» »

Kaj nam prinaša predlog kvalificirana večina v EU.

Kaj nam prinaša predlog kvalificirana večina v EU.

«
1
2 3

tomlin ::

EGS predhodnica EU je bila izrazito tvorba temelječa praktično na izključno gospodarskem sodelovanju. Sedaj pa je v zraku nek kvazi duplikat ZDA.
Kaj to pomeni?
Mar res drži anonimen spletni komentar: "kar niso Nemci dosegli z WWII,skušajo doseči zdaj."
Za QMV (Kvalificirana večina) močno lobirajo Belgija, Finska, Francija, Nemčija, Luksemburg, Nizozemska, Španija in tudi “Golobova” Slovenija. To bi pomenilo, da bi lahko ključna zunanjepolitična vprašanja potisnila v Evropsko unijo s soglasjem le 15 držav članic pod pogojem, da te države, ki so za to, obsegajo 65 odstotkov prebivalstva EU.
• za predlog glasuje 55 % držav članic, kar v praksi pomeni 15 od skupno 27 držav, in
• predlog podprejo države članice, ki predstavljajo najmanj 65 % celotnega prebivalstva EU.

https://www.consilium.europa.eu/sl/coun...
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman
  • poskusilo klonirati: tomlin ()

tomlin ::

Mar nismo v bivši SFRJ že srečali nekaj podobnega.
,,jedan čovjek - jedan glas" (Milošević)
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

redtech ::

Tukaj se koncentrira moč navzgor po piramidi, suverenost po državah pada.
Če se 13 držav ne bo strinjalo, bo skepticizem v EU še večji, nismo mi ZDA (homogena mentaliteta).

Model najbolj ustreza Nemčiji in Franciji, da dobita vzvod pri svoji zunanji politiki za kuliso EU. Seveda bo predstavljeno, kako bo periferija EU dobila večji vpliv na zunanjo politiko, bo res?

fulk ::

Kvalificirana večina?
hahaha

Unilseptij ::

V normalnih razmerah bi bil to morda čisto sprejemljiv predlog. Zdaj pa deluje malo komično, edini razlog zanj pa je v tem, da bi še bolj skoncentrirali moč jastrebov v EU-ju, ki bodo potem imeli manj dela s prepričevanjem svojih vlad (vključno z našo), kako je treba glasovati v evropskem svetu, da bo prav. Tako da odločni ne in naj si svojo militaristično politiko nekam vtaknejo...

Zgodovina sprememb…

tomlin ::

če bo to sprejeto, bo teh 65 % prebivalstva kmalu postalo 100%, če ne zlepa pa zgrda.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

tony1 ::

tomlin je izjavil:

Mar nismo v bivši SFRJ že srečali nekaj podobnega.
,,jedan čovjek - jedan glas" (Milošević)


Točno.

EU pospešeno postaja bivša Juga. Če bo še končala podobno, bo pa sploh veselica.

solatko ::

Jaz sem že devetdeseta leta govoril, da smo zapustili državo, v kateri se je zahtevalo en človek, en glas in se prostovoljno pridružili skupnosti, kjer to praktično že velja. V EU bi bil slovenski predsednik tako pogost, kot v ZDA Indijanec. Temu se reče demokracija.
Delo krepa človeka

redtech ::

Zgodovinsko gledano je bil začetek konca imperijev trenutek, ko se je ta nehal širiti.
Mislim, da to lahko preslikamo na vse podobne tvorbe.

tomlin ::

EU pa imperij? Konglomerat debilov ne pa imperij, no ja morda me je nekoliko zaneslo, ampak ne preveč
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

tomlin ::

Za določene ekstremne situacije, kot je vojna v Ukrajini, bi bilo verjetno res uporabiti načelo kvalificirane večine (QMV). Samo spomnimo kakšno zgago dela mnogokrat Madžarska.
Tu je nek nemški pogled, ki ni popolnoma nesmiseln :
V razpravi o tem, kako okrepiti zmogljivost Evropske unije (EU) za ukrepanje, so vse glasnejši pozivi k razširitvi glasovanja s kvalificirano večino (QMV). Svet EU trenutno razpravlja o uporabi tako imenovanih premostitvenih klavzul v Pogodbi o Evropski uniji (PEU). S temi klavzulami bi lahko uvedli več odločitev s kvalificirano večino brez večje spremembe pogodbe ali konvencije. Vendar bi odprava nacionalnega veta na ta način najprej zahtevala soglasje, v nekaterih primerih pa tudi dodatne nacionalne postopke odobritve. Takšnega soglasja trenutno ni na vidiku, saj prevladuje odpor v manjših in srednje velikih članicah, ki se bojijo, da bi bile lahko redno preglasovane. Kar je torej potrebno,
Potem ko je Rusija napadla Ukrajino, je EU sprva hitro pokazala svojo sposobnost ukrepanja s sprejetjem daljnosežnih sankcij brez primere skupaj s svojimi zavezniki v skupini G7. Dlje ko traja vojna, težje je ohraniti to enotnost. Predvsem o šestem svežnju sankcij so se pogajali približno mesec dni, s težkimi pogajanji o embargu na rusko nafto. V primerjavi z rednimi procesi odločanja v EU je bilo to razmeroma kratko, a vseeno premalo glede na vojne razmere; prvih pet svežnjev sankcij je bilo uvedenih veliko hitreje. Na koncu so se zaključila pogajanja o šestem svežnju, vendar z velikimi izvzetji predvsem Madžarske. Toda tudi po načelnem dogovoru, Madžarska je še vedno grozila z vetom proti svežnju zaradi sankcioniranja poglavarja Ruske pravoslavne cerkve. Druge države članice EU so sprejele to posebno sankcijo, da bi paket prenesli. Za zagovornike odločanja s kvalificirano večino ta primer dokazuje potrebo po veliki odpravi nacionalnega veta.
https://www.swp-berlin.org/10.18449/202...
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Lonsarg ::

Če za pogoj daš 100% soglasje potem pač logično da se nič noben ne zmeni in da je Evropa brez moči in zgolj kima drugim velesilam. Edina možnost da bo kaj iz Evrope je, da se ta veto ukine. Vem da je najbolj bila proti UK, ker smo se njih znebili bo morda celo uspeli sedaj.

V ničemar pa to ne spreminja jurisdikcije za katere zadeve so odgovorne članice same in za katere EU. To pomeni da bi še naprej posamezne države glavnino stvari po svoje urejale, preveč če mene vprašaš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

tomlin ::

Še mnenje dolgoletnega slovenskega diplomata, s katerim tudi jaz delim podobno dilemo.

Dileme so še kako prisotne tudi pri avtorju tega zapisa. Kot Evropejec, ki želi, da EU končno postane upoštevanja vreden globalni igralec v vedno bolj več-polarnem svetu, se zavedam prednosti večinskega odločanja, kot pripadnik majhne države, majhnega naroda pa se bom na drugi strani težko otresel bojazni, da našega glasu ne bo slišati, da naš interes marsikdaj ne bo spoštovan.
Čas za tovrstne razprave in morebitne premike je v letu 2023 najbrž res ugodnejši kot v preteklosti. Vendar morajo biti razprave, ko gre za tako občutljivo področje, kot je skupna zunanja in varnostna politika, res široke in poglobljene, s tehtnimi argumenti za in proti. Tudi pri nas. Pomen takšne ali drugačne končne odločitve je zgodovinski.

https://www.portalplus.si/5268/sprememb...
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Gagatronix ::

> "kar niso Nemci dosegli z WWII,skušajo doseči zdaj."

To sem govoril ze ko so se zacele debate o pridruzitvi Slovenije k EU. Pa so se mi vsi smejali. Glej jih zdaj. Jaz sem bil proti EU.

Mato989 ::

To da vecina v eu odloca tudi o zunanji politiki je pac konec slovenije in vseh manjsih drzav v eu

Ker to pomeni da se bo nardil elitni klub odlocevalcev kvalificirane vecine in vse bo po njihovo drugi pa sprejmite in utihnite

To da je morala eu sprejet nekaj s 100 procenti je edini varnostni mehanizem da se vsaka drzava pocuti slisana

Ker ce se nekaj slo strinja in sem jaz proti je na meni in slovencih da menjamo slovenske predstavnime

Ce pa bo nekaj eu sprejela in bo slo proti pa se bo moja jeza usmerila proti drugim drzavam

In to vodi v vojno

Gg
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Gagatronix ::

Ti bos predvsem glasen po slo-techu. >:D

Irbis ::

Kot da bi Slovenija, če bi bila zunaj EU, imela kaj besede v zunanji politiki in čemerkoli.
Kot se lepo reče, veliki delajo, kar morejo, majhni pa delajo, kar morajo.

asdf_jklc ::

Naj bo vecina, se bo sploh kaj doseglo.

svecka ::

S tem kvalificiranim večina glasom bomo mi na slabšem. 65 % prebivalstva EU, kar pomeni da smo mi pic** dim zaradi velikosti prebivalstva in bomo VSAKIČ POVOŽENI OD SOSED, ki bodo imeli nasprotni in škodoželjni interes proti nam.

FAŠIZEM!


Poglejte si glasovnaje tukaj: https://www.consilium.europa.eu/sl/coun...

3 od 4 držav imajo večino glasov in večino moči v roku, to so: ITALIJA, NEMČIJA, ŠPANIJA IN FRANCIJA. Če te tri od štirih države proti, pa vse ostale članice za, pomeni da glasovanje ne bo sprejeto.

3 članice ki nas bodo terorizirale in nam diktirale politiko. kDOR NE VIDI V TEM PROBLEMA, JE POZABIL NA 2 SVETOVNO VOJNO IN FAŠIZEM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

PacificBlue ::

svecka je izjavil:

S tem kvalificiranim večina glasom bomo mi na slabšem. 65 % prebivalstva EU, kar pomeni da smo mi pic** dim zaradi velikosti prebivalstva in bomo VSAKIČ POVOŽENI OD SOSED, ki bodo imeli nasprotni in škodoželjni interes proti nam.

FAŠIZEM!


Podobno kot na eurosongu:>
I’m out.
:3

bciciban ::

Tudi američani jamrajo, da jim Washington diktira itd... Povsem isto kot tule jamrate nad tem da nam bo Bruselj diktiral.

Ampak jaz mislim da je to realno edina opcija, da se EU bolj poenoti in rata navzen bolj homogena entiteta.
Treba se bo sprijazniti, da tudi največja država v Evropi je v svetovnem merilu majhna in če želimo konkurirati američanom, indijcem, kitajcem,... bomo to lahko samo skupaj cela evropa.

Gagatronix ::

Ja, ti kar veselo supak nastavljaj.

bciciban ::

Gagatronix je izjavil:

Ja, ti kar veselo supak nastavljaj.


Ti ga boš pa očitno rajši celemu svetu da pometa s tabo ?

Gagatronix ::

Ne sodi drugih po sebi.

bciciban ::

P.S. tvoj komentar je isti kot bi poslušal kakega ameriškega kmetavzarja, ki pravi da ne rabi zvezne vlade in se bodo odcepili, ker so sami najbolši pa najbl pametni in oh in sploh.

Gagatronix ::

Prakticno gledano so posamezne zvezne drzave ZDA v vecjem delu neodvisne od zvezne vlade.

bciciban ::

Razen zunanje politike, vojske, denarja, ...

Gagatronix ::

V 99% odlocajo o svojih zadevah sami in jim Washington ne diktira ama nic.

bciciban ::

Torej vsaka zvezna država odloča o svoji zunanji politiki ?

Seveda ima vsaka zvezna država svoje prostojnosti, roko čez pa drži zvezna vlada. Nekje bolj, drugje manj.
EU ni idealna, ampak tudi USA niso.

Gagatronix ::

Neumno je primerjati zvezne drzave ZDA in drzave clanice EU.

l0g1t3ch ::

Gagatronix je izjavil:

V 99% odlocajo o svojih zadevah sami in jim Washington ne diktira ama nic.


Kaj tako hudega ti Bruselj diktira, da misliš da je to huje kot v primeru američanov kjer zvezne države nimajo svoje zunanje politike ampak jo vodi Washington?

Gagatronix ::

Zvezne drzave so bolj na nivoju obcin kot pa recimo francija vs italija.

l0g1t3ch ::

Gagatronix je izjavil:

V 99% odlocajo o svojih zadevah sami in jim Washington ne diktira ama nic.


Kaj tako hudega ti Bruselj diktira, da misliš da je to huje kot v primeru američanov kjer zvezne države nimajo svoje zunanje politike ampak jo vodi Washington ?

fikus_ ::

Jaz v tem predlogu vidim večanje moči velikih držav. Tukaj je želja predvsem DE. Gospodarsko so vodilni v eu, delajo kar jim ustreza, sedaj pa še želijo politično dominirati.

Ko bodo imeli FR poln kufr, bodo odšli iz EU.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Mato989 ::

bciciban je izjavil:

Tudi američani jamrajo, da jim Washington diktira itd... Povsem isto kot tule jamrate nad tem da nam bo Bruselj diktiral.

Ampak jaz mislim da je to realno edina opcija, da se EU bolj poenoti in rata navzen bolj homogena entiteta.
Treba se bo sprijazniti, da tudi največja država v Evropi je v svetovnem merilu majhna in če želimo konkurirati američanom, indijcem, kitajcem,... bomo to lahko samo skupaj cela evropa.


Edina opcija za obstoj EUja je to da poenotimo zadeve ki so dobre za EVROPEJCE in nehamo enotit zadeve ki so dobre za USA, Bruselj itd...

Recimo:

1. V EU bi morali zahtevat enoten DDV
2. v EU bi moralo biti zakonsko dovoljeno delat remote kjerkoli (presežt lokalne državne Davčne mahinacije in fore)
3. v EU bi morali dat enotni penzijski sistem z enakimi procenti in obdavčitvami plač na enak dohodninski razred

To bi bile dobre zadeve na dolgi rok, ker bi cela Evropa šla višje in naprej... ne pa to da mi bo Francoz odločal ali se Slovenci strinjamo z podporo Ukrajini ali Afganistanu ipd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

darkolord ::

In kaj je najbolje za EVROPEJCE bo pa povedal 1/500000000 del prebivalstva?

Mato989 ::

darkolord je izjavil:

In kaj je najbolje za EVROPEJCE bo pa povedal 1/500000000 del prebivalstva?


Za začetek naj povejo Evropejci na referendumu... če se ustavna večina V VSAKI DRŽAVI strinja z tem potem ok, drugače ne...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Gagatronix ::

Izpod enega B-ja (Beograd) smo sli pod drugega (Bruselj/Berlin).

darkolord ::

Mato989: to dvoje je v realnosti v nasprotju eno z drugim.

V realnosti je treba izbirati med:
- (hitrejšim) napredkom celotne EU
- enakopravnostjo vseh članic

Kot je zgoraj napisano, američani so tako uspešni, ker imajo ENOTNO zunanjo politiko, ne glede na to, ali so posamezne zvezne države rdeče ali modre.

Pri nas se pa ne znamo zmeniti še v svoji mali državici - poglej malo javnomnenjske ankete, pri pomembnih vprašanjih je vse bolj ali manj 50/50 za/proti - kaj šele, da bi se kaj pomembnega zmenili na nivoju EU. Enemu predlog ni všeč, in je to to, jebiga.

Meni sicer tudi ni všeč, da bi bili preglasovani, mi pa tudi ni všeč, da lahko posamezni politki, ki jim je dolgčas, bremzajo celo EU

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Mato989 ::

darkolord je izjavil:

Mato989: to dvoje je v realnosti v nasprotju eno z drugim.

V realnosti je treba izbirati med:
- (hitrejšim) napredkom celotne EU
- enakopravnostjo vseh članic

Kot je zgoraj napisano, američani so tako uspešni, ker imajo ENOTNO zunanjo politiko, ne glede na to, ali so posamezne zvezne države rdeče ali modre.

Pri nas se pa ne znamo zmeniti še v svoji mali državici - poglej malo javnomnenjske ankete, pri pomembnih vprašanjih je vse bolj ali manj 50/50 za/proti - kaj šele, da bi se kaj pomembnega zmenili na nivoju EU. Enemu predlog ni všeč, in je to to, jebiga.



Hitrejši napredek celotne EU bo tudi če gremo nazaj v tiranijo, samo tiran mora biti dober in v smeri napredka strmet... le zakaj smo šli stran od tega k veliko počasnejši demokraciji...

Bistvo miru je v tem, da ne more nek Slovenec, Hrvat, Bolgar usmerjat jeze glede odločitev EUja na Francoza ali Nemca... in to je možno samo z vetom kot je.

EU mora skrbet predvsem za blagostanje državljanov članic EU... zunanja politika EUja pa naj bo usmerjena v smer prinašanja KORISTI državljanom EUja ne pa stroškov... poglej kako pametno Indija kupuje poceni nafto od Rusov... mi pa čisto drugače delamo probleme lastnim državljanom... tu so pač v osnovi težave in zato smo na slabšem...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nekikr ::

Gagatronix je izjavil:

Izpod enega B-ja (Beograd) smo sli pod drugega (Bruselj/Berlin).

In res ti je težko ti sladki pomladni otrok. Brez EU bi bili mi precej na slabšem. Skrajni čas je tudi, da se postopki odločanja pohitrijo. Zdaj je zastavljeno tako, da se mora vsak Janez strinjati preden se nekaj naredi, potem se pa čudimo, da za ukinitev premikanja ure potrebujemo 20 let.

Lonsarg ::

To so vedno dileme koliko široko geografsko naj ljudje stopijo skupaj in vedno v zgodovini so bili močnejši tisti, kjer jih je VEČ stopilo skupaj.

Kje pa je zdaj meja, ali je to EU, ali je Slovenija, ali naj gre Maribor posebaj od Ljubljane? V praksi je rešitev v tem, da določene stvari se pač odločajo na višjem nivoju, druge na nižjem. Pač splošna pravila določi EU, lokalne zakone v sklopu splošnih pravil Slovenija, kjer bo pa nekdo postavil hišo pa posamezna občina, tako se to dela. In edino logično je da vsi nivoji odločjo z 50% ali 66% ali tam nekje, 100% je bedarije ker potem se nič ne sprejme. Si predstavljate da bi mi rekli "hočemo čim več na nivoju občin, karkoli se sprejme na državnem nivoju mora imeti 100% soglasje", bedarija in enako je bedarije da se na nivoju EU rabi 100%.

Pač treba je pazit da določene socio-kulturne zadeve ostanejo na nivoju posameznih držav (in ne tega v jugoslaviji ni bilo, Jugoslavija je hotela tudi vse socio-kulturne zadeve poenotit v stilu Kitajske).

In ja zunanja politka seveda mora biti skupna ker imamo carinsko unijo, ne more posamezna država po svoji volji nekaj uvozit in sodelovat z neko državo, če je pa na nivoju carinske unije treba določit skupne tarife itd. @Mato, si opazil da kljub potrebnemu 100% soglasju je EU že sedaj enotna glede zunanje politike in to točno zato ker MORA bit, ker drugače ne gre. Ne more ena država uvažat mimo EU pravil zadev, ker potem bodo ostale države zaklenile mejo za to državo in celotna carinska unija pade v vodo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mato989 ::

@Mato, si opazil da kljub potrebnemu 100% soglasju je EU že sedaj enotna glede zunanje politike in to točno zato ker MORA bit, ker drugače ne gre. Ne more ena država uvažat mimo EU pravil zadev, ker potem bodo ostale države zaklenile mejo za to državo in celotna carinska unija pade v vodo.


To ne drži, če bi potem ne bi neka Poljska sama od sebe prepovedala uvoza žitaric iz Ukrajine (pa še Madžarska itd...) navkljub temu da je celotna EU enotno določila da bo oproščen carine uvoz tega... vidiš to pomeni da je EU povozila nacionalne želje in probleme... Enako je Madžarska uvažala Rusko nafto (če jo še zdaj ne vem) torej je spet neka država bila izvzeta, drugače bi verjetno dala veto na sankcije...

Ti in tisti ki predlagajo logiko iz OP informacij pa bi radi to UNIČILI... Nato bi pa verjetno takšne države kaznovali z odvzemom sredstev EUja...

Problem logike kot je tvoja Lonsarg je v tem, da potem moramo tudi ukinit ministrstvo za zunanje zadeve... če EU določa zunanjo politiko... ampak zakaj bi EU določalo zunanjo politiko, medtem ko pa ne bi določalo še davka je tu vprašanje? Ne bi potem kar vse dali EUju pa mir? Pa lahko pocenimo delovanje...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Mato989 ::

EU naj bo to kar bi EU moral bit... ne federacija ampak ekonomska unija... naj skrbi predvsem za BLAGOSTANJE evropejcev državljanov članic EU... to naj bo njihova primarna skrb... vse kar je zunaj EU pa naj gleda EU predvsem kako potegnit čimveč da dobimo mi znotraj EU bonbončke... tako dela USA, tako dela Indija, Kitajska itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lonsarg ::

Da država omeji uvoz ni problematično (Poljska žitarice), problem je če uvozi preveč in tisto ne sme naprej v carinsko unijo.

Kar se pa Madžarske tiče pa je dobila za tisto izjemo dovljenje EU, ni bilo to samovoljno, torej ta izjema je bila na nivoju EU sprejeta, ne na nivoju Madžarske.

Se strinjam da je treba pazit da določene zadeve ostanejo na nivoju držav, ampak nikakor ne zunanja politika, brez tega ni enotnosti in sodelovanja.

Mato989 ::

Da država omeji uvoz ni problematično (Poljska žitarice), problem je če uvozi preveč in tisto ne sme naprej v carinsko unijo.


Kako ni? kaj pa to pomeni za neko enotnost logike zunanje politike... neka EU je dala signal za vaše poljšine ne velja carina... OK SUPER... pol pa bi recimo vse države prepovedale uvoz? Ne bi bilo to epic fail?

Kar se pa Madžarske tiče pa je dobila za tisto izjemo dovljenje EU, ni bilo to samovoljno, torej ta izjema je bila na nivoju EU sprejeta, ne na nivoju Madžarske.


Seveda je dobila, ampak ZAKAJ misliš da je dobila? Zaradi tega ker je grozila z Vetom... misliš da bi brez možnosti veta to dobila?

Se strinjam da je treba pazit da določene zadeve ostanejo na nivoju držav, ampak nikakor ne zunanja politika, brez tega ni enotnosti in sodelovanja.


Zunanja politika je lahko v domeni EU samo takrat ko bo zunanja politika EUja zavezana primarno pod strahom zapora for life, k temu da bo delala za finančni plus državljanov EU... s tem potem odpade da bi EU dajala skupen denar vseh vplačnikov članic za neke svoje ideje o človekovih pravicah itd...

Zunanja politika EU torej naj dela da bom jaz kot državljan EUja imel VEČ, ne pa MANJ... dokler dela da bo manj je raje da je ni
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

darkolord ::

Mato989 je izjavil:

EU naj bo to kar bi EU moral bit... ne federacija ampak ekonomska unija... naj skrbi predvsem za BLAGOSTANJE evropejcev državljanov članic EU... to naj bo njihova primarna skrb... vse kar je zunaj EU pa naj gleda EU predvsem kako potegnit čimveč da dobimo mi znotraj EU bonbončke... tako dela USA, tako dela Indija, Kitajska itd...
Ampak če mora VSAK ukrep doseči blagostanje VSEH, je stanje tako kot je, ker se potem nič ne premakne.

fulk ::

bciciban je izjavil:

Tudi američani jamrajo, da jim Washington diktira itd... Povsem isto kot tule jamrate nad tem da nam bo Bruselj diktiral.

Ampak jaz mislim da je to realno edina opcija, da se EU bolj poenoti in rata navzen bolj homo-gena entiteta.
Treba se bo sprijazniti, da tudi največja država v Evropi je v svetovnem merilu majhna in če želimo konkurirati američanom, indijcem, kitajcem,... bomo to lahko samo skupaj cela evropa.


Fixt.


Jaz nimam tolikšnih problemov, če nas bi velike EU države vodile, problem je ker ta veliki so vsi pedri in vodijo tamale v gej bare. Metaforično in dobesedno.

WizzardOfOZ ::

EU je namesto talilnega lonca, kjer bi se vsi zlivali v eno, postala ekonom lonec v katerem hudo vre. Ko bo počilo, pa ne bo dobro biti niti zraven, ker bo špricalo povsod naokoli.

V jugo se je en narod odločal o usodi vseh ostalih, tako da to nikoli ni dobro. Sem PROTI.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Unilseptij ::

Pozabljate, da je mocnejsa integracija EU (tudi s takimi koncepti, kot je kvalificirana vecina) ze bila na mizi precej let nazaj. Pogovarjali smo se tudi o evropski ustavi, itd. pa se pac ni izslo, ker so ljudje pac bili proti. Ce bi EU reciklirala te ideje in resno nacela novo debato o mocnejsi integraciji, bi bilo to super... ampak tukaj samo jastrebi zelijo vec moci in manj ovir da lahko cim dlje kuhajo vojno....
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EU pripravlja macolo za spletne kršitelje avtorskih vsebin (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
7722541 (15542) Gregor P
»

EU in njena (ne)demokracija

Oddelek: Problemi človeštva
284553 (4148) T-h-o-r

Več podobnih tem