» »

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

««
33 / 34
»»

Utk ::

Mi že 3 leta nismo šli na Hrvaško iz različnih vzrokov, ne samo cene, drugo leto bomo skoraj ziher šli za kak teden, ampak tokrat bomo pogoje postavljali mi, ne oni. Tega pa dol en čas ni bilo.
Apartma bo moral bit spodoben, blizu plaže, max 100 na noč v določenem kraju. Or else...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

mod-moron ::

feryz je izjavil:

Če te izdelava oz. celotni stroški ene kepice stanejo, recimo, 0,9€, potem je prva varianta celo boljša.

Niti ne, če moraš potem preživeti naslednjih 9 mesecev s tem denarjem.

ales85 ::

mod-moron je izjavil:

feryz je izjavil:

Če te izdelava oz. celotni stroški ene kepice stanejo, recimo, 0,9€, potem je prva varianta celo boljša.

Niti ne, če moraš potem preživeti naslednjih 9 mesecev s tem denarjem.

Kje pa piše, da moraš 9 mesecev živeti od tega? Najdi si vmes drugo delo. Tudi sladoledarji v Sloveniji vmes delajo kaj drugega ali misliš, da se kar po jajcih čohajo? Gredo na primer peči kostanj ali opravljajo druga priložnostna dela.

Če pa kdo misli, da bo 3 mesece delal in bo računal kolikor bo hotel, da bo potem 9 mesecev frej... malo morgen.

mod-moron ::

ales85 je izjavil:

mod-moron je izjavil:

feryz je izjavil:

Če te izdelava oz. celotni stroški ene kepice stanejo, recimo, 0,9EUR, potem je prva varianta celo boljša.

Niti ne, če moraš potem preživeti naslednjih 9 mesecev s tem denarjem.

Kje pa piše, da moraš 9 mesecev živeti od tega? Najdi si vmes drugo delo. Tudi sladoledarji v Sloveniji vmes delajo kaj drugega ali misliš, da se kar po jajcih čohajo? Gredo na primer peči kostanj ali opravljajo druga priložnostna dela.

Če pa kdo misli, da bo 3 mesece delal in bo računal kolikor bo hotel, da bo potem 9 mesecev frej... malo morgen.


Mislim, da ti situacija na hrvaški obali izven turistične sezone ni najbolj jasna... točno to počnejo, pa ne samo sladoledarji ampak lastniki apartmajev. Zato pa so cene tako poskočile, fasali so euro in zdaj navijajo, da se bojo prebili preko preostanka leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mod-moron ()

Moe_Lester ::

Utk je izjavil:

Mi že 3 leta nismo šli na Hrvaško iz različnih vzrokov, ne samo cene, drugo leto bomo skoraj ziher šli za kak teden, ampak tokrat bomo pogoje postavljali mi, ne oni. Tega pa dol en čas ni bilo.
Apartma bo moral bit spodoben, blizu plaže, max 100 na noč v določenem kraju. Or else...


Če boš apartma rezerviral februarja ali marca, ne bi smelo biti težav. Če boš čakal do julija in želel apartma v visoki sezoni pa verjetno ne bo veliko izbire.

Sparkxl ::

ales85 je izjavil:

mod-moron je izjavil:

feryz je izjavil:

Če te izdelava oz. celotni stroški ene kepice stanejo, recimo, 0,9€, potem je prva varianta celo boljša.

Niti ne, če moraš potem preživeti naslednjih 9 mesecev s tem denarjem.

Kje pa piše, da moraš 9 mesecev živeti od tega?


To piše v vsakem priročniku "kako biti hrvat".
Oni množično opuščajo vse druge poklice, ker jim je postal edini cilj življenja izmolsti v 3 mesecih turiste do onemoglosti, potem pa se čohat 9 mesecev po riti

Utk ::

Moe_Lester je izjavil:

Utk je izjavil:

Mi že 3 leta nismo šli na Hrvaško iz različnih vzrokov, ne samo cene, drugo leto bomo skoraj ziher šli za kak teden, ampak tokrat bomo pogoje postavljali mi, ne oni. Tega pa dol en čas ni bilo.
Apartma bo moral bit spodoben, blizu plaže, max 100 na noč v določenem kraju. Or else...


Če boš apartma rezerviral februarja ali marca, ne bi smelo biti težav. Če boš čakal do julija in želel apartma v visoki sezoni pa verjetno ne bo veliko izbire.

Ja, zmeraj ga tam nekje, samo da letos februarja so čist poblazneli s cenami, pa tudi po tistih cenah so hitro šli. Po koroni en čas ni nihče vprašal za ceno, samo da se je šlo nekam, zdaj bo pa počasi konec tega. Apartmajev je vsako leto več, in to več več kot dodatnih turistov.

ales85 ::

mod-moron je izjavil:

ales85 je izjavil:

mod-moron je izjavil:

feryz je izjavil:

Če te izdelava oz. celotni stroški ene kepice stanejo, recimo, 0,9EUR, potem je prva varianta celo boljša.

Niti ne, če moraš potem preživeti naslednjih 9 mesecev s tem denarjem.

Kje pa piše, da moraš 9 mesecev živeti od tega? Najdi si vmes drugo delo. Tudi sladoledarji v Sloveniji vmes delajo kaj drugega ali misliš, da se kar po jajcih čohajo? Gredo na primer peči kostanj ali opravljajo druga priložnostna dela.

Če pa kdo misli, da bo 3 mesece delal in bo računal kolikor bo hotel, da bo potem 9 mesecev frej... malo morgen.


Mislim, da ti situacija na hrvaški obali izven turistične sezone ni najbolj jasna... točno to počnejo, pa ne samo sladoledarji ampak lastniki apartmajev. Zato pa so cene tako poskočile, fasali so euro in zdaj navijajo, da se bojo prebili preko preostanka leta.

Meni je že jasno, kaj bi radi. Jih bo že udarilo, ko bo čas za to.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:

Utk je izjavil:

Mi že 3 leta nismo šli na Hrvaško iz različnih vzrokov, ne samo cene, drugo leto bomo skoraj ziher šli za kak teden, ampak tokrat bomo pogoje postavljali mi, ne oni. Tega pa dol en čas ni bilo.
Apartma bo moral bit spodoben, blizu plaže, max 100 na noč v določenem kraju. Or else...


Če boš apartma rezerviral februarja ali marca, ne bi smelo biti težav. Če boš čakal do julija in želel apartma v visoki sezoni pa verjetno ne bo veliko izbire.

Ja, zmeraj ga tam nekje, samo da letos februarja so čist poblazneli s cenami, pa tudi po tistih cenah so hitro šli. Po koroni en čas ni nihče vprašal za ceno, samo da se je šlo nekam, zdaj bo pa počasi konec tega. Apartmajev je vsako leto več, in to več več kot dodatnih turistov.



Mi smo lani septembra rezervirali pa ni blo tezav
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mod-moron ::

Sparkxl je izjavil:

ales85 je izjavil:

mod-moron je izjavil:

feryz je izjavil:

Če te izdelava oz. celotni stroški ene kepice stanejo, recimo, 0,9EUR, potem je prva varianta celo boljša.

Niti ne, če moraš potem preživeti naslednjih 9 mesecev s tem denarjem.

Kje pa piše, da moraš 9 mesecev živeti od tega?


To piše v vsakem priročniku "kako biti hrvat".
Oni množično opuščajo vse druge poklice, ker jim je postal edini cilj življenja izmolsti v 3 mesecih turiste do onemoglosti, potem pa se čohat 9 mesecev po riti


Še pesmi pojo o tem (20 let star komad; ga toplo priporočam):

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mod-moron ()

mod-moron ::

ales85 je izjavil:

Meni je že jasno, kaj bi radi. Jih bo že udarilo, ko bo čas za to.


O, saj bo slovenceljne tudi, se je enaka idiotska miselnost tudi že razbohotila po tem podalpskem sekretu.

LuiIII ::

Letos je bilo lepo videti, kako so cene pri sosedu 1. julija namesto, da bi zrastle (visoka sezona pa to), padle za 15%. Gre pa za lokal z precej drago hrano na obali. Ljudje seveda niso drli v lokal kjer so vse cene na kilo mesa. Riba po 90€/kg (orada), 100€ ramsteak, 140€ file steak, da o pijači sploh ne razmišljam. Ambient sicer lep, z oljkami,... ampak to ni v marini ali pa na neki etablirani lokaciji kjer se ve, da bo treba globje seči v žep. Tudi kvaliteta ni nekaj blaznega. Riba je pač klasika iz ribogojnice, tako kot tista, ki jo greš kupiti za max. 16€/kg v ribarnico.
Trenutno sem v Avstriji v Zell Am Zee-ju in so cene v primerjavi s Hrvaško čisto OK. Pa imajo, tako kot nekaj zadnjih let, naval arabcev, ki o cenah verjetno ne sprašujejo kaj dosti.

wcpapir ::

kriptobog je izjavil:

Kolega ima v Portorozu 4 apartmaje. Pravi, da ima letos vecinoma samo dnevne goste. Da je bolj bogo.

Daj mi kontakt prosim iscem nastanitev za delo od domana obali dva dni jutr in sobota za prespat familija bi se kopala. Lahk je kjerkoli na slovenski obali blizina marine je plus. Super ce je wifi.

gruntfürmich ::

ales85 je izjavil:

mod-moron je izjavil:

Mislim, da ti situacija na hrvaški obali izven turistične sezone ni najbolj jasna... točno to počnejo, pa ne samo sladoledarji ampak lastniki apartmajev. Zato pa so cene tako poskočile, fasali so euro in zdaj navijajo, da se bojo prebili preko preostanka leta.

Meni je že jasno, kaj bi radi. Jih bo že udarilo, ko bo čas za to.

morda pa jih ne bo udarilo.

morda bodo videli, da so z dvigom cen enako zaslužili, a z veliko manj gosti in veliko manj dela. gosti pa bodo tudi zadovoljni, ker ne bo gneče. pritožujejo pa se itq samo reveži, ki nič ne zapravijo in hrvati nimajo od njih nič, samo gužvo jim delajo in drek serjejo v morje.

čisto možno da se jim bo stvar obrestovala. ker cel raviti svet gre v to smer, zakaj bi bila hrvaška izjema?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Sej je bilo ze receno, za dolocene cene, se pricakuje dolocene storitve. Ne mores na suho obirat, vsaj na dolgi rok sigurno ne. Danes hitro dobis informacije in ljudje se lahko premislijo in gredo drugam za podoben denar.

Utk ::

morda pa jih ne bo udarilo.

morda bodo videli, da so z dvigom cen enako zaslužili, a z veliko manj gosti in veliko manj dela. gosti pa bodo tudi zadovoljni, ker ne bo gneče. pritožujejo pa se itq samo reveži, ki nič ne zapravijo in hrvati nimajo od njih nič, samo gužvo jim delajo in drek serjejo v morje.

čisto možno da se jim bo stvar obrestovala. ker cel raviti svet gre v to smer, zakaj bi bila hrvaška izjema?

Ja, kar fantaziraj, da bojo napolnili par 100,000 apartmajev iz 80ih z bogatimi gosti za katere ne bo treba nič delat, bojo pa plačevali 200 evrov na noč. Tudi električnih polnilnic ne bo treba naredit po AC, ker ljudi itak ne bo, samo denar bojo nakazali v Dalmacijo.
V Benetkah v centru se še zmeraj dobi kepico za 1,5 evra in pico za 10. Pustimo Hrvaško, v nekem Grosuplju je dražje. Tu bo nekje nekaj počilo...

Pat_MaGroin ::

Jaz sem za pico na Sardiniji letos plačeval med 5 in 6 eur.

ales85 ::

gruntfürmich je izjavil:

ales85 je izjavil:

mod-moron je izjavil:

Mislim, da ti situacija na hrvaški obali izven turistične sezone ni najbolj jasna... točno to počnejo, pa ne samo sladoledarji ampak lastniki apartmajev. Zato pa so cene tako poskočile, fasali so euro in zdaj navijajo, da se bojo prebili preko preostanka leta.

Meni je že jasno, kaj bi radi. Jih bo že udarilo, ko bo čas za to.

morda pa jih ne bo udarilo.

morda bodo videli, da so z dvigom cen enako zaslužili, a z veliko manj gosti in veliko manj dela. gosti pa bodo tudi zadovoljni, ker ne bo gneče. pritožujejo pa se itq samo reveži, ki nič ne zapravijo in hrvati nimajo od njih nič, samo gužvo jim delajo in drek serjejo v morje.

čisto možno da se jim bo stvar obrestovala. ker cel raviti svet gre v to smer, zakaj bi bila hrvaška izjema?

Optimist. V razvitem svetu dobiš nekaj za svoj denar, ne pa te krš luknje, povečini.

Pithlit ::

ales85 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

ales85 je izjavil:

mod-moron je izjavil:

Mislim, da ti situacija na hrvaški obali izven turistične sezone ni najbolj jasna... točno to počnejo, pa ne samo sladoledarji ampak lastniki apartmajev. Zato pa so cene tako poskočile, fasali so euro in zdaj navijajo, da se bojo prebili preko preostanka leta.

Meni je že jasno, kaj bi radi. Jih bo že udarilo, ko bo čas za to.

morda pa jih ne bo udarilo.

morda bodo videli, da so z dvigom cen enako zaslužili, a z veliko manj gosti in veliko manj dela. gosti pa bodo tudi zadovoljni, ker ne bo gneče. pritožujejo pa se itq samo reveži, ki nič ne zapravijo in hrvati nimajo od njih nič, samo gužvo jim delajo in drek serjejo v morje.

čisto možno da se jim bo stvar obrestovala. ker cel raviti svet gre v to smer, zakaj bi bila hrvaška izjema?

Optimist. V razvitem svetu dobiš nekaj za svoj denar, ne pa te krš luknje, povečini.

Ja pa pejte v razviti svet. Kdo vam brani?
Life is as complicated as we make it...

Utk ::

Sej gremo.

damirj79 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Jaz sem za pico na Sardiniji letos plačeval med 5 in 6 eur.


Hm, si me spomnil sedaj, v Bariju margerita 3€, normalno velika.

Moe_Lester ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Jaz sem za pico na Sardiniji letos plačeval med 5 in 6 eur.


Podobno je sredi Neaplja v eni boljših picerij. Sredi Milana na glavnem trgu v turist trapu 9€.

Pithlit ::

Men pa folk ne verjame da je v Benetkah espresso po 1€, aperol špric po 3€, školjke v buzari za 2 + pol litrčka belega nekih 25€. Kapučino v centru Milana po 1,2€ in kepica sladoleda po 1,8€ (direkt pred gradom Sforzesco) - ampak moraš vzet dve kepici, ker ena osamljena je 3€.

Sej počas bo folk mogoče potegnil glavo iz riti in celo pogledal mal naprej od lastnega praga.
Life is as complicated as we make it...

iso2000 ::

ales85 je izjavil:


Optimist. V razvitem svetu dobiš nekaj za svoj denar, ne pa te krš luknje, povečini.

No citiral sem alesa, ampak vprašanje je za vse...

Kaj pa pravzaprav pričakuješ za svoj denar? Me čisto resno zanima, ker jaz grem na Hrvaško obalo (morje) zaradi morja in klime. Kaj je tisto, da rečeš, no to je bilo vredno plačanega denarja? A gre za opremo apartmaja? A gre za gostinske storitve? Za dodatne animacije/storitve na plažah, ali kjerkoli že si v tistem trenutku?
A bi recimo šel v "krš luknjo", če bi bila namesto 120 €/dan, ta zaračunana 60 €/dan? Kaj pomeni krš luknja?

Mato989 ::

Pithlit je izjavil:

Men pa folk ne verjame da je v Benetkah espresso po 1€, aperol špric po 3€, školjke v buzari za 2 + pol litrčka belega nekih 25€. Kapučino v centru Milana po 1,2€ in kepica sladoleda po 1,8€ (direkt pred gradom Sforzesco) - ampak moraš vzet dve kepici, ker ena osamljena je 3€.

Sej počas bo folk mogoče potegnil glavo iz riti in celo pogledal mal naprej od lastnega praga.


Ne samo to, še dajo ti 1 EUR če spiješ v Benetkah
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pithlit ::

Mato989 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Men pa folk ne verjame da je v Benetkah espresso po 1€, aperol špric po 3€, školjke v buzari za 2 + pol litrčka belega nekih 25€. Kapučino v centru Milana po 1,2€ in kepica sladoleda po 1,8€ (direkt pred gradom Sforzesco) - ampak moraš vzet dve kepici, ker ena osamljena je 3€.

Sej počas bo folk mogoče potegnil glavo iz riti in celo pogledal mal naprej od lastnega praga.


Ne samo to, še dajo ti 1 EUR če spiješ v Benetkah

Seveda, seveda. Po slamici iz mamine kleti.
Life is as complicated as we make it...

damirj79 ::

iso2000 je izjavil:

ales85 je izjavil:


Optimist. V razvitem svetu dobiš nekaj za svoj denar, ne pa te krš luknje, povečini.

No citiral sem alesa, ampak vprašanje je za vse...

Kaj pa pravzaprav pričakuješ za svoj denar? Me čisto resno zanima, ker jaz grem na Hrvaško obalo (morje) zaradi morja in klime. Kaj je tisto, da rečeš, no to je bilo vredno plačanega denarja? A gre za opremo apartmaja? A gre za gostinske storitve? Za dodatne animacije/storitve na plažah, ali kjerkoli že si v tistem trenutku?
A bi recimo šel v "krš luknjo", če bi bila namesto 120 €/dan, ta zaračunana 60 €/dan? Kaj pomeni krš luknja?


Verjetno si vsak razlaga po svoje kaj je "krš luknja", verjetno precej odvisno od tega kaj ima doma. Res da večinoma vsi hodimo na morje zaradi - morja, kaj pa drugega. Vseeno pa je fajn, da prideš v apartman/hotel v neko normalno sobo, z OK jogijem in postlo, ki ne lih razpada. Da imaš v dnevni pametn kavč, neko lcd TV ki ni lih nekam pod strop obešena, ker je slučajno tam bil edini prostor, da imaš klimo, ki je tiha tudi ponoči in ki ni stara 30let, ker ta je sigurno zjahana in ropota, enako tudi hladilnik. Pač za 200€ na dan želim dobit neko normalno kvaliteto prebivanaj v teh prostorih, ker 200€/dan pomeni 6000€ na mesec in 70000€ na leto. Za eno pametno opremo ki zadovolji kar sem napisal porabiš mogoče 10% tega letnega dobička.

Pithlit ::



Da ne bo mato palamudil preveč, kot mu je v navadi.
Life is as complicated as we make it...

Mato989 ::

Pithlit je izjavil:



Da ne bo mato palamudil preveč, kot mu je v navadi.


Ziher en top šit lokal z lepim razgledom glede na urejenost cenika... ;) Saj na Hrvaškem jaz tudi pijem kafe za 0,8EUR v eni luknji...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Sparkxl ::

gruntfürmich je izjavil:

ales85 je izjavil:

mod-moron je izjavil:

Mislim, da ti situacija na hrvaški obali izven turistične sezone ni najbolj jasna... točno to počnejo, pa ne samo sladoledarji ampak lastniki apartmajev. Zato pa so cene tako poskočile, fasali so euro in zdaj navijajo, da se bojo prebili preko preostanka leta.

Meni je že jasno, kaj bi radi. Jih bo že udarilo, ko bo čas za to.

morda pa jih ne bo udarilo.

morda bodo videli, da so z dvigom cen enako zaslužili, a z veliko manj gosti in veliko manj dela. gosti pa bodo tudi zadovoljni, ker ne bo gneče. pritožujejo pa se itq samo reveži, ki nič ne zapravijo in hrvati nimajo od njih nič, samo gužvo jim delajo in drek serjejo v morje.

čisto možno da se jim bo stvar obrestovala. ker cel raviti svet gre v to smer, zakaj bi bila hrvaška izjema?


Res je, vsi gredo v to smer, ampak ta igra je izjemno nevarna iz 2 razlogov:

prvi je P/P. Če ta ne štima, izdelka ali storitve ne kupi noben. Tudi bogati ne, saj niso nori.
drugi pa je, da če si previsoko, kljub sprejemljivemu P/P, premalo ljudi kupi in si spet v riti

In glede na to, da inflacija siromaši revne in tudi srednji razred, torej kupna moč lepo pada, je bogatih premalo, da bi v tem primeru zapolnili vse hrvaške low cost brloge in zafilali vse restavracije, kjer prodajajo samo pice, pomfri, frigane lignje, orade in čevape.

Ker ljudje niso nori. Nad tem postom je par lepih primerov. Sam sem v italiji plačal za gostilne podobno kot v hr, ampak kaj tam dobiš za ta denar je neprimerljivo s hrčkolandijo. Par stopnic višje. Letos recimo smo na cipru plačali max 50€ za 4. Pa ne pice, ampak vse možno kaj si zmisliš...indijsko, grško, libanonsko, lokalno,... Ponudba je ogromna in raznolika in vse to na 1 km glavne promenade

Eni komaj zdaj ugotavljate da P/P pri hrčkih ne štima. Jaz sem to ugotovil že mnogo let nazaj. Nazadnje sem nastanitev tam plačal 2002. Imam vikend doli, ampak vseeno del dopusta vedno preživimo drugje. Na vikendu smo vedno bogato zapravljali, ampak zadnje 2 leti pa smo vklopili totalni čeh program. Enostavno jim ne dam, se lahko iz koga drugega norca delajo. Zraven zvlečemo vse, v gostilno gremo zelo redko.

Utk ::

Na Hrvaškem je ogromno čisto običajnih ljudi investiralo ogromno v apartmaje, in ti ljudje ne znajo niti ne morejo pritegnit bogatih, bogati itak ne hodijo v privat apartmaje, za rajo je pa vse izven apartmaja postalo drago. In ta hrvaška raja z apartmaji si nima kaj pomagat s tem, če bogati bivajo v hotelih. Kaj ti pomaga apartma za 50 evrov v okolju, ki je narejeno za bogate. Pa v resnici seveda niti tega okolja tam ni, samo cene so take kot da je.
Malo gostov za veliko denarja je že fajn, ampak hrvaška rabi maso, da zapolne apartmaje. Hoteli so itak veliko v lasti tujcev, pa še več jih bo.
Hrvaški manjka koncept, kje naj bi bli kakšni gosti. Vse je pomešano.

Sparkxl ::

Problem je tudi, kje ti apartmaji so. Ne vsi seveda. Sami imajo izraz za to: apartmajske favele. Sredi ničesa, brez infrastrukture, pol jih je na črno. So na to naleteli moji starši in še eni znanci. Oboji so rekli da se jim je skoraj odfookalo po 3 dneh od dolgčasa. Če pa kam hočeš, pa moraš z avtom. In take luknje da bodo premožni zafilali? Nikoli.

gruntfürmich ::

Sparkxl je izjavil:

prvi je P/P. Če ta ne štima, izdelka ali storitve ne kupi noben. Tudi bogati ne, saj niso nori.
drugi pa je, da če si previsoko, kljub sprejemljivemu P/P, premalo ljudi kupi in si spet v riti

In glede na to, da inflacija siromaši revne in tudi srednji razred, torej kupna moč lepo pada, je bogatih premalo, da bi v tem primeru zapolnili vse hrvaške low cost brloge in zafilali vse restavracije, kjer prodajajo samo pice, pomfri, frigane lignje, orade in čevape.

P/P je problem hrvatije, ampak bomo videli če bo to odločilno.

na bogataše na hrvatiji jaz ne bi računal, ker ni elitna destinacija. tja zaidejo redki in samo priložnostno. pa tudi ponuditi jim imajo premalo. zanimiva prigoda je bila pred parimi leti, ko se je šejk začudil prevelikemu računu na hrvatiji v enem baru (o tem so pisali vsi cajtngi, ampak povprečnemu slovenčku to ni čisto nič jasno). in je sigurno imel prav, ker takšnega nabijanja cene kot jo imajo hrvati (pa tudi slovenci!) na malce bolj drage pijače je absurdna. po mojem še v monacu ni za pričakovati takšne cene na dom perignon kot v povprečni hrvaški luknji.

torej lahko hrvati pričakujejo samo srednji razred (to je srednji razred po zahodnih merilih, ne po slovenskih kjer je srednji razred v resnici revež). in srednji razred bo morda še požrl takšno višanje cene za manj gneče in posledično boljšo ponudbo. ker tudi gneča slabša ponudbo.

bomo videli...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Pat_MaGroin ::

Jaz sem v Monaku lani jedel burger s krompirckom za 8,6 eur. Sem prav trikrat pogledal.

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Pithlit je izjavil:



Da ne bo mato palamudil preveč, kot mu je v navadi.


Ziher en top šit lokal z lepim razgledom glede na urejenost cenika... ;) Saj na Hrvaškem jaz tudi pijem kafe za 0,8EUR v eni luknji...


Lahko greš na Markov trg spit kafe ceneje kot pri nas. Samo pri šanku ga boš spil, ne za mizo....

T440 ::

Evo, izkušnja iz prve roke, Split, včeraj:

- malo pivo, točeno, primerno ohlajeno, a še vedno obično Ožujsko 3dcl, zdolgočasen natakar študent, ki niti ni znal povedati, kaj še imajo drugega - 3 EUR. Lupijo nas, banda hrvatska, ni šanse plačat tolko za malo pivo, halo ljudi!

- sosednji lokal, samo preko ograje, malo pivo, točeno, primerno ohlajeno, a še vedno obični Ožujsko 3dcl, luštna natakarica, sexy nasmeh, ravno prav oprijeta majčka - 3 EUR. Vredno svoje cene, vse OK, še pridemo.

Pithlit ::

T440 je izjavil:

Evo, izkušnja iz prve roke, Split, včeraj:

- malo pivo, točeno, primerno ohlajeno, a še vedno obično Ožujsko 3dcl, zdolgočasen natakar študent, ki niti ni znal povedati, kaj še imajo drugega - 3 EUR. Lupijo nas, banda hrvatska, ni šanse plačat tolko za malo pivo, halo ljudi!

- sosednji lokal, samo preko ograje, malo pivo, točeno, primerno ohlajeno, a še vedno obični Ožujsko 3dcl, luštna natakarica, sexy nasmeh, ravno prav oprijeta majčka - 3 EUR. Vredno svoje cene, vse OK, še pridemo.

O šment, pri nas je pa 2,8€. Lupijo pa Hrvati. Hrvatice očitno ne.
Life is as complicated as we make it...

Sparkxl ::

Še malo fursovih številk glede tega, kako so hrvati zblazneli

https://moj.vecer.com/moj-uspeh/primerj...

kixs ::

Sparkxl je izjavil:

Še malo fursovih številk glede tega, kako so hrvati zblazneli

https://moj.vecer.com/moj-uspeh/primerj...


Kopiraj in prilepi - tabelo. Ker verjetno noben tule nima prijave za Vecer...

stara mama ::

Kdo sploh to bere? :P

jest10 ::

LuiIII je izjavil:

. Pa imajo, tako kot nekaj zadnjih let, naval arabcev, ki o cenah verjetno ne sprašujejo kaj dosti.


V bistvu arabce(so tudi izjeme) cena zelo peče in jo hočejo zbijati na vsakem koraku. To te ne pozdravi s "hello" ampak s "how much"

Kodrnusa ::

Jaz lahko povem kako so cca 15 let nazaj začeli rusi hodit v Cavtat (pri dubrovniku) v hotel Croatia. Po dveh sezonah jih ni bilo več. Razlog: niso mogli dosti denarja zapraviti. Ni bilo dosti drage pijače, jedače, tudi zabave.
Pa so nehal hodit.

Sparkxl ::

To pove točno 0 o trenutnem stanju doli. Rusi pa so preusmerili svoj denar v turčijo in arabijo.

Mimogrede, mogoče pa je kaj na tem, da je doli panika in letijo popusti...3 tedne zapored sem se peljal zdaj v petek popoldne iz graza proti slo. Prejšnja 2 tedena lepa gužva. Danes normalno. Predvsem nobenih trug na avtih, nič kaj dosti tujih tablic. Nazaj gor pa truga za trugo. Poglejte zdaj na g maps. Gor gužva okrog zg in lj, dol prosta cesta

Sakin ::

Izkušnja iz starega dela Dubrovnika izpred par tednov. Cene hrane na nivoju tel aviva, alkoholne pijače polovico ceneje.
Ko smo rekli za račun, je rekel natakar "za vas, koji prićate po naše, 20% skonto".
Na Nach Nachma Nachman Meuman!

kixs ::

Jutri se bo boljse videlo kaksna je situacija s prometom. Naceloma pa je vecja guzva za k morju zjutraj/dopoldne in nazaj popoldne/zvecer.

Kodrnusa ::

Sparkxl je izjavil:

To pove točno 0 o trenutnem stanju doli. Rusi pa so preusmerili svoj denar v turčijo in arabijo.

Mimogrede, mogoče pa je kaj na tem, da je doli panika in letijo popusti...3 tedne zapored sem se peljal zdaj v petek popoldne iz graza proti slo. Prejšnja 2 tedena lepa gužva. Danes normalno. Predvsem nobenih trug na avtih, nič kaj dosti tujih tablic. Nazaj gor pa truga za trugo. Poglejte zdaj na g maps. Gor gužva okrog zg in lj, dol prosta cesta


To pove točno to kar pišejo nekateri tukaj. Hrvaška nikoli ni bila in nikoli ne bo luxuzna destinacija za bogate. Zato ne morejo bit cene enake kot na Ibizi, Monacu, Sardiniji...

Se pa nekje že nevarno približujejo...

Sakin je izjavil:

Izkušnja iz starega dela Dubrovnika izpred par tednov. Cene hrane na nivoju tel aviva, alkoholne pijače polovico ceneje.
Ko smo rekli za račun, je rekel natakar "za vas, koji prićate po naše, 20% skonto".


Ja v Dubrovniku imajo ze par let tako da domači dobijo 20% off.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

Pithlit ::

Ibiza in Sardinija sta luksuzni destinaciji? lol.
Life is as complicated as we make it...

Fiv3er ::

Letos sem bil v juniju en vikend v Novigradu. Cena palacinke na stojnici z nutello je 5 eur, lansko leto je bila na isti stojnici 20kn, ce si dodal še kakšen dodatek 25kn. Letos je "sve po 5 eur" - fritule, pest kokic ali vafelj. Not bad, not terrible.

Se za nazaj ustavim v Jysku pred Slovenijo. Vse akcije so "ukinjene" - nova (sezonska) cena je x2 tiste izven sezonske. Primerek rjuhe za posteljo: link

Na koncu pa brez veze, da se tu prepiramo. Vsak glasuje s svoje denarnico

Kodrnusa ::

Pithlit je izjavil:

Ibiza in Sardinija sta luksuzni destinaciji? lol.


Ne vem iz katerega grma si ti pobegnil, ampak luxuzne destinacije so tam kjer lahko petični gosti porabijo za vino, šampanjec, hrano, zabavo več 10.000€/dan in najamejo vile po 100.000€ na teden. To so take destinacije, kar hrvaška ni in nikoli ne bo.
Noben ni rekel da na Sardiniji in Ibizi ne moreš poceni čez prit, ampak je pa možnost zapravljati velike številke.

Pithlit ::

Aja, na Hrvaškem ne moreš? Šment, še pri nas lahko.

Zdej če ti 5k/noč za apartma (odlična lokacija nekje na klifu 50m nad morjem, lift direkt do plaže spodaj ki drugače ni easily accessible in par drugih perkov ki se pritičejo) ni luksuz, pol pa ja. Verjamem da ti hrvaška ni luksuz. Če pa misliš da hrvaška nima ponudbe kakršno imata Ibiza ali Sardinija, hja, pol ti pa res ni pomoči.
Life is as complicated as we make it...
««
33 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam na morje z otroki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6118730 (3821) ZveeZ
»

Zakaj Slovenci sovražijo slovensko morje? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21430835 (23657) SuperKripto
»

turistične cene na hrvaškem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
547214 (4932) Spock83
»

Hrvaška - cene piva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11216234 (12264) Goran's Blog
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17038755 (28799) ThinkPad

Več podobnih tem