» »

PC v drugo sobo preko DisplayPorta

PC v drugo sobo preko DisplayPorta

slocode ::

Pozdravljeni,

Doma se mi je naredila možnost da bi gaming PC dal v drugo sobo in bi rad povezavo z njim naredil zgolj preko enega kabla, in mi zanima vaše mnenje če bi reč delovala kot sem si zamislil.
V eni sobi bi torej imel PC, monitor in USB periferijo pa v drugi.

Imam Radeon 6800 GPU ki nima USB-C porta, in razmišljam da bi na PC strani priklopil obojesmerni DisplayPort kabel ki bi imel na drugi strani USB-C ki bi ga potem povezal z dockingom stila https://www.amazon.de/-/en/UC3703/dp/B0... v katerega bi potem priklopil monitor preko DisplayPorta da bi ohranil FreeSync, in pa da bi USB periferija kot sta miš in tipkovnica priklopljena na dock delovala. Pa še HDMI TV bi priklopil.

Sem precej Googlal in piše da porti na GPU podpirajo USB, vendar kake dejanske izvedbe pa nisem našel.
Imate še vi kak predlog kako bi lahko kaj takega naredil zgolj z enim kablom?
Problem je da je luknja v steni majhna in ne bi uspel spraviti skozi več kot enega kabla.

Lp

Furbo ::

Na kakem prenosniku bi šlo, tu pa težko verjamem. Povečaj luknjo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

zajtam123 ::

slocode je izjavil:

Pozdravljeni,

Doma se mi je naredila možnost da bi gaming PC dal v drugo sobo in bi rad povezavo z njim naredil zgolj preko enega kabla, in mi zanima vaše mnenje če bi reč delovala kot sem si zamislil.
V eni sobi bi torej imel PC, monitor in USB periferijo pa v drugi.

Imam Radeon 6800 GPU ki nima USB-C porta, in razmišljam da bi na PC strani priklopil obojesmerni DisplayPort kabel ki bi imel na drugi strani USB-C ki bi ga potem povezal z dockingom stila https://www.amazon.de/-/en/UC3703/dp/B0... v katerega bi potem priklopil monitor preko DisplayPorta da bi ohranil FreeSync, in pa da bi USB periferija kot sta miš in tipkovnica priklopljena na dock delovala. Pa še HDMI TV bi priklopil.

Sem precej Googlal in piše da porti na GPU podpirajo USB, vendar kake dejanske izvedbe pa nisem našel.
Imate še vi kak predlog kako bi lahko kaj takega naredil zgolj z enim kablom?
Problem je da je luknja v steni majhna in ne bi uspel spraviti skozi več kot enega kabla.

Lp

To ti ne bo delalo.
docking je da priklopiš na tip c na računalniku. ne na grafiko od računalnika.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB C docking station

Oddelek: Kaj kupiti
314042 (1058) Morison
»

USB A --> HDMI

Oddelek: Zvok in slika
222059 (1265) MrStein
»

S čim priklopit 4k monitor na huawei matebook 13

Oddelek: Zvok in slika
203681 (2961) yellowbe34
»

Prihaja USB 3.2 in zmeda s poimenovanji

Oddelek: Novice / Matične plošče
337667 (4669) Lonsarg
»

CES 2014: AMD-jeva konkurenca Thunderboltu je bivši Lightning Bolt, DockPort

Oddelek: Novice / Matične plošče
158397 (7277) Lonsarg

Več podobnih tem