» »

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Temo vidijo: vsi
««
16 / 74
»»

starfotr ::

Saj imajo dobre plače.

Fascinira me, da dajanje napitnine je ok, plačilo vodovodarja brez računa pa ni ok.

Saj v resnici se oboje dogaja in država ne pobere davka od tega.

ZveeZ ::

delavec44 je izjavil:

Smo v svobodni državi, samo utajevanje davkov pa še vedno ni ok. Naj jim dajo poštene plače in naj se iz njih lepo plačajo davki in prispevki.

Kaksna utaja davkov? Saj je kelnar dolzan prijaviti napitnino in posledicno se ta tudi obdavci:)

Iz drugega zornega kota pa:
Tudi ce bi si kelnar lahko izpogajal bistveno boljso placo, ceprav ne more, bi bila bila postrezba tistih, ki puscajo napitnino, hitrejsa in na visjem nivoju napram škrticam.
Tudi sam, ko sem še delal v gostinstvu, sem podzavestno prioritetno postregel tujce in poznane redne stranke.

delavec44 ::

Seveda, zato pa vsi puščajo napitnino v gotovini, da se lažje prijavi :)

Pa to, da imenuješ stranke škrtice ter jih diskriminiraš na podlagi tega kdo da tebi več v žep, ni ravno odlika dobrega kelnarja. Prej spominja na kakšen bolj nočni poklic.

Moe_Lester ::

Bohpomagi, kakšna davčna utaja? Nekateri res bleknete čisto vsako neumnost, ki vam pade na pamet.

V primeru, ko napitnino prejme natakar in je ta napitnina namenjena le njemu, ali v primeru, ko se natakar in kuhar dogovorita, da si bosta delila prejeto napitnino (lastnik lokala pa nima dostopa do te napitnine) prejeta napitnina ni predmet obdavčitve po ZDoh-2 (prav tako ni premet obdavčitve po ZDDPO-2 in ZDDV-1), temveč se jo davčno obravnava po Zakonu o davku na dediščine in darila - ZDDD.

Orias ::

Cene na Hrvaškem so letos res adijo pamet. Cene so visoke, samo ljudje še pa vseeno hodijo na morje in zapravljajo. Tak, da nismo takšni reveži, kot se prikazujem pred celim svetom. Imam veliko poznanih iz Nizozemske, ki ponavadi gredo za kakšna 2 tedna na morje, potem pa še za kakšen teden v toplice ( večinoma z kamp prikolicami). Pa so sami presenečini nad cenami na Hrvaškem.
Mi z družino bomo letos raje šli 14 dni v Avstrijo ( Osojsko jezero) v lastni režiji. Cenovno bo ceneje, kot kakšna Hrvaška, pa še "kuhali" se ne bomo v morju v največji vročini.

delavec44 ::

Moe_Lester je izjavil:

Bohpomagi, kakšna davčna utaja? Nekateri res bleknete čisto vsako neumnost, ki vam pade na pamet.

V primeru, ko napitnino prejme natakar in je ta napitnina namenjena le njemu, ali v primeru, ko se natakar in kuhar dogovorita, da si bosta delila prejeto napitnino (lastnik lokala pa nima dostopa do te napitnine) prejeta napitnina ni predmet obdavčitve po ZDoh-2 (prav tako ni premet obdavčitve po ZDDPO-2 in ZDDV-1), temveč se jo davčno obravnava po Zakonu o davku na dediščine in darila - ZDDD.


Že sam zakon je neustrezen (niso plačani prispevki). Poleg tega me prav zanima kdo prijavlja darila v dohodnini.

ZveeZ ::

delavec44 je izjavil:


Pa to, da imenuješ stranke škrtice ter jih diskriminiraš na podlagi tega kdo da tebi več v žep, ni ravno odlika dobrega kelnarja. Prej spominja na kakšen bolj nočni poklic.

Škrtice imenujem take, ki se zgražajo nad tem, da nekdo drug pušča natakarjem napitnino.

Nic ni narobe s tem, da stranka placa racun in pika.

Diskriminacija vedno bo. Ko bo kelnar pri šanku videl 2 pladnja pripravljenih naročil, bo najprej vzel tistega, ki je namenjen njemu bolj "simpaticnim" strankam. Pa naj bo to zaradi napitnine, odnosa ali celo poznanstev.
Ko bodo stregli roboti pa bo morda kako drugace.
Diskriminacija..:)))
Provaj nekomu narociti pijaco z ostrim tonom ter zahtevo, da naj prinese hitro, pa bos videl kako izgleda diskriminacija, ko bos cakal v nedogled:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

delavec44 ::

Sedaj se sicer ven vlečeš in se načeloma strinjam s tem kar si sedaj napisal. Na začetku je bil pa citat: "Tudi ce bi si kelnar lahko izpogajal bistveno boljso placo, ceprav ne more, bi bila bila postrezba tistih, ki puscajo napitnino, hitrejsa in na visjem nivoju napram škrticam."

To se lahko razume le kot ali pustiš napitnino ali si pa škritca.

ZveeZ ::

delavec44 je izjavil:


To se lahko razume le kot ali pustiš napitnino ali si pa škritca.

Keyword "lahko".
Moj stavek ne implicira, da sem stranke popredalckal v le dve kategoriji. Jih nikoli nebi, ker je variacij veliko. In "škrtica" je daaalec od najslabsega predalcka:)

Tudi sam ne puscam vedno napitnine. No, iz principa nimam vec niti razloga za pustit napitnino, ker gostinskih storitev ne koristim vec.

starfotr ::

Saj tako kot hrvaški konobarji, ki lezejo v rit škrticam iz dojčlanda in okoli njih letajo kot muhe okoli dreka.

Isto je delal avtor prispevkov. Tam kjer je večja možnost kaj zaslužit, tam je vlagal svoje napore. Čeprav je najbrž večji RVC naredila kaka druga stranka, kot pa tujci.

Pithlit ::

starfotr je izjavil:

Saj imajo dobre plače.

Fascinira me, da dajanje napitnine je ok, plačilo vodovodarja brez računa pa ni ok.

Saj v resnici se oboje dogaja in država ne pobere davka od tega.

Minimal je dobra plača? Svašta se prebere na tem forumu...
Life is as complicated as we make it...

Moe_Lester ::

Že sam zakon je neustrezen (niso plačani prispevki). Poleg tega me prav zanima kdo prijavlja darila v dohodnini.


Kakšni dohodnini. Daj še enkrat preberi zakon in mnenje FURSa preden komentiraš.

Saj tako kot hrvaški konobarji, ki lezejo v rit škrticam iz dojčlanda in okoli njih letajo kot muhe okoli dreka.


Jaz imam povsem drugačne izkušnje :) Res ZELO redko naletim na neprijazno osebje, pa še v tem primeru najprej sklepam, da ima človek slab dan.

Utk ::

Hrvaški, ali so pa to šitparji, kelnarji so najbolj zoprni ko stojijo pred gostilno ob obali in nadlegujejo mimoidoče, in včasih ko greš naprej slišiš komentar "nema novca". LOL. Po njihovo bi moral it v vsako gostilno, da bi nekaj dokazal.
Bedni so, že zarad tega ne bi šel v tiste gostilne ob obali.

Pithlit ::

Utk je izjavil:

Hrvaški, ali so pa to šitparji, kelnarji so najbolj zoprni ko stojijo pred gostilno ob obali in nadlegujejo mimoidoče, in včasih ko greš naprej slišiš komentar "nema novca". LOL. Po njihovo bi moral it v vsako gostilno, da bi nekaj dokazal.
Bedni so, že zarad tega ne bi šel v tiste gostilne ob obali.

Še sprašujem kje se vi to šetate da se vam to dogaja. Še bolj pa kako se obnašate.

LeQuack ::

Moe_Lester je izjavil:

Sej nismo v Ameriki kaj je s tabo? Napitnina je že vključena v ceno in jo natakar dobi v plači.


Čeprav nismo v ameriki smo v svobodni državi, kjer lahko vsak zapravlja svoj denar kot mu paše, a ne? :)

Osebno vedno pustim kakšnih 10-15% napitnine, če je postrežba na nivoju, kolikor se načeloma v restavracijah pričakuje. Delno zato, ker vem, da se natakarji pošteno nadelajo za ne ravno bajne plače. Delno pa iz čisto sebičnih razlogov, še posebej v lokalih kjer sem redna stranka.


A kuharju pa nič ne daš ko ti naredi dober obrok? Kaj ti pomeni največ pri obroku, kako okusna je hrana ali kako je prinesena iz kuhinje do tebe?
Quack !

delavec44 ::

Moe_Lester je izjavil:

Že sam zakon je neustrezen (niso plačani prispevki). Poleg tega me prav zanima kdo prijavlja darila v dohodnini.


Kakšni dohodnini. Daj še enkrat preberi zakon in mnenje FURSa preden komentiraš.


Sem že napisal da zakon ni ustrezen. Napitnina se ne bi smela obravnavati kot darilo, temveč kot plačilo storitve od katere bi morali plačati prispevke in davek. Najbolj enostavno je, da je vključena v plačo natakarja.

Karkoli berem, me pa samo glava boli od vseh lovljen krivin:
"Če fizična oseba obdaruje drugo fizično osebo in je predmet darila premično premoženje, se takšno darilo obdavči le v višini nad 5.000 EUR."

Drugače pa se lahko tudi z mojim obrtnikom zmenim za 50% popust, ostalo bo pa pač napitnina?

Utk ::

Pithlit je izjavil:

Utk je izjavil:

Hrvaški, ali so pa to šitparji, kelnarji so najbolj zoprni ko stojijo pred gostilno ob obali in nadlegujejo mimoidoče, in včasih ko greš naprej slišiš komentar "nema novca". LOL. Po njihovo bi moral it v vsako gostilno, da bi nekaj dokazal.
Bedni so, že zarad tega ne bi šel v tiste gostilne ob obali.

Še sprašujem kje se vi to šetate da se vam to dogaja. Še bolj pa kako se obnašate.

Jaz se sprašujem kam vi to hodite na morje na Hrvaškem, da vam ne uspe it peš med morjem in gostilnami na drugi strani.
Kako se pa lahk obnašam? Šetamo in se brigamo zase, kako se bi pa še lahk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

delavec44 ::

Pithlit itak provocira v vseh temah. Ne je jemati preveč resno.

Kapitan Jack ::

Ja, to najedanje in prosjacenje pred "restorani" gre tud men na kurac. Ce bi imeli normalne cene, se sploh ne bi ustavljal pred "restorani" in gledal koliko pridejo posrani spageti po bolonjsko.

Letos bomo pac jedli vse iz plodin. Hladilno s seboj v vozicek, nasopat gor pivcka. Kosilo lepo v posodice in polezavanje na plazi. Mogoce bom sel na kavico, ampak tudi to razmisljam da bojkotiram.

Pithlit ::

Utk je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Utk je izjavil:

Hrvaški, ali so pa to šitparji, kelnarji so najbolj zoprni ko stojijo pred gostilno ob obali in nadlegujejo mimoidoče, in včasih ko greš naprej slišiš komentar "nema novca". LOL. Po njihovo bi moral it v vsako gostilno, da bi nekaj dokazal.
Bedni so, že zarad tega ne bi šel v tiste gostilne ob obali.

Še sprašujem kje se vi to šetate da se vam to dogaja. Še bolj pa kako se obnašate.

Jaz se sprašujem kam vi to hodite na morje na Hrvaškem, da vam ne uspe it peš med morjem in gostilnami na drugi strani.
Kako se pa lahk obnašam? Šetamo in se brigamo zase, kako se bi pa še lahk.

Opatija pa Dalmacija. Tja in sem se mi res zgodi da me kak kelnar povabi v 'njegovo' oštarijo. Če mi ne paše se nasmehnem in zahvalim. Do sedaj še noben za mano ni vpil 'nema novca'. Valda pa da te bo marsikdo zajebaval ko ga ignoriraš. Noben ne mara vzvišenih turistov. Na drugi strani pa, če pristaneš na igro, dobiš tudi kak bonus.
Life is as complicated as we make it...

Kapitan Jack ::

Pithlit je izjavil:


Opatija pa Dalmacija. Tja in sem se mi res zgodi da me kak kelnar povabi v 'njegovo' oštarijo. Če mi ne paše se nasmehnem in zahvalim. Do sedaj še noben za mano ni vpil 'nema novca'. Valda pa da te bo marsikdo zajebaval ko ga ignoriraš. Noben ne mara vzvišenih turistov. Na drugi strani pa, če pristaneš na igro, dobiš tudi kak bonus.

Ammm, torej, ce se ne odzovem in recem "ne hvala", veljam za vzivsenega turista?

Pithlit ::

Kapitan Jack je izjavil:

Pithlit je izjavil:


Opatija pa Dalmacija. Tja in sem se mi res zgodi da me kak kelnar povabi v 'njegovo' oštarijo. Če mi ne paše se nasmehnem in zahvalim. Do sedaj še noben za mano ni vpil 'nema novca'. Valda pa da te bo marsikdo zajebaval ko ga ignoriraš. Noben ne mara vzvišenih turistov. Na drugi strani pa, če pristaneš na igro, dobiš tudi kak bonus.

Ammm, torej, ce se ne odzovem in recem "ne hvala", veljam za vzivsenega turista?

Ne. Če človeka ignoriraš pa ja.
Life is as complicated as we make it...

delavec44 ::

Kapitan Jack je izjavil:

Pithlit je izjavil:


Opatija pa Dalmacija. Tja in sem se mi res zgodi da me kak kelnar povabi v 'njegovo' oštarijo. Če mi ne paše se nasmehnem in zahvalim. Do sedaj še noben za mano ni vpil 'nema novca'. Valda pa da te bo marsikdo zajebaval ko ga ignoriraš. Noben ne mara vzvišenih turistov. Na drugi strani pa, če pristaneš na igro, dobiš tudi kak bonus.

Ammm, torej, ce se ne odzovem in recem "ne hvala", veljam za vzivsenega turista?


Me spominja na tisto temo, kjer je voznik avta s kamero ocenjeval obnašanje in vzvišenost peščev, ki so se mu ali pa niso (s kretnjo) zahvalili, ker jim je ustavil pred prehodom za pešce. :D

Pithlit je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Pithlit je izjavil:


Opatija pa Dalmacija. Tja in sem se mi res zgodi da me kak kelnar povabi v 'njegovo' oštarijo. Če mi ne paše se nasmehnem in zahvalim. Do sedaj še noben za mano ni vpil 'nema novca'. Valda pa da te bo marsikdo zajebaval ko ga ignoriraš. Noben ne mara vzvišenih turistov. Na drugi strani pa, če pristaneš na igro, dobiš tudi kak bonus.

Ammm, torej, ce se ne odzovem in recem "ne hvala", veljam za vzivsenega turista?

Ne. Če človeka ignoriraš pa ja.


Če se ne odzove = ga ignorira.

Razen če imate vi neke drugačne definicije.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Vas starši niso naučili da se človeku, ki te pozdravi, odzdravi? Aja, zato ker to naredi nek kelnar je to kar 'najedanje in prosjačenje"...
Life is as complicated as we make it...

Moe_Lester ::

Še sprašujem kje se vi to šetate da se vam to dogaja. Še bolj pa kako se obnašate.


Se enako sprašujem. Očitno paralelna vesolja obstajajo, ker so moje izkušnje res povsem drugačne :)

A kuharju pa nič ne daš ko ti naredi dober obrok? Kaj ti pomeni največ pri obroku, kako okusna je hrana ali kako je prinesena iz kuhinje do tebe?


Običajno se napitnina deli med natakarje in kuharje.

starfotr ::

Itak, ja. Komaj čakajo, da nabran denar v celoti dajo v skupen fond in si nato razdelijo.

Pithlit ::

starfotr je izjavil:

Itak, ja. Komaj čakajo, da nabran denar v celoti dajo v skupen fond in si nato razdelijo.

Majkemi ti si poln izkušenj, a? A ti povem kako točno deluje? Bom, tudi če me ne vprašaš:

Če gost ne specificira komu gre napitnina, se napitnina deli.
Če gost reče da je za kuharja, gre kuharju.
Če gost reče "Evo stari, to je zate" pa bo natakar spravil v žep.

Seveda to velja tam kjer ima personal nekaj osebne integritete.
Life is as complicated as we make it...

Kapitan Jack ::

Pithlit je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Pithlit je izjavil:


Opatija pa Dalmacija. Tja in sem se mi res zgodi da me kak kelnar povabi v 'njegovo' oštarijo. Če mi ne paše se nasmehnem in zahvalim. Do sedaj še noben za mano ni vpil 'nema novca'. Valda pa da te bo marsikdo zajebaval ko ga ignoriraš. Noben ne mara vzvišenih turistov. Na drugi strani pa, če pristaneš na igro, dobiš tudi kak bonus.

Ammm, torej, ce se ne odzovem in recem "ne hvala", veljam za vzivsenega turista?

Ne. Če človeka ignoriraš pa ja.

Verjemi, da si ne zelim vecernje sprehode s familijo kvariti tako, da se moram ozirati na vsak njihov "klic". Najbrz me ne pozdravljajo, ker me imajo radi in zaradi kulture.

Pithlit je izjavil:

Vas starši niso naučili da se človeku, ki te pozdravi, odzdravi? Aja, zato ker to naredi nek kelnar je to kar 'najedanje in prosjačenje"...

Tocno to pocnejo. Najedajo pred "restorani" in prosjacijo, da grem na njihovega smrdljivega brancina za 25€. Ne hvala. Ko bo brancin in priloga tako kot se zagre, potem bojo mogoce dobili 25€. Sej ves friski brancin iz zamrzovalnika.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Kapitan Jack je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Pithlit je izjavil:


Opatija pa Dalmacija. Tja in sem se mi res zgodi da me kak kelnar povabi v 'njegovo' oštarijo. Če mi ne paše se nasmehnem in zahvalim. Do sedaj še noben za mano ni vpil 'nema novca'. Valda pa da te bo marsikdo zajebaval ko ga ignoriraš. Noben ne mara vzvišenih turistov. Na drugi strani pa, če pristaneš na igro, dobiš tudi kak bonus.

Ammm, torej, ce se ne odzovem in recem "ne hvala", veljam za vzivsenega turista?

Ne. Če človeka ignoriraš pa ja.

Verjemi, da si ne zelim vecernje sprehode s familijo kvariti tako, da se moram ozirati na vsak njihov "klic". Najbrz me ne pozdravljajo, ker me imajo radi in zaradi kulture.

Pithlit je izjavil:

Vas starši niso naučili da se človeku, ki te pozdravi, odzdravi? Aja, zato ker to naredi nek kelnar je to kar 'najedanje in prosjačenje"...

Tocno to pocnejo. Najedajo pred "restorani" in prosjacijo, da grem na njihovega smrdljivega brancina za 25€. Ne hvala. Ko bo brancin in priloga tako kot se zagre, potem bojo mogoce dobili 25€. Sej ves friski brancin iz zamrzovalnika.

Potem pa mal razmisli o tem kje se sprehajate. Sploh z družino (da jih pelješ na sprehod med restavracijami je mal... slaboumno no). Če me pa hočeš prepričat da se to dogaja vedno, in povsod... I call bullshit.
Life is as complicated as we make it...

starfotr ::

Pithlit je izjavil:

starfotr je izjavil:

Itak, ja. Komaj čakajo, da nabran denar v celoti dajo v skupen fond in si nato razdelijo.

Majkemi ti si poln izkušenj, a? A ti povem kako točno deluje? Bom, tudi če me ne vprašaš:

Če gost ne specificira komu gre napitnina, se napitnina deli.
Če gost reče da je za kuharja, gre kuharju.
Če gost reče "Evo stari, to je zate" pa bo natakar spravil v žep.

Seveda to velja tam kjer ima personal nekaj osebne integritete.


Kdo pa dobi, če gost pusti na mizi/v torbici za račun oz. gotovino?

Daj malo oladi in ohladi o nekem deljenju in poštenju med personalom.

Kdo od zaposlenih pa prijavi dohodek fursu?

Pithlit ::

starfotr je izjavil:

Pithlit je izjavil:

starfotr je izjavil:

Itak, ja. Komaj čakajo, da nabran denar v celoti dajo v skupen fond in si nato razdelijo.

Majkemi ti si poln izkušenj, a? A ti povem kako točno deluje? Bom, tudi če me ne vprašaš:

Če gost ne specificira komu gre napitnina, se napitnina deli.
Če gost reče da je za kuharja, gre kuharju.
Če gost reče "Evo stari, to je zate" pa bo natakar spravil v žep.

Seveda to velja tam kjer ima personal nekaj osebne integritete.


Kdo pa dobi, če gost pusti na mizi/v torbici za račun oz. gotovino?

Daj malo oladi in ohladi o nekem deljenju in poštenju med personalom.

Kdo od zaposlenih pa prijavi dohodek fursu?

Si ti nepismen?
Life is as complicated as we make it...

kixs ::

delavec44 je izjavil:

kixs je izjavil:

V petek v Izoli, picerija Primavera. Dve pici, dva radlerja in cena 35,70€.


Zato pa domačini ne hodijo v te turistične beznice. V Napi bi se (bolje) najedli za 20€. Še dobro da niste šli v Gušt.

Maš pa tudi http://www.casadellapizza.si/ s klasičnimi italijanskimi picami, ki redno dobiva nagrade na tekmovanjih.


Sicer dvomim da bi prišel skozi za 20eur. Se v fakin krškem bi tole prišlo vsaj 25eur.

Pa nisem bil na dopustu, nekaj pa moraš jest.

Kapitan Jack ::

Pithlit je izjavil:


Potem pa mal razmisli o tem kje se sprehajate. Sploh z družino (da jih pelješ na sprehod med restavracijami je mal... slaboumno no). Če me pa hočeš prepričat da se to dogaja vedno, in povsod... I call bullshit.

Lansko leto v Rovinju npr. Samo, da malo z glavo bolj pogledamo h kaksni restavraciji, ze vpijejo in pozivajo.

DjTonic ::

Sedaj čez vikend smo šli v Istro (Medulin, Fažana, Pula). 2 pici in pijača za 4 osebe 38 eur v Medulinu direkt ob plaži, drugi dan pa čevapi za 2 osebi in pijača za 4 osebe v Fažani na Rivi 35 eur. Pivo 4,30 eur, coca cola 3 eur, čevapi 11 eur. Pač če greš ob plaži jest so takšne cene. Se pa vidi, da npr Nemci in ostali severni gostje pijejo navadno vodo ali pa mineralno vodo, da nekaj prihranijo.

user4683 ::

Spominja me na mojo izkusnjo iz Zakintosa. Prekleti Hrvati, se na Grskih otokih se derejo za teboj iz restavracij ;((

delavec44 ::

kixs je izjavil:

delavec44 je izjavil:

kixs je izjavil:

V petek v Izoli, picerija Primavera. Dve pici, dva radlerja in cena 35,70€.


Zato pa domačini ne hodijo v te turistične beznice. V Napi bi se (bolje) najedli za 20€. Še dobro da niste šli v Gušt.

Maš pa tudi http://www.casadellapizza.si/ s klasičnimi italijanskimi picami, ki redno dobiva nagrade na tekmovanjih.


Sicer dvomim da bi prišel skozi za 20eur. Se v fakin krškem bi tole prišlo vsaj 25eur.

Pa nisem bil na dopustu, nekaj pa moraš jest.


Če dvomiš, boš moral pa iti probat :) Že 2 v tej temi sva ti svetovala enako.

Družinska pica (2 se več kot nasitita) 16€ (+-2€ odvisno od vrste, lahko vzameš pol/pol), 2 radlerja 5€. Morska pica je sicer najboljša.

Kapitan Jack ::

DjTonic je izjavil:

Sedaj čez vikend smo šli v Istro (Medulin, Fažana, Pula). 2 pici in pijača za 4 osebe 38 eur v Medulinu direkt ob plaži, drugi dan pa čevapi za 2 osebi in pijača za 4 osebe v Fažani na Rivi 35 eur. Pivo 4,30 eur, coca cola 3 eur, čevapi 11 eur. Pač če greš ob plaži jest so takšne cene. Se pa vidi, da npr Nemci in ostali severni gostje pijejo navadno vodo ali pa mineralno vodo, da nekaj prihranijo.


In to kar ste jedli je bilo vse vec ali manj junk food, a toliko drago. Kaj sele, da bi si privoscili kot se zagre kosilo.

Jaz bom kot "avstrijc" tudi sparal, tako da bom vse nabavil v stacuni in doma lepo pripravil. Se na sladoled ne bomo sli. Kdo pa bo dajal za eno kepico 3€ in vec? Ze zaradi principa ne.

Moe_Lester ::

Res jih boš zajebal s tem, ko sebi na dopustu ne boš privoščil sladoleda :)

Pithlit ::

Kapitan Jack je izjavil:

DjTonic je izjavil:

Sedaj čez vikend smo šli v Istro (Medulin, Fažana, Pula). 2 pici in pijača za 4 osebe 38 eur v Medulinu direkt ob plaži, drugi dan pa čevapi za 2 osebi in pijača za 4 osebe v Fažani na Rivi 35 eur. Pivo 4,30 eur, coca cola 3 eur, čevapi 11 eur. Pač če greš ob plaži jest so takšne cene. Se pa vidi, da npr Nemci in ostali severni gostje pijejo navadno vodo ali pa mineralno vodo, da nekaj prihranijo.


In to kar ste jedli je bilo vse vec ali manj junk food, a toliko drago. Kaj sele, da bi si privoscili kot se zagre kosilo.

Jaz bom kot "avstrijc" tudi sparal, tako da bom vse nabavil v stacuni in doma lepo pripravil. Se na sladoled ne bomo sli. Kdo pa bo dajal za eno kepico 3€ in vec? Ze zaradi principa ne.

A pol k prideš nazaj se boš pritoževal da za vami vpijejo "nema novca"?
Life is as complicated as we make it...

jest10 ::

Za trgovine ne morem reči(še nisem šel), ma gostilne imajo cene zelo podobne, kot v naših turističnih krajih.
Prav tako še nisem opazil opaznega povečanja cen(kaj je malo dražje, kaj pa enako, kot lani), na lokacijah, ki jih poznam

Kapitan Jack ::

Moe_Lester je izjavil:

Res jih boš zajebal s tem, ko sebi na dopustu ne boš privoščil sladoleda :)

Revolucija se vedno tako zacne. Nisem pa edini. Kaj mislis, da Avstrijci po firmah ne govorijo o kockastih?

So tud oni prisli h pameti pocasi in ze gledajo druge destinacije.

Sparkxl ::

Avstrijcem je hrčkolandija ena izmed opcij, po seznamu bolj spodaj. Pri nas pa default, vse ostalo je čista eksotika

Pithlit ::

Kapitan Jack je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:

Res jih boš zajebal s tem, ko sebi na dopustu ne boš privoščil sladoleda :)

Revolucija se vedno tako zacne. Nisem pa edini. Kaj mislis, da Avstrijci po firmah ne govorijo o kockastih?

So tud oni prisli h pameti pocasi in ze gledajo druge destinacije.

Sam je pa zanimivo... Tolk maš za povedat čez Hrvate in hrvaško, pa vseeno dol rineš. To meji na patologijo.
Life is as complicated as we make it...

ales85 ::

DjTonic je izjavil:

Se pa vidi, da npr Nemci in ostali severni gostje pijejo navadno vodo ali pa mineralno vodo, da nekaj prihranijo.

Verjames ali ne, vsi ne pijejo sokov in/ali alkoholnih pijac. Pa ne zaradi prihrankov.

Moe_Lester ::

Kapitan Jack je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:

Res jih boš zajebal s tem, ko sebi na dopustu ne boš privoščil sladoleda :)

Revolucija se vedno tako zacne. Nisem pa edini. Kaj mislis, da Avstrijci po firmah ne govorijo o kockastih?

So tud oni prisli h pameti pocasi in ze gledajo druge destinacije.


Zanimivo je, da greš na dopust nekam, kjer ti očitno več stvari ne paše in potem kompenziraš s tem, da si ne privoščiš sladoleda. Vsakemu svoje, I guess.

ZveeZ ::

DjTonic je izjavil:

Se pa vidi, da npr Nemci in ostali severni gostje pijejo navadno vodo ali pa mineralno vodo, da nekaj prihranijo.

To ni zaradi sparanja ampak ker je voda prakticno edina pijaca vredna konzumacije.
Ce ne pijes alkohola, niti sladkih pijac, ti ostane le voda.

Sparkxl ::

Moe_Lester je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:

Res jih boš zajebal s tem, ko sebi na dopustu ne boš privoščil sladoleda :)

Revolucija se vedno tako zacne. Nisem pa edini. Kaj mislis, da Avstrijci po firmah ne govorijo o kockastih?

So tud oni prisli h pameti pocasi in ze gledajo druge destinacije.


Zanimivo je, da greš na dopust nekam, kjer ti očitno več stvari ne paše in potem kompenziraš s tem, da si ne privoščiš sladoleda. Vsakemu svoje, I guess.


Saj je že večkrat tukaj napisal...čaka na naše ponudbe, da mu mi pokažemo kje je ceneje. Kot da smo mi turistična agencija.

Kaže samo na kronično neznanje uporabe gugla za tako osnovno stvar kot je si poiskati dopust. Ne zna. Za tem sicer trpi večina slovencev. Znate drkat po fb cel dan če je treba, prihranit jurja pri rezervacij dopusta pa je kvantna fizika

Pithlit ::

Mah če je človeku 15EUR za eno pico pa en pir na dopustu drago... pol mu pač ni pomoči. Počak da pogrunta da so Plodine dražje od Mercatorja...

Evo, iz sosednjega portala:
Za kepico sladoleda v Ljubljani lahko odštejete tudi 2,60 evra. Medtem, ko se bodo otroci in sladkoljubci posladkali s sladoledom pa si lahko tisti, ki raje pijete, privoščite pol litra točenega piva za štiri evre ali pa Hugota za 6,5 evra.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Kapitan Jack ::

Sparkxl je izjavil:


Kaže samo na kronično neznanje uporabe gugla za tako osnovno stvar kot je si poiskati dopust. Ne zna. Za tem sicer trpi večina slovencev. Znate drkat po fb cel dan če je treba, prihranit jurja pri rezervacij dopusta pa je kvantna fizika

Ne ga kakat tu prevec. Vsi ste neki pametni, kako se da poceni prit, a ko recem pa dajte te poceni ponudbe, pa zacnete nabijat z guglom. Jebote gugl. Z razliko vam jaz limam buking linke rupetin v hrvatiji za po jurja pa pol na 9 dni.

Moe_Lester je izjavil:


Zanimivo je, da greĹĄ na dopust nekam, kjer ti oÄitno veÄ stvari ne paĹĄe in potem kompenziraĹĄ s tem, da si ne privoĹĄÄiĹĄ sladoleda. Vsakemu svoje, I guess.

Tocno tako, vsakemu svoje. In na dopustu ne rabim jest sladoleda, kjer je kepica 3 in vec evrov, pa ponavadi je to siptarski sladoled, kjer igras rusko ruleto da ne fases zastrupitev zarad salmonele.

Rajsi v plodine po en dober sladoled za evro 20 in pridemo cez za manj kot petaka trije.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Kapitan Jack je izjavil:

Sparkxl je izjavil:


Kaže samo na kronično neznanje uporabe gugla za tako osnovno stvar kot je si poiskati dopust. Ne zna. Za tem sicer trpi večina slovencev. Znate drkat po fb cel dan če je treba, prihranit jurja pri rezervacij dopusta pa je kvantna fizika

Ne ga kakat tu prevec. Vsi ste neki pametni, kako se da poceni prit, a ko recem pa dajte te poceni ponudbe, pa zacnete nabijat z guglom. Jebote gugl. Z razliko vam jaz limam buking linke rupetin v hrvatiji za po jurja pa pol na 9 dni.

Ali ipak rineš dol. Si ziher da si v redu?
Life is as complicated as we make it...
««
16 / 74
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam na morje z otroki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6120784 (5875) ZveeZ
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9430539 (4170) Pithlit
»

Zakaj Slovenci sovražijo slovensko morje? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21436477 (29299) SuperKripto
»

turistične cene na hrvaškem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
548594 (6312) Spock83
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17042366 (32410) ThinkPad

Več podobnih tem