» »

MFA in shranjevanje QR

MFA in shranjevanje QR

Qushaak ::

Zanima me, če je kdo že poskušal shraniti QR kode (oz niz znakov, če se ročno vpisuje) za spletne račune v razne sisteme (Google, MS,...) in jih potem večkrat uporabiti na različnih napravah?
Razlog je, da bi na dveh YubiKey ključih (en je backup) imel identične kode za prijavo (dostikrat spletne aplikacije podpirajo samo eno aktivacijo seed-a oz software aktivatorja).
Zato bi si QR kode nekam naprintal in večkrat poskeniral iz različnih naprav.

energetik ::

A to misliš kode za TOTP generatorje?

Jasno imam kode za vse 2FA dostope varno shranjene v Bitwardenu, seveda jih lahko uporabiš na poljubnem številu naprav.
vires in numeris

Qushaak ::

Odlično, samo to sem hotel potrditev.
Nebi pa to mel kar zraven v password managerju. Preveč varnostno tvegano se mi zdi da če kdo pride v bitwarden da ima potem popolnoma vse (ne samo uporabniških imen in gesel).

energetik ::

V pass. manager ne sme nihče priti.
Če te to skrbi, imaš lahko 2 trezorja z ločenima glavnima gesloma, v enem ločene 2FA kode.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Qushaak ::

Ravno zato pa razmišljam, da bi za TOTP (in pa certifikate) imel YubiKey 5, potem pa za master password (oz več njih) OnlyKey. OnlyKey bi imel master password za Bitwarden pa username in passworde za moje najpomembnejše online račune katerih glesla nebi imel v online password managerju.
Jasno tudi TOTP funkcije v bitwarden nebi uporabljal, ker potem bi na enem mestu imel centralno prijavo zbrano za online račune (in to v online pwd managerju).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

YubiKey in 2nd Factor Authentication

Oddelek: Informacijska varnost
375350 (1297) Matija82
»

LastPass ponovno napaden, odtujeni osebni podatki, a ne gesla

Oddelek: Novice / Varnost
385763 (3206) -Nevsky-
»

Hekerji ukradli del izvorne kode LastPassa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
8612313 (7722) NejcSSD
»

Apple, Google in Microsoft standardizirajo podporo vpisovanju brez gesla (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
6411245 (7573) Mr.B
»

Naprodaj pol milijona Zoomovih uporabniških računov

Oddelek: Novice / Varnost
408748 (5341) MrStein

Več podobnih tem