» »

HP Elite Book G9 AMD Ryzen ali Intel Core - kateri??

HP Elite Book G9 AMD Ryzen ali Intel Core - kateri??

Jasnaaaa ::

potrebujem nasvet

za darilo kupujemo nov računalnik, kateri procesor bi priporočili AMD Ryzen ali Intel Core i5 ali intel Core i7??

verjamem, da so vsi spodnji modeli špica, sem gledala tudi primerjave, ....če ima kdo od vas čas da vrže eno uč na primerjalnik, kaj bi imelo za vas pomembnejše model 840/845 od 640/645.

iščemo:
zaslon 14 "
ekran NE na dotik
osvetljena tipkovnica

amd
hp elite book 645 G9
hp elite book 845 G9

intel
hp elite book 640 G9 i5
hp elite book 640 G9 i7
hp elite book 840 G9 i5
hp elite book 840 G9 i7


Hvala
  • spremenila: Jasnaaaa ()

tony1 ::

Raje ne Elitebooka. Glej raje Lenovo T serijo.

zajtam123 ::

Tudi jaz bi raje vzel Lenovo Thinkpad T serija

filip007 ::

AMD ima vsaj dobro grafično podporo, tako da kakšna pustolovska igra ne pobegne.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zako ::

izrecno odvsetujem HP ZBook serija, to je podn od laptop-a
- greje se ko hudic
- vroc na otip nad stevilkami 5,6,7
- glasen, ventilator kar fejst zaganja ob par odprtih Chrome Tabih
- grd na pogled
- manjka mu nipple - tisto kar ima Lenovo T serija standardno in je zakon za misko terat po zaslonu

Odvsetujem pa tudi Dell, se tudi greje in glasen ventilator, pa se fizicno velik napajalc ima, ter za delovanje Dockinga in laptopa moras imate napajalc z 180W

Lenovo serija T je zakon, vedno bo in vedno je bila.
Zako je zakon!!!

darkolord ::

Thinkpad T so top, ampak tudi EliteBooki so kul.

Sicer pa AMD - večinoma je hitrejši, manj se greje, dlje drži baterija, integriran grafični čip je boljši.

LeQuack ::

Jasnaaaa je izjavil:

potrebujem nasvet

za darilo kupujemo nov računalnik, kateri procesor bi priporočili AMD Ryzen ali Intel Core i5 ali intel Core i7??

verjamem, da so vsi spodnji modeli špica, sem gledala tudi primerjave, ....če ima kdo od vas čas da vrže eno uč na primerjalnik, kaj bi imelo za vas pomembnejše model 840/845 od 640/645.

iščemo:
zaslon 14 "
ekran NE na dotik
osvetljena tipkovnica

amd
hp elite book 645 G9
hp elite book 845 G9

intel
hp elite book 640 G9 i5
hp elite book 640 G9 i7
hp elite book 840 G9 i5
hp elite book 840 G9 i7


Hvala


Jaz imam serijo G8, se pravi eno starejšo, in je super prenosnik. Tako da ne moraš zgrešit. Načeloma je AMD boljši price/performance, ker da malo več od sebe pri istih watih, ampak to je tako da če ne delaš performance taskov niti ne boš opazil. Jaz bi vzel tistega ki ga boš dobil najbolj ugodno in na zalogi, in pa glej da ima mogoče več RAMa in diska. In pa vsemi 84x serijo, ne pa 64x, ker je prvi bolj premium za ne dosti višjo ceno.

Kar se tiče pa primerjavo s Thinkpad T serijo, kateri mnogi omenjajo, sem ga tudi imel ampak meni je build quality in feeling aluminija dosti bolj premium kot plastika. Prerformance bo podoben. Imeli so pa slovenski dobavitelji (ne vem če še) kar precej problemov z dobavo novih Thinkpadov, sploh med korono in takoj po njej se ni nič dalo dobiti, kar pa se je pa jo bilo drago, dražje kot Elitebook.

PS: Prednost serije G9 je še zaslon 16:10, kar je kul ker imaš več vertikalne površine za delo, pa manjši rob na zaslonu.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosni racunalnik za pisarno

Oddelek: Kaj kupiti
6869 (772) solatko
»

Prenosnik za študenta strojništva

Oddelek: Kaj kupiti
242804 (2007) as25
»

Nakup laptopa za potrebe študija

Oddelek: Kaj kupiti
182087 (1709) Zion10
»

Prenosnik za poslovno uporabo do 1500 eur

Oddelek: Kaj kupiti
327890 (7011) koyotee
»

Nov prenosnik? - Lenovo vs. Dell

Oddelek: Kaj kupiti
164143 (3762) quartz

Več podobnih tem