» »

Tipovnica na prenosniku

Tipovnica na prenosniku

blackRa ::

Pozdravljeni,

imam laptop na katerem sem menjaval SSD disk. Pri razstavljanju sem moral odstraniti tudi tipkovnico da bi prišel do diska. Ko sem prišel do tipkovnice je že ena stran kabla nekako ven visela z reže za tipkovnico. Nato sem disk normalno zamenjal in pravilno priključil tipkovnico. Tipkovnica sicer deluje, ne zazna pa 5-6 črk (4, 5, r, t, f, g, v, b). Vse ostalo deluje normalno. Če priključim zunanjo tipkovnico preko USB-ja, deluje vse normalno. Ali to pomeni, da je prišlo do težave same tipkovnice? Ali pa je še vedno možnost, da se je poškodovala reža na matični, kamor se priklopi tipkovnica.

Gre se za to, da nebi nabavil nove tipkovnice, ki prav tako nebi delovala.

MIHAc27 ::

Verjetno se je iztaknilo pri odpiranju.

Bodi zelo previden z tem trakcem. Pa biti mora lepo poravnan notri. Ponavadi je na plati kjer je priklop ena plastična ploščica, ki ta trakec stisne.

Mogoče poglej malo na youtubu za tvoj model, ali daj nekomu ki ve kaj dela, da ne boš uničil.

blackRa ::

Hvala za odgovor.

Po tistem sem večkrat poskusil odklopit in ponovno priklopit kabel/trak za tipkovnico. Sem bil previden, da bo trak lepo ravno poravnan. Črna ploščica je pravtako zaprta, tako da trak stisne. Žal je težava še vedno ostala.
Želim naročiti novo tipkovnico vendar me skrbi, da je mogoče težava pri priklopu na matični in ne na tipkovnici.

Uporabnik ::

Jaz bi rekel, da je veliko večja verjetnost, da je kabel kot kontakt. Eno ali drugo, tretja opcija je 1% ali manj.
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

Baja ::

z olfa nozem odrezi 0,5mm al pa 1mm flat kabla. lepo ravno. da bodo pini sedli na frisno povrsino.

blackRa ::

Poskusil, nič bolje. Vse je enako, zdaj celo še ena črka več ne deluje.

Ve kdo mogoče, s katerim modelom tipkovnice bi lahko preveril, ali je kontakt delujoč in ter da je težava v sami tipkovnici oz. trakcu tipkovnice?

Baja je izjavil:

z olfa nozem odrezi 0,5mm al pa 1mm flat kabla. lepo ravno. da bodo pini sedli na frisno povrsino.

Pentium ::

Preveč prepognil flex kabel in so povezave notri crknile. Videl večkrat, tudi sam naredil takšno napako. Imajo nekateri novejši prenosniki res neumno napejlan kabel za tipkovnico


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprl laptop, se ne prižge več (slike)

Oddelek: Strojna oprema
16730 (416) Vuli
»

Tipkovnica na laptopu ne dela

Oddelek: Strojna oprema
183637 (3166) zuz3k
»

Delanje lukenj v etui (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
533679 (2645) Halfdead987
»

Projekt Svinjarija ali Kako sem očistil tipkovnico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13720663 (18011) energetik

Več podobnih tem