» »

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

««
2 / 34
»»

Ghost7 ::

link_up je izjavil:

Da je nekaj predrago je nesmisel. Ostanejo spomini, denar se pa nadomesti.

Dobro, se strinjam. Koliko te sicer boli pridobivanje denarja, je potem tudi odvisno kako lahko ti gre z rok.
Ravno skubit se pa menda ja ne pustiš, Hrvatje na določenih točkah dobesedno skubijo. Sladoled kepca za 2,9€. To je pa malo divje.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Utk ::

Da je nekaj predrago je nesmisel. Ostanejo spomini, denar se pa nadomesti.

Če greš kam drugam, avtomatsko vse pozabiš?

kixs ::

Ghost7 je izjavil:

Utk je izjavil:

kixs je izjavil:

Gres pa v kamp. Morje blizu, cene pa proti apartmajem/hotelom/mobilnim hiskam, drobiz.

Ti pa že dolgo nisi bil v kampu, a?


Haha, že najmanj destletje :D
Sploh kakšen boljši kamp na nivjou, recimo na Cresu pri mestu Cres, kjer imaš še animacije in dogajanje za otroke.
Kamp je ratal luksuz, cene so dostikrat višje kot za apartmaje. Ne glej sploh cen mobilnih hišk :D


Ravno v ta kamp gremo. Rezervirano konec februarja, ko je se neka izbira parcel.

m0LN4r ::

Scaramouche3 je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Za najlepšo obalo in morje so to čisto primerne cene :).


Vse več ljudi potuje v daljno tujino, hrvaško rešuje samo bližina Slovenije, če bi mi mejili na Grčijo,Albanijo ali pa Tunizijo, hrvaške nebi videlo 5% Slovenije...
To je manj kot 0,05% severnih sosedov.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

koli99 ::

Mato989 je izjavil:

koli99 je izjavil:

ahac je izjavil:

Utk je izjavil:

Meni je postalo predrago, zato gremo letos drugam. Tam bo sicer še dražje, ampak z razlogom. Ni problem v ceni, ampak v tem kaj dobiš za to ceno.


Samo malo več € daš pa odletiš na Zanzibar, all-inclusive v hotelu direkt na peščeni plaži, barček tudi v bazenu, vmes greš na potapljanje med koralami, plavanje z delfini, gledat opice v naravi,...
Pa še lokalci so bolj prijazni in bolj veseli gostov.


Ja odvisno kaj je "malo več". Mi smo bili Februarja (2 odrasla, 2 otroka) in nas je celoteno potovanje (13 dni) stalo cca. 5000 EUR. Nobenega "extra luksuza", pač obnašanje v mejah normale.

Smo pa že pred leti zamenjali poletno destinacijo iz HR na Korziko, kampi, 14 dni, in nas vsi stroški ne pridejo čez 2000 EUR.


Kako pr pizdi vas je lahko to prišlo 5.000 EUR?????????

Midva sva z mojo šla lani maja na Ciper in je prišlo za 6 dni (5 nočitev) skupaj z najemom avta 650EUR skupaj z letom iz Zagreba.... edino kar tu ni všteto je to da naju je svak peljal iz Ptuja na Zagreb na letališče in naju pobral...


Jao kere primerjave...:)

Letalske 2300 EUR, spanje 900 EUR, ostalo pa hrana, izleti, ogledi, etc...

tikitoki ::

Pojdite drugam, a je tolk tezko?

FrupplePlex ::

Kapitan Jack je izjavil:

Gledam Pulo letos za ene 10 dni. Apartman nic posebenega. Pa koji je to kurec po par jurjev za posran apartma?

Kar je prevec je prevec. Dejmo govorte lokacije v Italiji, da jim jebem mater s takimi cenami. Ce bi bilo iz zlata ne grem za ta kes.


Res mi je hecno, da sploh še hodite na Hrvaško morje, nisem bil tam že 11 let in ne vidim nobenega razloga, da bi rinil tja. Pa ne zaradi cene ampak preprosto se nočem gužvati s kupom pobebavljenih slovenceljnov na plaži in tipično na hrvaških plažah srečaš ravno tiste - najbolj bebave.

Ostali so že davno odkrili, da obstajajo tudi veliko boljše destinacije od katerega imaš še kaj drugega kot gužvo, cvrčanje na soncu, v kurcu infrastrukturo, gnile storitve,...

Zgodovina sprememb…

Ghost7 ::

kixs je izjavil:

Ghost7 je izjavil:

Utk je izjavil:

kixs je izjavil:

Gres pa v kamp. Morje blizu, cene pa proti apartmajem/hotelom/mobilnim hiskam, drobiz.

Ti pa že dolgo nisi bil v kampu, a?


Haha, že najmanj destletje :D
Sploh kakšen boljši kamp na nivjou, recimo na Cresu pri mestu Cres, kjer imaš še animacije in dogajanje za otroke.
Kamp je ratal luksuz, cene so dostikrat višje kot za apartmaje. Ne glej sploh cen mobilnih hišk :D


Ravno v ta kamp gremo. Rezervirano konec februarja, ko je se neka izbira parcel.


Žlahta gre vsako leto tja in imajo menda že za 2025 izbrano parcelo (vsakič probajo drugo), imajo pa prikolico. Lušten urejen kamp, ko sva bila z mojo še sama, sva šla kdaj za tri noči na obisk.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

m0LN4r ::

Hrvaska res ni sproscujoc oddih. To so muke tja prit, guzva, kamnite plaze ali komarji, vrocina, hrana je slabsa kot prinas, galama, necistoca.
Jaz sem prisel bolj utrujen in zmatran domov, kot sem sel.

Hotel Therme Meran, to pa je sprostitev v pravem pomenu. Tam se v enem vikendu spocijes bolj kot 2 tedna na hrvaski.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

link_up ::

Ghost7 je izjavil:

link_up je izjavil:

Da je nekaj predrago je nesmisel. Ostanejo spomini, denar se pa nadomesti.

Dobro, se strinjam. Koliko te sicer boli pridobivanje denarja, je potem tudi odvisno kako lahko ti gre z rok.
Ravno skubit se pa menda ja ne pustiš, Hrvatje na določenih točkah dobesedno skubijo. Sladoled kepca za 2,9€. To je pa malo divje.


niti na misel mi ne pride, da bi se prepiral za kaksno ceno ...ce ce skubit pa naj skubi, itak bo samo enkrat, to pa ni recept za uspeh.

Utk je izjavil:

Da je nekaj predrago je nesmisel. Ostanejo spomini, denar se pa nadomesti.

Če greš kam drugam, avtomatsko vse pozabiš?


ja, predno prides sploh do tja.
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

GupeM ::

Ma kakšen dopust neki. Kavč. To je to. Dostava hrane in pijače na dom. Zdaj tudi trgovine že dostavljajo na dom, tako da nit to ni problem. To, kar je Mato pisal je tudi neumno. Na dopustu se jaz hočem spočit, ne pa da kolesarim in pijem pivo, da sem naslednji dan še bolj zmatran, kot dan pred tem. Zakaj bi se šel nek roštilj, če pa mi lahko že pečeno dostavijo pred vrata.

Kavč in postelja pod klimo, to je dopust brez stresa, brez komarjev, brez glasnih čehov, brez gužve, brez galame, brez nečistoče, brez vročine, brez kamnitih plaž, brez umazane vode.

issak ::

Mato989 je izjavil:

Problem je da je dopust popoln fail... najlepše je za dopust bit doma it na kolo zjutraj, nardit 30km, spit nekje v gostilni 1 pir in it domov... brez stresa, pakiranja, migracije ničesar... popoldan s kolesom na vikend poklicat 8 kolegov zaigrat kak poker spečt čevape in spit 6 pirov in potem domov... ali pa kar prespat na vikendu

Jebeš to dopustovanje lepo vas nategujejo kako to rabite.


30 km je za po šihtu, med dopustom greš na 100 :)
Sem že jemal dopust in šel na bajk, odlično porabljen čas.

Na dopustu se jaz hočem spočit, ne pa da kolesarim


Jaz rabim spočit glavo, to mi je v gozdu na biciklu najenostavneje. Sedim že cel dan v službi, na dopustu še dodatno sedet in ležat mi ni.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

chucki ::

Zame se ni nic spremenilo razen, da bom tankal na hrvaskem, ter poli klobaso kupil pri hrckih, ker je ceneje. Poloznice so zaenkrat enake, kot pred krizo.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

RockyS ::

Mato989 je izjavil:

koli99 je izjavil:

ahac je izjavil:

Utk je izjavil:

Meni je postalo predrago, zato gremo letos drugam. Tam bo sicer še dražje, ampak z razlogom. Ni problem v ceni, ampak v tem kaj dobiš za to ceno.


Samo malo več € daš pa odletiš na Zanzibar, all-inclusive v hotelu direkt na peščeni plaži, barček tudi v bazenu, vmes greš na potapljanje med koralami, plavanje z delfini, gledat opice v naravi,...
Pa še lokalci so bolj prijazni in bolj veseli gostov.


Ja odvisno kaj je "malo več". Mi smo bili Februarja (2 odrasla, 2 otroka) in nas je celoteno potovanje (13 dni) stalo cca. 5000 EUR. Nobenega "extra luksuza", pač obnašanje v mejah normale.

Smo pa že pred leti zamenjali poletno destinacijo iz HR na Korziko, kampi, 14 dni, in nas vsi stroški ne pridejo čez 2000 EUR.


Kako pr pizdi vas je lahko to prišlo 5.000 EUR?????????

Midva sva z mojo šla lani maja na Ciper in je prišlo za 6 dni (5 nočitev) skupaj z najemom avta 650EUR skupaj z letom iz Zagreba.... edino kar tu ni všteto je to da naju je svak peljal iz Ptuja na Zagreb na letališče in naju pobral...


Kaki car si ti. Z nizko cenovnikom si letel na Ciper. Potem si rental se najmanjši avto kaj je možno, ker je najcenejši.
Ce bi tvoj dopust trajal enako, torej x2, bi dal 1250€. Ce bi bili družina bi že karte bile dražje, potem še večja namestitev, vecji avto. In kar naenkrat bi dal za Ciper 3k+.

Enako se smejim ljudem ki kupijo karte za karibe po 300-400€ in se hvalijo kak je to zastonj, da to si lahko vsak privošči. Potem pa ugotovis da so potovali jebenih 40+ ur da so privarčevali 300-400€/karto.

mRhcPf ::

izgleda za hrvaško najboljše, da nabaviš kak malo starejši čoln/jadrnico, ki ima kakšno spalnico in je tudi že posledično cena padla, pa še na istem mestu ni potrebno biti in gledati vedno enih in istih fac na plaži, kampu, appartmaju, hotelu? lepo so nas degradirali s to inflacijo, lepo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mRhcPf ()

user4683 ::

mRhcPf je izjavil:

izgleda za hrvaško najboljše, da nabaviš kak malo starejši čoln/jadrnico, ki ima kakšno spalnico in je tudi že posledično cena padla, pa še na istem mestu ni potrebno biti in gledati vedno enih in istih fac na plaži, kampu, appartmaju, hotelu? lepo so nas degradirali s to inflacijo, lepo...

Zgleda da zadnja leta nisi bil na morju med sezono :) Za priveze na bojah se je treba skoraj tepsti, sidrišč praktično ni več, tista ki pa so so pa prav tako hitro polna.

mRhcPf ::

ne, med sezono res ne, takrat smo za ušesa zvlečeni v kakšen hotel, ker pač oh in joj... nekje aprila ali oktobra najraje, ko so bolj izraziti vetrovi, takrat se že precej izprazni vse skupaj (ali pa še ni natlačano, ja)... je že/še dovolj toplo, počitnic ni več (krompir se sicer lahko kupi v trgovini) edino problem je, če familija ni prav pomorska...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mRhcPf ()

asdf_jklc ::

Dopust stane toliko, kolikor zanj daš - npr. na Mauritiusu prideš za nekaj 100 EUR skos 14 dnevni dopust, lahko daš pa 10.000 EUR in več na noč za vilo z butlerjem in kuharjem. Podobno kot eden gre s Flexibusom do Milana, drug se pa pelje, sploh če tam še avto pustiš, je razlika še večja. Če rentaš avtomobil za 14 dni, je lahko to par 100 EUR lahko je pa tut dva jurja, če se preseravaš. Enako je potem, kaj hočeš od dopusta met: se kuriš na plaži in kuhaš, al vsak dan ješ v fini restavraciji in greš na vsako aktivnost k se ti sprdne. In od tu potem nanese al je dopust 1.000 EUR za 4 člansko družino, ali pa 10.000 EUR. Če so v igri še letalske karte, je zgodba podobna.

Drugače pa kampi na hrvaškem so se noro podražil, cene mobilnih hišk enako, pavšali za najem parcele za eno leto so tudi 6000 EUR in več. Pač poglejte kaj dobite, če vam je všeč bookirite, če vam ni všeč pa ne. Ne vem pa zakaj rinete na dopust v času največje sezone - meni na kraj pameti ne pride. Jaz grem vedno izven sezone, otroc vzamejo dopust in akcija (vse se da zmenit). Mogoče še to: booking vam je lahko tudi orientacija, kakšna je tam cena. Samo primer: gledal sem najem vile: na bookingu me pride 2951 EUR, rezervacija direktno na spletni strani ponudnika pa 2480 EUR (ni hrvaška jasno)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdf_jklc ()

Kapitan Jack ::

FrupplePlex je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Gledam Pulo letos za ene 10 dni. Apartman nic posebenega. Pa koji je to kurec po par jurjev za posran apartma?

Kar je prevec je prevec. Dejmo govorte lokacije v Italiji, da jim jebem mater s takimi cenami. Ce bi bilo iz zlata ne grem za ta kes.


Res mi je hecno, da sploh še hodite na Hrvaško morje, nisem bil tam že 11 let in ne vidim nobenega razloga, da bi rinil tja. Pa ne zaradi cene ampak preprosto se nočem gužvati s kupom pobebavljenih slovenceljnov na plaži in tipično na hrvaških plažah srečaš ravno tiste - najbolj bebave.

Ostali so že davno odkrili, da obstajajo tudi veliko boljše destinacije od katerega imaš še kaj drugega kot gužvo, cvrčanje na soncu, v kurcu infrastrukturo, gnile storitve,...

Povej kam?

feryz ::

Cene so zblaznele, to je zdaj že jasno. In Hrvati niso nobena izjema, zakaj bi bili?
Jaz se te dni potičem na pol službeno po Italiji. Pol litra pira za manj kot 8 evrov pomeni, da je nekaj narobe ali s pirom ali z oštarijo. Da ne govorimo o ostalem.
Je pa nora gužva kamorkoli prideš. V največjem dežju, se turistov kar tare. V najbolj zabačenem kraju. To je dobesedno noro.

RockyS ::

mRhcPf je izjavil:

izgleda za hrvaško najboljše, da nabaviš kak malo starejši čoln/jadrnico, ki ima kakšno spalnico in je tudi že posledično cena padla, pa še na istem mestu ni potrebno biti in gledati vedno enih in istih fac na plaži, kampu, appartmaju, hotelu? lepo so nas degradirali s to inflacijo, lepo...


Privezi oz. Storitve ob privezih tudi niso več tako poceni, črnih privezov oz poceni boj je zmeraj manj. Govorim o poletnih mesecih.
Pa seveda si na polno odvisen od vremena. Vsako leto lahko vidimo in preberemo o posledicah slabega vremena. Zmeraj več odvezanih ali poškodovanih plovil. To je tudi posledica hitrih izpitov. Izpit za plovilo čez 10m dobiš brez da bi vsaj enkrat vezal al parkiral vozilo.

Kapitan Jack ::

Grem v Albanijo potem, samo da ne dajem telim pozeruhom kes. Pa magar me tam 2x vec kostalo.

redtech ::

mtosev je izjavil:

Čikat 14dni 2900EUR za 3 osebe. Gremo naslednji mesec tam zato vem.


Če primerjam z lanskim letom: Lefkas 15 dni (iz Benetk) , 3 apartmaji/vila bazen (okrog otoka), avto 8 dni, taxi, bus, 1 obrok v gostilni, ostalo trgovina. Celotni strošek za 3 je bil okrog 3200 EUR.

Letalo ni več tako poceni, kot je bil. Če investiraš nekaj časa v raziskovanje nastanitev, lokacija, timing.. boš lahko dobil ugodno kombinacijo.

Hrvaška pa ima znano pravilo, nižje greš ceneje bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

tomlin ::

Mato989 je izjavil:

Problem je da je dopust popoln fail... najlepše je za dopust bit doma it na kolo zjutraj, nardit 30km, spit nekje v gostilni 1 pir in it domov... brez stresa, pakiranja, migracije ničesar... popoldan s kolesom na vikend poklicat 8 kolegov zaigrat kak poker spečt čevape in spit 6 pirov in potem domov... ali pa kar prespat na vikendu

Jebeš to dopustovanje lepo vas nategujejo kako to rabite.

A mi bereš misli?:)
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

aborko ::

Enako se smejim ljudem ki kupijo karte za karibe po 300-400€ in se hvalijo kak je to zastonj, da to si lahko vsak privošči. Potem pa ugotovis da so potovali jebenih 40+ ur da so privarčevali 300-400€/karto.

Če ne čakajo ravno ves čas na letališču in skombinirajo še z ogledom kakega layover kraja lahko tudi takim čas hitro mine. Sicer ne za karibe, ampak sam včasih prav iščem take priložnosti, da so karte ceneje je samo še dodaten plus.

Drugače pa kapo dol, da rinete v največjo gužvo za te absurdne cene. A to imate kolektivne dopuste al kaj je razlog za dopust poleti v največji gužvi in najhujši vročini?

Horas ::

https://www.rtvslo.si/zabava-in-slog/tu...

tomlin je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Problem je da je dopust popoln fail... najlepše je za dopust bit doma it na kolo zjutraj, nardit 30km, spit nekje v gostilni 1 pir in it domov... brez stresa, pakiranja, migracije ničesar... popoldan s kolesom na vikend poklicat 8 kolegov zaigrat kak poker spečt čevape in spit 6 pirov in potem domov... ali pa kar prespat na vikendu

Jebeš to dopustovanje lepo vas nategujejo kako to rabite.

A mi bereš misli?:)


+1

pač marketing in čredni nagon dela svoje.pa pptem se je treba hvalit lke so bli, zdaj pa še socialna omrežja, se pa duvanje potroji.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

Slopek ::

Se nekako strinjam z Matom in če ne bi star ata že v 70ih kupil zemlje in nepremičnine v neki mali hrvaški vasici, tudi ne bi hodil na morje. Tako, pa že vsa leta hodimo kar tja, kjer se pa počutimo kot doma, saj poznaš ljudi in oni tebe. Sicer smo vmes nekaj kampirali, ampak je to res (pre)drago, glede na to, kar s tem dobim in tako, smo se odločili, da bomo še naprej raje kar na "svojem" morju.
Cene letos ne vem kakšne so v tam edini gostilni, sem pa do lani pil kavo za 6kun, ona pa belo kavo za 10kun. Ceneje kot kjerkoli doma. Kafici na plaži pa enotni kava z mlekom 10, bela 14 kun. Pivo 20. Drago? Ne bi rekel.

tomlin ::

aborko je izjavil:



Drugače pa kapo dol, da rinete v največjo gužvo za te absurdne cene. A to imate kolektivne dopuste al kaj je razlog za dopust poleti v največji gužvi in najhujši vročini?

Freud to imenuje »prikriti mazohizem«, ko uživamo pri mučenju samega sebe.>:D
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

kriptobog ::

feryz je izjavil:

Cene so zblaznele, to je zdaj že jasno. In Hrvati niso nobena izjema, zakaj bi bili?
Jaz se te dni potičem na pol službeno po Italiji. Pol litra pira za manj kot 8 evrov pomeni, da je nekaj narobe ali s pirom ali z oštarijo. Da ne govorimo o ostalem.
Je pa nora gužva kamorkoli prideš. V največjem dežju, se turistov kar tare. V najbolj zabačenem kraju. To je dobesedno noro.


Jaz pa na Tenerifih pijem veliko pivo za 2e ob plazi :))

gruntfürmich ::

Kapitan Jack je izjavil:

Gledam Pulo letos za ene 10 dni. Apartman nic posebenega. Pa koji je to kurec po par jurjev za posran apartma?

Kar je prevec je prevec. Dejmo govorte lokacije v Italiji, da jim jebem mater s takimi cenami. Ce bi bilo iz zlata ne grem za ta kes.

hrvati si ne želijo več masovnega turizma, zato so dvignili cene kolikor so lahko. čisto enako kot to počne ves razviti svet. ne želijo več revežev da jim delajo gužno na cestah in na obalah, še manj da si želijo revežev slovenčkov pavšalistov, ki pripeljejo na hrvatijo pol kuferam hrane.
kdor je revež naj gre drugam ali bo doma.
še malo pa bodo obdavčili slovenske nepremičnine; sirugno že vsaj desetletje gruntajo kako bodo to izvedli. slovenčeki pa v jok in na drevo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

codeMonkey ::

Slopek je izjavil:

Se nekako strinjam z Matom in če ne bi star ata že v 70ih kupil zemlje in nepremičnine v neki mali hrvaški vasici, tudi ne bi hodil na morje. Tako, pa že vsa leta hodimo kar tja, kjer se pa počutimo kot doma, saj poznaš ljudi in oni tebe. Sicer smo vmes nekaj kampirali, ampak je to res (pre)drago, glede na to, kar s tem dobim in tako, smo se odločili, da bomo še naprej raje kar na "svojem" morju.
Cene letos ne vem kakšne so v tam edini gostilni, sem pa do lani pil kavo za 6kun, ona pa belo kavo za 10kun. Ceneje kot kjerkoli doma. Kafici na plaži pa enotni kava z mlekom 10, bela 14 kun. Pivo 20. Drago? Ne bi rekel.



Mato gleda iz svojega stalisca. Lahko podobno za hiso na morju trdis, da je precej velik strosek, veliko dela za vzdrzevanje, itd. In da v osnovi nima smisla. Sicer odvisno kaj imas, ampak ni za vsakogar. Ce ne bi vsako leto spakrial mulcev na zadnji dan sole v avto in se prakticno vsi skupaj preselili za dva meseca na morje, bi se tudi spraseval kaj je point hise na obali za tistih nekaj vikendov in kak teden v letu. Ce ne drugega, bi jo raje predal kaksni agenciji za oddajanje in si od zasluzka placeval potovanja.

Zgodovina sprememb…

tomlin ::

Slopek je izjavil:

Se nekako strinjam z Matom in če ne bi star ata že v 70ih kupil zemlje in nepremičnine v neki mali hrvaški vasici, tudi ne bi hodil na morje. Tako, pa že vsa leta hodimo kar tja, kjer se pa počutimo kot doma, saj poznaš ljudi in oni tebe. Sicer smo vmes nekaj kampirali, ampak je to res (pre)drago, glede na to, kar s tem dobim in tako, smo se odločili, da bomo še naprej raje kar na "svojem" morju.
Cene letos ne vem kakšne so v tam edini gostilni, sem pa do lani pil kavo za 6kun, ona pa belo kavo za 10kun. Ceneje kot kjerkoli doma. Kafici na plaži pa enotni kava z mlekom 10, bela 14 kun. Pivo 20. Drago? Ne bi rekel.


To je druga pesem in kar OK. Pokojni tast je imel manjšo hišo tik ob obali pri Novem Gradu, kamor smo hodili na morje. Ampak je še on hišo prodal, ker je tašča stalno stokala o pospravljanju, ureditvi vrta, stalnem vzdrževanju, popravilih, in da ne bo sužnja hiše etc. Imeti vikend na morju pomeni tudi predvsem vzdrževati ga.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Kapitan Jack ::

gruntfürmich je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Gledam Pulo letos za ene 10 dni. Apartman nic posebenega. Pa koji je to kurec po par jurjev za posran apartma?

Kar je prevec je prevec. Dejmo govorte lokacije v Italiji, da jim jebem mater s takimi cenami. Ce bi bilo iz zlata ne grem za ta kes.

hrvati si ne želijo več masovnega turizma, zato so dvignili cene kolikor so lahko. čisto enako kot to počne ves razviti svet. ne želijo več revežev da jim delajo gužno na cestah in na obalah, še manj da si želijo revežev slovenčkov pavšalistov, ki pripeljejo na hrvatijo pol kuferam hrane.
kdor je revež naj gre drugam ali bo doma.
še malo pa bodo obdavčili slovenske nepremičnine; sirugno že vsaj desetletje gruntajo kako bodo to izvedli. slovenčeki pa v jok in na drevo...

Ni problem v cenah. Problem je ker so dvignili cene, a kakovost storitev se spustili. Poscijem jim se na vse kar majo. Pa kaj res mislijo, da jim bom dal za smrdljivega brancina z blitvo na pol pecenega 30€? Ja pa jade.

aborko je izjavil:

Enako se smejim ljudem ki kupijo karte za karibe po 300-400€ in se hvalijo kak je to zastonj, da to si lahko vsak privošči. Potem pa ugotovis da so potovali jebenih 40+ ur da so privarčevali 300-400€/karto.

Če ne čakajo ravno ves čas na letališču in skombinirajo še z ogledom kakega layover kraja lahko tudi takim čas hitro mine. Sicer ne za karibe, ampak sam včasih prav iščem take priložnosti, da so karte ceneje je samo še dodaten plus.

Drugače pa kapo dol, da rinete v največjo gužvo za te absurdne cene. A to imate kolektivne dopuste al kaj je razlog za dopust poleti v največji gužvi in najhujši vročini?

Niso kolektivni dopusti, ampak jaz rinem konec julija, ker ima vrtec zaprto 3 tedne in nekdo mora cuvat otroka in najboljsi nacin je, da oba vzameva dopust in te dneve potem pac izkoristimo kolikor se da.

Zgodovina sprememb…

Moe_Lester ::

Drugače pa kapo dol, da rinete v največjo gužvo za te absurdne cene. A to imate kolektivne dopuste al kaj je razlog za dopust poleti v največji gužvi in najhujši vročini?


1. Definiraj "največjo gužvo in absurdne cene".

Hrvaška je za neko povprečno 4 ali 5 člansko družino še vedno poceni in priročna. Zgoraj nekdo omenja zanzibar, ampak po hitrem pogledu na skyscanner vidim, da bi mi karte za familjo prišle okoli 4 jurje. Za tak denar si lahko na Hrvaškem cel mesec.

Gužva je pa tudi relativna. Saj nikjer ne piše, da je treba na Krk v Punat al kaj je dol. Lani smo bili na Korčuli sredi visoke sezone, pa se najdejo plaže kjer praktično ni ljudi. Tudi plaža pred apartmajem (50m od vrat) je bila večino časa prazna.

Drugače pa obstaja en precej dober razlog, da ljudje hodijo na morje poleti. Reče se mu poletne počitnice. Junija ali septembra je malo težje pobrat froce iz šole za teden ali 2.

Utk ::

Hrvati ne bi imeli masovnega turizma? LOL. Kakega pa? A bojo tiste apartmaje iz 80ih napolnili z 10 mio butičnih gostov? Good luck with that...

FrupplePlex ::

Kapitan Jack je izjavil:

FrupplePlex je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Gledam Pulo letos za ene 10 dni. Apartman nic posebenega. Pa koji je to kurec po par jurjev za posran apartma?

Kar je prevec je prevec. Dejmo govorte lokacije v Italiji, da jim jebem mater s takimi cenami. Ce bi bilo iz zlata ne grem za ta kes.


Res mi je hecno, da sploh še hodite na Hrvaško morje, nisem bil tam že 11 let in ne vidim nobenega razloga, da bi rinil tja. Pa ne zaradi cene ampak preprosto se nočem gužvati s kupom pobebavljenih slovenceljnov na plaži in tipično na hrvaških plažah srečaš ravno tiste - najbolj bebave.

Ostali so že davno odkrili, da obstajajo tudi veliko boljše destinacije od katerega imaš še kaj drugega kot gužvo, cvrčanje na soncu, v kurcu infrastrukturo, gnile storitve,...

Povej kam?


Absolutno ne. Da bom trume slovenceljnov še tam gledal? Ti dam nekaj enako turističnega kot Hrvaška ampak še vedno neskončno bolj zanimiva država - Portugalska.

Meni je čisto ok, da se slovenceljni drenjajo pri Hrvatih in ne onesnažujejo preostanka sveta. Je noro ampak smetišča so za smeti. In Hrvaška je za slovenceljne.

Zgodovina sprememb…

Kapitan Jack ::

Okej jebes Hrvasko. Gledam Albanijo. Za 120-150taka na dan all inclusive v hotelih za dve osebi z otrokom. Je ze kdo bil?

CiClon ::

To je debata v stilu tiste vsakoletne o ceni kremšnite in pira na Bledu...

Cene so take, ker obstaja folk, ki je pripravljen take cene plačat. Čisto normalno. Jaz tudi ne bi prodajal nekaj po 2€, če bi mi folk bil pripravljen dat 8€. In čisti isto je z Hrvaško - obstaja cel kup ljudi in med njimi tudi cel kup Slovencev, ki so te "bolane" cene pripravljeni plačat.

bobiii16 ::

kixs je izjavil:

Gres pa v kamp. Morje blizu, cene pa proti apartmajem/hotelom/mobilnim hiskam, drobiz.

NITI POD RAZNO , cene so v campih , skoraj kot v hotelu

bobiii16 ::

Kot vidim , berem so na tem forumu , mladci z napunpanim egom in puhlo glavo. Resnično me zanima (skrbi ne več) kako bodo ti ljudje začeli delat.

kixs ::

bobiii16 je izjavil:

kixs je izjavil:

Gres pa v kamp. Morje blizu, cene pa proti apartmajem/hotelom/mobilnim hiskam, drobiz.

NITI POD RAZNO , cene so v campih , skoraj kot v hotelu


Definiraj skoraj :lol:

Bili smo zdaj za prvi maj v hotelu na Krku. Gremo prakticno vsako leto ze vec kot 10 let. Ceprav je cena za prvi maj se znosna - za tri nocitve je bilo 380€ (res dobra cena), avgusta pa okoli 3K€ - kar pac ne dam. Takrat je kolektivni dopust in ni druge izbire. Kamp z nocitvijo in hrano pride od oka 1/3 tega. In mi je vseeno dosti boljsi kot kak apartma. Pa verjetno avgusta ne dobis poceni apartmaja za 100m od plaze.

nejc_nejc ::

Kapitan Jack je izjavil:

Grem v Albanijo potem, samo da ne dajem telim pozeruhom kes. Pa magar me tam 2x vec kostalo.


albanije je ugodnejša
imaš še več sprobanih variant, francija, nemčija, italija, španija, portugalska ter na vzhodu madžarska, češka, slovaška, poljska
najdražje kampe sem plačeval na danskem v san marinu ter andori
nisem pa še kempiral v romuniji??

kvaliteta usluge v zgoraj omenjenih državah je bila v primerjavi s hrvaško čisto druga kategorija

FrupplePlex ::

nejc_nejc je izjavil:

nisem pa še kempiral v romuniji??


Sem jaz, na nivoju Hrvaške pred 30 leti. Skratka super.

kow ::

LeQuack je izjavil:

Včasih je bil oddih na morju za vsakega delavca. Kapitalizem je poskrbel da temu ni več tako. V USA tudi working class ne hodi na morje, niti na dopust. To je prihodnost.


Res je. Vcasih so bili vsi na morju, danes je pa pac vecja guzva, ker gredo samo bogatasi.

opeter ::

Kdo pa je rekel, da je potrebno obvezno iti na počitnice na Hrvaško?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zimonem ::

feryz je izjavil:

Cene so zblaznele, to je zdaj že jasno. In Hrvati niso nobena izjema, zakaj bi bili?
Jaz se te dni potičem na pol službeno po Italiji. Pol litra pira za manj kot 8 evrov pomeni, da je nekaj narobe ali s pirom ali z oštarijo. Da ne govorimo o ostalem.
Je pa nora gužva kamorkoli prideš. V največjem dežju, se turistov kar tare. V najbolj zabačenem kraju. To je dobesedno noro.

Če piješ v Italiji pir po 8e je nekaj narobe s teboj ne oštarijo.

mRhcPf ::

to je za popyzdit dolgčas, tile ležalniki in senčniki, kjerkoli so že, ma saj vem, saj mi tudi kakor moramo iti v takšno šiso, ma to je 'zaradi kvote' in pa da se potem slikajo in menijo, pišejo kartice, res zoprno. ne vem, kaj mi je tega treba...

Glugy ::

stara mama je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Gledam Pulo letos za ene 10 dni. Apartman nic posebenega. Pa koji je to kurec po par jurjev za posran apartma?

Kar je prevec je prevec. Dejmo govorte lokacije v Italiji, da jim jebem mater s takimi cenami. Ce bi bilo iz zlata ne grem za ta kes.

Naj te razsvetlim:
Če ne boš plačal ti toliko, bo pa nek čeh/avstrijec/mađar/poljak/nemc/....
Tud če gremo vsi slovenci bojkotirat hrvaško, se jim bo bolj malo poznalo.
Hrvaška je letovišče celotne centralne evrope.

Če ti je predrago, pejdi drugam.



Pol pa švoh poznaš delovanje trga. Vedno je več ko je povpraševanja višja je cena. Če je povpraševanje nižje bo cena mogoče ne nižja se pa mogoče naslednjič ne bo toliko zvišala kot bi se sicer. Namest za 30% se bo mogoče za 26%. Večji kot je naval večji pogum imajo za še višji dvig cene naslednje leto.

GupeM ::

Seveda se bo znižala cena. Če drugo leto maja še 3/4 apartmajev ne rezerviranih in boš poklical, da bi rezerviral, imaš zelo dobre opcije za pogajanja. Predvsem zato, ker se nekateri s tem preživljajo. In če hočejo imeti sploh nek dohodek, bojo morali spustiti ceno.

Drugo je pri stanovanjih v Sloveniji, kjer se večina ki jih oddaja, preživlja z drugim delom. Oddajanje stanovanja je samo dodaten prihodek, ki pa jim ni nujen. Zato lahko ceno držijo oz ne oddajo za manj.

starfotr ::

Pa saj vedno govorite, da je treba cene zvišat, da si vsaka destinacija želi butičnih turistov, kateri imajo denar in veliko trošijo.

Ne vem zakaj zgražanje. Če vam je všeč, boste plačali in šli. Če vam ni, boste pa pač ostali doma ali odšli drugam, kjer je drugačno razmerje med ceno in ponujeno storitvijo. Izbire je res praktično neskončno.

Meni je všeč, da hrvatje nabijajo cene vsako leto gor. Če jim uspeva ne vem zakaj ne. Očitno je to dober in uspešen poslovni model. Predvsem bi bili neumni če tega ne bi delali. Dvigneš ceno in ponudiš isto, kot si ponudil lansko leto. Brez vložka. Samo zaslužiš več. Odličen poslovni model.

Jaz nisem več gost kampa, ker so vsepovsod nafukali mobilne hiše. Naj bodo pač tam drugi turisti. Jaz bom pa drugje, če mi ne nudijo več tistega, kar so nudili včasih.
««
2 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam na morje z otroki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6118668 (3759) ZveeZ
»

Zakaj Slovenci sovražijo slovensko morje? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21430691 (23513) SuperKripto
»

turistične cene na hrvaškem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
547168 (4886) Spock83
»

Hrvaška - cene piva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11216155 (12185) Goran's Blog
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17038615 (28659) ThinkPad

Več podobnih tem