» »

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Temo vidijo: vsi
««
18 / 74
»»

Pithlit ::

Invictus je izjavil:

Pithlit je izjavil:

starfotr je izjavil:

Aja, slovenske cene so pa nizke :))

Nihče ni tega rekel.

A bi moral biti dopust na Hrvaške, cenejši od življenja v Sloveniji?

To moraš starga fotea vprašat. Jaz ne grem na dopust šparat.
Life is as complicated as we make it...

kixs ::

Pithlit je izjavil:

kixs je izjavil:

Pred korono smo sli 1-2x tedensko ven jest. Zdej mogoce 1-2x mesecno.

Ne bom rekel, da vse zaradi cen, pac pa tudi navade.

Evo, bo za dopust.


Se ne sekiram, dokler mi ni treba dat 3k€ za en teden.

LukiYo ::

Ne vem zakaj je potrebno tolk filozofirat nad cenami v nekem kraju, ki ga obiščeš enkrat letno. Teh par eur razlike na kalamare, ki jih plačaš nekajkrat se letno pozna minimalno, tako kot se kava v Benetkah za 20 eur na markovem trgu pozna minimalno. Bankrotiral nihče ne bo, četudi srkne eno takšno drago kavo tam na razgledu v dveh urah.

kixs ::

Nimam pojma. Verjetno je potrebno malo jamrat :lol:

Utk ::

Nihče nima rad, da te imajo za bedaka. Markov trg je nekaj posebnega, tudi center Dubrovnika je nekaj posebnega, vseh 1000 km hrvaške obale pa pač ni ne vem kak spomenik, da bi morali samo zato ne vem kolk kasirat.

hipertija ::

LukiYo je izjavil:

Ne vem zakaj je potrebno tolk filozofirat nad cenami v nekem kraju, ki ga obiščeš enkrat letno. Teh par eur razlike na kalamare, ki jih plačaš nekajkrat se letno pozna minimalno, tako kot se kava v Benetkah za 20 eur na markovem trgu pozna minimalno. Bankrotiral nihče ne bo, četudi srkne eno takšno drago kavo tam na razgledu v dveh urah.

se strinjam, ali pa enostavno ne greš, tako kot midva letos ne greva in tudi ne vidima potrebe po tem. Kolikor bi odštel za tedensko ali 14 dnevno letovanje na Hrvaškem, bo porabljeno za več letnih oddihov po raznih krajih izven sezone.
Prekle za kurnk

CiClon ::

Eni mate res zanimivo dojemanje dopusta. Gledanje na ceni povsod pa sekiranje, da vas "obirajo" s par euri višjimi cenami, najbolši so mi tisti, ki še od doma tovorijo robo ko čehi v 90ih. Pa saj niste na sociali ali minimalcu, da boste zaradi 10 dni mal višjih cen celo leto glodali suh kruh lol.

Je pa res - vsako tele in vesele itd.

feryz ::

hipertija je izjavil:

se strinjam, ali pa enostavno ne greš, tako kot midva letos ne greva in tudi ne vidima potrebe po tem. Kolikor bi odštel za tedensko ali 14 dnevno letovanje na Hrvaškem, bo porabljeno za več letnih oddihov po raznih krajih izven sezone.
Izven sezone boš tudi na Hrvaškem letoval na pol zastonj.
Kar vprašaj za hotel v začetku decembra. Če bo slučajno kakšen odprt. Boš šel lahko tudi večkrat po malem na Hrvaško. Če že nimaš niti za enkrat v sezoni.

Mato989 ::

LukiYo je izjavil:

Ne vem zakaj je potrebno tolk filozofirat nad cenami v nekem kraju, ki ga obiščeš enkrat letno. Teh par eur razlike na kalamare, ki jih plačaš nekajkrat se letno pozna minimalno, tako kot se kava v Benetkah za 20 eur na markovem trgu pozna minimalno. Bankrotiral nihče ne bo, četudi srkne eno takšno drago kavo tam na razgledu v dveh urah.


Potem mi nekajkrat na leto nakaži 100EUR ali kaj podobnega... še 30 takih rabim z to miselnostjo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pithlit ::

In kaj ima on od tega? Kaj mu ti nudiš za tistih 100€?
Life is as complicated as we make it...

Mato989 ::

Pithlit je izjavil:

In kaj ima on od tega? Kaj mu ti nudiš za tistih 100€?


Čevape s Hoferja... pa pivo nekaj takega kot dobi na Hrvaškem za gurmansko jed...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pithlit ::

Mato989 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

In kaj ima on od tega? Kaj mu ti nudiš za tistih 100EUR?


Čevape s Hoferja... pa pivo nekaj takega kot dobi na Hrvaškem za gurmansko jed...

Bullshit. Ja, Hrvaška ni poceni, ampak izmišljevat si budalaštine pa tud ni treba, tko k Jakec z zmrznjenimi picami.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

jest10 ::

Invictus je izjavil:

Kakor sem slišal, so v Istri res nabite cene, Dalmacija ima pa slovenske cene.

Tudi Istra ima slovenske cene.

Take kot so na naši obali, Ljubljani, Bledu,...
V glavnem nič posebnega.

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

LukiYo je izjavil:

Ne vem zakaj je potrebno tolk filozofirat nad cenami v nekem kraju, ki ga obiščeš enkrat letno. Teh par eur razlike na kalamare, ki jih plačaš nekajkrat se letno pozna minimalno, tako kot se kava v Benetkah za 20 eur na markovem trgu pozna minimalno. Bankrotiral nihče ne bo, četudi srkne eno takšno drago kavo tam na razgledu v dveh urah.


Potem mi nekajkrat na leto nakaži 100EUR ali kaj podobnega... še 30 takih rabim z to miselnostjo.


Ti pa zicas za drobiz vsakega, ko imas 5 minut casa. Te res tako slabo placajo?

Utk ::

Ja ja, ampak recimo Italijani so hodili na hrvaško morje zarad tega, ker je bilo cenejše, ne zato, ker je lepše, če smo realni. In zdaj bomo videli v par letih če bojo še prihajali.

rejven ::

realno je hrvaško morje 100x lepše od italjanske vzhodne obale, zahodna je boljše. 1000km mivke in marel.

LukiYo ::

Mato989 je izjavil:

LukiYo je izjavil:

Ne vem zakaj je potrebno tolk filozofirat nad cenami v nekem kraju, ki ga obiščeš enkrat letno. Teh par eur razlike na kalamare, ki jih plačaš nekajkrat se letno pozna minimalno, tako kot se kava v Benetkah za 20 eur na markovem trgu pozna minimalno. Bankrotiral nihče ne bo, četudi srkne eno takšno drago kavo tam na razgledu v dveh urah.


Potem mi nekajkrat na leto nakaži 100EUR ali kaj podobnega... še 30 takih rabim z to miselnostjo.


Ker?

stara mama ::

LukiYo je izjavil:

Ne vem zakaj je potrebno tolk filozofirat nad cenami v nekem kraju, ki ga obiščeš enkrat letno. Teh par eur razlike na kalamare, ki jih plačaš nekajkrat se letno pozna minimalno, tako kot se kava v Benetkah za 20 eur na markovem trgu pozna minimalno. Bankrotiral nihče ne bo, četudi srkne eno takšno drago kavo tam na razgledu v dveh urah.

Ne boš bankrotiral z enim kosilom/kavo.
V začetku sezone sem videl cene od 8/9EUR do 16EUR za pizzo (s tem da upam rečt, da je bila tista za 9EUR boljša).
Ko ostane 7EUR pri tebi, pa baba eno, froci eno/dve/tri, pa še obvezno pijače zraven, si takoj lahko na 30EUR razlike za tako lepo družinsko kosilo.
In ker smo na dopustu in se ona ne bo dotikala štedilnika, je to vsak dan minimalno 30EUR ali 210EUR na teden, lahko pa še dosti več, odvisno kako potraten si privoščiš bit.
To pa niso več heci, ker pomeni kak izlet ali ogled na dopustu manj.

Vrjetno si samec brez otrok, ker v družini se vsi izdatki množijo.

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Ali pa ima dovolj denarja in mu ni potrebno gledati na vsak €

stara mama ::

Vsak ma svojo mejo nekje, tud bogataši :)

Mato989 ::

Ne gre se za to da boš umrl če plačaš 8EUR za kafe... gre se za PRINCIP... Saj ni problem plačat 8EUR za kafe, če veš da ima kelnar 4k neto plače... sploh ker veš da 100g kave tam ni nič dražje kot 100g pri nas...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jest10 ::

stara mama je izjavil:

Vsak ma svojo mejo nekje, tud bogataši :)


Seveda.
Ampak oni se začnejo sekirati(če sploh se), ko se odstopanja merijo v par 100€, ne pa za vsak €.
Sploh pa ne v tistem tednu dopusta.

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Ne gre se za to da boš umrl če plačaš 8EUR za kafe... gre se za PRINCIP... Saj ni problem plačat 8EUR za kafe, če veš da ima kelnar 4k neto plače... sploh ker veš da 100g kave tam ni nič dražje kot 100g pri nas...


Jaz dam v Pragi 35e za zajtrk pa kelnar sigurno nima 4k place. Verjetno se jurja komaj dobi. Espresso je pa celih 6e. Pa se ne sekiram. Ce zelim ceneje grem v sosednjo ulico pa bo 5x ceneje. PA kenar sigurno nima 4k place.

fikus_ ::

Utk je izjavil:

Ponudba, povpraševanje. Ker ti se lahko odločiš in parkiraš v Ljutomeru namesto na Korčuli.

/s

Počasi bom začel verjet, da hardcore kapitalizem vseeno ni najbolj učinkovit sistem. Kaj je funkcija plaže, hotela ob obali? Služenje denarja nekemu tujcu ali da bojo ljudje hodili na dopust? Dobro, pustimo Slovence na Hrvaškem, ko jih jebe, ampak kaj ima nek Hrvat od tistega hotela, če je lastnik Poljak, zaposlene ima Filipince, odira pa Nemce? To je postalo zblojeno do konca.


In potem je lahko njihovo razmišljanje, letos bom te lupil na polno, drugo leto pa pridejo drugi na vrsto. Takšno razmišljanje je kratkoročno. Ni pa to za posploševati, ker nekateri so čisto normalni.
Hrvati imajo "srečo" da imajo lepo obalo in so blizu EU, zato imajo še vedno veliko turistov.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Utk ::

jest10 je izjavil:

Ali pa ima dovolj denarja in mu ni potrebno gledati na vsak EUR

Če kdo, ki ne gleda na dopustu na "vsak evro", so to reveži, ki jim je tist teden dopusta letni highlight. Ja, normalno, noben ne bo propadel, če bo zapravil teh 200 evrov več na leto, če bi, itak ne bi niti šel, ampak če celo leto tako delaš, se pa nekje nekaj pozna. Tisti, ki niso res reveži, hodijo celo leto okoli. Na vikende, smučat, in takih priložnosti je 100 na leto, ko lahko zapraviš 20-30 evrov več ali pa manj na družino. Če gremo 10x smučat, je razlika ali greš 10x na kosilo tam kjer je 15 evrov ali tam kjer je 10. x3, x4 ljudje, odvisno kolk nas je. Razlika je tudi ali greš smučat tam kjer je karta 50 evrov ali tam kjer je 35. Priložnosti za kurčenje je veliko. Reveži imajo pa tisto eno tist teden na Hrvaški, in tam in takrat morajo dat vse od sebe. Ima se može se, nema se glumi se, stari balkanski moto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

kixs ::

jest10 je izjavil:

stara mama je izjavil:

Vsak ma svojo mejo nekje, tud bogataši :)


Seveda.
Ampak oni se začnejo sekirati(če sploh se), ko se odstopanja merijo v par 100€, ne pa za vsak €.
Sploh pa ne v tistem tednu dopusta.


Ne bos verjel, da imas tako bogatase, ki gledajo vsak evro, kot tiste, ki so za dopust vzeli kredit in se jim za par evrov cisto jeBe. Pac vsakemu svoje. Samo nekaterim je to tezko razumet.

iso2000 ::

Berem samo pritoževane kako so drage gostilne. A to vsi samo zunaj jeste ali kako? Pri nas pa ravno dopust izkoristimo, da si v miru skuhamo in pojemo kar nam paše. Že tako nisem ljubitelj prehranjevanja v gostilnah in tja zaidem bolj po sili razmer, da bi pa še med dopustom to počel...
Lahko pa vsaj delno komentiram cene v trgovinah - smo se ravno vrnili s počitnikovanja iz okolice Makarske. Ene zadeve so se kar dražje v primerjavi s cenami v naših trgovinah - recimo piva so bila vsa dražja. Ravno tako se mi zdi da meso. Po drugi strani pa je kruh cenejši, pa moka in določene vrste zelenjave tudi. Ostalo je tam-tam kot pri nas. Nismo pa sedaj obredli vseh štacun, ker nam pač ni treba za tistih 14 dni se preveč obremenjevat.
No, pivo sem pa spil kakšno v gostilni, nekje 4 EUR je cena ob plaži, za točeno veliko. Sladoled je bil pri večini lokalnih šiptarjev 2€, ni to moja domena, tako da nisem bil pozoren. Kolikor sem videl cene, ko sem hodil mimo gostiln, so bile kar visoke - burger 12€, pica tudi nekje v tem rangu. Neki lignji menda okrog 20. Pa je pri nas bistveno ceneje?
Lubenica 2.5€/kg, paradižnik ca. 2-3€, kumare pod 1 €...
Bolno drage so se mi zdele parkirnine - 2.5€/uro, 25€/dan. Ležalnik s senčnikom na plaži, ca 10€, 1ura napihljivega poligona na vodi, 12€.
Pod črto ni poceni, ampak če prideš zaradi morja in ne vsega ostalega (kofetkanje, gostilne, takšni in drugačni turist trapi...), niti ni posebej hudo v primerjavi z domom. Ampak ja, glede na prebrane komentarje, me boste sedaj itak zmerjali s škrtico, pa prijavili na CSD, da otrok in žene še na pico in pohane kalamare nočem peljat.

Mato989 ::

iso2000 je izjavil:

Berem samo pritoževane kako so drage gostilne. A to vsi samo zunaj jeste ali kako? Pri nas pa ravno dopust izkoristimo, da si v miru skuhamo in pojemo kar nam paše. Že tako nisem ljubitelj prehranjevanja v gostilnah in tja zaidem bolj po sili razmer, da bi pa še med dopustom to počel...
Lahko pa vsaj delno komentiram cene v trgovinah - smo se ravno vrnili s počitnikovanja iz okolice Makarske. Ene zadeve so se kar dražje v primerjavi s cenami v naših trgovinah - recimo piva so bila vsa dražja. Ravno tako se mi zdi da meso. Po drugi strani pa je kruh cenejši, pa moka in določene vrste zelenjave tudi. Ostalo je tam-tam kot pri nas. Nismo pa sedaj obredli vseh štacun, ker nam pač ni treba za tistih 14 dni se preveč obremenjevat.
No, pivo sem pa spil kakšno v gostilni, nekje 4 EUR je cena ob plaži, za točeno veliko. Sladoled je bil pri večini lokalnih šiptarjev 2€, ni to moja domena, tako da nisem bil pozoren. Kolikor sem videl cene, ko sem hodil mimo gostiln, so bile kar visoke - burger 12€, pica tudi nekje v tem rangu. Neki lignji menda okrog 20. Pa je pri nas bistveno ceneje?
Lubenica 2.5€/kg, paradižnik ca. 2-3€, kumare pod 1 €...
Bolno drage so se mi zdele parkirnine - 2.5€/uro, 25€/dan. Ležalnik s senčnikom na plaži, ca 10€, 1ura napihljivega poligona na vodi, 12€.
Pod črto ni poceni, ampak če prideš zaradi morja in ne vsega ostalega (kofetkanje, gostilne, takšni in drugačni turist trapi...), niti ni posebej hudo v primerjavi z domom. Ampak ja, glede na prebrane komentarje, me boste sedaj itak zmerjali s škrtico, pa prijavili na CSD, da otrok in žene še na pico in pohane kalamare nočem peljat.


Saj ni problem če je burger 12EUR ali lignji 20EUR, če je porcijsko in tako kvalitetno da ješ dobro in si SIT...

Velika razlika je ali dobiš 6 čevapov po 30g ali pa 9/10 čevapov po 30g za 15EUR... in enako koliko pomfrija dobiš...

Meni načeloma ni problem dat za porcijo 12, 13, 14,EUR samo potem hočem da je okusno in dovolj da sem sit... ne pa da bom čez 2 uri lačen.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pithlit ::

iso2000 je izjavil:

Berem samo pritoževane kako so drage gostilne. A to vsi samo zunaj jeste ali kako? Pri nas pa ravno dopust izkoristimo, da si v miru skuhamo in pojemo kar nam paše. Že tako nisem ljubitelj prehranjevanja v gostilnah in tja zaidem bolj po sili razmer, da bi pa še med dopustom to počel...
Lahko pa vsaj delno komentiram cene v trgovinah - smo se ravno vrnili s počitnikovanja iz okolice Makarske. Ene zadeve so se kar dražje v primerjavi s cenami v naših trgovinah - recimo piva so bila vsa dražja. Ravno tako se mi zdi da meso. Po drugi strani pa je kruh cenejši, pa moka in določene vrste zelenjave tudi. Ostalo je tam-tam kot pri nas. Nismo pa sedaj obredli vseh štacun, ker nam pač ni treba za tistih 14 dni se preveč obremenjevat.
No, pivo sem pa spil kakšno v gostilni, nekje 4 EUR je cena ob plaži, za točeno veliko. Sladoled je bil pri večini lokalnih šiptarjev 2€, ni to moja domena, tako da nisem bil pozoren. Kolikor sem videl cene, ko sem hodil mimo gostiln, so bile kar visoke - burger 12€, pica tudi nekje v tem rangu. Neki lignji menda okrog 20. Pa je pri nas bistveno ceneje?
Lubenica 2.5€/kg, paradižnik ca. 2-3€, kumare pod 1 €...
Bolno drage so se mi zdele parkirnine - 2.5€/uro, 25€/dan. Ležalnik s senčnikom na plaži, ca 10€, 1ura napihljivega poligona na vodi, 12€.
Pod črto ni poceni, ampak če prideš zaradi morja in ne vsega ostalega (kofetkanje, gostilne, takšni in drugačni turist trapi...), niti ni posebej hudo v primerjavi z domom. Ampak ja, glede na prebrane komentarje, me boste sedaj itak zmerjali s škrtico, pa prijavili na CSD, da otrok in žene še na pico in pohane kalamare nočem peljat.

Parkirnine moraš pač mal pogledat. Jaz sem v kampu - jap, lahko avto tam na njihovem parkplacu pustiš - plačevala po 10€/24 ur. Kar je đabe.
Life is as complicated as we make it...

jest10 ::

kixs je izjavil:

jest10 je izjavil:

stara mama je izjavil:

Vsak ma svojo mejo nekje, tud bogataši :)


Seveda.
Ampak oni se začnejo sekirati(če sploh se), ko se odstopanja merijo v par 100€, ne pa za vsak €.
Sploh pa ne v tistem tednu dopusta.


Ne bos verjel, da imas tako bogatase, ki gledajo vsak evro, kot tiste, ki so za dopust vzeli kredit in se jim za par evrov cisto jeBe. Pac vsakemu svoje. Samo nekaterim je to tezko razumet.


Meni je povsem razumljivo.

Kot tudi to, da ne greš tja, kjer ti je predrago.

Utk je izjavil:

jest10 je izjavil:

Ali pa ima dovolj denarja in mu ni potrebno gledati na vsak EUR

Če kdo, ki ne gleda na dopustu na "vsak evro", so to reveži, ki jim je tist teden dopusta letni highlight. Ja, normalno, noben ne bo propadel, če bo zapravil teh 200 evrov več na leto, če bi, itak ne bi niti šel, ampak če celo leto tako delaš, se pa nekje nekaj pozna. Tisti, ki niso res reveži, hodijo celo leto okoli. Na vikende, smučat, in takih priložnosti je 100 na leto, ko lahko zapraviš 20-30 evrov več ali pa manj na družino. Če gremo 10x smučat, je razlika ali greš 10x na kosilo tam kjer je 15 evrov ali tam kjer je 10. x3, x4 ljudje, odvisno kolk nas je. Razlika je tudi ali greš smučat tam kjer je karta 50 evrov ali tam kjer je 35. Priložnosti za kurčenje je veliko. Reveži imajo pa tisto eno tist teden na Hrvaški, in tam in takrat morajo dat vse od sebe. Ima se može se, nema se glumi se, stari balkanski moto.


Kakor kdo. Tisti, ki jih jaz poznam in imajo več pod palcem, nikjer ne gledajo na vsak € in ne stiskarijo. Od doma gredo uživat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

kixs ::

Kjerkoli sem ze bil, mi ni bilo predrago. Veliko reci mi je predrago ali pa vsaj nocem toliko zapravit... npr. kaksna Bora Bora. Pac po defaultu sem skrtuh :lol:

Utk ::

Tisti, ki jih jaz poznam in imajo več pod palcem, nikjer ne gledajo na vsak EUR in ne stiskarijo. Od doma gredo uživat.

Mislim, ni zdaj vsako gledanje na ceno stiskarjenje. Če grem recimo v Dubrovnik bom šel na obzidje, ne glede kolk stane (in stane preveč). Ne bom pa šel tam na pico za 25 evrov, če je malo izven 12., niti me ne bo sram po obzidju nosit svojo vodo, namesto tiste njihove za 4 evre. itd.
Neke stvari pač plačaš, kolk je je, neke stvari pa niso spet tako zelo pomembne, da bi jih preplačeval, tudi če stanejo manj od tistih, ki jih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

dronyx ::

Kaj v Dubrovniku zaračunajo tudi vstopnino za na obzidje? Še dobro, da turistom ne poberejo ledvica. Kakšen pohlep...

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

Kaj v Dubrovniku zaračunajo tudi vstopnino za na obzidje? Še dobro, da turistom ne poberejo ledvica. Kakšen pohlep...


Kaj pa je tu narobe? Saj nihče ne sili da grejo turisti na obzidje...

Na Ptujski grad tudi ne razumem zakaj ne pobirajo vstopnine, ampak je gratis... domačinom pa pač 100% popust :D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FireSnake ::

iso2000 je izjavil:

Berem samo pritoževane kako so drage gostilne. A to vsi samo zunaj jeste ali kako? Pri nas pa ravno dopust izkoristimo, da si v miru skuhamo in pojemo kar nam paše. Že tako nisem ljubitelj prehranjevanja v gostilnah in tja zaidem bolj po sili razmer, da bi pa še med dopustom to počel...


Pri nas je ravno obratno: ker se doma vsak dan kuha nam na morju niti na pamet ne pade, da bi kuhali.
Če ni all inclusive se hodi pa ven jest. Pa cena je kakšna je.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

stara mama ::

dronyx je izjavil:

Kaj v Dubrovniku zaračunajo tudi vstopnino za na obzidje? Še dobro, da turistom ne poberejo ledvica. Kakšen pohlep...

Seveda, vsem GOT in StarWars fanom (ki jih je kar precej). Pol te pa lahk iz viška dol gledajo kot modra kri na "common people".
Dost je azijcev, ki pridejo iz letališča z rentacar-om pogledat to svetovno znamenitost.
Masovni turizem pač, ali plačaš, ali ga pa ne vidiš :)

Postonjska jama je tud lep primer skubljenja. Pa ni na hrvaškem, ojoj!! (ima pa povsod po hrvaških plažah reklamo)

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Mato989 je izjavil:

Na Ptujski grad tudi ne razumem zakaj ne pobirajo vstopnine, ampak je gratis... domačinom pa pač 100% popust :D

Vstopnino pobirajo na Blejskem gradu, ki je podoben Ljubljanskemu, samo s pretvezo, da s karto za na grad dobiš še vstopnino v nek junk muzej (v bistvu gre za prodajalno spominkov, vinoteko in reklame za ostale muzeje v okolici). Torej če bi šel rad samo po razgled, ali na kavico oz. "kremšnito", plačaš še vstopnino. Ampak Bled je podoben turist trap kot Dubrovnik. Če se da in so ljudje pripravljeni plačat, zakaj pa ne. Jaz sem bil sicer na Blejskem gradu za časa Covida 2020, ko je bil Bled skoraj prazen, sicer se ga izogibam. Sem pa plačal s popustom 9 € (sicer je bilo 13 €) če sem hotel na grad. Danes je verjetno cena že 15 € ali celo še več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

jest10 ::

dronyx je izjavil:


Vstopnino pobirajo na Blejskem gradu, ki je podoben Ljubljanskemu, samo s pretvezo, da s karto za na grad dobiš še vstopnino v nek junk muzej (v bistvu gre za prodajalno spominkov, vinoteko in reklame za ostale muzeje v okolici)


No, tam dejansko je muzej. Sicer bolj majhen, ampak je.

Krama, vinoteka, reklame, spomnki, pa so v drugih poslopjih.

dronyx ::

jest10 je izjavil:

No, tam dejansko je muzej. Sicer bolj majhen, ampak je.

Saj ne trdim da ni. Res zelo majhen in brez veze. Saj Ljubljanski grad ima tudi muzej in stolp itd. Samo da prideš na sam grad in obzidje ti ni potrebno v Ljubljani plačat nič. Lahko tudi kaj spiješ, brez da plačaš vstopnino za grad. Če hočeš na vsak način videt muzej ali na stolp pa plačaš. Na Bledu pa ni opcije, da greš na grad, brez d plačaš še vstopnino.

Gagatronix ::

Ja, in za odrasle je vstopnina na Blejski grad 15 eur.

twom ::

Sami bogataši.

Preveč in na prelahek način zaslužite denar. Če bi popoldne domov hodili utrujeni, pa moral gledat kako priti čez mesec (kot večina slovencev, ti imajo povprečno ali nižjo plačo), potem nebi s tako lahkoto s kurcem okol mahal.

Ta izrojen turbo kapitalističen svet gre v dve skrajnosti, eni imajo ogromno in preveč, večina bomo pa delal za hrano in položnice... In teh prvih je dovolj da zasedejo vse turistične kapacitete (da npr. ne bomo o ceni toplic pri nas).

rejven ::

Se strinjam glede blejskega gradu, če je to muzej...me ne vidjo več, če je zastonj...dejansko bi lahk kaj ponudli...ostalo pa, cene so kot so, od normalnih do odiranj. Mi ni panike plačat, sam 30 eur za porcijo totanjnov pa ne dam, za jadranske prave se pa da zment. Podobno kot bi brez vezelina bil ves vesel, no enim paše :))

jest10 ::

twom je izjavil:

Sami bogataši.

Preveč in na prelahek način zaslužite denar. Če bi popoldne domov hodili utrujeni, pa moral gledat kako priti čez mesec (kot večina slovencev, ti imajo povprečno ali nižjo plačo), potem nebi s tako lahkoto s kurcem okol mahal.



Ajde, dejmo tole zagrabiti ...

Količina fizičnega dela nima kaj dosti veze s tem, koliko tvoje delo doprinese družbi in za koliko se lahko prodaš/kakšen je tvoj doprinos na trgu.

Sicer pa tudi tisti z več denarja hodijo domov utrujeni. Marsikdo tudi zaradi fizičnih naporov.

Gagatronix ::

Work smarter, not harder. ;)

LukiYo ::

Mato989 je izjavil:



Velika razlika je ali dobiš 6 čevapov po 30g ali pa 9/10 čevapov po 30g za 15EUR... in enako koliko pomfrija dobiš...

Meni načeloma ni problem dat za porcijo 12, 13, 14,EUR samo potem hočem da je okusno in dovolj da sem sit... ne pa da bom čez 2 uri lačen.


Gospod, prosim naj bo čevapov več kot 30 gramov, zanima me tudi točno koliko pomfrijev dobim in hočem da je okusno in dovolj da sem sit... ne pa da bom čez 2 uri lačen. Za porcijo sem pripravljen odštet do 14 eur odvisno od števila pomfrijev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LukiYo ()

LukiYo ::

Mato989 je izjavil:

dronyx je izjavil:

Kaj v Dubrovniku zaračunajo tudi vstopnino za na obzidje? Še dobro, da turistom ne poberejo ledvica. Kakšen pohlep...


Kaj pa je tu narobe? Saj nihče ne sili da grejo turisti na obzidje...

Na Ptujski grad tudi ne razumem zakaj ne pobirajo vstopnine, ampak je gratis... domačinom pa pač 100% popust :D


To je klasična praksa in pravilna: V NY imajo prebivalci muzeje zastonj, mislim da tudi v LDN, AMS in še kakšnih mestih, ostali pa plačajo. V Dubrovniku je problem še večji in sicer, ker je preveč turistov in bi te množice na obzidju poteptale, če bi bilo brez omejitev...

Gagatronix ::

Vecina muzejev in galerij v NYC je ali brez vstopnine ali pa placaj-kolikor-zelis vstopnina.

LukiYo ::

Natural History ni, drugače pa dober podatek, nisem vedel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LukiYo ()

Gagatronix ::

Ja, ampak tudi v American Museum of Natural History so cene kart samo predlog. Se vedno lahko gres zastonj. Seveda to velja za prebivalce NYC, NJ in CT.

twom ::

Gagatronix je izjavil:

Work smarter, not harder. ;)
Ne vem sicer kdo ti bo skret pucu, pa pir na mizo prnesu. Drugače pa dobra ideja. Trenutno imamo več vpisnih mest za fakultete kot je na voljo študentov. Naslednja generacija bojo pa že kar vsi z doktorati.

Temu se reče razvrednotenje znanja, ko moraš imet diplomo da te zaposlijo. Pa gledam diplomirance okol sebe... pa raje nebi... ko jim navadna poštevanka dela probleme...
««
18 / 74
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam na morje z otroki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6120784 (5875) ZveeZ
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9430538 (4169) Pithlit
»

Zakaj Slovenci sovražijo slovensko morje? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21436475 (29297) SuperKripto
»

turistične cene na hrvaškem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
548594 (6312) Spock83
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17042366 (32410) ThinkPad

Več podobnih tem