» »

Avto registracija, zavarovanje

Avto registracija, zavarovanje

bigbada ::

Pozdravljeni,

Lani maja sem kupil novi avto na lizing (Porsche Lizing). Vsaki mesec jim plačujem lizing + zavarovanje... dve položnici...

Sedaj sem dobil pošto, da moram podaljšati registracijo avtomobila (lahko že 30 dni prej) in jim poslati kopijo slike podaljšane registracije.
Je to standarden postopek?

Kako pa je tehnični? Pri novih avtih ne rabiš delati prvi 2 leti ali 5 let?

Pa še to me zanima. Na listu ki sem ga dobil zraven porsche lizing zavarovanje piše avtomatsko podaljšanje maj 2022 - permanentno
Kaj točno to pomeni? Ker sem razmišljal da bi lizing v celoti odplačal počasi in potem šel z zavarovanjem direktno k eni izmed zavarovalnic (generali itd...), da nimam več vse preko porsche lizing ker je tu dražje... Predvidevam, da to lahko narediš potem ko celoten lizing odplačaš, da nisi več vezan na njihovo zavarovalnico?

Hvala za odgovor in sorry za neumna vprašanja, ampak se raje prepričam :)

Raindancer ::

OP,

to bi moralo pisati v dokumentaciji, ki si jo dobil, ko si sklepal lizing. Lahko tudi kličeš tja in vprašaš, ne bo nič narobe s tem.

Avtomatsko zavarovanje - permanentno pomeni, da se ti vsako leto podaljša pod pogoji, ki jih imaš zapisanih na polici. Torej za tisto kar si zavaroval lani, se polica obnovi tudi letos in naslednje leto, pač v kolikor imaš to polico.

Kolikor vem, po odplačilu lizinga nisi več vezan na njihovo zavarovanje, (če tako piše v pogodbi), toda ker je v pogodbi pisano kot avtomatsko permanentno, to pomeni, da moraš preden zavaruješ kje drugje, obstoječe zavarovanje prekiniti. Torej pišeš na zavarovalnico, navedeš številko police in da želiš prekiniti zavarovanje.

(Osebno urejeno tako: najprej zavarovanje na novo polico in pred potekom stare police obvestilo stari zavarovalnici, da prekinjaš zavarovanje. Dobiš dopis, in to je to.)

Komot ti bodo drugi tukaj več povedali, imajo več izkušenj.

nosiyo ::

Sedaj sem dobil pošto, da moram podaljšati registracijo avtomobila (lahko že 30 dni prej) in jim poslati kopijo slike podaljšane registracije.
Je to standarden postopek?


Seveda, vsak avto je treba 1x letno registrirat.

Kako pa je tehnični? Pri novih avtih ne rabiš delati prvi 2 leti ali 5 let?

Tehnični je po 4,6,8,9,10,... letih.

Pa še to me zanima. Na listu ki sem ga dobil zraven porsche lizing zavarovanje piše avtomatsko podaljšanje maj 2022 - permanentno
Kaj točno to pomeni?

Da se avtomatsko podalšuje.

Ker sem razmišljal da bi lizing v celoti odplačal počasi in potem šel z zavarovanjem direktno k eni izmed zavarovalnic (generali itd...), da nimam več vse preko porsche lizing ker je tu dražje...

Preveri kako je s pogoji in kdaj lahko odplačaš. Če so dobil kak popust na avto zaradi sklenitve financiranja, potem lahko imajo kako varovalko, da lahko vsaj X let od tebe cuzajo denar.

Predvidevam, da to lahko narediš potem ko celoten lizing odplačaš, da nisi več vezan na njihovo zavarovalnico?

Res je, ko odplačaš nisi več vezan na njih.

bigbada ::

nosiyo je izjavil:



Ker sem razmišljal da bi lizing v celoti odplačal počasi in potem šel z zavarovanjem direktno k eni izmed zavarovalnic (generali itd...), da nimam več vse preko porsche lizing ker je tu dražje...

Preveri kako je s pogoji in kdaj lahko odplačaš. Če so dobil kak popust na avto zaradi sklenitve financiranja, potem lahko imajo kako varovalko, da lahko vsaj X let od tebe cuzajo denar.

Predvidevam, da to lahko narediš potem ko celoten lizing odplačaš, da nisi več vezan na njihovo zavarovalnico?

Res je, ko odplačaš nisi več vezan na njih.


Predvidevam da je to Amortizacijski načrt k Pogodbi številka xxxxx (Finančni leasing)... delež obresti.. delež glavice... ostanek lizinga
In piše točno po mesecih koliko plačuješ oz. še moraš odplačati če bi se odločil, da vse skupaj odplačaš?

Je to tako?

coderX ::

nevem kako je pri porsche-ju, pri meni je pa tako da ko hočeš odplačat leasing, gledaš glavnico (znesek brez obresti), tisto plačaš in je konec. Torej ne plačaš tolko kot če bi plačal na obroke.
Se vsekakor splača izplačat, ja.

BCSman ::

Vprašanje: zavarovalna polica začne veljat z 16.12. ura 24.00. Kaj to pomeni, da v praksi začne veljat šele 17.12. zjutraj ali že 16.12. zjutraj? Na tehničnih pregledih pravijo prvo, na lizing hiši drugo.

fikus_ ::

Saj piše na polici:

Začetek zavarovanja - datum in ura: 16.12.2023, 24:00

Torej 17.12.2023 ob 00:01 je veljavna.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Utk ::

Prvo, ker ti potem velja do 16.12.2024 24:00. Če bi bilo drugo, bi 16.12.2024 rabil že novo polico, in bi se ti datum vsako leto premikal za en dan nazaj. Kdo bi temu sledil...

starfotr ::

Saj vinjeta se ti tudi premika.

Utk ::

Pa se ti to zdi pametno? Sicer pa police obstajajo malo dlje od slovenskih elektronskih letnih vinjet.

starfotr ::

Pametno ali ne pametno, sistem imajo tak. In spreminjali ga ne bodo.

Utk ::

Zavarovalnice tudi ne. Še najmanj pa, ker se je pri slovenskih vinjetah nekdo to spomnu.

Leko ::

Fak! Kaj ti spet ni jasno starfotr!
A sta ti lepo razložila, kot prvi fikus in potem Utk! Pika amen!
Samo vedno se pa mora najdt en komplikator, ki totalno zakomplicira še tako enostavno stvar!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lizing in odplačilo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9118582 (15529) IL_DIAVOLO
»

Telekom - enkratno odplačilo preostalih obrokov

Oddelek: Mobilne tehnologije
152116 (1669) klinker
»

kredit/leasing

Oddelek: Loža
4813904 (11394) Mavrik
»

Ali se lahko v avtohišah "handla"? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10425177 (20427) St235
»

Najugodnejši avto kredit

Oddelek: Na cesti
4612019 (10435) fosil

Več podobnih tem