» »

Kako iz telefona zbrisati vse podatke?

Kako iz telefona zbrisati vse podatke?

bauci ::

Kako iz telefona Samsung S9 izbrisati vse podatke in ga nastaviti na tovarniške nastavitve? Ali se na sim kartici tudi shranjujejo kakšni podatki in če da, kako jih izbrisati?
Hvala za nasvet.

Horas ::

nastabitve in najdi tovarniška ponastavitev, naredi prav to. z sim je pa treba ročno. v nastavitvah zopet.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

elektronorc ::

Tovarniška ponastavitev ni zadosti, dokler podatki niso prepisani z novimi podatki(če se prav spomnim, večkratni prepis), jih je mogoče obnoviti s pravimi orodji.

trololololo ::

elektronorc je izjavil:

Tovarniška ponastavitev ni zadosti, dokler podatki niso prepisani z novimi podatki(če se prav spomnim, večkratni prepis), jih je mogoče obnoviti s pravimi orodji.


če je telefon bil šifriran (kar so skoraj vsi razen kakšni zelo stari), ne boš kaj veliko obnavljal po factory reset. da odgovorim: za s9 bo factory reset dovolj.

Zgodovina sprememb…

Runner71 ::

Tukaj pa se motiš...factory restore bo samo ponastavil sistem...podatki na nosilcu, katerega vidiš ko telefon priklopiš na pc pa ostanejo.... vsaj pri s8 note je bilo tako....sem najprej telefon priklopil na pc, dobesedno zbrisal vse kar je blo videti in šele nato factory restore, da je tak kot iz štacune...


trololololo je izjavil:

elektronorc je izjavil:

Tovarniška ponastavitev ni zadosti, dokler podatki niso prepisani z novimi podatki(če se prav spomnim, večkratni prepis), jih je mogoče obnoviti s pravimi orodji.


če je telefon bil šifriran (kar so skoraj vsi razen kakšni zelo stari), ne boš kaj veliko obnavljal po factory reset. da odgovorim: za s9 bo factory reset dovolj.

tomlin ::

trololololo je izjavil:

elektronorc je izjavil:

Tovarniška ponastavitev ni zadosti, dokler podatki niso prepisani z novimi podatki(če se prav spomnim, večkratni prepis), jih je mogoče obnoviti s pravimi orodji.


če je telefon bil šifriran (kar so skoraj vsi razen kakšni zelo stari), ne boš kaj veliko obnavljal po factory reset. da odgovorim: za s9 bo factory reset dovolj.


Točno tako f reset bo dovolj. Če si pa slučajno na kakšni interpol listi, ga vrzi v najgloblje jezero:D
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Karen ::

format c: :8)

WARNING, ALL DATA ON NON-REMOVABLE DISK
DRIVE x: WILL BE LOST!
Proceed with Format (Y/N)? _Y

tomlin ::

Y
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

bauci ::

Ok. Ga povezem s PC in brišem.
Kaj pa SIM kartica? Ne bi rad, da bi ostali kontakti na kartici.

link_up ::

factory defaults, encrypt, factory defaults...ponovi 3x. :)
In and Out

bauci ::

Sej s telefonom in mano ni nič narobe, da ne bo kdo mislill :).
Samo vrnit ga moram na firmo, ker bom dobil novega in novo sim kartico. Moj telefon bo dobil pa kolega .

tomlin ::

bauci je izjavil:

Sej s telefonom in mano ni nič narobe, da ne bo kdo mislill :).
Samo vrnit ga moram na firmo, ker bom dobil novega in novo sim kartico. Moj telefon bo dobil pa kolega .


Bauci, se mi dozdeva, da si komplikator, za firmo in kolega bo dovolj navadno brisanje, ma kaki deep format:)
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

trololololo ::

smešno je že to, da je imel očitno zasebne zadeve na službenem telefonu. on pa se sekira za zasebnost? če ne, je naloga firme, da telefon porihta. še enkrat factory reset. če rabiš članek maš tu: https://www.computerworld.com/article/3...

bauci ::

Če imaš samo en telefon, ki ga lahko uporabljaš tudi za privat (dogovor v firmi), imaš gor seveda tudi privat zadeve - telefonske številke, kakšne fotke in podobno.

tomlin ::

bauci je izjavil:

Če imaš samo en telefon, ki ga lahko uporabljaš tudi za privat (dogovor v firmi), imaš gor seveda tudi privat zadeve - telefonske številke, kakšne fotke in podobno.


Điszas, usb kabel prenesi jih-privat na pc, laptop, ali tablico :)
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

PacificBlue ::

tomlin je izjavil:

bauci je izjavil:

Sej s telefonom in mano ni nič narobe, da ne bo kdo mislill :).
Samo vrnit ga moram na firmo, ker bom dobil novega in novo sim kartico. Moj telefon bo dobil pa kolega .


Bauci, se mi dozdeva, da si komplikator, za firmo in kolega bo dovolj navadno brisanje, ma kaki deep format:)


Tiktok?:D

bauci ::

Ne Tiktok, ne Facebook, ne Instagram. Nobenih socialnih omrežij.
Mi je jasno. Podatke skopiram na PC, factory reset.
Hvala za nasvete.
Vam pa polagam na dušo, da vsi na tem forumu nismo 20 let stari in nabiti z znanjem informatike in tehnologije in da včasih rabimo kakšen nasvet, ki se večini vam zdi kr neki.

tomlin ::

Dragec, jaz jih imam 60+,..
Učiti se vse življenje, to je point, pa vso srečo:):):)
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

bauci ::

Jst tut. Hvala :).

trololololo ::

bauci je izjavil:

Če imaš samo en telefon, ki ga lahko uporabljaš tudi za privat (dogovor v firmi), imaš gor seveda tudi privat zadeve - telefonske številke, kakšne fotke in podobno.


no sej je samo dobronamerni nasvet. nikoli ne mešaj privat in službene zadeve. ne glede na dogovore v firmi. telefoni kot naročnine (ali še boljše predplačniške kot je izi itd.) so precej poceni. ne splača se da ima firma potencialno dostop do tvojih podatkov, ne glede kako "komot" je. preberi članek, ki sem ti ga dal in you are good to go, kar se čiščenja tiče.

bauci ::

Hvala za link. Sem prebral in bom delal po navodilih.

Han ::

Za backup podatkov imaš na voljo Smart Switch.

Bolt ::

Daj ne komplicirajte za brezveze. Najprej se naredi backup-varnostno kpiranje podatkov! Potem prenesi tebi pomembne zadeve na pc. Najboljš kar celo notranjo shrambo. Potem zbriši-odstrani-zapri račune: Googlov račun...
Potem pa factory reset-ponastavitev vseh podatkov, nastavitev, omrežnih... To je pa to.
Za sim pa greš v nastavitve stikov in jih iz sim premakneš na telefon in tam prerazporediš ali pač izbrišeš, po želji.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

odklepanje telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
2014708 (3445) Technics111
»

Brisanje vseh podatkov iz diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
8213500 (6370) Baja
»

kako odkleniti LG G5?

Oddelek: Mobilne tehnologije
302278 (1666) louser
»

Toptime servis

Oddelek: Mobilne tehnologije
484702 (2662) papa962
»

Android 5.0 Lollipop (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15636739 (28243) deja

Več podobnih tem