» »

smučarska očala

smučarska očala

knap ::

Dober dan

Katera smučarska očala uporabljate, priporočate?

Zanima me tudi, ali priporočate nakup poceni "noname" očal kot so npr. na amazonu:

https://www.amazon.de/-/en/Skifahren-Sk...

OutdoorMaster, Findway, Snowledge, EXP VISION, ACURE...

Oz. je bolje izbrati katero izmed bolj uveljavljenih znamk kot so Uvex, Poc, Bolle, Oakley, Atomic, Smith...

Hvala

LP

energetik ::

Zdaj imam 2 leti vizir na čeladi in je zakon, precej boljše od očal. Ne tišči, spodaj imam lahko korekcijska, v gondoli/bifeju samo dvigeš vizir.

vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

tonttu ::

Jaz sem imel moznost videti par razlicnih "noname" in pa kao fancy garaznih firm, pa mi po pravici povedano niso vsec. Nekateri imajo precej dobro vidno popacenje po celi povrsini, nekateri samo pri robu, potem se barve prelivajo itd. Ne recem da so vsa noname enaka, so pa cisto vsa, katere sem poizkusil imela kaksen defekt. Pri Uvexu, Alpini (uporabljal pred tem) ali Pocu (uporabljam zadnjih 6 ali 7 let, precej razlicnih) tega nisem nikoli dozivel. Tako da jaz osebno zase vem kaj bi kupil, tudi ce ne bi dobil zastonj. Vsak pa zase ve kaj mu je prioriteta.

Magic1 ::

energetik je izjavil:

Zdaj imam 2 leti vizir na čeladi in je zakon, precej boljše od očal. Ne tišči, spodaj imam lahko korekcijska, v gondoli/bifeju samo dvigeš vizir.


To je to.
Magic

BlaY0 ::

Universal soldier 16 :P

gregor ::

jaz pa sem v trgovini preizkusil nekaj teh čelad z vizirjem in mi nobena ni odgovarjala, problem je, da se noben vizir ni popolnoma stisnil do obraza
če sem zelo zategnil zadnje kolo za nastavitev čelade, je sicer bolj tesnila, ampak potem pa mi je stiskalo glavo, not good :)

tako da jaz glasujem za očala in čelada ločeno

raje vzamem kakšno znamko, imam uvex čelado, očala

noname firm še nisem preizkusil, tako da morda niso slaba izbira...?

LP

Zimonem ::

Že desetletje imam julbo revolution.
Pena počasi spušča dušo ampak meni glede vidljivosti. So mi top. Sicer večji del smučam z explorerjem ampak to je že stara roka , danes so novi modeli. Vizir ... Ne hvala.

Steinkauz ::

Če so ble za mojga inštruktorja/ serviserja smuči dost dobre, so mende tut zame:
https://www.aliexpress.com/item/1581664...

gregor ::

ja, kitajci imajo vse..., tega je verjetno na AE na tone

kako pa je z UV zaščito, verjetno je vse ok, predvidevam
nekih testov pa ni, da bi bili 100%

preden pridejo, bo že konec sezone :D

Zimonem ::

Ma UV zaščita je pa polarizacija tudi. Kar obljubljajo. Glede konca sezone pa itak. Ampak povsem solidna zna bit.

knap ::

hvala za odgovore

verjetno bom kar naročil kakšen komplet uvex očal in čelade (te tudi nimam :()
skupaj za recimo cca. 150 eur iz amazon.de

vem, da so očala preplačajo, samo nekako ne zaupam tem kitajskim znamkam

morda kdo ve kako so bolj uveljavljene znamke razvršajo po kvaliteti, je vse isto, ali katera izstopa tako glede očal, kot tudi glede čelade

LP

tony1 ::

energetik je izjavil:

Zdaj imam 2 leti vizir na čeladi in je zakon, precej boljše od očal. Ne tišči, spodaj imam lahko korekcijska, v gondoli/bifeju samo dvigeš vizir.



Predvsem me zanima kombinacija vizirja in korekcijskih očal... Pa ni težav z rošenjem ali pa kakšnim random snegom, ki ti odprši v faco in prinese vlago oz. zamaže očala pod vizirjem?

energetik ::

Nobenih težav, je bolj zračno kot pod smučarskimi očali, tako da se ne rosi. Hkrati pa nič ne prši pod vizir, nič se ne zamaže spodaj, saj je jasno tako narejeno. Spodnji del vizirja ima peno, ki sede na nos in lica.
Če bi se slučajno zarosilo, samo dvigneš za 10 sekund in je vse odrošeno. Skratka meni je to zakon.
vires in numeris

tonttu ::

knap je izjavil:

verjetno bom kar naročil kakšen komplet uvex očal in čelade (te tudi nimam :()
skupaj za recimo cca. 150 eur iz amazon.de

Za celado je fino ce jo prej probas, sploh ce premisljujes o hardshell (no za 150eur combo verjetno ne). Niso vse narejene po istem modelu in ne pasejo vse enako na vsako glavo. Pa glede na to, da jo imas gor 5, 6ur v komadu, je fino ce ti lepo sede in te ne tisci :)

Klamzi ::

Se strinjam, čelado obvezno prej sprobat.

dvojka ::

Oboje je treba probat skupaj nujno. Če že imate čelado, potem z njo v trgovino in poiskati očala. Nekatera očala so ožja širša, nižja višja itd in je čisto mogoče, da se ne bodo prilegala čeladi, nosi, očem, širini glave...

tonttu ::

Naceloma v letu 2023 bolj kot ne vsa ocala (pustimo sedaj kitajce, pa verjetno so tudi ta ok) pasejo na vse celade (leto 1990 ko je bilo obvezno sprobavati kako ocala sedejo na celado je ze dalec mimo). Poleg tega imajo ocala toliko pene, da moras imeti res iznakazen obraz (tudi kaksen Frankenstein je se v mejah normale za te stvari), da ti ne bi pasala na glavo ;) Celade so pa po vecini druga stvar in ze zaradi tega kako so narejene, ni prav veliko moznosti za popravke, ce stvar ne sede.

bastadu ::

Katera smučarska očala priporočate, če cena ni ovira, da imajo čim večji vidni kot ter da jih je mogoče uporabljati ob sončnem vremenu in tudi ob oblačnem vremenu ter nočni smuki?

nokken ::

Poc, Oakley, Uvex, Alpina... ni pa ocal, ki bi bila primerna za vse pogoje, tako da imas se dodatno sipo ali tri, da pokrijes vse svoje zelje.

Han ::

gruntfürmich ::

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rekreativno smučanje - Oprema, smučišča (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11819489 (1653) Magic1
»

Nakup smučarske opreme

Oddelek: Šport
283769 (631) JanezH
»

smučarska očala z dioptrijo

Oddelek: Loža
161400 (1052) Matej_K
»

Sončna očala

Oddelek: Loža
257144 (6230) Ramon dekers
»

Kje zatemniti vizir za čelado?

Oddelek: Loža
63904 (3094) jeti51

Več podobnih tem