» »

Pisarna za 3 geeke :)

Pisarna za 3 geeke :)

Pat_MaGroin ::

Pozdravljeni!

Za pisarno, kjer bodo bivakirali 3 geeki, iščem naslednje:

3 x TV (2 x 55" in 1x 65" - mora biti Samsung). Pomembno je, da lahko z MacBooka preslikaš sliko na TV.

3 x Samsung monitor - naj bo 27", več kot FullHD, pa obvezno USB-C priklop, da se polni MacBook prek tega. Našel sem tega: Samsung S27H85. Je OK?

Dostopno točka: Ubiquiti UniFi AP AC Pro (UAP-AC-Pro) - je tole dovolj, da pokrije 100m2 open space pisarne, gor bodo 3 laptopi + 3x apple tv + printer etc?

NAS: Synology DS218j NAS + 2 x 1 TB WD NAS diski - rabimo "privat" dropbox, pa zaželeno je, da se to lako uporablja prek aplikacija na iphonu/mabcooku.

Je mogoče kaj izboljšati?

Aja, pisarna bo Apple only okolje, če to kaj pomaga pri odločitvi za opremo?

Hvala in LP

tony1 ::

Seveda je mogoče. Lej, 27'' LGjev FHD monitor z IPS matriko se je za nekaj stotakov dalo kupiti že 5 let nazaj.

Prava reč bi bilo 6 kosov 32'' ali pa 42'' 4K monitorjev.

Skorajda še bolj pomembno, pa bi bilo, da niste v openspace officu s še 20 drugimi ljudmi.

Pat_MaGroin ::

Ne rabi se takih monitorjev, ker ne bo resnega dela :).

Pisarna bo samo za 3 ljudi...

tony1 ::

Če je za 3 je super.

Kaj pa vsaj 6 bilokakšnih monitorjev ne bi šlo skozi?

LeQuack ::

Pisarna za ne-resno delo?
Quack !

knesz ::

LeQuack je izjavil:

Pisarna za ne-resno delo?

AKA startup :)

LeQuack ::

knesz je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Pisarna za ne-resno delo?

AKA startup :)


Jaz sem pa mislil da bodo Fortnite igrali.
Quack !

Ahim ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Dostopno točka: Ubiquiti UniFi AP AC Pro (UAP-AC-Pro) - je tole dovolj, da pokrije 100m2 open space pisarne, gor bodo 3 laptopi + 3x apple tv + printer etc?

Je mogoče kaj izboljšati?

Aja, pisarna bo Apple only okolje, če to kaj pomaga pri odločitvi za opremo?


Zakaj bi na Apple prikljuceval neke plebejske Samsungove monitorje? Kupi 5K iMace in jih prikljuci preko thunderbolt kabla kot zunanji display, sicer to sploh ni Apple only okolje ... Pa "privatni dropbox" ti z veseljem tudi pri Applu dajo v najem, recejo mu pa "iCloud".

Pa se nekaj bolj resno: mi imamo v pisarnah od Ubiquitija Unifi access pointe (APjev je vec). Uganes kateri racunalniki oziroma kateri OS imajo vsak teden redne tezave z "internet ne dela" zaradi nekoliko samosvoje implementacije DHCP? Nevemkoliko posodooitev firmwara je ze bilo za tiste APje, pa so se vedno problemi. Ista tezava je tudi ce imajo dolocen staticni assignment (z uporabo DHCP). Preden gres v nabavo tega za "Apple only okolje" malo pobrskaj naokoli, da ne bos potem razocaran.

Pat_MaGroin ::

Ahim je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Dostopno točka: Ubiquiti UniFi AP AC Pro (UAP-AC-Pro) - je tole dovolj, da pokrije 100m2 open space pisarne, gor bodo 3 laptopi + 3x apple tv + printer etc?

Je mogoče kaj izboljšati?

Aja, pisarna bo Apple only okolje, če to kaj pomaga pri odločitvi za opremo?


Zakaj bi na Apple prikljuceval neke plebejske Samsungove monitorje? Kupi 5K iMace in jih prikljuci preko thunderbolt kabla kot zunanji display, sicer to sploh ni Apple only okolje ... Pa "privatni dropbox" ti z veseljem tudi pri Applu dajo v najem, recejo mu pa "iCloud".

Pa se nekaj bolj resno: mi imamo v pisarnah od Ubiquitija Unifi access pointe (APjev je vec). Uganes kateri racunalniki oziroma kateri OS imajo vsak teden redne tezave z "internet ne dela" zaradi nekoliko samosvoje implementacije DHCP? Nevemkoliko posodooitev firmwara je ze bilo za tiste APje, pa so se vedno problemi. Ista tezava je tudi ce imajo dolocen staticni assignment (z uporabo DHCP). Preden gres v nabavo tega za "Apple only okolje" malo pobrskaj naokoli, da ne bos potem razocaran.


So bili imaci v igri, ampak smo na terenu 95% casa, tako da kupit 5k imace za obcasni priklop je vseeno malo overkill :).

Hvala za oppzorilo glede ubiquiti! Se priporoca kaj drugega za bolj bullet proof delovanje v jabucek okolju?

Hvala in lp

rdecaluc ::

Če mate več APjev se lagko zgodi da ste naredil tako imenovani "black hole". Nastavljeno imate narobe.
Est modus in rebus. ,typos

WhiteAngel ::

Ahim je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Dostopno točka: Ubiquiti UniFi AP AC Pro (UAP-AC-Pro) - je tole dovolj, da pokrije 100m2 open space pisarne, gor bodo 3 laptopi + 3x apple tv + printer etc?

Je mogoče kaj izboljšati?

Aja, pisarna bo Apple only okolje, če to kaj pomaga pri odločitvi za opremo?


Zakaj bi na Apple prikljuceval neke plebejske Samsungove monitorje? Kupi 5K iMace in jih prikljuci preko thunderbolt kabla kot zunanji display, sicer to sploh ni Apple only okolje ... Pa "privatni dropbox" ti z veseljem tudi pri Applu dajo v najem, recejo mu pa "iCloud".

Pa se nekaj bolj resno: mi imamo v pisarnah od Ubiquitija Unifi access pointe (APjev je vec). Uganes kateri racunalniki oziroma kateri OS imajo vsak teden redne tezave z "internet ne dela" zaradi nekoliko samosvoje implementacije DHCP? Nevemkoliko posodooitev firmwara je ze bilo za tiste APje, pa so se vedno problemi. Ista tezava je tudi ce imajo dolocen staticni assignment (z uporabo DHCP). Preden gres v nabavo tega za "Apple only okolje" malo pobrskaj naokoli, da ne bos potem razocaran.


Saj, ko ste brezvezniki in nimate Apple AP-jev :))

Han ::

Upam, da veš, da ima Samsung za vse TV isto infrardečo frekvenco, kar pomeni, da se bo po pritisku na en daljinec na vseh TV v sobi spremenila nastavitev...

Pat_MaGroin ::

Resno???

tony1 ::

Resno. S Panasonicom je isto.

link_up ::

Bo pac cez dlna saltal. In ne morem verjet kako vsi zdaj te apple furajo. Meni se bi utrgalo...vsaka vam cast!

Poleg tega je malo bedasto 3 tvje za tri ljudi. Da o 100m2 ne govorim. Malce bolj z glavo se lotite tega biznisa. Pa srecno! :)
In and Out

Pat_MaGroin ::

Hvala za vse nasvete, ampak res me bolj zanimajo bullet-proof APji za 100m2. :)

Vsem hvala za koristne informacije (predvsem ta idiotizem glede Samsung daljincev me je vrgel na rit).

LP

SeMiNeSanja ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Hvala za vse nasvete, ampak res me bolj zanimajo bullet-proof APji za 100m2. :)

Vsem hvala za koristne informacije (predvsem ta idiotizem glede Samsung daljincev me je vrgel na rit).

LP

To ni noben idiotizem, še manj je to kakšna Samsung posebnost. Tako je že od nekdaj, da so IR daljinci univerzalni najmanj za vse aparate iz iste serije nekega proizvajalca, pogosto pa celo za vse njegove naprave.

Kako pa si sicer predstavljaš, da bi zamenjal pokvarjeni daljinec? Saj ga ne 'pariš', kot to počneš npr. pri BlueTooth.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri AP (access point)?

Oddelek: Kaj kupiti
223830 (1777) ToniT
»

Wifi router s POE porti (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
818862 (5840) rdecaluc
»

Boljši router ali mesh wifi

Oddelek: Pomoč in nasveti
284909 (4092) m0LN4r
»

Network switch (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6015224 (13140) Poldi112
»

Več routerjev, isto omrežje - SSID

Oddelek: Omrežja in internet
232830 (1945) darkolord

Več podobnih tem