» »

Pomoč pri nakupu stanovanja

Pomoč pri nakupu stanovanja

Skyfall ::

Ojla, stari starši in starši bi nama radi pomagali pri nakupu stanovanja, ki ga mislim, tudi kasneje vrniti.
Nakazali bi nama naprimer:cca 20k vsak posebej na trr(nismo se še pogovorilo do potankosti zneska). Kako je to najboljše narediti za čimmanj sitnosti? Bo vredu, če mi preprosto nakaže vsak posebej in čakam, da me kontaktira davčna ali raje preko darilne pogodbe in nato nakazilo?

Koliko davka plačam?

Hvala

GummyBear ::

Naj gre vsak na banko in dvigne v gotovini... ti lepo pobereš in s tem lahko že plačaš prvi obrok. Pomoje je tako še najmanj sitnosti.

Baja ::

ki ga mislim, tudi kasneje vrniti.


torej gre za posojilo. podpišete posojilno pogodbo in je po mojem to to.

user4683 ::

Nakažejo in čakaš. Če te kdo pokliče lahko rečeš da gre za:
a) posojilo (fino je, da imate napisan kakšen papir) - davka ni
b) darilo - davka tudi tukaj ni, saj gre za prvi dedni red

Ganon ::

Nobenega davka ne bo, nobenih sitnosti. Gre za starše in stare starše. Spadajo pod I. dedni red.

bobby ::

Še predlog/primerjava, just for fun or whatever, da se bo lahko kdo zgražal in pljuval,..

Samo glej, da bo teh 20k€ kontra ovrednotenih na trenutni ceni recimo 1 litra mleka Alpsko, ljubljanske Mlekarne 3,5ml. maščpbe (dogovorite se o povprečni nakupni normalni ceni in ne ko je le ta v diskontni ceni iz Mečkatorja, Tuša, Špara) in pretvorite 20k€ v litre mleka. Potem pa še obresti.
Zakaj? Teh 20k€ vrednosti današnje zna hitreje izpuhtet kot povprečna dobrina s katero se teh 20k€ lahko kupi.

Se starši ne bodo počutili opetnajstene, ko boš večnost in pol vračal in ohranjaš vrednost njihovega posojila.
Torej 1l je 1,59 v povprečju, torej ste dolžni 12578l mleka in obresti :)

za primerjavo zaokroženo dolg je 12600l mleka na vračanje naslednjih 60 mesecev pri 6% letne obrestne mere je to okoli 245l mleka v evrski protivrednosti.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Invictus ::

Naredite izročilno pogodbo. Sploh, če imaš še brate in sestre. V izogib problemom na zapuščinski. Davki pri tem ni, ker gre za prvi dedni red.

Ampak, če bi bil jaz tvoj stari, bi ti denar nakazal kot kupnino, ko ti vplačaš aro za stanovanje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

permit ::

@Invictus: samo zanima me, zakaj bi denar raje nakazal kot kupnino? torej bi direktno plačal prodajalcu?

Invictus ::

S tem se starci zaščitijo, da OP ne bo porabil keša za kurbe, karte in pijačo >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

energetik ::

Skyfall je izjavil:

Ojla, stari starši in starši bi nama radi pomagali pri nakupu stanovanja, ki ga mislim, tudi kasneje vrniti.
Nakazali bi nama naprimer:cca 20k vsak posebej na trr(nismo se še pogovorilo do potankosti zneska). Kako je to najboljše narediti za čimmanj sitnosti? Bo vredu, če mi preprosto nakaže vsak posebej in čakam, da me kontaktira davčna ali raje preko darilne pogodbe in nato nakazilo?

Koliko davka plačam?

Hvala
Mi smo to naredili tako, da so starši direktno nakazali izvajalcem oz. obrtnikom. Torej npr. za kuhinjo direktno proizvajalcu. Na ta način se izogneš vsem sitnostim.
vires in numeris


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prepis stanovanja na otroka + davek?

Oddelek: Loža
485642 (2849) eventyrer
»

Trr nakazilo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8334002 (9243) Leko
»

Darila in obdavčitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
647955 (5816) Machete
»

Nakazilo družinskim članom - dohodnina

Oddelek: Loža
246688 (3501) Cveto

Več podobnih tem