» »

Pixel Fold se prepogne

Pixel Fold se prepogne

Slo-Tech - Google se je vendarle opogumil in izdal telefon, ki ga je možno prepogniti. Neizvirno poimenovan Pixel Fold je neposredna konkurenca Samsungovemu Galaxy Z Foldu, čeprav ju ne moremo zamenjati. Pixel Fold je že vizualen drugačen, ker so njegove dimenzije v raztegnjeni konfiguraciji 139,7 x 158,7 x 5,8 milimetra. To pomeni, da ima zaslon OLED z diagonalo 7,6 palca in ločljivostjo 2208 x 1840 pik (razmerje 6:5), ki se osvežuje s 120 Hz, ščiti pa ga Ultra Thin Glass. Na sredini je pregib opazen, a ne moteče. Ko pa ga zapremo, uporabljamo sekundarni zaslon z diagonalo 5,8 palca (1080 x 2092 oziroma 17.4:9). Telefon ima nekoliko večji rob (bezel) kakor običajni telefoni.

Ne moremo pa mu očitati debeline, ki je v zaprti obliki 12,1 milimetra. V notranjosti skriva Tensor G2 SoC in koprocesor Titan M2. Ima 12 GB pomnilnika LPDDR5 ter 256 ali pa 512 MB prostora za shranjevanje (UFS 3.1). Kamer ne manjka. Zadaj so tri: z 48 milijoni točk in f/1.7, širokokotna z 10,8 MP s f/2.2 in telefoto z 10,8 milijona točk ter optičnim zoomom 5x in f/3.05. Zunanji zaslon ima še eno z 9,5 milijona točk (f/2.2), notranji pa z 8 MP in f/2.0. Selfije lahko delate, če imate telefon odprt ali zaprt. Čitalnik prstnih odtisov je vgrajen v gumb za vklop, odveč pa je poudarjati, da ima telefon vse moderne pritikline (brezžično polnjenje, Wi Fi 6, NFC, UWB, Bluetooth 5.2 itd.). Baterija ima kapaciteto 4821 mAh in se hitro polni s 30 W. Ležišče za SIM je eno, drugi SIM pa je lahko eSIM.

Telefon ni poceni. Ali je vreden 1800 dolarjev, bo povedal čas. To je odvisno predvsem od tega, kako trpežen bo. Spomnimo se, da je imel Samsung s prvimi modeli nemalo težav, a Google se je bržkone učil tudi na tujih napakah. Videli bomo, kako uspešen je bil pri tem.

30 komentarjev

aiko ::

Jaz sem mnenja da se tej foldi v sedanji obliki ne bojo nikoli primli. Drago in useless. Za kaj rabiš velik ekran? Za whatsapp? Sigurno ne. Za vse ostalo pa laptop za 300EUR zmaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aiko ()

PrihajaNodi ::

Tud tablice so en kur..Maš telefon pa komp to je to. Tole je predebelo za v žep.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Jaz si v pojstelji ne predstavljam uporabljat niti laptopa (preveliko), niti telefona (mučno majhno za oči), vsaj pač ne dokler to predstavlja 2 uri na dan. Tak da mi je tablet resitev, pa naj bo to ebook ali internet. In naprava ki bi lahko bila hkrati tablet in telefon se mi zato v teoriji zelo lepo sliši. Sam kaj ko je cena trenutno dražja kot če posebaj kupim, da ne omenjam drugih minusov.

Prihodnost teh naprav je odvisna od tehnologije, torej če bo koncept napredoval do kakih rollable/zložljivoh zaslonov, ki se jih bo dalo delat poceni.

BigWhale ::

Odprite si en irc kanal za nabijanje ... Ali pa Telegram skupino oz karkol ze otroci dandanes uporabljajo.

FireSnake ::

S pixlom 5 sem se znebil roba: končno! Ker sem to res želel.
Zdaj pa naj grem nazaj na tulifon z robom? Ne bo šlo.

Drži pa, da nekje je treba začeti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Gregor P ::

To so vsi preveliki cegli za normalno uporabo in tudi kakšen iPhone 14 ipd. so prav tako preveliki mimogrede. Zdaj če to ljudje na veliko kupujejo, tudi prav. Ampak zagotovo jih ne kupujejo zaradi uporabnosti oz. praktičnosti.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

c3p0 ::

A ima 3.5mm jack? Potem je kandidat.

Egidij88 ::

Plastičen ekran - ne, hvala.

Bomo kar lepo pri steklenih ekranih ostali. Teh pa se ne da prepognit...s čimer ni nič narobe, če ravno ne kupiš največjega cegla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

Gagatronix ::

Ne, fleksibilno steklo je.

zavajon ::

aiko je izjavil:

Jaz sem mnenja da se tej foldi v sedanji obliki ne bojo nikoli primli. Drago in useless. Za kaj rabiš velik ekran? Za whatsapp? Sigurno ne. Za vse ostalo pa laptop za 300EUR zmaga.

Eni bi radi imeli fold zato, da bi bil dovolj majhen, da ga spravim v žep. Seveda pa pri večini najbrž ta želja ni tako velika, da bi bili pripravljeni toliko plačati.

Skyliner ::

potreben popravek:
Ima 12 GB pomnilnika LPDDR5 ter 256 ali pa 512 MB prostora za shranjevanje (UFS 3.1)

WizzardOfOZ ::

V teh časih samo 12GB??? :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Egidij88 ::

Gagatronix je izjavil:

Ne, fleksibilno steklo je.


Scratches at level 6 with deeper grooves at level 7? :))

Gagatronix ::

Zakaj to mene sprasujes ? Ti zgledam kot jerryrigeverything ?

Egidij88 ::

Retorično, ker je odgovor vsem jasen. Še z nohtom lahko pustiš sledi na teh jajcih.

Lonsarg ::

Ja jaz osebno mislim da je prava pot smer v katero je šel Surface Duo, da se torej pač sprijazneš z vmesno režico v zameno za to da imaš dva obična robustna neupogljiva ekrana. Itak se najbrž da optimizirat vmesne režico da je čim manjša.

Bi pa seveda pri takih brez upogljivih ekranov pričakoval da so pol cenejši, Surface Due ni :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Gagatronix ::

Lonsarg je izjavil:

Ja jaz osebno mislim da je prava pot smer v katero je šel Surface Duo, da se torej pač sprijazneš z vmesno režico v zameno za to da imaš dva obična robustna neupogljiva ekrana. Itak se najbrž da optimizirat vmesne režico da je čim manjša.

Bi pa seveda pri takih brez upogljivih ekranov pričakoval da so pol cenejši, Surface Due ni :)


Z ozirom na to, da so zasloni v praksi najdrazje komponente telefonov ... nic cudnega.

ZigaZiga ::

FireSnake je izjavil:

S pixlom 5 sem se znebil roba: končno! Ker sem to res želel.

Meni pa rob ni tako pomemben. Bolj mi je pomembna velikost oziroma majhnost. Povprečna velikost danes je 6.5". Meni je še trenutni 5.5" prevelik. Malega iPhone-a ali kaj drugega za tisočaka pa ne mislim kupit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZigaZiga ()

Lonsarg ::

Gagatronix je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Ja jaz osebno mislim da je prava pot smer v katero je šel Surface Duo, da se torej pač sprijazneš z vmesno režico v zameno za to da imaš dva obična robustna neupogljiva ekrana. Itak se najbrž da optimizirat vmesne režico da je čim manjša.

Bi pa seveda pri takih brez upogljivih ekranov pričakoval da so pol cenejši, Surface Due ni :)


Z ozirom na to, da so zasloni v praksi najdrazje komponente telefonov ... nic cudnega.

Eh, več kot 100EUR definitivno ni materijal za dodatni zaslon. Skratka pri cenah high end telefonov je dodatni materijal za dvojni ekran zanemarljiv in je to zgolj vprašanje masovne proizvodnje in optimizacije, da bi telefoni kot je Surface Due pač bili 100EUR ali pa v skrajnem primeru 200EUR premium glede na obični telefon. In to bi bil potem celo dober, ker bi dejansko bilo ceneje kot telefon + tablet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

mr_chai ::

Kakšen je pa gaming experience na temu, a super mario mmorpg se bo dalo nabijat ?

PrihajaNodi ::

ja
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

PacificBlue ::

Skoraj 300g težak cegel

Poompopo ::

Hm, stvar vredna ogleda, še vedno čakam na fold, ki bo preko pregiba raven.

hipertija ::

Moja se tudi prepogne, 52kg, športna postava, posodobljena včeraj na zadnji FW. Jo začnem ljubkovalno klicati fold?
Prekle za kurnk

mr_chai ::

hipertija je izjavil:

Moja se tudi prepogne, 52kg, športna postava, posodobljena včeraj na zadnji FW. Jo začnem ljubkovalno klicati fold?


hahha, ravno to sem hotel sam napisati, pa si me prehitel.

hipertija ::

mr_chai je izjavil:

hipertija je izjavil:

Moja se tudi prepogne, 52kg, športna postava, posodobljena včeraj na zadnji FW. Jo začnem ljubkovalno klicati fold?


hahha, ravno to sem hotel sam napisati, pa si me prehitel.

Eni tega nimajo, pa rabijo fold.
Prekle za kurnk

blay44 ::

Ja, ja, poznamo to pri boomerjih.
Enkrat prepogne denarnico pa je brez zvoka, drugič pa brez slike.
Vprašte Matota:D

m0LN4r ::

aiko je izjavil:

Jaz sem mnenja da se tej foldi v sedanji obliki ne bojo nikoli primli. Drago in useless. Za kaj rabiš velik ekran? Za whatsapp? Sigurno ne. Za vse ostalo pa laptop za 300EUR zmaga.

Ko imas tak telefon, ne razmisljas vec o 300€ netbooku, da bi ga nosil extra s sabo.

Thinkpad generacija tega ne boste postekal.

Egidij88 je izjavil:

Plastičen ekran - ne, hvala.

Bomo kar lepo pri steklenih ekranih ostali. Teh pa se ne da prepognit...s čimer ni nič narobe, če ravno ne kupiš največjega cegla.

Ti telefoni naj nebi bli za gozdarje in zidarje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

joze67 ::

No, če nisem dovolj fin za ta telefon, ena potencialna dilema manj.

Kaboom ::

hipertija je izjavil:

Moja se tudi prepogne, 52kg, športna postava, posodobljena včeraj na zadnji FW. Jo začnem ljubkovalno klicati fold?

A pa ima tudi režico v pregibu?
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google predstavil Pixel 4a (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5112885 (8844) TadejPer
»

Samsung predstavil Galaxy S9 in S9+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5117570 (12931) xda develope
»

Apple predstavil iPhone X, iPhone 8 in iPhone 8 Plus (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
888204309 (169057) shadeX
»

Samsung predstavil največji pametni telefon

Oddelek: Novice / Android
4913317 (10582) Bor H

Več podobnih tem