» »

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Temo vidijo: vsi
««
17 / 74
»»

Kapitan Jack ::

Pithlit je izjavil:

Mah če je človeku 15EUR za eno pico pa en pir na dopustu drago... pol mu pač ni pomoči. Počak da pogrunta da so Plodine dražje od Mercatorja...

Ce bi to bila pica, kot se zagre potem ze, ampak ponavadi so to uvozena jajca iz italija iz zamrzovalnika in pri vecini ne gre za frisno testo.

Pithlit je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Sparkxl je izjavil:


Kaže samo na kronično neznanje uporabe gugla za tako osnovno stvar kot je si poiskati dopust. Ne zna. Za tem sicer trpi večina slovencev. Znate drkat po fb cel dan če je treba, prihranit jurja pri rezervacij dopusta pa je kvantna fizika

Ne ga kakat tu prevec. Vsi ste neki pametni, kako se da poceni prit, a ko recem pa dajte te poceni ponudbe, pa zacnete nabijat z guglom. Jebote gugl. Z razliko vam jaz limam buking linke rupetin v hrvatiji za po jurja pa pol na 9 dni.

Ali ipak rineš dol. Si ziher da si v redu?

Seveda sem vredu. Kje pa sem napisal, da imam proti hrvaskim lepotam in morju? Tisto kar bom letos placal na Hrvaskem je apartma za dobrega jurja in to je pa tudi vse, kar mislim porabiti dol.
Najbrz tudi v plodine ne bom rinel. Za 200taka si bomo nakupil hrane v Tusu in uzivali.

No nekateri boste pac odsteli 50€ za 2 pici in 2 pira, jaz pac ne.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Kapitan Jack je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Mah če je človeku 15EUR za eno pico pa en pir na dopustu drago... pol mu pač ni pomoči. Počak da pogrunta da so Plodine dražje od Mercatorja...

Ce bi to bila pica, kot se zagre potem ze, ampak ponavadi so to uvozena jajca iz italija iz zamrzovalnika in pri vecini ne gre za frisno testo.

Shit stari... Zdej pa res ne vem kje za boga milega se ti potikaš. Na Makarski rivieri sem jedla zelo solidno napoletansko pico za 12EUR. Zraven kvartin rujnega za manj ko 4EUR (noben presežek, ampak precej boljše kot to kar naši gostinci ponujajo 'na pipi'). Pa me boste zelo težko prepričali da Makarska ni turist trap. Koktejle pa so povsod ponujali med nekje 7 pa 12EUR. Ni drago, pa se lahko na trepalnice postaviš. Zdaj, če se ti pustiš nategvat in rineš v betule kjer tu servirajo pico iz mikrovalovke... si pa zaslužiš da te do kosti oberejo.

O Marija sveta, a robo iz tuša si boste privoščili? Za 200EUR? Za en cel teden počitnic? Za celotno družino? Maš pa ful rad ženo in otroke... Zgleda res nema novca.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

49106 ::

Očitno si deležna cenika za domačine.

delavec44 ::

Potem pa še take poniževalne komentarje stresa. 200€ za 1 teden je čisto dovolj za hrano za normalno družino. Upam si napisati, da je še preveč, če sam kuhaš. Kaj vi 800€+ na mesec zapravite za hrano? Eni nimajo toliko plače.

49106 ::

Saj včasih naletiš na ugodno in okusno pico oz hrano, ampak to je izjema. Letne najemnine so visoke, dela je pa kvečjemu za nekaj mesecev, tako da poceni rešitev ne more obstati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Kapitan Jack ::

Pithlit je izjavil:


O Marija sveta, a robo iz tuša si boste privoščili? Za 200EUR? Za en cel teden počitnic? Za celotno družino? Maš pa ful rad ženo in otroke... Zgleda res nema novca.

Kaj pa je narobe s tusem in z 200€ hrane? Se enkrat, najdi mi hotel all inclusive za 2000€ za 7 dni, pa grem takoj. Ajde bom dvignil budget za 2500€, samo prosim ne tam kjer ti hodis, na Makarsko - namrec "Ponovo najomiljeniji gosti: Svako treće noćenje u Makarskoj ostvarili Bosanci i Hercegovci"

Sicer se sami normalni bosanci se izogibajo Makarske, ker pravijo "pa nisam budala da slusam seljake iz bosne po citav dan na plazama".

user4683 ::

49106 je izjavil:

Očitno si deležna cenika za domačine.

San Servolo v Bujah, vedno polna, pice po mojem subjektivnem seznamu sigurno med top 5, pa sem jedel ze marsikje po svetu. 10eur + njihovo odlicno pivo. Ja, ni pa 5 metrov od morja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

Utk ::

ales85 je izjavil:

DjTonic je izjavil:

Se pa vidi, da npr Nemci in ostali severni gostje pijejo navadno vodo ali pa mineralno vodo, da nekaj prihranijo.

Verjames ali ne, vsi ne pijejo sokov in/ali alkoholnih pijac. Pa ne zaradi prihrankov.

Ne ne, v gostilni moraš pit najdražje kraft pivo, če ne si neizobražen klošar. Nima veze če doma piješ vodo, ali morda celo špricer iz svojga vina, ko greš na dopustu nekaj vase vržt, moraš pit najdražje pivo, ali pa vsaj 2 deci vina.
Isto je s hrano. Zvečer se moraš ustavit v vsaki gostilni na rivi, ker bog ne daj, da bi si kdo mislu, da nimaš za sladoled, če si šel mimo. Ker če si šel mimo, si ga sigurno želiš, ampak pač nimaš 2 evra pa pol. Ker že itak boš šel domov na avtoštop očitno, in enostavno ni. Druge razlage, da ne kupiš sladoleda, ne more bit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Kapitan Jack ::

Evo greste na morje in jeste kaj? Pico, cevape, dunajca, pomfri. In pol se men smejite, kako bom kupoval hrano iz tusa.

Naj ponudijo nekaj, cesar si doma ne morem kar tako narediti in to naj bo tudi odlicnega okusa. Npr. lignji na zaru. Da me jebes jih ne znamo doma pripraviti, ampak tudi v teh "restoranih ob morju" jih pa tudi ne znajo. Dobis lignje, kao na zaru, a pol kroznik ti je voden od vode - jaaa, friski, danes ulovljeni. In za to naj dam 20taka, ja pa jade.

Brancin - svezi kao...pecen na 3 dni starem olju, glava mu friska, rep crn, notranjost pa suha. E to vam je ta hrvaska kvaliteta.

49106 ::

user4683 je izjavil:


Ja, ni pa 5 metrov od morja.



Nek razlog je, da je tako poceni. Če bi lokal imel več strank, kot jih lahko postreže, potem bi navili cene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

jest10 ::

Kapitan Jack je izjavil:

Evo greste na morje in jeste kaj? Pico, cevape, dunajca, pomfri. In pol se men smejite, kako bom kupoval hrano iz tusa.

Naj ponudijo nekaj, cesar si doma ne morem kar tako narediti in to naj bo tudi odlicnega okusa. Npr. lignji na zaru. Da me jebes jih ne znamo doma pripraviti, ampak tudi v teh "restoranih ob morju" jih pa tudi ne znajo. Dobis lignje, kao na zaru, a pol kroznik ti je voden od vode - jaaa, friski, danes ulovljeni. In za to naj dam 20taka, ja pa jade.

Brancin - svezi kao...pecen na 3 dni starem olju, glava mu friska, rep crn, notranjost pa suha. E to vam je ta hrvaska kvaliteta.


Zdej ali res rad pretiravaš, ali pa imaš super sposobnosti vedno naleteti na mino>:D

user4683 ::

49106 je izjavil:

user4683 je izjavil:


Ja, ni pa 5 metrov od morja.



Nek razlog je, da je tako poceni. Če bi lokal imel več strank, kot jih lahko postreže, potem bi navili cene.

Ko je 15eur so navite, ko je 10eur je pa poceni in nekaj narobe. :)) ;((

Uro in pol iz Ljubljane. Ni tako dalec, da se ne bi dalo zapeljat en vikend in potem se skocit v morje kje v istri

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

49106 ::

user4683 je izjavil:

49106 je izjavil:

user4683 je izjavil:


Ja, ni pa 5 metrov od morja.



Nek razlog je, da je tako poceni. Če bi lokal imel več strank, kot jih lahko postreže, potem bi navili cene.

Ko je 15eur so navite, ko je 10eur je pa nekaj narobe. :)) ;((



Kje sem to napisal :)) Samo povedal sem ti, da če bi ta picerija prodala dovolj pic, bi bila cena višja. Nič ni narobe s tem, da je možno za zmerno ceno pojesti dobro pico, pa čeprav se moraš malo sprehoditi za to oz včasih še to ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Pithlit ::

Kapitan Jack je izjavil:

Pithlit je izjavil:


O Marija sveta, a robo iz tuša si boste privoščili? Za 200EUR? Za en cel teden počitnic? Za celotno družino? Maš pa ful rad ženo in otroke... Zgleda res nema novca.

Kaj pa je narobe s tusem in z 200€ hrane? Se enkrat, najdi mi hotel all inclusive za 2000€ za 7 dni, pa grem takoj. Ajde bom dvignil budget za 2500€, samo prosim ne tam kjer ti hodis, na Makarsko - namrec "Ponovo najomiljeniji gosti: Svako treće noćenje u Makarskoj ostvarili Bosanci i Hercegovci"

Sicer se sami normalni bosanci se izogibajo Makarske, ker pravijo "pa nisam budala da slusam seljake iz bosne po citav dan na plazama".

Ti greš v apartma za 1000, pa 200€ za hrano daš... Hkrati pa bi dal 2-2,5k za all inclusive? Zakaj pa ne greš v apartma za 1k pa družini namesto budget pašte iz tuša lepo privoščiš normalen dopust s tistim 1-1,5k viška?

Drugače pa ja, dej mal več info ker v 10s iskanja na slepo sem ti najdla polpenzion za 2k. Ostalih 500€ lahko za kosila zagoniš. Če ti 200 zadostuje za 21 družinskih obrokov, ti bo 500 tudi za 7 družinskih kosil dovolj.
Life is as complicated as we make it...

Kapitan Jack ::

jest10 je izjavil:


Zdej ali res rad pretiravaš, ali pa imaš super sposobnosti vedno naleteti na mino>:D

Ne vem in ne bom vec testiral, posebej ne sedaj, ko so navili cene.

Pa iz prve roke vem (ker sem bil v kuhinji), ko sem se ukvarjal s hobi snemanjem restoranov, kako pacanje je v kuhinjah. Spric spric z detergentom, mascoba gre sicer dol, a da bi lepo sprali plosco, to pa ne. Enkrat cez z mokro viledo cez in to je to. Naslednji trenutek pa gor tvoji cevapi ali lignji na "zaru"...

In potem me ne cudi, da moras zrete probiotike 10 dni prej pa 10 dni na morju, pa 10 dni po dopustu.

Moe_Lester ::

Ce bi to bila pica, kot se zagre potem ze, ampak ponavadi so to uvozena jajca iz italija iz zamrzovalnika in pri vecini ne gre za frisno testo.


Kje ti človek najdeš zmrznjene pice? :)

Drugače imaš pa na počitnice.si en kup ponudb za 500, 600€ na osebo, 1 teden all inclusive. Turčija, Egipt itd.

Alternativa je, da pogledaš kam letita Easyjet in Ryanair iz bližnjih letališč in na bookingu najdeš all inclusive hotel.

user4683 ::

49106 je izjavil:

user4683 je izjavil:

49106 je izjavil:

user4683 je izjavil:


Ja, ni pa 5 metrov od morja.



Nek razlog je, da je tako poceni. Če bi lokal imel več strank, kot jih lahko postreže, potem bi navili cene.

Ko je 15eur so navite, ko je 10eur je pa nekaj narobe. :)) ;((



Kje sem to napisal :)) Samo povedal sem ti, da če bi ta picerija prodala dovolj pic, bi bila cena višja. Nič ni narobe s tem, da je možno za zmerno ceno pojesti dobro pico, pa čeprav se moraš malo sprehoditi za to, včasih pa še to ne.

Od junija do konca septembra brez rezervacije zelo tezko dobis mizo. Verjetno so se odlocili da na pici ne rabijo lupit ljudi in jih rajsi pri ostali ponudbi resorta (pa tudi ta ni tako blazno pretirana glede na nivo). Ali pa so se samo pametno odlocili, da jim dobra ocena prinasa nove goste, mnogi obmorski tourist trapi pa racunajo na nategovanje turistov, ki pomotoma zaidejo tja.

Bottom line, brez tezav se najde odlicno ponudbo po zmerni ceni, samo malo je treba pobrskat. (kot je bilo ze 100x napisano v tej temi)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

Kapitan Jack ::

Pithlit je izjavil:


Ti greš v apartma za 1000, pa 200€ za hrano daš... Hkrati pa bi dal 2-2,5k za all inclusive? Zakaj pa ne greš v apartma za 1k pa družini namesto budget pašte iz tuša lepo privoščiš normalen dopust s tistim 1-1,5k viška?

Drugače pa ja, dej mal več info ker v 10s iskanja na slepo sem ti najdla polpenzion za 2k. Ostalih 500€ lahko za kosila zagoniš. Če ti 200 zadostuje za 21 družinskih obrokov, ti bo 500 tudi za 7 družinskih kosil dovolj.


Budget je sparova znamka, ampak te razumem, da ti mozgani delujejo na nacin, da ce je embalaza lepsa, da je tudi vsebina boljsa. Ampak hej, ce ti tako funkcioniras, kdo pa sem jaz, da ti branim.

Zadnje case furamo clever znamke iz bille plus in se "tolcem" po glavi, zakaj jih prej nisem probal. Isti kurec, se vec nekateri izdelki so 2x boljsi od teh z lepso embalazo.

Katere info pa zelis?
31.7 gremo za 10 dni, jaz zena in otrok. Ajde ker je 10 dni, pa dejmo zvisat budget na 2800€. 200€ naj mam za benz in cestnino in to je to.
Kraj - kamorkoli na Hrvaskem, razen ne na obalo z jezki. To sem tudi v nevem kerem postu rekel 3k je maksimum, ce bi bila taksna ponudba. Je pa ni. Polpenzioni me ne zanimajo.

49106 ::

user4683 je izjavil:


Od junija do konca septembra brez rezervacije zelo tezko dobis mizo. Verjetno so se odlocili da na pici ne rabijo lupit ljudi in jih rajsi pri ostali ponudbi resorta (pa tudi ta ni tako blazno pretirana glede na nivo). Ali pa so se samo pametno odlocili, da jim dobra ocena prinasa nove goste, mnogi obmorski tourist trapi pa racunajo na nategovanje turistov, ki pomotoma zaidejo tja.


Samaritani. Čudno, da jih ne talajo zastonj.


user4683 je izjavil:


mnogi obmorski tourist trapi pa racunajo na nategovanje turistov.


Ne moreš pričakovati, da boš za ugodno ceno jedel dobro pico po rivah, kjer so najemnine 30k+ na 100m2. Na rivi boš plačal ali lokacijo ali pa oboje (lokacijo in hrano).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Utk ::

Mislim da to, da se v temi o cenah na Hrvaškem menimo samo o cenah sladoleda in gostiln, pove vse o "ponudbi" na hrvaškem morju.
Hrvaška je dobra za rit namakat, sploh če imaš manjše otroke in ti ni do roadtripov, ampak tu se konča. In zato je pomebno kolk stane sladoled, pica in čevapi.
Ok, lahko da je v redu tudi če si mlad, loaded in hočeš žurat, to ne vem, nisem v tem.
Ampak za kaj drugega...se moraš na Hrvaškem malo odmaknit od morja.

tiborrr ::

Hvar, Sveta Nedjelja na jugu - gostilna Bilo Idro približno 20-30% dražje kot lani, ampak še vzdržno glede na kvaliteto, ponudba vin je solidna.

Gostilna Tamaris približno 60-100% dražje. Kalamari na žaru s prilogo 35EUR, sveža bela ribe 80EUR/kg, hobotnica na žaru 40EUR, grdobina na šefov način 40EUR (joj, ne vzet, 5x2cm ribe v sicer sveži vinski omaki, popolnoma uničeni z ogabnimi štauncskimi njoki) točeno pivo 5EUR. Pic in hrane izpod peke čez teden ni. češ, da ne laufa. Nezadostno, sploh za kvaliteto hrane.

Gostilnica s peko v uvali Zarače je vsaj tretjino cenejša, cela hobotnica izpod peke (cca. 1.8kg) s prilogo v saču za tri osebe, s pijačo, degustivom in kavo je bila manj kot 90EUR.

Trajekt 2021 - 330kn za 2+1+avto, 2022 - 400kn, 2023 - 470kn oz. 60EUR.

Izkušnje iz trgovin - približno enako kot pred uvedbo evra (Plodine).

Opazil sem, da so na jugu Hvara nastanitve precej bolj prazne kot lani - cene le-teh niso eksplodirale tako kot pri gostincih, so le kakšnih 10-20% višje kot lani.

Verjamem, da so Hrvati letos stavili na bolj petične goste, ampak na žalost kvaliteta v večji meri ne dohaja rasti v cenah. Za zadovoljitev potreb bolj petičnih gostov jim manjka kvaliteta.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

nejc_nejc ::

Ne vem zakaj problemi z ostarijami.
Po mojih izkusnjah je zmeraj dobra lokalna hrana v "ostarijah" kamor hodijo lokalci na malico. Sploh nima veze drzava, povsod enak sistem. Sprobal vsepovsod.

Na hrvaskem morju ali moras jest v "gala" gostilni ali pa v ostariji, ki ima ponudbo odvisno od ulova zjutraj....torej 3 do 4 stvari.

Kapitan Jack ::

Kaj o tem pravijo sosedi?
Cijena kuglice sladoleda na moru pokrenula raspravu: Za obitelj od četiri člana to je ogromni trošak

Cijena sladoleda na Braču iznenadila Zagrepčanina: 'Bojao sam se što će se dogoditi kada djeca ugledaju slastičarnu'

Bili smo na proljeće u Istri i kuglicu smo plaćali gotovo četiri eura', rekao je turist iz Zagreba portalu Dnevno.

Cijene omiljene ljetne poslastice otišle u nebo: "Mislim da je previše. To je stvarno preskupo"

Ampak na tem forumu je to vse normalno.

user4683 ::

49106 je izjavil:

user4683 je izjavil:


Od junija do konca septembra brez rezervacije zelo tezko dobis mizo. Verjetno so se odlocili da na pici ne rabijo lupit ljudi in jih rajsi pri ostali ponudbi resorta (pa tudi ta ni tako blazno pretirana glede na nivo). Ali pa so se samo pametno odlocili, da jim dobra ocena prinasa nove goste, mnogi obmorski tourist trapi pa racunajo na nategovanje turistov, ki pomotoma zaidejo tja.


Samaritani. Čudno, da jih ne talajo zastonj.

Jap, pricakovan odgovor. Ko predlagas izredno dobro ponudbo za normalen denar je pa treba posmehljivo iskat izgovore zakaj so nesposobni dat visje cene. Ni cudno da niste z nicemer zadovoljni.

No, se ena stvar je pri San Servolu - ne rabijo v treh mesecih zasluzit za celo leto kot vecina turisticnih pasti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

49106 ::

A res pričakuješ, da bodo tam, kjer so najemnine visoke, enake cene kot v vukojebinah? :))

A maš ti to picerijo, ali kdo iz žlahte oz zakaj tako buthurt? Saj sploh nisem nič sabega rekel o tej piceriji ali o takšnih ponudbah. Ne(toliko)skomercializirani kotički so eden glavnih dejavnikov, da se ljudje vračajo v isti kraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

user4683 ::

Niti si nisi vzel treh sekund in pogledal kaj in kje to je. Samo pametujes da je sumljivo poceni ker je sigurno v vukojebini kamor nihce ne zaide. 15eur na rivi je pa predrago. Dva evra vec je ocitno sweet spot, ampak to pa tudi ne verjamemo da obstaja, ker je Pithlit vec kot ocitno v Makarski dobila cenik za lokalce.

"Butthurt" sem zato, ker je najlazje jamrati in iskati dlako v jajcu. Par strani nazaj sem vam predlagal odlicne jadranske kalamare za 15eur v mestu tik ob morju, pa tudi s tem niste bili zadovoljni. No letos so baje 17eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

49106 ::

user4683 je izjavil:

15eur na rivi je pa predrago. Dva evra vec je ocitno sweet spot, ampak to pa tudi ne verjamemo da obstaja


A si ti na glavo padel? Kaj ti dogaja? Kje sem napisal, da je 15 eur na rivi predrago????

Kako iz mojih prispevkov prišel do takšnih sklepov, veš le sam.


user4683 je izjavil:



Par strani nazaj sem vam predlagal odlicne jadranske kalamare za 15eur v mestu tik ob morju, pa tudi s tem niste bili zadovoljni.


Mislim, da si me zamenjal z nekom. Prvi prispevek v temi sem oddal danes malo čez dvajseto uro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

čigra ::

Pithlit je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Mah če je človeku 15EUR za eno pico pa en pir na dopustu drago... pol mu pač ni pomoči. Počak da pogrunta da so Plodine dražje od Mercatorja...

Ce bi to bila pica, kot se zagre potem ze, ampak ponavadi so to uvozena jajca iz italija iz zamrzovalnika in pri vecini ne gre za frisno testo.

Shit stari... Zdej pa res ne vem kje za boga milega se ti potikaš. Na Makarski rivieri sem jedla zelo solidno napoletansko pico za 12EUR. Zraven kvartin rujnega za manj ko 4EUR (noben presežek, ampak precej boljše kot to kar naši gostinci ponujajo 'na pipi'). Pa me boste zelo težko prepričali da Makarska ni turist trap. Koktejle pa so povsod ponujali med nekje 7 pa 12EUR. Ni drago, pa se lahko na trepalnice postaviš. Zdaj, če se ti pustiš nategvat in rineš v betule kjer tu servirajo pico iz mikrovalovke... si pa zaslužiš da te do kosti oberejo.

O Marija sveta, a robo iz tuša si boste privoščili? Za 200EUR? Za en cel teden počitnic? Za celotno družino? Maš pa ful rad ženo in otroke... Zgleda res nema novca.


Makarska riviera ima junija izpad 25% glede na 2022!

Pa so cene že normalne julija.

user4683 ::

Ti sanjaris da je 10 sumljivo poceni. Pa od oka ocenil da ne prodajo dovolj pic. Pa da je vukojebina. Pa nato prisel na idejo da verjetno je to zarad nizje najemnine. Pa verjetno bo se kaj. Drugi vseznalci v tej temi, ki so nesposobni najti v redu hrano, pa jamrajo cez predrage pice in orade s crnim repom. Imate eno skupno tocko - vedno boste nasli 1001 izgovor da nekaj ni prav.

49106 je izjavil:

Mislim, da si me zamenjal z nekom. Prvi prispevek v temi sem oddal danes malo čez dvajseto uro.

Ne laskaj si, nisem te vikal. Naslavljal sem mnozico vecnih jamracev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

49106 ::

user4683 je izjavil:

Ti sanjaris da je 10 sumljivo poceni.


Kje sem to napisal? Napisal sem, da obstaja razlog za takšno ceno, nikakor pa da je sumljivo, ampak ja, slaboumni to dvoje znajo enačiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

čigra ::

tiborrr je izjavil:

Hvar, Sveta Nedjelja na jugu - gostilna Bilo Idro približno 20-30% dražje kot lani, ampak še vzdržno glede na kvaliteto, ponudba vin je solidna.

Gostilna Tamaris približno 60-100% dražje. Kalamari na žaru s prilogo 35EUR, sveža bela ribe 80EUR/kg, hobotnica na žaru 40EUR, grdobina na šefov način 40EUR (joj, ne vzet, 5x2cm ribe v sicer sveži vinski omaki, popolnoma uničeni z ogabnimi štauncskimi njoki) točeno pivo 5EUR. Pic in hrane izpod peke čez teden ni. češ, da ne laufa. Nezadostno, sploh za kvaliteto hrane.

Gostilnica s peko v uvali Zarače je vsaj tretjino cenejša, cela hobotnica izpod peke (cca. 1.8kg) s prilogo v saču za tri osebe, s pijačo, degustivom in kavo je bila manj kot 90EUR.

Trajekt 2021 - 330kn za 2+1+avto, 2022 - 400kn, 2023 - 470kn oz. 60EUR.

Izkušnje iz trgovin - približno enako kot pred uvedbo evra (Plodine).

Opazil sem, da so na jugu Hvara nastanitve precej bolj prazne kot lani - cene le-teh niso eksplodirale tako kot pri gostincih, so le kakšnih 10-20% višje kot lani.

Verjamem, da so Hrvati letos stavili na bolj petične goste, ampak na žalost kvaliteta v večji meri ne dohaja rasti v cenah. Za zadovoljitev potreb bolj petičnih gostov jim manjka kvaliteta.


Od Zadra južneje je izpad, glede na 2022, skoraj 20%! Tudi na otokih.

(glih kolega poslal fotke s KOS-a. Divota hotel in plaža, slamnatih senčnikov na stotine, letalo+hotel za 2 odrasla+2 otroka skoraj pol ceneje kot recimo Brač s prevozom in hotelom).

Kepica pa nikjer dražja od 2€!

delavec44 ::

Kar se spomnim od osnov ekonomije iz faksa je, da je baje bolje, da prodaš več izdelkov z nižjo maržo kot manj izdelkov z višjo maržo. Seveda je pa vedno bolje, da imaš stalne stranke, ki ti tudi delajo zastonj reklamo.

Moe_Lester ::

Ali se narobe spomniš ali so vas pa neko čudno ekonomijo učili.

Zgodovina sprememb…

user4683 ::

delavec44 je izjavil:

Kar se spomnim od osnov ekonomije iz faksa je, da je baje bolje, da prodaš več izdelkov z nižjo maržo kot manj izdelkov z višjo maržo. Seveda je pa vedno bolje, da imaš stalne stranke, ki ti tudi delajo zastonj reklamo.

Povej to Messiah, ki grunta, zakaj bi nekdo prodal odlicno pico za 10eur.

49106 ::

delavec44 je izjavil:

Kar se spomnim od osnov ekonomije iz faksa je, da je baje bolje, da prodaš več izdelkov z nižjo maržo kot manj izdelkov z višjo maržo. Seveda je pa vedno bolje, da imaš stalne stranke, ki ti tudi delajo zastonj reklamo.


Odvisno od situacije in panoge. Recimo prodajaš coca-colo. Dobiš je po (hipotetičnih) 60 centov. Koliko več oz manj misliš, da boš prodal, če je cena 0.60, 1eu in 1.2 eu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

49106 ::

Za enak zaslužek, kot s prodajo 100 flašk pri ceni 1.5 eur, bi morali prodati:

900 flašk @0.7 eur
450 flašk @0.8 eur
300 flašk @0.9 eur
225 flašk @1 eur
180 flašk @1.1 eur
150 flašk @1.2 eur
128 flašk @1.3 eur
112 flašk @1.4 eur

Lahko premaknemo decimalno vejico in si predstavljamo, da gre za pice. Imeti moraš hudičevo dober razlog, da si naložiš 2.25x toliko dela za enak zaslužek.

P.S. Več pijače pomeni tudi več strežbe in skladiščenja.

Pithlit ::

Kapitan Jack je izjavil:

Budget je sparova znamka, ampak te razumem, da ti mozgani delujejo na nacin, da ce je embalaza lepsa, da je tudi vsebina boljsa. Ampak hej, ce ti tako funkcioniras, kdo pa sem jaz, da ti branim.

Spar-ova znamka je s-budget. Ampak razumem da ti možgani...

Zadnje case furamo clever znamke iz bille plus in se "tolcem" po glavi, zakaj jih prej nisem probal. Isti kurec, se vec nekateri izdelki so 2x boljsi od teh z lepso embalazo.

Kapitan Jack je izjavil:

Katere info pa zelis?
31.7 gremo za 10 dni, jaz zena in otrok. Ajde ker je 10 dni, pa dejmo zvisat budget na 2800€. 200€ naj mam za benz in cestnino in to je to.
Kraj - kamorkoli na Hrvaskem, razen ne na obalo z jezki. To sem tudi v nevem kerem postu rekel 3k je maksimum, ce bi bila taksna ponudba. Je pa ni. Polpenzioni me ne zanimajo.

Pine beach pakoštane - 2800
Remisens hotel epidaurus - 2708

Čist na hitro, ene 20s iskanja. Kaj več ne bom ker nisem tvoja agentka. Remisens hotel albatros je 2850, če velja da je 3k maksimum.
Life is as complicated as we make it...

codeMonkey ::

user4683 je izjavil:

49106 je izjavil:

Očitno si deležna cenika za domačine.

San Servolo v Bujah, vedno polna, pice po mojem subjektivnem seznamu sigurno med top 5, pa sem jedel ze marsikje po svetu. 10eur + njihovo odlicno pivo. Ja, ni pa 5 metrov od morja.


San Servolo je top. Nisem pa bil se v pivovarni. Torej se splaca.

delavec44 ::

49106 je izjavil:

Za enak zaslužek, kot s prodajo 100 flašk pri ceni 1.5 eur, bi morali prodati:

900 flašk @0.7 eur
450 flašk @0.8 eur
300 flašk @0.9 eur
225 flašk @1 eur
180 flašk @1.1 eur
150 flašk @1.2 eur
128 flašk @1.3 eur
112 flašk @1.4 eur

Lahko premaknemo decimalno vejico in si predstavljamo, da gre za pice. Imeti moraš hudičevo dober razlog, da si naložiš 2.25x toliko dela za enak zaslužek.

P.S. Več pijače pomeni tudi več strežbe in skladiščenja.


Gordon Ramsay je včasih "reševal" restavracije v težavah. Veliko njih je upad prometa želelo kompenzirati z višjimi cenami. Vse je napizdil kaj se grejo. Seveda so bili problemi še drugje. Neko zdravo razmerje med ceno in kvaliteto mora biti. Meni je 10EUR za pico zgornja meja še normalne cene, če ne gre res za neko specialiteto.

ps. Ja, sem škrt, da ne bo rabila Pithlit pisati.

Zgodovina sprememb…

bozicek ::

Evo direk iz Crikvenice
Pivo: 4€
Kepica: 2€
Kava: 2€

Kod našog preljubog šiptara kamor zahajamo
Pivo: 3€
Kepica: 1,5€
Kava: 1,8€

Meni povsem normalne cene

Je pa hec, da je v enem mesecu kafana kamor zahajamo spustila ceno piva iz 3,5 na 3 in kepico iz 2 na 1,5

Tudi cene sladoleda v Crikvi so se ponekod spustile iz 2 na 1,5
Darila letos samo za poredne

IL_DIAVOLO ::

Zdaj pa se idi dejansko kaj pametnega pojest in potem glumi kak je poceni.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

49106 ::

delavec44 je izjavil:

49106 je izjavil:

Za enak zaslužek, kot s prodajo 100 flašk pri ceni 1.5 eur, bi morali prodati:

900 flašk @0.7 eur
450 flašk @0.8 eur
300 flašk @0.9 eur
225 flašk @1 eur
180 flašk @1.1 eur
150 flašk @1.2 eur
128 flašk @1.3 eur
112 flašk @1.4 eur

Lahko premaknemo decimalno vejico in si predstavljamo, da gre za pice. Imeti moraš hudičevo dober razlog, da si naložiš 2.25x toliko dela za enak zaslužek.

P.S. Več pijače pomeni tudi več strežbe in skladiščenja.


Gordon Ramsay je včasih "reševal" restavracije v težavah. Veliko njih je upad prometa želelo kompenzirati z višjimi cenami. Vse je napizdil kaj se grejo. Seveda so bili problemi še drugje. Neko zdravo razmerje med ceno in kvaliteto mora biti. Meni je 10EUR za pico zgornja meja še normalne cene, če ne gre res za neko specialiteto.

ps. Ja, sem škrt, da ne bo rabila Pithlit pisati.


Zakaj navednice :)) (veva zakaj ;) ) Oba poslovna modela lahko (ne)uspešna (Apple* in kaj cenejšega, LVHM in Zara, Amazon in Walmart & Costco), ampak za naš primer to ni pomembno. Poleti je na Hrvaškem stanje takšno:

https://www.investopedia.com/terms/s/se...

Še bolj izrazit primer takšnega trga so otoki, kjer je manj ponudnikov storitev in so te tudi znatno dražje.


P.S. Tiste restavracije so praktično povsod kompenzirale.

Utk ::

Hrvaška, Kreta, Tunizija, Španija itd, so poleti destinacije za rit namakat in tu je pomembna samo cena. Če kdo od teh misli, da se tu lahko gre nek visok turizem, se pač moti. Znotraj tega imaš lahko nek hotel, mesto, ki je malo bolj fensi, ne moreš se pa tega it na 1000 km obale.

Invictus ::

Kakor sem slišal, so v Istri res nabite cene, Dalmacija ima pa slovenske cene.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

starfotr ::

Aja, slovenske cene so pa nizke :))

Pithlit ::

starfotr je izjavil:

Aja, slovenske cene so pa nizke :))

Nihče ni tega rekel.
Life is as complicated as we make it...

c3p0 ::

SLO cene so že take, da na Dunaju jem ceneje kot v MB, ali na Ptuju. O kvaliteti ne bi, ker tam dobiš npr. še kako domačo omako, pri nas pa direkt iz tube. Govorim o neki srednji restavraciji, ni fast food, ni fancy.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

kixs ::

Pred korono smo sli 1-2x tedensko ven jest. Zdej mogoce 1-2x mesecno.

Ne bom rekel, da vse zaradi cen, pac pa tudi navade.

Pithlit ::

kixs je izjavil:

Pred korono smo sli 1-2x tedensko ven jest. Zdej mogoce 1-2x mesecno.

Ne bom rekel, da vse zaradi cen, pac pa tudi navade.

Evo, bo za dopust.
Life is as complicated as we make it...

Invictus ::

Pithlit je izjavil:

starfotr je izjavil:

Aja, slovenske cene so pa nizke :))

Nihče ni tega rekel.

A bi moral biti dopust na Hrvaške, cenejši od življenja v Sloveniji?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
««
17 / 74
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam na morje z otroki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6120784 (5875) ZveeZ
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9430538 (4169) Pithlit
»

Zakaj Slovenci sovražijo slovensko morje? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21436475 (29297) SuperKripto
»

turistične cene na hrvaškem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
548594 (6312) Spock83
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17042366 (32410) ThinkPad

Več podobnih tem