» »

Nove "fore" dela od doma znotraj EU

Nove "fore" dela od doma znotraj EU

«
1
2

Mato989 ::

Ker redno spremljam in posiljam prošnje ter sem non stop v lovu za boljsim dohodkom in moznostjo napredka sem opazil neko novo foro zaposlovalcev

Torej ponudili so mi ze ene 3x delo od doma ampak moram bit v drzavi zaposlovalki od doma

Ponujajo mi recimo Česko ali Portugalsko kjer lahko delam od doma ne morem pa delat s Slovenije na sp ali doo

Meni to smrdi po omejitvah ki so nasproti logike odprtega trga delovne sile EU, ena firma mi je celo odgovorila da je to nekaj z oecd foro ampak nisem nic kaj nasel

Torej se tudi drugi kdaj srecate s takimi heci da sicer lahko delam od doma remote cel čas ampak moram stanovat znotraj določene države znotraj EU ki bi naj imela prost pretok dela
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
  • spremenilo: Mato989 ()

Alayne ::

Nisem fully remote.
Ampak meni so recimo ful težili,da morem met bančni račun v isti državi in sem tam odprla na banki.

Ne vem zakaj? Mogoče so višji fee-ji, če nakazujejo v SLO? Pojma nimam...

pegasus ::

Razlika je v tem komu (kateri državi) se plačuje davek.

starfotr ::

Bančna provizija mora biti enaka ne glede na kateri EU račun nakažeš.

Po moje je fora, da ni nelojalne konkurence. To iz vzhodne Evrope delaš za manj denarja, kot nek zahodnjak. In s tem odžiraš delovno mesto nekomu iz države od koder je firma. Posledica tega so tudi davki plačani v tisti državi in ne v državi od koder prihajaš. Zagotovo je kaj takega.

user4683 ::

Tudi nekatere druge EU drzave (in sirse) imajo omejitve in pravila glede "elementov delovnega razmerja", ce nisi v delovnem razmerju ampak sodelovanje po dovolj kriterijih izgleda kot taksno. Iz opisa ne vem ali se prijavljas na "full time" zadeve ali ne. Ce se, je to lahko en izmed razlogov. Drugi razlog pa je, da tiste stranke bolj zaupajo (poznajo) zakonodaji in sodstvu v lastni drzavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

Lonsarg ::

Ce si v isti drzavi je to ponavadi redna zaposlitev, ce si v tuji pa preko s.p. in podobnih ureditev. Ni to striktno pravilo, je pa ponavadi tako.

Tak da pomoje s tem, da zahtevajo da si v isti drzavi, najbrz hkrati zahtevajo da je navadna redna zaposlitev. In pac imajo v kadrovski dogovor da je to nelocljivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Ce si v isti drzavi je to ponavadi redna zaposlitev, ce si v tuji pa preko s.p. in podobnih ureditev. Ni to striktno pravilo, je pa ponavadi tako.

Tak da pomoje s tem, da zahtevajo da si v isti drzavi, najbrz hkrati zahtevajo da je navadna redna zaposlitev. In pac imajo v kadrovski dogovor da je to nelocljivo.


Mislim da je to pravi odgovor...

Čeprav menim da to neposredno ovira prost pretok delovne sile kar bi naj bilo eden od bistva EUja... namreč je en tak administrativen ukrep da se moram preselit čeprav bi lahko delo izvajal enako kvalitetno tudi iz druge članice EUja...

Take stvari bi morala EU uredit, da se take "banalnosti" ne bi dogajale.

user4683 je izjavil:

Tudi nekatere druge EU drzave (in sirse) imajo omejitve in pravila glede "elementov delovnega razmerja", ce nisi v delovnem razmerju ampak sodelovanje po dovolj kriterijih izgleda kot taksno. Iz opisa ne vem ali se prijavljas na "full time" zadeve ali ne. Ce se, je to lahko en izmed razlogov. Drugi razlog pa je, da tiste stranke bolj zaupajo (poznajo) zakonodaji in sodstvu v lastni drzavi.


Ja načeloma sem se prijavil na 2 šihta kjer je pisalo REMOTE WORK z veliko potem so pa pač začeli govorit o tem kar opisujem v OP te teme... pač za mene to ni remote work (hkrati pa pač je :)) ) če se moram selit v neko državo da od tam pol delam remote work...

Bistvo kot kaže je da imam potrjeno prebivališče v tisti državi kot kaže
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

user4683 ::

Ja v tem primeru gre verjetno res za polno zaposlitev. Bo treba dodat se "contract" v search query :))

Glede zaposlitve in delom iz druge drzave... se da, ni pa povsem trivialno in podjetjem se ne da ubadati s specifikami drzave iz katere delas. Se v ZDA recimo je kar nekaj birokracije (za HR in legal) ce delas v enem stateu in se zelis preseliti v drugega in tam delati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

joze67 ::

Če delaš od doma v državi A za podjetje v državi B, kateri zakoni urejajo podrobnosti tega razmerja? A, ker je delo oppravljeno v A, ali B, ker je tam sedež podjetja in to potem posluje po pravilih B?

Z zahtevo A = B se vsem dilemam in težavam ogneš.

Za konkreten primer pa si ponovno preberite primer apaških delavcev (katerim je Brglez odvzel pravico do referenduma).

Mato989 ::

user4683 je izjavil:

Ja v tem primeru gre verjetno res za polno zaposlitev. Bo treba dodat se "contract" v search query :))

Glede zaposlitve in delom iz druge drzave... se da, ni pa povsem trivialno in podjetjem se ne da ubadati s specifikami drzave iz katere delas. Se v ZDA recimo je kar nekaj birokracije (za HR in legal) ce delas v enem stateu in se zelis preseliti v drugega in tam delati.


Ja pač če se prikaže RMEOTE WORK pod Slovenia potem pač oseba smatra da je to REMOTE WORK iz Slovenije možen, ne pa da naknadno izveš da je potrebno bit remote v državi zaposlovalki oz. eni izmed njih

Ampak ja.

joze67 je izjavil:

Če delaš od doma v državi A za podjetje v državi B, kateri zakoni urejajo podrobnosti tega razmerja? A, ker je delo oppravljeno v A, ali B, ker je tam sedež podjetja in to potem posluje po pravilih B?

Z zahtevo A = B se vsem dilemam in težavam ogneš.

Za konkreten primer pa si ponovno preberite primer apaških delavcev (katerim je Brglez odvzel pravico do referenduma).


Verjetno je problem v tem ker če delaš iz SLO si davčni rezident v SLO... če te zaposli tuja država je potem vprašanje kako je s tem ali bi ti morali plačevat kaj dodatno ker si v tujini :))

Špekuliram.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Steinkauz ::

Tudi sam sem opazil to.
Sam sem gledal po Nemčiji in UK.

Fully remote from anywhere inside UK/DE ponavadi piše.

Jebiga, take morš pač preskočit (jih je pa večina takih zadnje cajte)

Pat_MaGroin ::

Ja, malo je popustil hype po koroni glede tega :).

Kolega se je prijavil za job Fujitsu Siemens help desk, kjer skrbiš za SLOVENSKE stranke, pogoj pa preselitev na Portugalsko, kjer lahko delaš remote lol, plača 800 neto. Seveda že 2 leti nikogar ne dobijo, I wonder why.

kriptobog ::

Verjetno dosti odvisnp tudi od tegakaj iscejo. Za razne support in podobna dela iscejo znotraj drzave, ker jih lahko dobijo. Za kaksne experte, ki jih ni veliko in tezko dobijo kader jim je pa vseeno iz kje delas.

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Verjetno dosti odvisnp tudi od tegakaj iscejo. Za razne support in podobna dela iscejo znotraj drzave, ker jih lahko dobijo. Za kaksne experte, ki jih ni veliko in tezko dobijo kader jim je pa vseeno iz kje delas.


Ja samo če 2 leti že iščejo pol ne dobijo enostavno, sploh kako boš dobil na Portugalskem kader ki zna tekoče SLO in bo delal za support za Slovenijo Fujitsu

Pat_MaGroin je izjavil:

Ja, malo je popustil hype po koroni glede tega :).

Kolega se je prijavil za job Fujitsu Siemens help desk, kjer skrbiš za SLOVENSKE stranke, pogoj pa preselitev na Portugalsko, kjer lahko delaš remote lol, plača 800 neto. Seveda že 2 leti nikogar ne dobijo, I wonder why.


Ironično sem tudi sam poslal za ta šiht ampak že pred leti, torej tam 2017/2018 in je bilo enako, in sem se jim lepo zahvalil...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Invictus ::

To je predvsem nemška fora.

Velika podjetja so se v dogovoru z njihovo davčno odločila, da so zunanje firme lahko samo nemške, ki potem k stranki pošiljajo svoje, v Nemčiji zaposlene ljudi. Lastna izzkušnja, ker podjetje, ki bi mene zaposlilo kot zunanjega, ni dobilo posla. Bi se moral zaposliti pri njih, kar je bila celo opcija, bo pa čez 5 let nemška minimalna penzija, ki tudi ni slaba.

To se gre praktično za ves zavarovalniški in bančniški sektor, vem pa tudi, da je Mercedez odpustil vse zunanje, ki niso bila večja nemšpka podjetja.

Zadeva se je začela tam 2018, 2019, ko je nemška davčna izračunala, da je zaradi tujih podjetij, največ poljskih, nemški proračun letno ob 43 milijard davkov.

Zdaj, s korono, so tudi nemci pogruntali, da 100% remote folk naredi isto kot nekdo v pisarni. In da so tujci dostikrat boljši od Nemcev >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Verjetno dosti odvisnp tudi od tegakaj iscejo. Za razne support in podobna dela iscejo znotraj drzave, ker jih lahko dobijo. Za kaksne experte, ki jih ni veliko in tezko dobijo kader jim je pa vseeno iz kje delas.


Ja samo če 2 leti že iščejo pol ne dobijo enostavno, sploh kako boš dobil na Portugalskem kader ki zna tekoče SLO in bo delal za support za Slovenijo Fujitsu

Pat_MaGroin je izjavil:

Ja, malo je popustil hype po koroni glede tega :).

Kolega se je prijavil za job Fujitsu Siemens help desk, kjer skrbiš za SLOVENSKE stranke, pogoj pa preselitev na Portugalsko, kjer lahko delaš remote lol, plača 800 neto. Seveda že 2 leti nikogar ne dobijo, I wonder why.


Ironično sem tudi sam poslal za ta šiht ampak že pred leti, torej tam 2017/2018 in je bilo enako, in sem se jim lepo zahvalil...


Mogoce koga prepricajo, da se preseli :) Sicer za 800e boto bolj tezko, razen ce ti mogoce placajo flat dol.

PrimoZ_ ::

Ne da se jim ukvrjat z potencialnimi komplikacijami okoli davkov in zakonodaje, če je človek iz druge države. To je vse.

Imaš tudi pogoste primere, kjer je lahko delaš od doma iz katerekoli države v kateri ima firma svoje podružnice. Recimo firma je Švedska in ima izpostave po večih državah EU, od doma lahko za to Švedsko firmo delaš iz Švedske ali Madžarske, jim ni razlike oboje enako plačajo in nič ne komplicirajo. Ne moreš pa delat iz Slovenije.

Mato989 ::

PrimoZ_ je izjavil:

Ne da se jim ukvrjat z potencialnimi komplikacijami okoli davkov in zakonodaje, če je človek iz druge države. To je vse.

Imaš tudi pogoste primere, kjer je lahko delaš od doma iz katerekoli države v kateri ima firma svoje podružnice. Recimo firma je Švedska in ima izpostave po večih državah EU, od doma lahko za to Švedsko firmo delaš iz Švedske ali Madžarske, jim ni razlike oboje enako plačajo in nič ne komplicirajo. Ne moreš pa delat iz Slovenije.


Ja saj meni so ponudli Portugalsko, Nemčijo in Češko... sicer plača je kar dobra, ponujajo cca 1.900 NETO... kar je kolikro sem gledal za Češko in Nemčijo solidno samo kaj ti to pomaga če moraš it tja živet... pol maš pa kredit in flet v SLO + najemnino na Češkem pol se pa več skor ne splača...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrimoZ_ ::

Ma 1900 ni ravno presežek da bi se selil. Mogoče če bi bil takoj po študiju da malo še svet vidiš.

Mato989 ::

PrimoZ_ je izjavil:

Ma 1900 ni ravno presežek da bi se selil. Mogoče če bi bil takoj po študiju da malo še svet vidiš.


Dobro 1.900 NETO + dodatki za Portugalsko ali Češko ni tako slabo... vsaj kar sem gledal minimalne in povprečne plače v državi... ampak to bibolj pol šel na Portugalsko zaradi podnebja ne toliko zato ker bi obogatel :)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pat_MaGroin ::

Mato989 je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Ma 1900 ni ravno presežek da bi se selil. Mogoče če bi bil takoj po študiju da malo še svet vidiš.


Dobro 1.900 NETO + dodatki za Portugalsko ali Češko ni tako slabo... vsaj kar sem gledal minimalne in povprečne plače v državi... ampak to bibolj pol šel na Portugalsko zaradi podnebja ne toliko zato ker bi obogatel :)


Tole.

99% folka se tle ne zaveda, kako blagodejno na človeka vpliva 12 mesecev lepega vremena vs. 8 mesecev smrdljivega vremena v SLO + megla v LJ (za tiste, ki živijo v najlepšem mestu na svetu).

OneYellow ::

Odvisno. Eni samomor nardijo, če nimajo hribov pa snega okol sebe. Drugi pa če morajo biti celo leto na vročini. Pod črto je v Sloveniji res lepo pa se ne zavedamo dovolj. Vse se gleda samo skozi denar. Sploh na tem forumu. :)

karafeka ::

Mato989 je izjavil:



Torej ponudili so mi ze ene 3x delo od doma ampak moram bit v drzavi zaposlovalki od doma


Stvar je v tem, da rabiš imet samo naslov v tej dotični državi in seveda plačevat davke tam. Neuradno lahko delaš iz Slovenije oz. od kjerkoli, če ti dovolijo 100% remote.
Naslov seveda potegne za sabo stroške za najemnino, razen če imaš kakšna poznanstva, s pomočjo katerih bi se brezplačno prijavil na njihov naslov (kot je praksa v Sloveniji s strani tujih delavcev). Je pa to v nasprotju z zakonodajo seveda.
Seveda se verjetno zakomplicira pri zdravstvenih storitvah (predvsem pri dokumentaciji), če bi recimo resno zbolel oz. se poškodoval in bi moral v daljšo bolniško (ker pač plačuješ zavarovanje v drugi državi in bi moral imeti tam tudi svojega zdravnika).

Je pa res, da je šele s covidom prišlo do izraza delo od doma za večino zaposlenih. Prej so to imeli samo posvečeni. In bo zato verjetno trajalo nekaj časa, da se pravila v EU uskladijo v tej smeri.
Čeprav kolikor sem bral po forumih (čisto neuradno torej), je glede redne zaposlitve v drugi EU državi, brez da bi fizično živel tam tako, da ti v tem primeru delodajalec izplača bruto plačo, ti pa potem v svoji državi plačuješ prispevke in dohodnino (lahko sam osebno, ali pa preko kake povezane firme od delodajalca, ki je locirana v tvoji državi). Je pa vse odvisno od dobre volje delodajalca oz. njihove kadrovske (ki jo je ponavad toliko kot vode v sahari).

Mato989 ::

karafeka je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Torej ponudili so mi ze ene 3x delo od doma ampak moram bit v drzavi zaposlovalki od doma


Stvar je v tem, da rabiš imet samo naslov v tej dotični državi in seveda plačevat davke tam. Neuradno lahko delaš iz Slovenije oz. od kjerkoli, če ti dovolijo 100% remote.
Naslov seveda potegne za sabo stroške za najemnino, razen če imaš kakšna poznanstva, s pomočjo katerih bi se brezplačno prijavil na njihov naslov (kot je praksa v Sloveniji s strani tujih delavcev). Je pa to v nasprotju z zakonodajo seveda.
Seveda se verjetno zakomplicira pri zdravstvenih storitvah (predvsem pri dokumentaciji), če bi recimo resno zbolel oz. se poškodoval in bi moral v daljšo bolniško (ker pač plačuješ zavarovanje v drugi državi in bi moral imeti tam tudi svojega zdravnika).

Je pa res, da je šele s covidom prišlo do izraza delo od doma za večino zaposlenih. Prej so to imeli samo posvečeni. In bo zato verjetno trajalo nekaj časa, da se pravila v EU uskladijo v tej smeri.
Čeprav kolikor sem bral po forumih (čisto neuradno torej), je glede redne zaposlitve v drugi EU državi, brez da bi fizično živel tam tako, da ti v tem primeru delodajalec izplača bruto plačo, ti pa potem v svoji državi plačuješ prispevke in dohodnino (lahko sam osebno, ali pa preko kake povezane firme od delodajalca, ki je locirana v tvoji državi). Je pa vse odvisno od dobre volje delodajalca oz. njihove kadrovske (ki jo je ponavad toliko kot vode v sahari).



Ja seveda, saj to je glih problem... plača je solidna sploh če bi mi izplačali BRUTO in bi odprl sp/doo tukaj... težava je ravno ta dodaten strošek najemnine in stroškov v tisti državi ker potem to pomeni da efektivno plačujem dvojno zaradi birokratske fore in to potem naredi plačo bistveno manj privlačno ali kar slabšo kot imam tukaj v SLO...

Pa še šiht je zanimiv in bi se dosti novega naučil v IT glede na opis dela.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

OneYellow ::

Vse tole zgornje je seveda tudi nelegalno, lahko rečemo tudi neuradno ja. :))

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Ma 1900 ni ravno presežek da bi se selil. Mogoče če bi bil takoj po študiju da malo še svet vidiš.


Dobro 1.900 NETO + dodatki za Portugalsko ali Češko ni tako slabo... vsaj kar sem gledal minimalne in povprečne plače v državi... ampak to bibolj pol šel na Portugalsko zaradi podnebja ne toliko zato ker bi obogatel :)


Za ta denar se se v LJ ne splaca vozit, kaj sele da bi se selil za ta drobiz

Invictus ::

OneYellow je izjavil:

Odvisno. Eni samomor nardijo, če nimajo hribov pa snega okol sebe. Drugi pa če morajo biti celo leto na vročini. Pod črto je v Sloveniji res lepo pa se ne zavedamo dovolj. Vse se gleda samo skozi denar. Sploh na tem forumu. :)

Slovenija je super za živet, sam ne tako super za delat.

Zato pač poiščeš remote job...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Ma 1900 ni ravno presežek da bi se selil. Mogoče če bi bil takoj po študiju da malo še svet vidiš.


Dobro 1.900 NETO + dodatki za Portugalsko ali Češko ni tako slabo... vsaj kar sem gledal minimalne in povprečne plače v državi... ampak to bibolj pol šel na Portugalsko zaradi podnebja ne toliko zato ker bi obogatel :)


Za ta denar se se v LJ ne splaca vozit, kaj sele da bi se selil za ta drobiz



Nekaj kar je v LJ slaba plača in se ne splača selit je v Bolgariji in kje morda tudi na Portugalskem dobra plača glede na njihovo minimalno itd...

Za 2k neto ne bi šel v LJ v Sofijo pa morda >:D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Mato989 je izjavil:


Dobro 1.900 NETO + dodatki za Portugalsko ali Češko ni tako slabo... vsaj kar sem gledal minimalne in povprečne plače v državi... ampak to bibolj pol šel na Portugalsko zaradi podnebja ne toliko zato ker bi obogatel :)

Portugalska zna biti poceni, sploh če greš izven večjih mest. najdeš si nekje na obali hiško ali malo stran, nabaviš Starlink, pa akcija...

To ptujsko stanovanje pač prodaš...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Ma 1900 ni ravno presežek da bi se selil. Mogoče če bi bil takoj po študiju da malo še svet vidiš.


Dobro 1.900 NETO + dodatki za Portugalsko ali Češko ni tako slabo... vsaj kar sem gledal minimalne in povprečne plače v državi... ampak to bibolj pol šel na Portugalsko zaradi podnebja ne toliko zato ker bi obogatel :)


Za ta denar se se v LJ ne splaca vozit, kaj sele da bi se selil za ta drobiz



Nekaj kar je v LJ slaba plača in se ne splača selit je v Bolgariji in kje morda tudi na Portugalskem dobra plača glede na njihovo minimalno itd...

Za 2k neto ne bi šel v LJ v Sofijo pa morda >:D


Premalo, da bi se selil. Ce lahko tu dobim 5k+ pa se remote...

Mato989 ::

Premalo, da bi se selil. Ce lahko tu dobim 5k+ pa se remote...


Ja ti lahko, jaz pa pač zaenkrat ne, zato mi je 2k NETO ogromno... jaz sem v SLO bolj na rangu plače 1.400-1.500 NETO zdaj z novo pogodbo in novim šihtom

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Dobro 1.900 NETO + dodatki za Portugalsko ali Češko ni tako slabo... vsaj kar sem gledal minimalne in povprečne plače v državi... ampak to bibolj pol šel na Portugalsko zaradi podnebja ne toliko zato ker bi obogatel :)

Portugalska zna biti poceni, sploh če greš izven večjih mest. najdeš si nekje na obali hiško ali malo stran, nabaviš Starlink, pa akcija...

To ptujsko stanovanje pač prodaš...


No saj to sem razmišljal, da bi nekje v rangu 500m do plaže dobil nek najem v neki "vukojebini" 1 uro iz Lizbone ali nekje na Jugu morda celo Madeira in bi od tam delal remote... težava je samo da je težko to dogovorit z partnerko ki je učiteljica, torej težko kaj tam pol dela razen če kelnari kar pa ji ne bo najbolj verjetno
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Invictus ::

Sam imam remote job, za 8-10k mesečno, odvisno od delovnih dni.

Selitev sploh ne bi bila problematična, celo žena to podpira kljub majhnemu otroku, ampak zaenkrat bom raje ostal še v Sloveniji.

Če bi bil mlajši, brez otrok, bi ziher spizdil ob takem delu.

Oz. bi poiskal remote job, menjal države, in malo užival ob lepotah mladenk v posameznih državah :)).

Zdaj sem že malo prestar za te fore, pa ne bi bil sugar daddy...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Ja samo z 8-10k pač lahko žena lenari, pri 2k pa mora še partnerka kaj nardit pa prinest enih 800 evričev v skupno malho.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kriptobog ::

Zato se pac ne selis za drobiz.

Pat_MaGroin ::

Mato989 je izjavil:

Ja samo z 8-10k pač lahko žena lenari, pri 2k pa mora še partnerka kaj nardit pa prinest enih 800 evričev v skupno malho.


Greš na jug Španije, delaš remote, Ptujsko rezidenco oddaš, najameš novo dvosobno, plača čistilke v hotelu je 1400+ neto. Dela v turizmu, da se ven ne vidiš.

Kolega dela kot bellboy (pelje kufre v sobo, parkira ferarrije in porscheje v garažo) v 5* hotelu, 1800 neto + napitnine, v poletnih mesecih je napitnin več kot plača.

Zgodovina sprememb…

user4683 ::

Mato989 je izjavil:

Ja samo z 8-10k pač lahko žena lenari, pri 2k pa mora še partnerka kaj nardit pa prinest enih 800 evričev v skupno malho.

Še za toliko se jaz ne bi selil in vlekel familije v neko povsem drugacno okolje.

Pat_MaGroin ::

Zdaj je čas, da spet poveš, da zaslužiš 15k na mesec :).

user4683 ::

Ah kje, več. Ampak tudi brez tega irelevantnega podatka... 8k bruto (na familijo) ti hitro zradira kakšen davek in zavarovanja (1-2k, odvisno od države), najemnina (500-1000eur), vrtec/šola, lajf (dvomim, da bos cele dneve sedel v stanovanju), obiski familije etc. Na koncu ti ostane koliko? Toliko, da če se naveličaš in čez 10 let prideš domov imaš za polog za preveliko bajto.

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:


Torej se tudi drugi kdaj srecate s takimi heci da sicer lahko delam od doma remote cel čas ampak moram stanovat znotraj določene države znotraj EU ki bi naj imela prost pretok dela


Je klasika, praviloma so problem davcna rezidenstva, sekundarno pravna vprasanja. Globalni koncerni imajo pogosto steokovnjake za to podrocje, ker je ogromno specifik. Bi pa morda nekako slo, samo verjetno jim nisi vreden truda preverjanja in so raje v poznanih okvirjih.

link_up ::

Invictus je izjavil:

OneYellow je izjavil:

Odvisno. Eni samomor nardijo, če nimajo hribov pa snega okol sebe. Drugi pa če morajo biti celo leto na vročini. Pod črto je v Sloveniji res lepo pa se ne zavedamo dovolj. Vse se gleda samo skozi denar. Sploh na tem forumu. :)

Slovenija je super za živet, sam ne tako super za delat.

Zato pač poiščeš remote job...


? Slo ni ok za delat?!? Kaj te pa moti? Place so cisto primerljive z zahodom. Do 150k na leto je cisto dosegljivo...
In and Out

Invictus ::

link_up je izjavil:


? Slo ni ok za delat?!? Kaj te pa moti? Place so cisto primerljive z zahodom. Do 150k na leto je cisto dosegljivo...

Ja, seveda, pol pa svizec zavije čokolado...

Pa težko prenašam večinoma nesposobne slovenske šefe...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

phnj90 ::

link_up je izjavil:

? Slo ni ok za delat?!? Kaj te pa moti? Place so cisto primerljive z zahodom. Do 150k na leto je cisto dosegljivo...

Misliš, delati iz Slovenije ali kaj drugega? V Sloveniji je, po mojih izkušnjah, precej težko, ne pa nemogoče, dobiti IT delo na pogodbo, zaposlijo pa bolj radi (< €).

Gagatronix ::

Ker nikjer ne bos dobil dela, ki bo 100% remote. Moras biti fizicno lociran v drzavi, kjer se mislis zaposlit, ker se moras po vsej logiki tudi zglasiti v dejanskih pisarnah.

Invictus ::

Ni čisto res, včasih človek najde tudi ekipo, ki sploh nima pisarne, in so vsi remote.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

link_up ::

Kdo pa hoce biti v resnici 100% remote? To pa zato, ker vasi izdelki obstajajo samo virtualno. :D
In and Out

Mato989 ::

link_up je izjavil:

Kdo pa hoce biti v resnici 100% remote? To pa zato, ker vasi izdelki obstajajo samo virtualno. :D


Vsak ki mu je vožnja na delovno mesto izguba časa in denarja in raje ta čas dela kaj drugega...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

link_up je izjavil:

Kdo pa hoce biti v resnici 100% remote? To pa zato, ker vasi izdelki obstajajo samo virtualno. :D

Mislim, je malo naporno biti cele dneve doma, sam po tej koroni se mi ne da potovati, sploh ne v države, kjer so še bolj prifuknjeni kot pri nas.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

feryz ::

Zanimivo kakšne teme odpira mato.
V eni trdi, da je pomanjkanje delavcev in da je služb na voljo kot peska.
Potem odpre drugo, v kateri piše, da pošilja dnevno prošnje za novo službo in se le zatika ter nikamor ne premakne. Očitno le ni tako pomanjkanje, kot trdi v eni temi.
Celo prošnje za službe z 800 evrov neto pošilja, pa razumi če moreš.

Kaj je sploh fora Portugalske? Znanec je itjevec in dela za Amazon na optimizaciji skladišč in prevozov. Pogoj je bil, da se preseli na Portugalsko, čeprav delajo na logistiki za cel Amazon, s s poudarkom na evropskem delu.
Tudi še par drugih mi je zatrdilo enako, da bi morali delati za multinacionalke, vendar na Portugalskem.

Mato989 ::

Zanimivo kakšne teme odpira mato.
V eni trdi, da je pomanjkanje delavcev in da je služb na voljo kot peska.
Potem odpre drugo, v kateri piše, da pošilja dnevno prošnje za novo službo in se le zatika ter nikamor ne premakne. Očitno le ni tako pomanjkanje, kot trdi v eni temi.
Celo prošnje za službe z 800 evrov neto pošilja, pa razumi če moreš.


Ne se obremenjevat z mano osebno, jaz zmeraj pošiljam PONUDBE (prošnje nikakor) zato ker sem vedno na lovu za boljšo opcijo... služb je na voljo res kot peska ampak pomembno je meni razmerje plača vs remote work vs količina dela... in tu iščem vedno boljše opcije...

Če bi samo želel fizičarit ali delat karkoli bi lahko imel 3 šihte...

Kaj je sploh fora Portugalske? Znanec je itjevec in dela za Amazon na optimizaciji skladišč in prevozov. Pogoj je bil, da se preseli na Portugalsko, čeprav delajo na logistiki za cel Amazon, s s poudarkom na evropskem delu.
Tudi še par drugih mi je zatrdilo enako, da bi morali delati za multinacionalke, vendar na Portugalskem.


To pa ne vem, sem pa pogooglal in sem videl da v sklopu nekega NHR če prenesem rezidenco davčno tja in sem prej 5 let živel izven dobim do 10 let 10% tax cut...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kriptobog ::

feryz je izjavil:

Zanimivo kakšne teme odpira mato.
V eni trdi, da je pomanjkanje delavcev in da je služb na voljo kot peska.
Potem odpre drugo, v kateri piše, da pošilja dnevno prošnje za novo službo in se le zatika ter nikamor ne premakne. Očitno le ni tako pomanjkanje, kot trdi v eni temi.
Celo prošnje za službe z 800 evrov neto pošilja, pa razumi če moreš.

Kaj je sploh fora Portugalske? Znanec je itjevec in dela za Amazon na optimizaciji skladišč in prevozov. Pogoj je bil, da se preseli na Portugalsko, čeprav delajo na logistiki za cel Amazon, s s poudarkom na evropskem delu.
Tudi še par drugih mi je zatrdilo enako, da bi morali delati za multinacionalke, vendar na Portugalskem.


Sluzb je ko peska. Za sposobne. Za delo, ki ga ponavadi opravljajo studenti pa pac ne bo kaj dosti dobil. Predvsem bo imel pa vedno manj dela za support,ker to AI zlahka nadomesti.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov predlog za obdavčitev kriptovalut (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
9517072 (9945) Jerry000
»

Integriteta Ustavnega sodišča

Oddelek: Problemi človeštva
274069 (2787) imagodei
»

IBM-a ne bo v Maribor

Oddelek: Znanost in tehnologija
4810607 (8855) Matko

Več podobnih tem