» »

Prenos podatkov se seseda Telekom Slovenije

Prenos podatkov se seseda Telekom Slovenije

borzon ::

Pozdravljeni,

Na novo sem priključen na Telekomovi optiki in sem pri njih tudi sklenil pogodbo za 2 leti z hitrostjo prenosa 1Gb dol / 100Mb gor.
Pri prenašanju službenih datotek preko programa torrent opažam, da se mi po določenem času prične hitrost povezave sesedat. npr. najprej narase na 80MB/s in potem v 10s pade na 0 in spet in spet ...
Zanima me kaj bi lahko tukaj bila težava. Ali je problem z nastavitvijo programa ali je težava s povezavo optike.
Vsakršnakoli pomoč je dobrodošla.

Hvala

zerocool ::

borzon je izjavil:


...Pri prenašanju službenih datotek preko programa torrent...


ROFL. A res mislis, da bilo koga zanima ali da kdo preverja katere filme/serije DL na crno?

Tak kot me je pa tvoj post nasmejal, pa ze dolgo ne...

Gagatronix ::

Limitiraj max. hitrost downloada.

borzon ::

@#zerocool

Pozdravljen,
Saj ravno v tem je težava ... Težava je v tem, ker so naše službene datoteke in ne gre za nikakršno piratstvo ampak za službene datoteke z opravljenimi meritvami in slikami meritev, ki si jih v podjetju izmenjujemo.
Ravno zaradi tega sem poudaril, da gre za službene datoteke...

mailer ::

Najprej zapri vse programe in uporabi spedtest na njihov server. Potem boš videl kje je težava.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

borzon ::

Gagatronix je izjavil:

Limitiraj max. hitrost downloada.


Pozdravljen...

Hitrost prenosa je nastavljena na maximalno za oddajanje in prejemanje.

Zanimnivo je to, da ostalim sodelavcem, ki so pri T-2 in Amisu prenos deluje dosti hitreje kot meni...

mailer je izjavil:

Najprej zapri vse programe in uporabi spedtest na njihov server. Potem boš videl kje je težava.


Pozdravljen,

Speedtest sem že opravil in izdazuje normalno delovenje mreže... Speedtest prikazuje 970Md download / 98Mb upload...
A je mogoče, da ima Telekom za določene "porte" nastavljen omejitev prenosa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borzon ()

ZveeZ ::

Nastavi omejitev uploada v torrent appu na ene 50% hitrosti izmerjene s speedtestom.

mailer ::

Če to deluje je mogoče problem v strojni opremi. Napiši čim več podatkov kaj imaš in kako je vse skupaj povezano, kako prenašaš?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

borzon ::

mailer je izjavil:

Če to deluje je mogoče problem v strojni opremi. Napiši čim več podatkov kaj imaš in kako je vse skupaj povezano, kako prenašaš?


Kako stvar deluje nimam ravno pojma razn tega, da sodelavec pošlje torrent datoteko in potem jo zaženem...
a prenos uporabljam qBittorrent. Povezava z omrežjem je optična pri Telekomu 1Gb/s dol in gor 100Mb/s. Povezava PC-ja z modemom je kabel FTP dolžive cca 3m.
Mrežna kartica je 1Gb, Dist je HDD 1TB.

Osebno sem mnenja, da ima tukaj Telekom kaj vmes... Ker v določenih trenutnih (npr. danes popoldan je bil prenos konstantno 70-120MB/s). Sedaj ko sem poskušaj je prenos 10-15MB/s.
Zanimnivo je to, da se hitrost prenosa ob zagonu torenta poveže na 100MB/s in nato postopoma upada do 0, nato spet zažene do 100 in spet upada do 0.

Gagatronix ::

Ce ne omejis maksimalne hitrosti downloada, zabijes bandwidth in potem modem zgubi sinhronizacijo.

borzon ::

Gagatronix je izjavil:

Ce ne omejis maksimalne hitrosti downloada, zabijes bandwidth in potem modem zgubi sinhronizacijo.

Npr če imam trenutno povezavo modema izmerjeno s Speedtestom 970Mb/s down. Na koliko naj potem nastavim maximalno prejemanje programa?

kixs ::

Daj 10% manj.

borzon ::

kixs je izjavil:

Daj 10% manj.


Sem nastavil na 100MB/s download pa še vedno ne deluje. Sedaj sem iz gole radovednosti hotel potegniti dol en naključni torrent iz interneta ki ima dosti semen... Na tem torentu se zgodi popolnoma isto ... Na začetku zastarta z full do 80MB/s potem pa hitrost upade na 1MB...

Gagatronix ::

Megabiti (Mb) in Megabajti (MB) niso eno in isto. Razlike je za faktor 8.

starfotr ::

Mogoče je težava preobremenjen GPON. In potem omejujejo npr. torrent.

Sicer pa prijavi napako. Forum ti ne bo kaj dosti pomagal.

DamijanD ::

100MB/s je približno tvoja maksimalna hitrost. Daj nastavi na 50MB/s in poročaj.
mi je pa zanimivo, da imate službene zadeve na torrent protokolu. A poveš tako za občutek o kako velikih datotekah se tukaj pogovarjamo?

pviran3 ::

slaba kvaliteta poceni ruter?

srus ::

Ne ugibaj, takoj zagrabi bika za roge in z wiresharkom ugotovi kdo ti omejuje promet. https://www.wireshark.org/download.html

Poizkusi prenos večjih datotek še s kakšnim drugim protokolom npr. ssh/scp. Mogoče je T1 dodal kakšno novo QoS/ToS funkcionalnost v svoje omrežje.

Tribal ::

Tukaj bi lahko bil problem v samem hardwareu PCja, namreč taka hitrost prenosa v kolikor se shranjuje na navaden HDD je lahko že na meji, da HDD ne uspe zapisati dovolj hitro. Sam sem včasih opazil podobno, pri prenosih torrentov. V samem odjemalcu imaš tudi vpogled v delovanje downloada, tam vem da nekje vidiš če se ustavi prenos zaradi zasedenosti bufferja pri zapisu na HDD.

anketar ::

jp sdd/hdd problem

pviran3 ::

če je disk problem, se vidi v task managerju, da je disk na 100%, ko zašteka.
Klasičen problem so poceni ssdji npr crucial bx500 serija

simonchelo ::

Lahko tudi pogledaš na modem, meni se je včasih zgodilo, da je Fritz pri polnem downloadanju izgubil povezavo s hostom, vse lučke na modemu so ugasnile in se po parih sekundah prižgale nazaj. po menjavi modema zadeva delovala brez problema. če pa ni to problem, pa je verjetno res HDD. gigabit je kar hitro za dolgotrajno zapisovanje na disk.
ciao


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Merjenje hitrosti downloada/uploada (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
447376012 (51623) Tero
»

Hitrost interneta (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6617752 (6763) iwasbilbo
»

Utorrent prepočasen download (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
508207 (7128) MrStein
»

torrent klient na ruterju

Oddelek: Omrežja in internet
161517 (1368) MrStein
»

100Mbps/10Mbps ne deluje s polno paro

Oddelek: Omrežja in internet
266143 (5691) imagodei

Več podobnih tem