» »

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

««
26 / 45
»»

Kapitan Jack ::

c3p0 ::

Vsa ta piva so scalnice, nekatera celo koruzne.

lebang1 ::

Jaz lahko povem kakšne so cene v Grčiji :)
Pivo v baru 4€
Glavna jed 12-15€
Ležalnika z dežnikom na plaži 10€
Tuši zastojn!

 klasičn račun v restavraciji

klasičn račun v restavraciji

T440 ::

Ja, tovrstni klasični računi so poznani.
Me je pa vedno zanimalo, kako na takšne račune z dvomljivo obračunanim DDV-jem in potencialno nevključenostjo v davčni obračun gledajo zagovorniki močne države in davkov. Recimo Mesec... On to plača ali bi natakarju naredil pridigo o izkoriščanju?

Moe_Lester ::

Odvisno. Če gre na službeno kartico na davkoplačevalske stroške je pridiga.

Če gre s svojim denarjem na morje in plača večerjo iz lastnega žepa je pa OK.

Saj ne, hecam se. On vedno plača s službeno kartico.

T440 ::

On nosi hlače brez žepov.
Ko je potrebno kaj iz žepa vzeti, seže kar neposredno davkoplačevalcu v žep.

Slopek ::

Nasproti Brionov v lokalu na plaži, espresso 1.6, kava z mlekom 2.1, bela 2.6. Pivo o.5 steklenice, po 3.5.
Izlet z ladjico, ki zajema prevoz okoli Brionov, 3 ure kopanja, kakšna riba, kozarec vina, 45€/odrasle, 25€/otroci. Trgovinica v vasi je pa draga in cene so skoraj tako visoke, kot tiste v kampih in je zato bolje večje nakupe opravljati v večjih, znanih trgovinah. Precej pa stane tudi vožnja po avtocesti.

nejc_nejc ::

starfotr je izjavil:

Bujsko pivo je res vrhunsko. Ampak klen slovencelj pije laško ali pa union. To je vrhunec, kar doseže v lajfu.

Ne stekam folka, ki v tujini ne pije lokalnega piva, vina in ne je lokalne hrane. Skoda besed.

mr_chai ::

Včeraj Bled:

- parkiranje 10 eur
- solata z govejimi trakci, dunajc s krompirjem, 1dcl soka, 1 malo staropramen temno - 47 eur
- izposoja lesenega čolna za 1h - 25 eur
Total: 82 eur

In tuki zgori mi nekdo pravi, da je na hrvaškem izlet z ladjico , kopanjem in obedovanjem ribice samo 45 eur. Očitno se morajo hrvati še marsikaj za naučiti od nas slovencev.

Magic1 ::

Jao kakšne primerjave. Nekdo je pokazal primer ugodne varjante nekje na Hrvaškem in ti greš primerjat s Bledom... Imaš neskončno več ladjic na Hrvaškem za dosti dražje. Plus parkirnina za 10€. Pa še uscano pivo za 5€. Vsi so navili cene, še najmanj Očitno se mi je zdelo v Avstriji na smučanju.
Magic

Pithlit ::

Magic1 je izjavil:

Jao kakšne primerjave. Nekdo je pokazal primer ugodne varjante nekje na Hrvaškem in ti greš primerjat s Bledom... Imaš neskončno več ladjic na Hrvaškem za dosti dražje. Plus parkirnina za 10€. Pa še uscano pivo za 5€. Vsi so navili cene, še najmanj Očitno se mi je zdelo v Avstriji na smučanju.

Sej ni treba na Bled. Sem jaz dala primerjavo z enim usranim Kobaridom. Nekdo je dal primerjavo z Ljubljano (no, teh je bilo več). Razumem da je težko sprejet dejstvo da Hrvaška ni nič kaj posebej draga. Lahko se pa, seveda, še naprej osredotočate na tiste par posebnih primerov... sam pol ne jokat ko pristanemo na Bledu.
Life is as complicated as we make it...

Magic1 ::

Kako ni Hrvaška draga, če so cene na dveh različnih nič-posebnih lokacijah primerljive ali višje, kot na priznanim avstrijskem smučišču... Pustimo pri nas, kjer se jim je tudi skeglalo.
Magic

bozicek ::

Kako višje?
Ali kaj gledaš naokoli ali samo zaviješ v prvo kafano?
Kot sem dejal
Kraljevica pivo 2,5
Jadranovo 3
Crikvenica 3
Kepica 1,5-2

Lahko pa tudi 4 ali 5 za pir če ne gledaš

Za hrano se mi pa jebe...Na plaži cuzam pir in ližem sladoled

Pa še ena primerjava
Danes Grosuplje ko sem čakal na servis pa se nisem imel kam dat
Pica in pivo 15€
Pica 12,1
Pivo 2,9
Darila letos samo za poredne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bozicek ()

Kapitan Jack ::

Zakaj sploh jeste v teh "restoranih"? Kaj je to nekaj takega, cesar si doma ne morete pripraviti?

Kaj ste do sedaj napisali da ste jedli na morju / Bledu? Dunajc, cevapi, pica, brancin, kalamari...in za to placujete po 20-30€?
Kila pisc. fileja 12€ najdrazjega, malo mokce, jajc in drobtin in mate kosilo za vsaj 3 odrasle.

gaoZjQP ::

dodaj še kvantifikatorje pri pivu in picah :-) mi na dopustu praviloma vzamemo polno pnudbo, saj hrane res ne pripravita Ana (ne Ajda) ali Bine, je pa ena skrb manj, kar nekaj izbire in mnogokrat tudi nižji skupni strošek na koncu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gaoZjQP ()

redtech ::

lebang1 je izjavil:

Jaz lahko povem kakšne so cene v Grčiji :)
Pivo v baru 4€
Glavna jed 12-15€
Ležalnika z dežnikom na plaži 10€
Tuši zastojn!

 klasičn račun v restavraciji

klasičn račun v restavraciji



To ti ni treba plačat :))

kriptobog ::

Kapitan Jack je izjavil:

Zakaj sploh jeste v teh "restoranih"? Kaj je to nekaj takega, cesar si doma ne morete pripraviti?

Kaj ste do sedaj napisali da ste jedli na morju / Bledu? Dunajc, cevapi, pica, brancin, kalamari...in za to placujete po 20-30€?
Kila pisc. fileja 12€ najdrazjega, malo mokce, jajc in drobtin in mate kosilo za vsaj 3 odrasle.


Jaz jem zunaj, da mi ni potrebno kupovati, kuhati, pospravljati.

Horas ::

redtech je izjavil:

lebang1 je izjavil:

Jaz lahko povem kakšne so cene v Grčiji :)
Pivo v baru 4€
Glavna jed 12-15€
Ležalnika z dežnikom na plaži 10€
Tuši zastojn!

 klasičn račun v restavraciji

klasičn račun v restavraciji



To ti ni treba plačat :))


jaz takmu računu sploh plaču ne bi. eč mi ne prnese sprintanga odidem pa se naj....
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

gruntfürmich ::

nejc_nejc je izjavil:

Ne stekam folka, ki v tujini ne pije lokalnega piva, vina in ne je lokalne hrane. Skoda besed.
potem ne štekaš 95% klenega zaplankanega slovenskega drhalstva... nič ne zamujaš!

Horas je izjavil:

redtech je izjavil:

To ti ni treba plačat :))

jaz takmu računu sploh plaču ne bi. eč mi ne prnese sprintanga odidem pa se naj....

sj tudi batin ti ni treba dobiti, pa bi jih vseeno :)) bebčki slovenski zaplankani
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Sem šel prejšnji teden na Dunaj, prvič kao turistično. Drugače se mi, bolj ali manj, gnusi, ker ponavadi zaglavim na cesti tam. Ljubljanska obvoznica je milina proti Dunaju.

V glavnem, vse občutno cenejše kot v Ljubljani in to na glavni ulici.
Seveda sem šel na dunajca, s krompirjevo solato in dvemi piri je 17 evrov. Je pa tolikšen, da ti ni jasno iz katere krave so ga odrezali. Velik krožnik in še 5 cm čez visi.
Pice so pa 12 do 15 evrov. V povprečju.

Drugače Avstrijci na veliko pir vlačijo iz štacun. Gosser, politrska piksna je od 0,74 do 0,78 evra. Ampak jih moraš vzeti cel plato. Jaka muda, požreti 24 pirov. Trije se vsedejo za urco ali dve in ni platoja.

kriptobog ::

feryz je izjavil:

Sem šel prejšnji teden na Dunaj, prvič kao turistično. Drugače se mi, bolj ali manj, gnusi, ker ponavadi zaglavim na cesti tam. Ljubljanska obvoznica je milina proti Dunaju.

V glavnem, vse občutno cenejše kot v Ljubljani in to na glavni ulici.
Seveda sem šel na dunajca, s krompirjevo solato in dvemi piri je 17 evrov. Je pa tolikšen, da ti ni jasno iz katere krave so ga odrezali. Velik krožnik in še 5 cm čez visi.
Pice so pa 12 do 15 evrov. V povprečju.

Drugače Avstrijci na veliko pir vlačijo iz štacun. Gosser, politrska piksna je od 0,74 do 0,78 evra. Ampak jih moraš vzeti cel plato. Jaka muda, požreti 24 pirov. Trije se vsedejo za urco ali dve in ni platoja.


Jaz že od nekdaj hodim čez severno mejo po pivo. Neprimerno več izbire, cene pa itak veliko nižje. Sploh za bolj redke sorte, ki jih pri nas tržijo po 2,5e na flašo v trgovini, gor pa dobiš za 1eur.

stara mama ::

ZveeZ je izjavil:


Sedaj ze vsaj 2 meseca tiho protestiram ter "glasujem z denarnico" pa sem presel iz povprecno 170EUR/m za hrano/pijaco zunaj, na 30EUR.

Js tud letos bolj zavzeto glasujem z denarnico, ampak kaj ko se najdejo drugi bumbarji iz centralne evrope in podelijo glas ter podporo novim cenikom.


feryz je izjavil:

Je pa tolikšen, da ti ni jasno iz katere krave so ga odrezali. Velik krožnik in še 5 cm čez visi.

Očitno nisi jedu tapravga ali so te pa nategnili, ker tist bi moral bit iz teleta.

Zgodovina sprememb…

gaoZjQP ::

feryz je izjavil:

Je pa tolikšen, da ti ni jasno iz katere krave so ga odrezali. Velik krožnik in še 5 cm čez visi.
Pice so pa 12 do 15 evrov.

ja, zrezek mora biti velik kot pokrov za wc, kamor kaže 'prebavna tra(je)ktorija' :-) kakšen fi, saj pri nas tudi dobiš velike za nekje tak denar (menda no), je pa pivo sedaj precej znižano povsod, ne pa toliko, da bi se izplačalo zagnati ch47... :-)

gruntfürmich ::

zrezek se odreže debel in se potem stolče na tanko in zelo široko. zato potem štrli čez krožnik. in je imho boljši kot če ga ne stolčeš.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kixs ::

Vceraj smo bili v "okolici" Zagreba proti Krapini. Restavracija Graso. Hrana odlicna, cene zelo v redu. Pivo Staropramen 2.5€, pizze med 7 in 9€. Plata za 4 36€.

Ko bom v blizini, spet skocim. Na zgornjem linku se da, med drugim, videt tudi slikan meni s cenami.

Sparkxl ::

Jaz že kako leto glasujem z denarnico glede gostiln pri nas, ker to se že dobesedno norca delajo.
Prej smo hodili ven jest ca. 1x tedensko, ali pa naročili preko wolta. V lokalne kafiče smo zahajali redno. Zdaj niti 1x na mesec več ne.

Pice so 14€ brez problema, pivo 4, kepica sladoleda tudi do 2.4, deci naravnega soka 2,... center dunaja? Nope, faking MB!

c3p0 ::

Cene so pri nas podivjale, Dunaj je dobesedno cenejši, kaj šele Budimpešta.

Slovenček si reče: "ah, drago res je, a bomo že stisnili drugje, ven pa ja moram it jest". In plača vse.

Najbolj žalostno pa je, da so standardi priprave hrane precej nizki, naprimer pomfri iz pakla, tistih par krompirčkov za 3-4 EUR, za to dobiš v hoferju par kg pomfrija. Strošek hrane torej pada na 10% ali manj cene. Vemo pa, da je za gostilno OK, če je strošek hrane na tretjini končne cene.

kriptobog ::

JA pa jejte doma, če vam je zunaj predrago. Če ne bodo imeli dovolj strank bodo pač morali cene spustiti.

gruntfürmich ::

c3p0 je izjavil:

Slovenček si reče: "ah, drago res je, a bomo že stisnili drugje, ven pa ja moram it jest". In plača vse.
mislim da slovenček šele nazadnje hodi ven jest, razen na malico med službo.
in to da mu je zunaj jesti zadnja prioriteta imho ni tako slabo, ker povprečen slovenček večinoma itq hodi jest v navadne obcestne oštarije, ki servirajo pomije.
tako da če te gostilne propadejo ne bo nobene škode, samo bolj zdrav folk.

raje manjkrat ven jest, ampak to v mišelinke in podobne priznane zdrave in kvalitetne kuhinje... enako se držite na hrvaškem. ponudbe je dosti, le poznati morate lokale.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Akish ::

avtek je izjavil:

Mato989 je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

V Fažani je kepica sladoleda tudi pet evrov - https://www.24ur.com/novice/tujina/hrva...

Bo treba iskat normalne lokacije.
Za moje pojme je neko kosilo s pijaco do 40€ za dve osebi se nekako sprejemljivo, to pa bo kar tezka letos.


Ja 40EUR za 2 je kosilo sprejemljivo samo če oba spijeta po 2 rundi pijače...

Ah ne pretiravaj.
Ce se gremo klosar budget kosila si takoj na 20€/os.
10€ glavna jed, 3.5€ solata, 3.5€ sladica ali juha, 2.5€ pijaca.

Pa to so res nizke cene.
Fast food pa se da dobiti za 10€/os.


Čevapi s pomfrijem + pivičko x2 ne sme biti preko 17,5EUR, da dam napitnien do 18EUR 8-)

Torej za 2 osebi je to max 37EUR pa daš napitnino 38EUR če je res luštna 40 :P


Sej rajši doma pečeš čevape, pa še ceneje skos prideš :) Tako da se ne rabiš sekirat kakšna je situacija v gostilnah.


Pa še sosedu se bodo cedile sline!

CiClon ::

Še rajši sploh ne greš na Hrvaško, ampak doma na vrtu piješ pivo in pečeš čevape!

Veš kake cifre boš prišparal.

Pithlit ::

CiClon je izjavil:

Še rajši sploh ne greš na Hrvaško, ampak doma na vrtu piješ pivo in pečeš čevape!

Veš kake cifre boš prišparal.

Najmanj 4k samo za apartma.
Life is as complicated as we make it...

kriptobog ::

Pa bazen z lidla pa kilo soli. kaj češ lepšega :D

feryz ::

Jaz sem ga našim naštimal, pa so mi vseeno spizdili na hrvaško morje.
Očitno imajo preveč denarja.

tonttu ::

feryz je izjavil:

Jaz sem ga našim naštimal, pa so mi vseeno spizdili na hrvaško morje.
Očitno imajo preveč denarja.

Pri vas ste sploh malo posebni. Pa ko bos odgovarjal ne pozabiti omeniti koliko denarja imas in kako je zate 1000eur pickin dim, ter kako vsaj 3x tedensko skocis do Dunaja na zrezek, ki gleda cez kroznik ;) Btw... tudi na Dunaju dobis normalne restavracije, kjer so zrezki normalne kvalitete in kjer se pod kvaliteto ne steje velikost. Drugace pa ne vem zakaj imam obcutek, da je resnica precej drugacna in da ste po celem letu vode in prepecenca le zbrali za en teden kampa na prelepih hrvaskih skala in zgocem soncu ;)

feryz ::

Saj to je normalna oštarija. Celo zelo dobro ocenjena na guglu, trip advisorju in podobnih forah.
Pač klasični dunajc. Če že greš tja, potem moraš vmes skočiti na to zadevo. Valjda ne bom na Dunaju žrl kranjske klobase ali patagonske lignje!?

tonttu ::

Kakor komu drago, ampak ce "ze moras iti na to" gres tja kjer je stvar dobra, ne tja kjer je edina kvaliteta kvantiteta. PAc tipicen zahojen slovencek, kateremu je edino merilo za kvaliteto, da je stvar ogromna... pa po moznosti se poceni, najboljse ceneje kot doma, ker na izlete se hodi da se spara ;)

iso2000 ::

tonttu je izjavil:

Kakor komu drago, ampak ce "ze moras iti na to" gres tja kjer je stvar dobra, ne tja kjer je edina kvaliteta kvantiteta. PAc tipicen zahojen slovencek, kateremu je edino merilo za kvaliteto, da je stvar ogromna... pa po moznosti se poceni, najboljse ceneje kot doma, ker na izlete se hodi da se spara ;)

Zabavno kako eni naredite zaključke iz tega, da nekdo napiše, da je bil šnicl velik.
Pred leti sem bil tudi sam na Dunaju in sem obiskal restavracijo znano po dunajcih, imenuje se Figlmueller in ne boš verjel, šnicli so bili veliki, pa kljub temu odlični. https://www.figlmueller.at/en/

kriptobog ::

tonttu je izjavil:

feryz je izjavil:

Jaz sem ga našim naštimal, pa so mi vseeno spizdili na hrvaško morje.
Očitno imajo preveč denarja.

Pri vas ste sploh malo posebni. Pa ko bos odgovarjal ne pozabiti omeniti koliko denarja imas in kako je zate 1000eur pickin dim, ter kako vsaj 3x tedensko skocis do Dunaja na zrezek, ki gleda cez kroznik ;) Btw... tudi na Dunaju dobis normalne restavracije, kjer so zrezki normalne kvalitete in kjer se pod kvaliteto ne steje velikost. Drugace pa ne vem zakaj imam obcutek, da je resnica precej drugacna in da ste po celem letu vode in prepecenca le zbrali za en teden kampa na prelepih hrvaskih skala in zgocem soncu ;)


Pa sj jurja je pickin dim. To ti je ze minimalka. Pickin dim

feryz ::

iso2000 je izjavil:

tonttu je izjavil:

Kakor komu drago, ampak ce "ze moras iti na to" gres tja kjer je stvar dobra, ne tja kjer je edina kvaliteta kvantiteta. PAc tipicen zahojen slovencek, kateremu je edino merilo za kvaliteto, da je stvar ogromna... pa po moznosti se poceni, najboljse ceneje kot doma, ker na izlete se hodi da se spara ;)

Zabavno kako eni naredite zaključke iz tega, da nekdo napiše, da je bil šnicl velik.
Pred leti sem bil tudi sam na Dunaju in sem obiskal restavracijo znano po dunajcih, imenuje se Figlmueller in ne boš verjel, šnicli so bili veliki, pa kljub temu odlični. https://www.figlmueller.at/en/
U šit.
Če bom še šel, moram probat, kakšen šmorn naredijo. Štrudel me niti ne zanima, to pa.

Ni fora v tem, koliko je jurja, ampak koliko so ljudje stiskaški dati ga iz rok.
Glede na take teme, izgleda da zelo.

Jaz jo drug teden mahnem na francosko azurno. Me bodo oprali kolikor sem dolg in širok. Ampak sem ta denar že vnaprej odpisal. Če bo šlo 2 jurja, bo šlo dva, če 4, pa štiri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

ales85 ::

feryz je izjavil:

iso2000 je izjavil:

tonttu je izjavil:

Kakor komu drago, ampak ce "ze moras iti na to" gres tja kjer je stvar dobra, ne tja kjer je edina kvaliteta kvantiteta. PAc tipicen zahojen slovencek, kateremu je edino merilo za kvaliteto, da je stvar ogromna... pa po moznosti se poceni, najboljse ceneje kot doma, ker na izlete se hodi da se spara ;)

Zabavno kako eni naredite zaključke iz tega, da nekdo napiše, da je bil šnicl velik.
Pred leti sem bil tudi sam na Dunaju in sem obiskal restavracijo znano po dunajcih, imenuje se Figlmueller in ne boš verjel, šnicli so bili veliki, pa kljub temu odlični. https://www.figlmueller.at/en/
U šit.
Če bom še šel, moram probat, kakšen šmorn naredijo. Štrudel me niti ne zanima, to pa.

Ni fora v tem, koliko je jurja, ampak koliko so ljudje stiskaški dati ga iz rok.
Glede na take teme, izgleda da zelo.

Jaz jo drug teden mahnem na francosko azurno. Me bodo oprali kolikor sem dolg in širok. Ampak sem ta denar že vnaprej odpisal. Če bo šlo 2 jurja, bo šlo dva, če 4, pa štiri.

Če boš šel proti Munchnu (Rosenheim), tukaj imajo odličen šmorn.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales85 ()

kixs ::

Ne more se en direktor z nami, "revezi", primerjat. Pa ceprav hodi zastonj po strehah, bo se vedno imel v zepu vec kot delavec. Saj drugace ne bi zastonj hodil po strehah ;)

feryz ::

Ali pa zastonj toplotne montira, mar ne?
Sem kar nekaj kotlovnic gratis naredil.
Ljubiteljsko.
Danes so sončne moderne, kaj čmo?

Vse moraš gledati skozi posebna očala in vidiš krepko drugače.
Na dolgi rok se drugače izzide. Boljše, kot si mislite.

starfotr ::

Dunaj je drag. Celo pregovor o tem imamo.

Ampak za nekatere je cenejši, kot Slovenija. Malo morgen.

dronyx ::

Jaz občasno spremljam hrvaški portal index.hr in sem opazil, da se zadnje čase pogosto tam pojavljajo članki, ki upravičujejo visoke cene na Hrvaškem. Recimo danes členek z naslovom - Hotelijer: Ne pada nam na pamet spustiti cijene. Dobro se držimo.

Kako dobro se držijo s temi cenami pa ne bodo videli letos, ampak v prihodnjih letih. Namreč marsikateri turist bo verjetno v prihodnje izbral kakšno cenejšo destinacijo in potem na Hrvaško pozabil. Cene ponekod pa so dejansko adijo pamet. Ko poslušam sodelavce in sodelavke, ki se vračajo z dopusta na Hrvaški obali so cene ponekod takšne, da gre tu sedaj dejansko že za eno najdražjih destinaciji na svetu.

gruntfürmich ::

če jim bodo zrastli samo luksuzni hoteli in luksuzne storitve, potem se jim bodo visoke cene obrestovale, ker se bodo znebili množičnega revnega turizma.
če pa mislijo ta jugoslovanski turizem s podn storitvami furat še naprej, pa bi znalo iti kaj narobe...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Lamoo ::

Gagatronix je izjavil:

Okusi so razlicni, eni prisegajo na Union, drugi cuzajo Lasko. Nekateri tretji pa Ozujsko.

In vsi trije, ki si jih naštel so ogabni.

WizzardOfOZ ::

Magic1 je izjavil:

Jao kakšne primerjave. Nekdo je pokazal primer ugodne varjante nekje na Hrvaškem in ti greš primerjat s Bledom... Imaš neskončno več ladjic na Hrvaškem za dosti dražje. Plus parkirnina za 10€. Pa še uscano pivo za 5€. Vsi so navili cene, še najmanj Očitno se mi je zdelo v Avstriji na smučanju.

Brioni so nekako tako kot Bled.

Kapitan Jack je izjavil:

Zakaj sploh jeste v teh "restoranih"? Kaj je to nekaj takega, cesar si doma ne morete pripraviti?

Kaj ste do sedaj napisali da ste jedli na morju / Bledu? Dunajc, cevapi, pica, brancin, kalamari...in za to placujete po 20-30€?
Kila pisc. fileja 12€ najdrazjega, malo mokce, jajc in drobtin in mate kosilo za vsaj 3 odrasle.


Če si na dopustu in ne delaš nič, potem tudi kuhaš ne, ampak greš ven jest.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

gruntfürmich je izjavil:

če jim bodo zrastli samo luksuzni hoteli in luksuzne storitve, potem se jim bodo visoke cene obrestovale, ker se bodo znebili množičnega revnega turizma.
če pa mislijo ta jugoslovanski turizem s podn storitvami furat še naprej, pa bi znalo iti kaj narobe...

Ravno včeraj sem gledal nek posnetek iz Rima, kjer se tudi želijo znebiti masovnega turizma in privabiti bogataše. Nekaj zgradb v centru so tako kupili in spremenili v drage hotele višjega cenovnega razreda. Ampak seveda masovnega turizma se s tem ne bodo znebili, dokler se ne znebijo poceni nastanitev (razni Airbnb) in cen ne dvignejo še bistveno bolj. Ampak potem se pa bo morda izkazalo, da toliko bogatih Arabcev iz Bližnjega vzhoda in ameriških filmskih zvezd pa kljub vsemu ni na svetu. Isto se lahko zgodi tudi Hrvatom. Destinacija, ki je bila prvotno namenjena družinskemu turizmu si sedaj želi elitnega z zelo visokimi cenami. Ampak vprašanje, če bo te elite dovolj, ki bi zapolnila vse te kapacitete in vprašanje če je tej eliti Hrvaška res sanjska destinacija.

Se je pa zgodila naravnost bizarna zgodba avstrijskemu mestu Zell am see. Tam so menda že pred leti turistični delavci reklamirali to destinacijo kot raj, ki ga opisuje Koran. In potem so začeli masovno prihajati turisti iz Bližnjega vzhoda. Zadeva je bizarna. Jaz sem bil tam v soboto in nisem mogel verjet. Kot bi bil na Bližnjem vzhodu. Adijo pamet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Utk ::

dronyx je izjavil:

Jaz občasno spremljam hrvaški portal index.hr in sem opazil, da se zadnje čase pogosto tam pojavljajo članki, ki upravičujejo visoke cene na Hrvaškem. Recimo danes členek z naslovom - Hotelijer: Ne pada nam na pamet spustiti cijene. Dobro se držimo.

Kako dobro se držijo s temi cenami pa ne bodo videli letos, ampak v prihodnjih letih. Namreč marsikateri turist bo verjetno v prihodnje izbral kakšno cenejšo destinacijo in potem na Hrvaško pozabil. Cene ponekod pa so dejansko adijo pamet. Ko poslušam sodelavce in sodelavke, ki se vračajo z dopusta na Hrvaški obali so cene ponekod takšne, da gre tu sedaj dejansko že za eno najdražjih destinaciji na svetu.

Normalno, če si nekje in otrok hoče sladoled, boš pač kupil sladoled, 4 evre pa 4, nihče ne bo propadel zarad tega. Potem bo še baba hotela kavo za 3, ti pivo za 5, vsi srečni ker gre čez tudi za ta denar, ampak februarja ko bo treba nekje rezervirat boš reku ne boste me vi več jebali...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()
««
26 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam na morje z otroki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6119684 (4775) ZveeZ
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9429371 (3002) Pithlit
»

Zakaj Slovenci sovražijo slovensko morje? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21432978 (25800) SuperKripto
»

turistične cene na hrvaškem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
547733 (5451) Spock83
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17040125 (30169) ThinkPad

Več podobnih tem