» »

Kateri zeleni in črni čaj?

Kateri zeleni in črni čaj?

alexslo93 ::

Kupil sem črni čaj Earl Grey bergamotka, Ahmad 100g v merkatorju. Hotel sem še tudi zelenega in nisem našel v listih. Kje kupujete črni in zeleni čaj in katere priporočate? Filter vrečke me več ne zanimajo od kar sem enkrat probal razne čaje v listih.

genesiss ::

pegasus ::

Pu Erh, mene tako zadane, da ne spim tri dni. Je zelen - rdeč - črn, odvisno od stopnje fermentacije. Je pa acquired taste, ni vsem všeč.

mojsterleo ::

PacificBlue ::

V bistvu ne spada pod čaj, pijem zadnje čase yerba mate
I’m out.
:3

segedin740 ::

U Lublani je neka ruska trgovina. Imena žal ne vem. Črni čaj kupljen tam je baje daleč pred vsem sranjem, ki se ga da pri nas dobiti. Kolega totalno nor na črni čaj vsaj 5 let že - sprobal vse, pa pravi da ga ni čez ruskega.

rebex ::

Morda lahko poizveš, kako se inenuje ta ruska trgovina?

mojsterleo ::

rebex je izjavil:

Morda lahko poizveš, kako se inenuje ta ruska trgovina?

Imenuje se hlebosol.

GGsprXx ::

Pazite edino na kofein ki je v teh čajih

tikitoki ::

Posadis in si ga sam pridelas:)

segedin740 ::

mojsterleo je izjavil:

rebex je izjavil:

Morda lahko poizveš, kako se inenuje ta ruska trgovina?

Imenuje se hlebosol.


Aha, si že ti podal link pred mano. Sorry, nisem sploh pogledal. Verjetno je tale ja =).

mojsterleo ::

Samo ne smeš iti v to trgovino, ker ni to politično korektno v današnjih časih! :))

ps: EU že razmišlja, da bi preimenovala ta ruski čaj v slava ukrajijni čaj! :)):))

Včasih so se imenovali Ruski hlebosol. Ko je prišla vojna so malo spremenili imidž. Po mojem niti niso Rusi ampak neka nemška import zadeva ki uvaža robo iz Rusije, Baltika, Ukrajine ipd.
Čaj imajo nasploh zelo dober, imajo tudi Ruski gorski črni in zeleni čaj (Krasnodarski čaj) pod znamko Veka. Namakaš (črnega) nekaj minut, ima zelo prijetno sladko / sadno noto. Z lahkoto se pije brez mleka, lahko se doda malo medu ali začimbe. Tudi cene so zelo sprejemljive.

PS: aja pa predlagam da če vam je kaj všeč, da se založite, ker imajo kr probleme z uvozom ruske robe.

Zgodovina sprememb…

segedin740 ::

Samo ne smeš iti v to trgovino, ker ni to politično korektno v današnjih časih! :))

ps: EU že razmišlja, da bi preimenovala ta ruski čaj v slava ukrajijni čaj! :)):))


Mah, pošljemo kar ruskega kolega, ki živi v Lublani. Zelo izobražen človek, je namreč končal tisto moskovško svetovno znano igralsko/režisersko šolo; spoznal ženo tam, ki je mislim da edina Slovenka, ki je prav tako končala to šolo - in se je preselil sem, trenutno je Lublančan. Igral tudi v slovenskem filmu. Avstralci so ga kar prosili, če se preseli tja, in uči igro tam. Sta šla z ženo za eno leto; pazi to - imela sta ISTO delovno mesto na igralski akademiji; kdo je tisti dan prišel na šiht, ni bilo važno - on, žena ali oba. Šef mu je pa bil - tisti model Wolverine ki je igral v X manih lol, pozabil ime.

Zdržal eno leto - standard nekje kot avstralski zdravniki (zaslužila ogromno) pa mu je do.izd.lo po enem letu in sta prišla nazaj - pravi, da pa v Sloveniji se le živi življenje; hebeš denar. Ravno zaradi njega je kolega sploh poizkusil črni čaj, in na koncu ostal zaljubljen v njega.

Kar se vojne tiče -tolče čez "izbrani narod", govori o nekih "kazarjih", in kako Putin bije vojno z njimi do dokončnega uničenja, češ, da je Ukrajina njihov dom, in kako so oni vir vsega zla zadnjih 1000 let. Vedno se preveč zagreje, tako da ga že težko poslušamo lol.

Malce iz teme, ampak je kar je.

Zgodovina sprememb…

Rambutan ::

https://www.chai.si/caj/zeleni-caj/zele...

Tukaj imajo dobro izbiro zelenih in črnih čajev. Kvaliteta ni primerljiva s filter vrečkami.

__Devil__ ::

Priporočam yerba mate - canarias čaj, dobis ga na mate-tee.de poceni dokaj, najboljsi caj za energijo in pocutje. Ceprav je drevo. Z črnimi čaji nimam veliko izkušenj.. Imajo tudi sadne, manj mocne, meta mate je najbolj bio. Edino Chimarao ne priporocam, ker ga je tezko pripravit na gourd, saj je prašen in se slamica maši.. Je pa najboljši.. Sicer pa canarias na gourd, tradicionalno.

132932 ::

__Devil__ je izjavil:

Priporočam yerba mate - canarias čaj, dobis ga na mate-tee.de poceni dokaj, najboljsi caj za energijo in pocutje. Ceprav je drevo. Z črnimi čaji nimam veliko izkušenj.. Imajo tudi sadne, manj mocne, meta mate je najbolj bio. Edino Chimarao ne priporocam, ker ga je tezko pripravit na gourd, saj je prašen in se slamica maši.. Je pa najboljši.. Sicer pa canarias na gourd, tradicionalno.


To je pribljizno tako, kot bi nekdo spraseval po kavi, ti bi mu pa predlagal planinski "caj". Pac imamo v slovenscini malo zmedo z besedo caj, ampak je jasno napisal, da isce prave caje, ne pa vse ostale poparke.

Ce se pa pogovarjamo o poparkih, je pa dalec najboljsi kokin caj, se lahko vse ostalo skrije, edino dobava je malo problematicna, rabis nekoga, da gre v Peru (in okolico) in ti prinese skatlo (z vec se ze ne bi igral) filter vreck, zaradi katerih zanimivo, na carinah ni nihce kompliciral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

132932 ::

Mimogrede, "yerba mate" ima za glavno ucinkovino kofein, tako kot gurana in pravi caj, tako, da je "za energijo in pocutije" vse skupaj pribljizno isto sranje, ce odstejemo, da mate povezujejo z povzrocanjem raka ( https://aacrjournals.org/cebp/article/1... ).

Se spomnim casov, ko je bila na podoben nacin popularna guarana in so razni ta-moderni potem goltali zlice naribanega lesa (je ovijalka), namesto, da bi sli preprosto na kavo/caj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

ttommy ::

Če boš kaj hodil po starem delu Ljubljane, pojdi v CHA na en čaj (Stari trg 3, 1000 Ljubljana), tam lahko tudi kupiš čaj. Prodajalno imajo tudi v Citty Park.
Jaz že 10 let naročujem v njihovi spletni trgovini. Čaj kupljen tam je res odličen.
https://www.cha.si/katalog/1/caji
Gamer

132932 ::

ttommy je izjavil:

Če boš kaj hodil po starem delu Ljubljane, pojdi v CHA na en čaj (Stari trg 3, 1000 Ljubljana), tam lahko tudi kupiš čaj. Prodajalno imajo tudi v Citty Park.
Jaz že 10 let naročujem v njihovi spletni trgovini. Čaj kupljen tam je res odličen.
https://www.cha.si/katalog/1/caji


Tole ti morda prav pride: https://www.google.com/search?q=how+to+...

CHA in vse ostale slovenske trgovine imajo problem, da nimajo dovolj kupcev za grosisticne popuste (pod katerimi seveda nabavljajo, sicer se jim ne splaca) in se jim potem ena nabava mesece (za drazje verjetno tudi leta) valja po policah, kjer roka uporabe seveda nima (caji v embalazi jo seveda imajo). Samo omenim.

Tile so se izkazali kot odlicni https://www.palaisdesthes.com/en/ za zelene caje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

kajtimara ::

Segrevate voda za take čaje v mikrovalovki?
kakšni so časi 'namakanja'?

PgSurfer ::

Jaz naročam zeleni "Lung Ching" ne ebayu iz Kitajske.
Vodo segrejem (navadno v mikrovalovki) na 80 stopinj in dve minuti namakam.

ttommy ::

Jaz pa vodo prevrem v električnem grelcu za vodo in jo potem malo ohladim za zeleni čaj. Na Pu-erh in Rooibos pa kar vrelo vodo vlijem.
Gamer


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kava? Zeleni čaj? Črni čaj? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19047866 (2129) mojsterleo
»

Dobri čaji preko interneta

Oddelek: Loža
283157 (1179) yansek
»

Matcha čaj

Oddelek: Loža
347994 (2813) enemon
»

cha.si odlična spletna trgovina (pravih) čajev

Oddelek: Loža
275970 (4421) harvey
»

Kateri zeleni čaj v filter vrečkah? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7218092 (15154) user-pass

Več podobnih tem