrvati ne nabijejo konkretnega nepremičninskega davka od teh nimajo ravno veliko zaslužka. Je pa nekaj, saj gre kot rečeno za veliko maso ljudi. Verjetno je številka čez 100.000 enot in ponavadi pridejo na eno enoto dva do štirje gosti. Torej takih Slovencev, ki gredo v neke apartmaje ali mobilne hiške za 2000 € in še 1000 € dajo za hrano ter 500 € za razne marele in ležalnike ne more biti prav veliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

wcpapir je izjavil:

Naneslo je tako da bom ta teden prezivel na Pagu. Mobilna kučica, pogled na morje, na "dohvatu ruke". Voda je čista, kamp urejen.

In koliko je cena mobilne hiške na dan? Pusti ceno piva in sladoleda. To bo manjši del stroška na koncu.



Jaz sem bil na Pagu v manjšem kraju 10m od plaže apartma 8 dni = 110EUR na dan za 6 oseb, torej cca 18EUR/osebo na dan...

Pivo v gostilni ob apartmaju in plaži je sicer bilo za moje pojme predragih 3,5EUR/0,5L (točen Pan) kepica sladoleda pa zmernih 2EUR (bolj me je motilo to da je samo 1x zajel kepico namesto pri nas ko ti 2x zajame)

V Novalji smo šli ven jest 6 ljudi:

1x Pleskavica polnjena in pomfri
2x Orada z prilogo
3x lignji z pomfrijem
2x solata priloga

4x pivo in 2x voda neka limonska trava (pa mislim da še 1x cedevita)

Skupaj 102EUR... se mi je zdelo dokaj sprejemljivo glede na to da smo jedli praktično v centru Novalje...

LapD je izjavil:

Kamp Šimuni na Pagu, decembra sem dobil na mail kot "zvesta" stranka ponudbo za mobilno hiško 2. vrsta od morja za 223 eur na noč, pa sem rekel bom kasneje iskal kaj drugega. Prejšnji teden še enkrat za hec vprašam, pa sem jo rezerviral za 90 eur/noč. Ista številka hiške, isti termin. Zdej, a so se zakalkulirali s prvotnimi cenami in so zdaj prazni, da morajo prodajati pod ceno? Me zanima če je tudi drugje tako, nisem spremljal če so kaj padale cene.


V Novaljo pojdi jest v Konoba Mid... je blo dobro :P
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Magic1 ::

V Avstriji ob smučiščih se je v lokalih pilo in jedlo na veliko. Sploh nisem gledal kaj je najceneje, ko je bil konkreten steak s pošteno prilogo 20€. Na Hrvaškem smo šli enkrat na pico 150m od morja pa nas je vse minilo. Ob obali je pa še huje pa imajo 1000km obale... Ne hodim jaz na dopust, zato da zapravim konkretno količino denarja. Raje malo bolj komot živim celo leto.
Magic

tonttu ::

Magic1 je izjavil:

V Avstriji ob smučiščih se je v lokalih pilo in jedlo na veliko. Sploh nisem gledal kaj je najceneje, ko je bil konkreten steak s pošteno prilogo 20€.

Seveda da je bil. Dokler je na smuciscu vroca cokolada (zares navaden kakav iz pol mleka pol vode) po 10-12eur je precej velika verjetnost da bo ko "konkreten steak s posteno prilogo" 20eur :))

Machete ::

Mogoče dunajc iz 'mesne paste' ala Lidl.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Magic1 ::

Pijače so bile cenovno na rangu Lj na smučišču, iz nobenega lokala nismo šli, ker bi imeli preveč navite cene. Verjetno konkurenca kar dela na tistem smučišču. Verjetno imaš kje bolj elitne in dražje zadeve. Na Hrvaškem je pa kar vse navito. Kepica 2€ pa če je vrhunski domač sladoled, ali pa cenena banjca.
Magic

stara mama ::

Problem hrvatov je, da bi vsi imeli visok nivo, kvaliteta pa ponavadi (ne vedno) zaostaja.
Nemože, bre!
Če se letos šlepajo na stare goste, se bojo drugo leto bolj težko. Šele čez 2-3 let pa bomo/bodo lahko rekli, če so ga pihnili mimo.

Zgodovina sprememb…

Sparkxl ::

dronyx je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Na slovence lahko vedno računajo, ne glede na ceno. Ker za nas je hr default.

Ne najdem sicer trenutno podatka, ampak zelo veliko Slovencev ima na Hrvaškem svoje apartmaje in "odmarališta". Kakor opažam, gredo ti vsaj štirikrat na leto na isto destinacijo na Hrvaški obali, tudi zato, da opravičijo investicijo in kaj postorijo na objektu (pozimi prezračijo, preverijo, če je počila kakšna cev za vodo ob zmrzali itd.). Ti sicer ne plačujejo najema, plačujejo pa celo leto razne položnice (komunala, voda, elektrika, smeti), v prihodnje pa verjetno pride še davek na nepremičnine. Ti se ponavadi tudi ne prehranjujejo v lokalih, ampak gredo v Konzum po hrano in kuhajo doma ali pa v Konzumu kupijo že pripravljeno hrano v toplem bifeju. Ti tudi kakor vem ne kupujejo ležalnikov, marel in podobnega na plaži. Skratka, dokler Hrvati ne nabijejo konkretnega nepremičninskega davka od teh nimajo ravno veliko zaslužka. Je pa nekaj, saj gre kot rečeno za veliko maso ljudi. Verjetno je številka čez 100.000 enot in ponavadi pridejo na eno enoto dva do štirje gosti. Torej takih Slovencev, ki gredo v neke apartmaje ali mobilne hiške za 2000 € in še 1000 € dajo za hrano ter 500 € za razne marele in ležalnike ne more biti prav veliko.


V zadnjem stavku se konkretno motiš. Na pamet, se mi zdi da sem nekje prebral 1 mio slovencev hodi dol. Torej 90% nima svoje nepremičnine.
Drugače pa jaz spadam v zgornjo kategorijo. Zapravimo doli lep kup denarja. Ne sedimo samo cel dan v naši luknji. Hodimo pa tudi drugam na morje. Tečno in dolgočasno je samo na eno in isto hodit

c3p0 ::

"Luknjo" lahko tudi airbnb rentaš in v sezoni pokriješ vse stroške in narediš profit v tednu dni.

CiClon ::

Zadnjic govorim z enim, ki joče o hrvaških cenah še preden je šel dol in kako to ni normalno in kaj si mislijo. Ko sem mu omenil, da pa konec koncev mu ni treba iti dol, ane, sem pa dobil nazaj pogled aliena, ker to pa ni opcija. Dokler imajo take goste, jih Hrvati še premli odirajo lol ovce so za šišanje

dronyx ::

c3p0 je izjavil:

"Luknjo" lahko tudi airbnb rentaš in v sezoni pokriješ vse stroške in narediš profit v tednu dni.

Večina si svojih apartmajev na črno na Hrvaškem ne upoa rentat, če želiš "sve po propisima" pa moraš najeti neko njihovo agencijo, ki trži tvoj apartma, kjer pa verjetno ti dobiš drobtinici. Jih pa kar nekaj poznam, ki oddajajo na črno in jih ni nič strah "hrvaške porezne uprave". Ampak verjetno je bolj problem, da te prijavijo sosedje, kot da te oni odkrijejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

tonttu ::

Tocno to. Ce je tako slabo, tako drago in te tako lupijo potem pac ne gres dol. Ampak kaj bi tipicen slovencek brez hrvaskega morja in tedna lezanja na skalah pri +35c. Pa seveda predvsem brez meseca jamranja pred in po tistem, kako je vse jebeno drago in slabo.

Sparkxl ::

dronyx je izjavil:

c3p0 je izjavil:

"Luknjo" lahko tudi airbnb rentaš in v sezoni pokriješ vse stroške in narediš profit v tednu dni.

Večina si svojih apartmajev na črno na Hrvaškem ne upoa rentat, če želiš "sve po propisima" pa moraš najeti neko njihovo agencijo, ki trži tvoj apartma, kjer pa verjetno ti dobiš drobtinici. Jih pa kar nekaj poznam, ki oddajajo na črno in jih ni nič strah "hrvaške porezne uprave". Ampak verjetno je bolj problem, da te prijavijo sosedje, kot da te oni odkrijejo.


Točno tako. Smo tudi mi mislili našo luknjo rentat ko nas ni. Sem se lani poglobil v to. Če hočeš imet vse po regelcih je to misija nemogoče. Zayebano in zakomplicirano iz davčnega vidika, ker je to druga država + agencija...pozabi

Magic1 ::

Odvisno od gospodarske situacije. Ovce kar zapravljajo in dokler so službe je denar. Pa magar na kredo.
Ko pride kriza, bo 50%+ folka brez denarja, ostali pa so toliko na nivoju, da ne bodo šmirglali cenene robe za dosti denarja.
Že dolgo pravim, da je konkurenca trenutno v komi in posledično inflacija divja. Zato so krize, da se sistem malo spuca.
Magic

WizzardOfOZ ::

Magic1 je izjavil:

Odvisno od gospodarske situacije. Ovce kar zapravljajo in dokler so službe je denar. Pa magar na kredo.
Ko pride kriza, bo 50%+ folka brez denarja, ostali pa so toliko na nivoju, da ne bodo šmirglali cenene robe za dosti denarja.
Že dolgo pravim, da je konkurenca trenutno v komi in posledično inflacija divja. Zato so krize, da se sistem malo spuca.


Kriza prihaja, zato pa ljudje množično šibajo na hrvaško, ker potem spet ene 2 do 3 leta ne bodo mogli tja. :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

c3p0 ::

dronyx je izjavil:

c3p0 je izjavil:

"Luknjo" lahko tudi airbnb rentaš in v sezoni pokriješ vse stroške in narediš profit v tednu dni.

Večina si svojih apartmajev na črno na Hrvaškem ne upoa rentat, če želiš "sve po propisima" pa moraš najeti neko njihovo agencijo, ki trži tvoj apartma, kjer pa verjetno ti dobiš drobtinici. Jih pa kar nekaj poznam, ki oddajajo na črno in jih ni nič strah "hrvaške porezne uprave". Ampak verjetno je bolj problem, da te prijavijo sosedje, kot da te oni odkrijejo.


Znanec pravi, da si vzamejo okoli 20%, tudi sam razmišljam o tem. Ima kdo info iz prve roke? In katera agencija?

Sparkxl ::

Moj info od 2 agencij je okrog 30%. +Hr in naši davki, stroški, vzdrževanje.
Agencije so odvisne od lokacije

david_g ::

LapD je izjavil:

Kamp Šimuni na Pagu, decembra sem dobil na mail kot "zvesta" stranka ponudbo za mobilno hiško 2. vrsta od morja za 223 eur na noč, pa sem rekel bom kasneje iskal kaj drugega. Prejšnji teden še enkrat za hec vprašam, pa sem jo rezerviral za 90 eur/noč. Ista številka hiške, isti termin. Zdej, a so se zakalkulirali s prvotnimi cenami in so zdaj prazni, da morajo prodajati pod ceno? Me zanima če je tudi drugje tako, nisem spremljal če so kaj padale cene.


Zanimivo. Kaj točno pomeni "vprašal"? Pisal na ta isti mail (je to ta naveden na spletni strani?) ali poklical?

LapD ::

Vedno sem z njimi kontaktiral preko info@ maila ... vidim, da imajo zdaj akcijo objavljeno tudi na spletni strani ampak samo še od 9.septembra naprej: https://www.camping-simuni.hr/sl/ponudb...
web&motion designer

gruntfürmich ::

CiClon je izjavil:

Zadnjic govorim z enim, ki joče o hrvaških cenah še preden je šel dol in kako to ni normalno in kaj si mislijo. Ko sem mu omenil, da pa konec koncev mu ni treba iti dol, ane, sem pa dobil nazaj pogled aliena, ker to pa ni opcija. Dokler imajo take goste, jih Hrvati še premli odirajo lol ovce so za šišanje

seveda. slovenčku da rečeš da ne bo šel na hrvatijo na morje je tako kot da bi mu rekel da njegov otrok ne bo šel študirat; harakiti takoj. ta opcija ne obstaja v glavah. zapačeno v teh dveh možganskih celicah.
slovenski turisti so kot ščurki; bolj jih gaziš več jih nazaj pride. zato pa hrvati resnično ne rabijo niti odnosa spreminjat do slovenčkov niti spuščati cene. bo pa slovenček drugje šparal.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kriptobog ::

gruntfürmich je izjavil:

CiClon je izjavil:

Zadnjic govorim z enim, ki joče o hrvaških cenah še preden je šel dol in kako to ni normalno in kaj si mislijo. Ko sem mu omenil, da pa konec koncev mu ni treba iti dol, ane, sem pa dobil nazaj pogled aliena, ker to pa ni opcija. Dokler imajo take goste, jih Hrvati še premli odirajo lol ovce so za šišanje

seveda. slovenčku da rečeš da ne bo šel na hrvatijo na morje je tako kot da bi mu rekel da njegov otrok ne bo šel študirat; harakiti takoj. ta opcija ne obstaja v glavah. zapačeno v teh dveh možganskih celicah.
slovenski turisti so kot ščurki; bolj jih gaziš več jih nazaj pride. zato pa hrvati resnično ne rabijo niti odnosa spreminjat do slovenčkov niti spuščati cene. bo pa slovenček drugje šparal.


Saj gre po kredit za dopust. :))

Magic1 ::

It na Hrvaško je tako kot da greš žurat ven. Lahko zapraviš neomejeno, lahko pa res malo s malo predpriprave. Edini problem je, če je tvoj edini užitek v tem početju zapravljanje denarja.
Magic

david_g ::

LapD je izjavil:

Vedno sem z njimi kontaktiral preko info@ maila ... vidim, da imajo zdaj akcijo objavljeno tudi na spletni strani ampak samo še od 9.septembra naprej: https://www.camping-simuni.hr/sl/ponudb...


To sem videl glede 40%, samo to je še vedno precej daleč od tvojih 90EUR zato sem pisal. Namreč, če si izračunavaš rezervacijo preko te iste strani, je v sezoni po 314EUR oziroma 344 EUR/ dan za mobilne hiške za 4 osebe.

Za koliko oseb mobilno hiško si sploh rezerviral?

Najbolje bi bilo odpret en fejk mail s hrvaškim imenom ala hrvoje.livakovic@email.com in povprašati - ko se pa zmeniš, pa napišeš, da se rezervacija naredi na prijateljevo ime (seveda tvoje) 😸😸😸 Zraven še dopis: "Čujem iznajmljujete kučice po 90 EUR, može i za mene hrvatskog domoljuba" 🤣😂

Ps: tudi mene seveda zanima, če je tak padec cen še kdo drug opazil, slišal, občutil... Namreč dobivam informacije, da niti slučajno ni sezona po celem jadranu tako bajna kot jo opisujejo sosedje. Istra ja, samo nižje od Splita je ponekod menda napol prazno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: david_g ()

stara mama ::

david_g je izjavil:


Ps: tudi mene seveda zanima, če je tak padec cen še kdo drug opazil, slišal, občutil... Namreč dobivam informacije, da niti slučajno ni sezona po celem jadranu tako bajna kot jo opisujejo sosedje. Istra ja, samo nižje od Splita je ponekod menda napol prazno.

"Fake it till you make it" sindrom.
Oz. po balkansko: Ima se, može se. Nema se, glumi se!

kixs ::

Ne vem kako je polno. Moja je sicer hotla vzeti podaljsan vikend od jutri do sobote v Crikvenici. Je v nedeljo gledala hotele in je bilo kar nekaj izbire. Podrobnosti ne vem, ker je potem to padlo v vodo zaradi visjega vpliva. Vendar cena sigurno ni bila draga, ker moja draga nima rada dragih cen ;)

david_g ::

Še moj prispevek k temi - predvčerajšnji razgovor s prijateljem.

Par z otrokom starosti 4 leta. Valamar hotel Rovinj/Poreč, 5/7 dni (se ne spomnim točno, ker sem bolj bil pozoren na informacije o cenah). Skratka 2 leti pred korono 1100EUR, eno leto pred korono 1200EUR, sedaj 2150EUR. Pravi itak sem se odločil, da lepo "produžim na jug".

Ps: tudi mene pa zanima, če še kdo opaža/ima info glede padanja cen kot je opisal uporabnik LapD. Namreč dobivam informacije, da niti slučajno ni sezona po celem jadranu tako bajna kot jo opisujejo sosedje. Istra ja, samo nižje od Splita je ponekod menda napol prazno. Pag je sicer višje, torej ta moja informacija drži tudi za nekatere ostale predele Jadrana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: david_g ()

recmajkemi ::

c3p0 je izjavil:

dronyx je izjavil:

c3p0 je izjavil:

"Luknjo" lahko tudi airbnb rentaš in v sezoni pokriješ vse stroške in narediš profit v tednu dni.

Večina si svojih apartmajev na črno na Hrvaškem ne upoa rentat, če želiš "sve po propisima" pa moraš najeti neko njihovo agencijo, ki trži tvoj apartma, kjer pa verjetno ti dobiš drobtinici. Jih pa kar nekaj poznam, ki oddajajo na črno in jih ni nič strah "hrvaške porezne uprave". Ampak verjetno je bolj problem, da te prijavijo sosedje, kot da te oni odkrijejo.


Znanec pravi, da si vzamejo okoli 20%, tudi sam razmišljam o tem. Ima kdo info iz prve roke? In katera agencija?


Kot tujcu se ti veliko pozneje splača oddajati apartma na Hrvaškem. Kot omenjeno, če oddajaš preko agencije ti vzamejo ~20%, ne smeš pozabiti, da moraš plačati na Hrvaškem še davek na dohodek. Našim moraš prijaviti oddajanje sob in plačuješ akontacijo davka na dohodek katero poračunaš na koncu leta z dokazom porezne, da je na Hrvaškem plačan. Pri nas si potem dolžen plačati razliko v kolikor je na Hrvaškem dohodnina ugodnejša kot pri nas. Če ne oddajaš preko agencije si kot tujec zavezan k plačilu 13% PDVja na bruto cene. Dohodnina ostane, pa stroški računovodje, booking fee je tudi okoli 20% na ta fee ti plačuješ 25% PDV, ker booking je tuja agencija in ti pravzaprav izda račun za posredništvo z obrnjeno davčno obveznostjo. Ne pozabi še na pavšalni znesek turistične takse je okoli 60EUR/postejlo/leto, še neke manjše dajatve so. Strel v koleno kakorkoli obrneš.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

Zgodovina sprememb…

barakus ::

Kako to EU dopušča, ali ne bi morali pogoji biti enaki za vse EU drzavljane?

ales85 ::

barakus je izjavil:

Kako to EU dopušča, ali ne bi morali pogoji biti enaki za vse EU drzavljane?

Saj so enaki. Kakor smo vsi enaki pred našimi davčnimi uradi in pod davčno zakonodajo. Če boš postal rezident druge države, se ti bodo upoštevala tista pravila. Ampak na splošno pa vse velja isto, kar se tiče DDV-ja. Edino me preseneti je, da se zaračuna DDV, če oddajaš kot fizična oseba, če to drži.

recmajkemi ::

Tako, kot pri nas moraš prijaviti dejavnost oddajanja sob/apartmajev in si primoran se registrirati za PDV kot tujec. Verjemi mi nisem hotel, je pa res, da lahko potem pri stroških za apartma odbijaš davek. Samo za sabo to potegne zahtevanje originalnih računov, evidenca le teh, knjiženje,...
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

Zgodovina sprememb…

ales85 ::

recmajkemi je izjavil:

Tako, kot pri nas moraš prijaviti dejavnost oddajanja sob/apartmajev in si primoran se registrirati za PDV kot tujec. Verjemi mi nisem hotel, je pa res, da lahko potem pri stroških za apartma odbijaš davek. Samo za sabo to potegne zahtevanje originalnih računov, evidenca le teh, knjiženje,...

Saj ne oporekam, samo ne poznam teme v navezi z DDV, pa poizkušam uporabiti zdravo mero skepticizma :) Za ostalo mi je pa jasno.

wcpapir ::

LapD je izjavil:

Kamp Šimuni na Pagu, decembra sem dobil na mail kot "zvesta" stranka ponudbo za mobilno hiško 2. vrsta od morja za 223 eur na noč, pa sem rekel bom kasneje iskal kaj drugega. Prejšnji teden še enkrat za hec vprašam, pa sem jo rezerviral za 90 eur/noč. Ista številka hiške, isti termin. Zdej, a so se zakalkulirali s prvotnimi cenami in so zdaj prazni, da morajo prodajati pod ceno? Me zanima če je tudi drugje tako, nisem spremljal če so kaj padale cene.

Niso prazni sem tukaj.

dronyx je izjavil:

wcpapir je izjavil:

Naneslo je tako da bom ta teden prezivel na Pagu. Mobilna kučica, pogled na morje, na "dohvatu ruke". Voda je čista, kamp urejen.

In koliko je cena mobilne hiške na dan? Pusti ceno piva in sladoleda. To bo manjši del stroška na koncu.

90 na dan. 6nas je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wcpapir ()

kixs ::

To je kar hudo dobra cena. Tam okoli 2018 smo bili v mobilni hiski v Omisu. Zadnja vrsta in 150€ na dan. Edino, da so bile nove.

Mato989 ::

Mi smo meli apartma malo stran od Novalje v vasi eni, 110 na dan za 6 oseb... to je 18EUR po osebi na dan cca... morje manj kot 15m stran.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zavajon ::

stara mama je izjavil:

Problem hrvatov je, da bi vsi imeli visok nivo, kvaliteta pa ponavadi (ne vedno) zaostaja.
Nemože, bre!
Če se letos šlepajo na stare goste, se bojo drugo leto bolj težko. Šele čez 2-3 let pa bomo/bodo lahko rekli, če so ga pihnili mimo.

Zanimivo, a enak problem imajo Slovenci. Potem pa se zgodi to, da so pred par dnevi objavili, da je obisk nižji od pričakovanj. Seveda so dodali, da v drugi polovici sezone pa da bo gotovo obisk boljši in bodo tako nadoknadili ta izpad.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

Machete ::

Te hiške so meni brezveze. Nisi ne v kepmu, ne v apartmaju. Si v neki plastiki, katero investicijsko pokrijejo že prvo sezono.
Daš 200 na dan in imaš lahko že lastno mini vilo, praktično v lastnem zalivu. Ali pa daš pol cene mobilne hiše, pa si true v kempu med borovci in švabi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

WizzardOfOZ ::

Švabov je letos v kampih bolj malo, kak nizozemc, italjan ali avstijec z avtodomom, drgač pa slovenci.
Čehi, slovaki, in ostali vzhodni evropejci so v apartmajih in hotelih, ker se jim je standard malo spremenil.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Magic1 ::

Pa kriza prihaja z zamikom. Nemcem se že malo tresejo hlače, vzhodnjaki smo pa še v rožicah. Itak je regres 2kEUR samoumeven trenutno pri nas.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

GupeM ::

Konec junija in začetek julija, ko sem bil jaz v kampu, bi rekel, da je bilo kakšnih 70% Nemcev, 10% Avstrijcev, 10% Slovencev, ostalo Nizozemci, Poljaki, Čehi, Hrvati. Italijana nisem nobenega videl oz se ne spomnim, da bi ga. Ponavadi so bili.

scipascapa ::

ITALIA je avgusta, prej so kot iglo v senu.

GupeM ::

Vem, ampak jih je ponavadi bilo vsaj nekaj. Letos se pa res ne spominm, da bi kakšnega videl. Kakorkoli, zgornja navedba, da letos ni Nemcev v kampih, ne drži. Vsaj konec junija in začetek julija to ni držalo. Kakšno je stanje danes pa ne vem.

ZveeZ ::

zavajon je izjavil:

stara mama je izjavil:

Problem hrvatov je, da bi vsi imeli visok nivo, kvaliteta pa ponavadi (ne vedno) zaostaja.
Nemože, bre!
Če se letos šlepajo na stare goste, se bojo drugo leto bolj težko. Šele čez 2-3 let pa bomo/bodo lahko rekli, če so ga pihnili mimo.

Zanimivo, a enak problem imajo Slovenci. Potem pa se zgodi to, da so pred par dnevi objavili, da je obisk nižji od pričakovanj. Seveda so dodali, da v drugi polovici sezone pa da bo gotovo obisk boljši in bodo tako nadoknadili ta izpad.


Hja no. Jaz imam polno prakticno od zacetka junija do konca avgusta.
Ravno danes ponoci je en skenslal rezervacijo za avgust. Do jutra je bilo ze nazaj bookirano.
Je pa res, da imam "zmerno nizjo" ceno glede na ostale. Fuck it, drzava in booking pobereta precej:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

MadMen ::

Magic1 je izjavil:

Pa kriza prihaja z zamikom. Nemcem se že malo tresejo hlače, vzhodnjaki smo pa še v rožicah. Itak je regres 2kEUR samoumeven trenutno pri nas.

Na Krku je Nemcev kar preceh po plažah in pred shopping centri, tako da nebi rekel da je res manjko.

WizzardOfOZ ::

MadMen je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Pa kriza prihaja z zamikom. Nemcem se že malo tresejo hlače, vzhodnjaki smo pa še v rožicah. Itak je regres 2kEUR samoumeven trenutno pri nas.

Na Krku je Nemcev kar preceh po plažah in pred shopping centri, tako da nebi rekel da je res manjko.

Samo niso v kampih, so v apartmajih, ki so jih poceni pokupili pred leti.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!
««
27 / 43
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9429301 (2932) Pithlit
»

Zakaj Slovenci sovražijo slovensko morje? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21432720 (25542) SuperKripto
»

turistične cene na hrvaškem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
547666 (5384) Spock83
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17039930 (29974) ThinkPad
»

kje je čar morja? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26144320 (36696) opeter

Več podobnih tem