» »

najbolj zanesljivi modeli/znamke

najbolj zanesljivi modeli/znamke

sonar1 ::

na kratko, kupil sem nov avto (Ford) in vedno na novo se neka napaka pokaže ima komaj 20300km !!!
In vedno isto na servisu me odslovijo kao vse v redu, ker na računalniku ne kaže napak.
Naprimer zadnja fora, v 4. brzini v nizkih obratih ko daš poln gas, mašina oz ko vleče zrak, dela nek čuden zvok dokler ne dobi obrate.
Itak za te mone je vse ql z avtom, tko da jim ga lahko prodam. Do septembra je še v garanciji, potem še 3 leta jamstva, tko da nevem, mogoče se preveč sekiram sej imam jamstvo?
V glavnem miljon napak odkar sm ga kupil.

Zanima me kateri modeli oz znamke so najbolj zanesljive, da ne bom več vozil kante ki non stop majo neke napake!
Kaj priporočate, razmišljam ga prodat in vzet nekaj kar nima problemov. Niti me ne briga kaj dosti , samo da ni problemov! Da ma vsaj 150 konjev in design da ni grd, bencinc. Novejši
  • spremenilo: sonar1 ()

Kekokekič ::

Znamka, ki se nebi res nič kvarila ne obstaja :). Vsi majo neke svoje težave in vsak avto ti lahko dela super ali pa neprestano crkuje. Danes pač niso več narejeni tako kot včasih in se špara na vseh stvareh...Žal.

Načeloma so po zanesljivosti top Toyote. Mislim, da so tudi Honde zelo zanesljive. Mogoče še kak VW...Oziroma VW mogoče še ni med bolj zanesljivimi, je pa dobro, ker se prodaja v ogromnih količinah in so ponavadi na voljo dobri ponaredki oz. rabljeni deli katere lahko nabaviš in kaj zamenjaš, če/ko crkne.

Drugače, če je avto še v garanciji js ne bi nehu težit. Ma da zrhitajo, če je kaj narobe z avtom. Drugače pa mislim, da se lahko naredi kot nek zapisnik kjer ti "prijaviš" napako. Oni ti napišejo/podpišejo, da z avtom ni nič narobe. Če se potem na avtu ta napaka poslabša lahko avto pelješ nazaj in s tem nekaj uveljavljaš, da ti ga morejo rihtat. Neki podobnega je naredil kolega semizdi..Ali pa pelji na drug Ford servis pa boš videl.

TheBlueOne ::

Vedno jih tudi pisno obvesti o napakah, da je jasno, da so se pojavljale ze v casu, ko je avto v garanciji. Je kar pogosto, da dobijo ideje kako popravit takoj, ko potece garancija, takrat pa je fino, ce lahko jasno pokazes, da so taisto napako ignorirali. Terjaj tudi porocila, itn.

Ce ti ga vzamejo za dober denar jim ga pa pusti. :)

Kar se tice zanesljivosti, pa me vsako leto preseneti kako se spreminja seznam. Nekih velikih razlik med znamkami prakticno ni vec, skoraj bolj gledas kaksen doticen model. So pa japonski vedno bolj pri vrhu.

Zgodovina sprememb…

LapD ::

Toyote, Honde in Subaruji slovijo kot najbolj zanesljivi. Pri vsakem pa imaš lahko smolo ali srečo, tako da ta seznamček ne pomeni kaj dosti.
web&motion designer

bemfa ::

Če ma voznik prisluhe, še ne pomeni da je z avtom kaj narobe. Prisluhe boš imel v vsaki znamki.

GupeM ::

Zame je Ford najbolj zanesljiv. Do sedaj s Fordom nobenih težav. Če jo vprašal mojega fotra, je pa ford najmanj zanesljiv avto. Kup težav s fordi.

Enako je pri ostalih znamkah. Nekdo v 30 letih nobene omembe vredne težave, drug v treh letih vse možne težave.

sonar1 ::

katastrofa zdej pa ko je 1 stopinja zunaj in štartam da je avto mrzel, mi cuka v 2.gi brzini dok se ne malo segreje. Danes ga grem prodat, konec

feryz ::

Pa povej kupcu, zakaj ga prodajaš.
Ker zna biti, da ga boš dobil kmalu nazaj.

chrush ::

shintaro ima forda. baje najboljsi avto.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Kiwix ::

Kolega je imel s Focusom podoben problem, avto je v določenem trenutku izgubil hitrost in več kot npr. 70km/h nisi mogel več peljati. Večkrat peljal na servis, napake niso ugotovili. Ko je potekla garancija so seveda takoj ugotovili in nabili strošek servisa (če se prav spomnim okoli 2500€). Težava je bila seveda v motorju oz turbini.

Blinder ::

sonar1 je izjavil:

...
Zanima me kateri modeli oz znamke so najbolj zanesljive, da ne bom več vozil kante ki non stop majo neke napake!


S trenutnim Fordom imaš smolo. Kupi spet Forda, verjetnost, da boš tudi pri drugem naletel na mino je majhna.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

sonar1 ::

feryz je izjavil:

Pa povej kupcu, zakaj ga prodajaš.
Ker zna biti, da ga boš dobil kmalu nazaj.


prodal ga bi fordu, ne kupcu, ker kot si napisal. Naj se oni ukvarjajo z reklamacijo.




Kiwix je izjavil:

Kolega je imel s Focusom podoben problem, avto je v določenem trenutku izgubil hitrost in več kot npr. 70km/h nisi mogel več peljati. Večkrat peljal na servis, napake niso ugotovili. Ko je potekla garancija so seveda takoj ugotovili in nabili strošek servisa (če se prav spomnim okoli 2500€). Težava je bila seveda v motorju oz turbini.

točno tega se bojim. Meni je pa tam razložu da itak mam jamstvo 5 let, do septembra je garancija, pol jamstvo.

Nevem, avto je ful lep, takšen kot sem hotel, čakal sem ga 5 mesecev, uživancija, dokler ne pridejo te čudni zvoki in pol se bojim da kaj šele bo čez kakšno leto ko bo mel več km

Blinder je izjavil:

sonar1 je izjavil:

...
Zanima me kateri modeli oz znamke so najbolj zanesljive, da ne bom več vozil kante ki non stop majo neke napake!


S trenutnim Fordom imaš smolo. Kupi spet Forda, verjetnost, da boš tudi pri drugem naletel na mino je majhna.


ja sej sm ga že hotu it prodat pa je rekla mama da ga bo ona imela, da noče ni šans da ga prodam. ženske itak nič ne razumejo o avtih.

Tko da js razmišljam naročit nov model focus ST, njej pa bom dal to kanto pa naj ona pol plačuje popravila. Mislim da kvaliteta tega k mam je slabša ker je bil takrat covid lockdown , al pa preprosto smola.


Sej trenutno deluje vse ok, samo glede na to da ima samo 20.000km, kaj šele bo ko bo mel 100.000km al več. To jamstvo velja kej ko poteče garancija?
Stavim da v nemčiji bi takoj se lotili najdet vse te napake in jih odpravit, tle v sloveniji pa sem bil in v kp in v lj, na obeh me odslovili kao vse normalno.
Balkan!

sonar1 ::

evo ta zvok v 4. nikakor noče it stran, jaz ga prodam Fordu v torek ko spet odprejo, to sranje niti 20.000km pa že zelo lepi zvoki. Dal na tester no errors in mi reče vse v redu čeprav med vožnjo mi reče da zvok ni OK. Mrš

Bolibri ::

Pa računaš, da ti ga bodo kupili?

donvito ::

Bolibri je izjavil:

Pa računaš, da ti ga bodo kupili?

Zakaj pa ne, saj pravijo, da je vse v redu. >:D

sonar1 ::

Bolibri je izjavil:

Pa računaš, da ti ga bodo kupili?

ja, se že zmenil. V torek good bye. Naslednji nakup pa nevem kaj bo, imam renault 19 shitbox dokler ne najdem drug avto. Bi vzel Focus ST nov model, samo po tej izkušnji mislim da ne upam več forda.

donvito je izjavil:

Bolibri je izjavil:

Pa računaš, da ti ga bodo kupili?

Zakaj pa ne, saj pravijo, da je vse v redu. >:D

this

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sonar1 ()

sonar1 ::

mnenje na tega, razen tega da ima grda platišča (kar bi itak menjal)
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Kiwix ::

Tudi mi smo imeli Focusa, ki je po cca 10 letih imel težave s števci. Smo ga vozili po vseh servisih v Lj, noben ni vedel kaj je narobe, ocenjen strošek servisa je bil cca 1500€ (menjava konzole s števci), vendar niso zagotavljali, da bo to rešilo težave.

Potem smo slišali za avto Rebernik (štajerska oz koroška), ki naj bi bil najbolši Ford servis v Slo. Najprej smo jih poklicali, kjer so rekli, da zadevo lahko popravijo. Avto smo peljali k njim, ga tam pustili dva dni in ga šli iskati. Servis števcev in še nekaj ostalih stvari je prišlo 350€. Ko so naredili servis so rekli, da tisti, ki je konzolo odpiral oz jemal ven, sploh ni dobro vsega nazaj pritrdil. Čez nekaj let smo Forda Focusa prodali in pri njih vzeli malo rabljenega C-Maxa. V nekaj letnih z njim nismo imeli nobenega problema.

sonar1 ::

super, samo jaz sem obupal. Avto takoj prvih 1000km je mel že napako, potem druga napaka in zdej 20.000 in spet nova napaka. Avto je bil in v LJ in kp in nič rešenega

Gledam tegale Audija https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

mnenje ? Malo drag, samo je pa hud

Mogoče boljše da uvozim nek BMW1 al Audi, ker tle v sloveniji je slaba ponudba. Gledam pa BMW1 in Audi A3, obvezno full digital dashboard. In da ma vsaj 150 konjev, diesel raje ne bi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sonar1 ()

PacificBlue ::

bemfa ::

Za 29.990 doibš novega A4, 2.0 bencinar 150 konjev. Dodatno opremo izbereš in doplačaš po željah. https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

sonar1 ::

sem pisal glavnemu na summit , kjer že imamo thread pogovorov o drugih napakah, da vidimo kaj pravi če se bo to rešilo. Problem je če ga prodam zgubim 10.000€ pa še to je potem da drugih opcij ni neki dosti v slo, tele A3 so grdi brez opreme, BMW1 isto grdi...

Bom probal težit na summitu , da me vzamejo resno glede te napake, da vidimo odziv po praznikih, upam da jih napizdi vseh , mi je pa za prejšno napako rekel da naj ne skrbim da itak ima jamstvo avto do 2026.

Kiwix je izjavil:

Tudi mi smo imeli Focusa, ki je po cca 10 letih imel težave s števci. Smo ga vozili po vseh servisih v Lj, noben ni vedel kaj je narobe, ocenjen strošek servisa je bil cca 1500€ (menjava konzole s števci), vendar niso zagotavljali, da bo to rešilo težave.

Potem smo slišali za avto Rebernik (štajerska oz koroška), ki naj bi bil najbolši Ford servis v Slo. Najprej smo jih poklicali, kjer so rekli, da zadevo lahko popravijo. Avto smo peljali k njim, ga tam pustili dva dni in ga šli iskati. Servis števcev in še nekaj ostalih stvari je prišlo 350€. Ko so naredili servis so rekli, da tisti, ki je konzolo odpiral oz jemal ven, sploh ni dobro vsega nazaj pritrdil. Čez nekaj let smo Forda Focusa prodali in pri njih vzeli malo rabljenega C-Maxa. V nekaj letnih z njim nismo imeli nobenega problema.

bom probal še rebernik kontaktirat, hvala za info.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sonar1 ()

OutOfTheBox ::

Jaz ti svetujem da prodaš jajca in kupiš lamborghinija (naročiš kar preko mimovrste ali kjer pač imajo na zalogi). Najboljša investicija ever, pa še pohvališ se lahko.

Zgodovina sprememb…

zimurg ::

če hočeš čim manj težav z avtom vzemi mazdo (atmosferki bencinc)

npr. https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
Sinclair ZX Spectrum, Zilog Z80A, 48kB, kasetofon, TV-OUT, Sinclair-Basic

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zimurg ()

asdf_jklc ::

@zimurg: če je pripravljen dat toliko za bencinca, je tole best buy in furu bo 20 let, ker je možnost okvar dramatično manjša.

sonar1 ::

zimurg je izjavil:

če hočeš čim manj težav z avtom vzemi mazdo (atmosferki bencinc)

npr. https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

vse v nulo, razen tega da blagi hybrid nikoli več in nima digital dashboard, teh analognih števcev iz leta 1930 ne mislim gledat.

zimurg ::

asdf_jklc ...taki so bili pogoji op-ja na začetku teme...

sonar1 je izjavil:

Da ma vsaj 150 konjev in design da ni grd, bencinc. Novejši


sonar1... ta motor je preizkušen in ne dela problemovm če ti ni všeč da nima digitalnega dasha pa vzemi teslo, ta ga ima :)
Sinclair ZX Spectrum, Zilog Z80A, 48kB, kasetofon, TV-OUT, Sinclair-Basic

c3p0 ::

Moj MB-E dizl ima po 10 letih 150kkm, menjal sem ploščice in nafilal klimo, 3x menjal vse gume. Redni servisi tu in tam. To pa je to.

Že 3x sem ga hotel menjat, a nato pomisliš čemu...

GupeM ::

Moj Ford Focus ima po 9 letih 290kkm, menjal sem ploščice, diske, nekajkrat vse gume. Letni servis reden. Pa hladilnik za klimo mi je spuščal, tako da sem še tega moral menjat. To pa je to.

Sploh še nisem pomislil, da bi ga menjal. Ne vem, zakaj bi ga...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

m0LN4r ::

sonar1 je izjavil:

na kratko, kupil sem nov avto (Ford) in vedno na novo se neka napaka pokaže ima komaj 20300km !!!
In vedno isto na servisu me odslovijo kao vse v redu, ker na računalniku ne kaže napak.
Naprimer zadnja fora, v 4. brzini v nizkih obratih ko daš poln gas, mašina oz ko vleče zrak, dela nek čuden zvok dokler ne dobi obrate.
Itak za te mone je vse ql z avtom, tko da jim ga lahko prodam. Do septembra je še v garanciji, potem še 3 leta jamstva, tko da nevem, mogoče se preveč sekiram sej imam jamstvo?
V glavnem miljon napak odkar sm ga kupil.

Zanima me kateri modeli oz znamke so najbolj zanesljive, da ne bom več vozil kante ki non stop majo neke napake!
Kaj priporočate, razmišljam ga prodat in vzet nekaj kar nima problemov. Niti me ne briga kaj dosti , samo da ni problemov! Da ma vsaj 150 konjev in design da ni grd, bencinc. Novejši

Cuden zvok te moti?



Shututu? To je vse kul
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Ahim ::

sonar1 je izjavil:

zimurg je izjavil:

če hočeš čim manj težav z avtom vzemi mazdo (atmosferki bencinc)

npr. https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

vse v nulo, razen tega da blagi hybrid nikoli več in nima digital dashboard, teh analognih števcev iz leta 1930 ne mislim gledat.

Shintaro, kupi si tole klasiko - v primerjavi s tvojimi Fordi je skoraj neunicljiv pa nima stevcev iz 1930, tako da ti jih ne bo treba gledat.

iso2000 ::

No, jaz sem imel pred leti precej težav z novim berlingom. Bistveno je, da se ne daš odgnati z nekimi kvazi izgovori in zahtevaš da ti avto uštimajo v piko. Saj ga nisi ukradel. Če je treba postaneš tečen, dostikrat pomaga. Druga stvar je, da greš na več servisov, če na prvem ne uredijo zadeve kot je treba. Jaz sem dal čez tri različne in ta tretji je res ok. Pa še enkrat, moraš biti vztrajen, zahtevat zapisnike oziroma zabeležke v sistemu, da se ne bo potem kdo delal neumnega.
Kljub slabim izkušnjam ne bi rekel da je generalno citroen slab. Imam odlične izkušnje s C5, še zdaj je v družini s preko 400k km, pa kar dela. Je težko na osnovi enega primerka posplošiti na znamko kako ne-zanesljiva je. Verjamem pa, da se ti lahko zameri. Srečno, pa karkoli se boš že odločil.

PrihajaNodi ::

Dacia Sandero Stepway - povsod pridem. Delam ogromno kilometrov. Vcasih tudi po enkrat 1200. Je pa res da se menja olje, filtre, jermen.
Skratka ne crkne, vsi mislijo da si najvecji revez pa ga ne popraskajo...
Pa na gume dam velik Michelin primacy al pa PS.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

HotBurek ::

Če želiš izpadit kot zaliman šminker, pol ni druge, kot da kupiš drage plej-stejšn elektronske jajce na kolesih in moliš boga, da ti kej ne crkne.
Dokler pa dela, pa šminkiraš po mestu z avtomatskim menjalnikom in prdci iz auspuha, in si predstavljaš kako kul si, vsi te kao gledajo, misleč da so ti fouš ker si tak car, čerprav gre v resnici za boge ego-boost-trip reveže.

Sicer imaš pa dosti kvalitetne ponudbe. Npr. M3 z V8 N/A mašino in ročnim menjalnikom.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

PrihajaNodi ::

Ma klinc gleda to sminkanje. Ajd da mas miljone mogoce, pa se to je bols fuknt kes v bitkojne pa nepremicnine kot pa v pleh.
Kupis Dacio Duster za 17-20k pa dobre gume pa je mir plus pocen vzdrzevanje, plus ne boli te ce ga pobuskas al pa nekdo drug.
Folk je custveno navezan na pleh.

Pol ce si ze enkrat tolk visoko mas private jete, pa rentane vozila s privat vozniki. Neki vmes je pa sam merjenje ticov.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Po lastnih izkušnjah zadnji nekaj let (do 5, ne dosti) z Toyoto in dvema neimenovanima evropskima znankama (nemec in francoz) lahko rečem, da so to svetovi razlike v kvaliteti. V prid Toyoti.

Je pa tudi sreča v igri. Zato pa je tudi pomembna "kvaliteta" prodajalca: kako se obnaša v primeru težav
Kot so zgoraj eni napisali, je to ponekod katastrofalno. Samo izgovarjanje in izogibanje.

Tisto o obisku več servisov je dobra ideja, sem pred več leti (recimo deset) tudi sam edino tako rešil težavo (ena opozorilna lučka se je pogosto prižigala, servisi pa brez pojma, dokler nekje četrti ni uredil. Od takrat sem servisiral pri njih, samo tudi niso ravno brez madežev, pri eni drugi težavi "se jim ni dalo potruditi", preprosto "ne vidimo problema" in adijo. Na srečo je bil problem taki, da se je dalo živeti z njim)

iso2000 je izjavil:

No, jaz sem imel pred leti precej težav z novim berlingom. Bistveno je, da se ne daš odgnati z nekimi kvazi izgovori in zahtevaš da ti avto uštimajo v piko. Saj ga nisi ukradel. Če je treba postaneš tečen, dostikrat pomaga.

Točno tako. Pri njih si pustil celoletni zaslužek (če ne več) in za to se naj potrudijo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

LeQuack ::

Fora je da avtosaloni služijo večinoma samo na financiranjih sedaj, prodaja in servis avtov jim je sekundarnega pomena.
Quack !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto do 15k eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
618021 (6081) Raptor F16
»

Rabljen avto za dolge razdalje do 7.000€? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15521764 (17267) matobeli
»

Kateri družinski avto rabljen (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
509029 (7183) videc
»

Avto za 1000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15328758 (23985) Heavy

Več podobnih tem