» »

Stara vodovodna inštalacija v kuhinji

Stara vodovodna inštalacija v kuhinji

CleanPower ::

Pozdrav

V kuhinji imam še staro vodno inštalacijo iz leta 1970. Električar mi je rekel da so cevi malo rjave. Ali me ima to kaj skrbeti, bi moral nujno menjati? Kako velik poseg je to? Hvala
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

c3p0 ::

A so železne? Rja (železo) ne škodi. Če so svinčene pa ni zdravo.

FrRoSt ::

Električar ti je rekel da so cevi malo rjave!??

Od zunaj!?? :|
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

fikus_ ::

Zunaj so verjetno malo rjave, znotraj pa obložene z vodnim kamnom. Če pipo na hitro odpreš, ali ima na začetku voda večji pritisk, po kakšni sekundi pa pade? Potem je dosti vodnega kamna v cevi.
Priporočam, če že razbijaš za elektriko, daj še za vodo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

CleanPower ::

Zdaj smo ravno zaprli steno.
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

FrRoSt ::

Ni frke. Cevi bodo zdržale še desetletja. ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Likalnik ::

če so svinčene potem ti zna kaj spustiti....samo naenkrat bo flek...

Pač, če že enkrat odpiraš zamenjaš tudi vodovodne cevi, ker so že stare 50+ let.
pri nas je ravno pred kratkim počila vodovodna cev v kopalnici...hiša je letnik 84 in so notri svinčene cevi....kar naenkrat je bil v spodnjem prostoru moker madež na stropu.
sedaj bomo šli v renovacijo kopalnice...kar pomeni poleg vodovodnih cevi tudi elektrika in ostale zadeve v kopalnici.

CleanPower ::

Mi smo v bloku..

V kopalnici je zamenjal prejšnji lastnik, v kuhinji menda ne.

Sem pa v 3/3 nadstropju, tako da bom samo zavaroval in čao..

Bom pa preveril da niso svinčene cevi.

Koliko m stene pa je potrebno razkopati, če se to menja?
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

kloko ::

Kdo je pa dajal svinčene cevi za vodo v stanovanja? Mogoče v času Marije Tereze, kasneje menda ne več...

fikus_ ::

Še v 80-ih so dajali svinčene cevi za odtoke v bloke in hiše.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Utk ::

Za odtoke ja, za vodo pa ne.

Likalnik ::

tudi jaz sem govoril in mislil o odtokih...ne o sami cevi po kateri pride voda...ta cev ni svinčena...in to drži

BCSman ::

Odtoki so tudi iz azbestnih cevi, ki razpadejo in spet bo fleka sred hiše.

Invictus ::

1x bo treva zagristi, razbiti vse skupaj in zamenjati s plastiko in alumplastom.

Nimaš prav veliko izbire...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

CleanPower ::

Zakaj bi blo treba, če pa te cevi zdržijo dolgo, kot je nekdo zgoraj napisal.. ?

Koliko (globoko) pa bi bilo treba razbijat?

Lp
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

kloko ::

CleanPower je izjavil:

Zakaj bi blo treba, če pa te cevi zdržijo dolgo, kot je nekdo zgoraj napisal.. ?

Koliko (globoko) pa bi bilo treba razbijat?

Lp

Svojega vodovodarja vprašaj, pusti forumske intelektualce pri miru...

Utk ::

Nimaš se kaj sekirat, ko bo spustilo, boš razbijal. Lahko da jutri, lahko čez 40 let, to ne more nihče vedet. Tudi če bi imel nove cevi v steni bi bilo enako.
Je pa res, da je dobro zamenjat ko že itak razbijaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

link_up ::

dokler ne prides do cevi...kaksno vprasanje. :) Na sredini stene verjetno niso.

Dober gospodar vzdrzuje zadeve. Po 50 letih je kar nekaj zadeva za postimat. Up to you...
In and Out

PacificBlue ::

To menjaš. Vsaj zdaj ce imas sanso, pa das alkaten..
Kovinske cevi porjavijo in se jim pretocnost zmanjsa..

Invictus ::

Odvisno od kovinskih cevi. Nekatere so bile znotraj vroče pocinkane... Take ne rjavijo.

Vendar... Če imaš zadevo razbito, pač zamenjaš inštalacije.

Je pa zoprn poseg, veliko sranja, sploh če ne veš, kje in kako je vse skupaj napeljano in če živiš notri. Svinjarije na kubik...

Najbolje, da si pri tem pameten zase. Poči pa lahko staro ali novo...

Meni je recimo teden nazaj počil 2 leti star ventil za vodo in mi konkretno namočil ravno posušen estrih. In to ravno, ko em končno dobil keramičarja... Za popizdit...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

CleanPower ::

Pa če smo že zaprli stene no a sploh berete...

link_up je izjavil:

dokler ne prides do cevi...kaksno vprasanje. :) Na sredini stene verjetno niso.

Dober gospodar vzdrzuje zadeve. Po 50 letih je kar nekaj zadeva za postimat. Up to you...


Ja res kakšno vprašanje, ravno zato sprašujem, ker ne vem kje so, ti pametnjakovič.. če bi vedel, nebi spraševal. Kakšno vprašanje..
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Zvezdica27 ::

lp,

če si imel razbito, bi še to... pa kaj ti ni tega svetoval štromar? Ko imaš odprto, je to razlike morda 50e, pa mirna bosna.

Štemaš dokler hočeš, do prvega spoja ali pa v plato do glavnega odvoda veje... kakor ti paše. Jaz sem to delal včeraj ;)

zz

fikus_ ::

CleanPower je izjavil:

Zakaj bi blo treba, če pa te cevi zdržijo dolgo, kot je nekdo zgoraj napisal.. ?

Koliko (globoko) pa bi bilo treba razbijat?

Lp


Zgoraj si napisal letnico 1970. Tako da lahko pričakuješ razbijanje v bližnji prihodnosti. Kdaj točno?! Ne ve nihče.

Vprašaj sosede v bloku.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

bbbbbb2015 ::

BCSman je izjavil:

Odtoki so tudi iz azbestnih cevi, ki razpadejo in spet bo fleka sred hiše.


Azbest ne razpade. Včeraj gledal glavno odtočno cev iz hiše. Azbestna cev, premazana s smolo znotraj.

Kot nova. Majkemi. Hiša letnik 1975.

Tudi azbestna streha drži 50+ let. Azbestna streha ponavadi poči, če veter privzdiguje strešnike ali nekdo (pretežak) hodi po strešnikih. Streha sama od sebe zdrži nenormalno dolgo. Valovitka (betonski ekvivalent) zdrži 20+ let. Pol manj.

To je problem azbesta. Ne razpade. Kvečjemu zlomi se, tam potem frlijo tiste iglice v luft. Drugače v zemlji, kjer ni vplivov vremena je azbest skoraj večen.

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Vem, da smo vcasih kot mulci lomili in lizali ledene sveče dol iz azbestnih streh. Pol smo pa svetili ponoci se v temi..blink, blink:D

Miki N ::

PacificBlue je izjavil:

Vem, da smo vcasih kot mulci lomili in lizali ledene sveče dol iz azbestnih streh. Pol smo pa svetili ponoci se v temi..blink, blink:D


Aha! Trenutna scena na Slotechu je posledica lizanja azbesta v otroštvu!

link_up ::

CleanPower je izjavil:

Pa če smo že zaprli stene no a sploh berete...

link_up je izjavil:

dokler ne prides do cevi...kaksno vprasanje. :) Na sredini stene verjetno niso.

Dober gospodar vzdrzuje zadeve. Po 50 letih je kar nekaj zadeva za postimat. Up to you...


Ja res kakšno vprašanje, ravno zato sprašujem, ker ne vem kje so, ti pametnjakovič.. če bi vedel, nebi spraševal. Kakšno vprašanje..


hja, nisi rekel, da bi rad na sredini zacel... :)
In and Out

Likalnik ::

CleanPower je izjavil:

Pa če smo že zaprli stene no a sploh berete...

link_up je izjavil:

dokler ne prides do cevi...kaksno vprasanje. :) Na sredini stene verjetno niso.

Dober gospodar vzdrzuje zadeve. Po 50 letih je kar nekaj zadeva za postimat. Up to you...


Ja res kakšno vprašanje, ravno zato sprašujem, ker ne vem kje so, ti pametnjakovič.. če bi vedel, nebi spraševal. Kakšno vprašanje..


potem pa, če ste že zaprli stene kaj sploh sprašuješ kaj narediti...položi še ploščice čez pa kuhinjo montiraj...in si zaključil z obnovo....potem pa upaj, da ne boš v bližnji prihodnosti zopet vse razbijal.

pač vsi normalni ob štemanju, kopalnice, kuhinje, skreta pač zamenjamo vse cevi in elektriko...ker ko enkrat položiš keramiko čez imaš zaključeno zgodbo za vsaj 10 let.

j

CleanPower ::

Kdo sploh še daje keramiko v kuhinjo? Še en sarkastičen pametnjakovič..
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

Zvezdica27 ::

keramika gre še vedno na tla. saj ne vemo kje teče... če jjo hoče, naj jo da tud na steno

v glavnem... ene stvari so lahko na ignore, druge pač ne. Jaz tudi nisem včeraj menjal cele vertikale, ker je cev OK. Vendar - tudi če bi jo moral, ne vem če bi na vrat na nos, ker bogve, kje je naslednji spoj, lahko da je v plati ne vem kje... ker je bila cev zdrava, smo odrezali in od tam naprej aluplast dalje. iSTO za odtok.. star je 15 let, a zdrav... šel sem le do vertikale, naprej ne. Nima smisla, ker bogve kam gre...

isto elektrika... ker je 20 let stara, sem samo premikal nujne - ostale pa pustil, ker so ta debeli kabli in to bo držalo (niso pa dali v požirke). Nimaš kaj.

bodo pač otroci čez 40 let, če bodo hoteli. Če se bo pa kaj ulilo kje... bom pa jaz, tko pač je.

zz

FrRoSt ::

CleanPower je izjavil:

Pa če smo že zaprli stene no a sploh berete...

link_up je izjavil:

dokler ne prides do cevi...kaksno vprasanje. :) Na sredini stene verjetno niso.

Dober gospodar vzdrzuje zadeve. Po 50 letih je kar nekaj zadeva za postimat. Up to you...


Ja res kakšno vprašanje, ravno zato sprašujem, ker ne vem kje so, ti pametnjakovič.. če bi vedel, nebi spraševal. Kakšno vprašanje..


Te cevi gredo v starih blokih vertikalno, ti ne moreš menjati samo svojega dela cevi. ;) Razen če imaš svoj števec za vodo. Vprašaj mogoče pri kakšnem sosedu spodaj ali zgoraj, ali hišnika. Naj te preveč ne spravlja iz tira tisti elekrtičar. Naj se raje drži štroma! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

starfotr ::

Če se prenavlja, je fajn menjat vse.

solatko ::

Zvezdica27 - PPR 3x2,5 je praktično večen. Sedaj se daje PGP 3x2,5 v cevi, po katerih je poleg kabla tudi zrak in ne bo tako trajno, kot je bil PPR v zidu.
Delo krepa človeka

CleanPower ::

starfotr je izjavil:

Če se prenavlja, je fajn menjat vse.


Bravo, a to si od svoje stare mame slišal? Če nisi prebral teme in ne poznaš situacije ne spuščati nekih napol relevantnih komentarjev.

Anyway, ja sem stvar preveril in material odtoka v steni je neka plastika, tako da so verjetno to že po celem bloku komplet menjali, tako kot je zgoraj napisal Frost..
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

FrRoSt ::

NE zdaj tega mešat!! 8-)

Eno so cevi vode in dokoka, te gredo ponavadi kar vertikalno, ker tako porabijo najmanj materjala in dela. In te cevi so praktično "večne", ali pa stoletne, tudi če so malce rjave od zunaj, bodo zdržale še naslednjih 50 let!!

Niti niso narejene za zamenjavo in tudi nihče jih ne menja na svojo roko, razen če gre res nekaj močno narobe, res počijo ali kaj podobnega! Od teh cevi, mi imamo npr. dva horizontalna voda, enega v kuhinji in enega v kopalnici, pa imaš ti svojo cev, na kateri je ponavadi prvo ventil, potem pa priključek za pipo. Če ne misliš prestavljati pipe ali banje ti ni potrebno menjati in razbijati zadev, bodo verjetno zagotovo zdržale še naslednjih nekaj desetletij...

Drugo pa je odtok!! Ta je ponavadi kritičen v kopalnici! Včasih so delali še odtok s svinčenimi cevmi. Problem je bil, da ta pa je zdržal samo nekaj desetletij. Svinec niti ne zarjavi, ampak postane porozen in začne prepuščati. Pojavijo se fleki im madeži, če/ko pa postane hudo, pa tudi lahko kaplja. V tem primeru moraš razbiti odtok in ga zamenjati, kar dejansko pomeni, da moraš razbiti plošcice po tleh, dati novi plastični odtok in ponovno položiti talne plošcice. V najslabšem primeru.

Če se nisi spuščal v vodovodne in odtočne investicije in menjave, nič hudega. V najslabšem primeru boš moral naknadno menjati odtok, če bi bil slučajno še svinčen.
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

CleanPower ::

Kopalnico smo že prenovili cca 5 let nazaj (cevi, ploščice itd..), v kuhinjo pa v zadnjih 5 letih nismo posegali, kaj so delali prejšnji lastniki 5+ let nazaj, pa mi ni znano..

tako da kopalnica ni problematična..

kot pravim, odtok v kuhinji pa je po občutku plastičen.. tako da zgleda so morali nekaj prenovit
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obnova bajte (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
585914 (2556) PrimoZ_
»

Kako preveriti iz kakšnega materiala so vodovodne cevi?

Oddelek: Loža
201870 (1220) pirx
»

Cevosan za čiščenje odtočne cevi v kuhinjskem lijaku? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
697435 (5260) hruske<>
»

Ali pocinkane vodovodne cevi res z leti dobesedno izginejo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6314489 (5534) solatko
»

Svinc ...

Oddelek: Loža
386817 (5532) energetik

Več podobnih tem