» »

Cena toritve priklopa NAS

Cena toritve priklopa NAS

amadej85 ::

Pozdravljeni, zanima me koliko je primerna cena storitve za priklop NAS strežnka (brez opreme).

Jaz sem dobil ponudbo za 300€ samo storitev, oprema je posebej nas + dva diska.

DamijanD ::

kakšen NAS to? Če gre za nek produkt za domačo uporabo (recimo qnap, synology), potem je to podobno kot vzet računalnik ven iz škatle in ga vključit v elektriko in na LAN. Če se ti to zdi vredno 300€...

Če pa tukaj gre za neko kompleksno konfiguracijo, da se tudi nastavi backupe na vseh ostalih računalnikih ipd - potem je pa to druga zgodba

amadej85 ::

Nas za pisarno 2-4 uporabnike, oblak,...mislim da je sonology

srus ::

amadej85 je izjavil:

Nas za pisarno 2-4 uporabnike, oblak,...mislim da je sonology


Če misliš, da je “sonology”, potem se vsekakor izprsi s tistimi 300 EUR, ne škrtari. Ker je cena bolj na visoko stran se dogovori, da vključuje tudi podpporo za leto, ali dve.

joze67 ::

Pridobi pisno ponudbo, kaj pomeni priklop.

Kdo pa sicer skrbi za pisarno? Dokler gre, gre? 300€ bi ti moralo prinesti 5-10 ur dela, odvisno od zapletenosti, in sam priklop je za vajenca in še ta bo moral zaračunat vsako začeto uro. (Pa pot tja in nazaj.)

Cenik Anni (naključno podjetje, 2. v seznamu G-iskanja, s tem da prvi, mat3, ni odprlo strani), delo tehnika 56€ in 44€ za pot.

Skratka, samo za priklop je nateg. Tudi če je uporabnik tozadevno nepismen. pridobi ponudbe resnih servisnih podjetij ali spjev v bližini, pomoč boste tako ali tako še potrebovali.

Lonsarg ::

Kot so rekli 300EUR bi moralo pokrivati priklop, za ureditev sinhronizacije/backup na vseh računalnikih, pa še za 2 letni support. Pa še navodila kako se dodaja računalnike.

Vseeno sem mnenja da tisti ki ni zmožen sam nastavit Synology je bolje da si uredi backup preko cloud ponudnika naprimer OneDrive.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

m0LN4r ::

Jp idiotproof je onedrive, pa se poceni je.
Microsoft 365 business standard.

Sinology ni idiotproof, ce v pisarni nihce nima pojma al sploh delata oba diska notr al en, pa ce vstrela vdari je itak adijo vseskup.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oblak za firmo - ja, ne - $$$ ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11415998 (11773) c3p0
»

Centralizirana shramba

Oddelek: Pomoč in nasveti
494645 (3180) Hangman
»

Pisarna za 3 geeke :)

Oddelek: Kaj kupiti
162604 (1654) SeMiNeSanja
»

Varnostno kopiranje in arhiviranje v malih in mikro podjetjih (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6111180 (9569) borisk

Več podobnih tem