» »

Pisanje novic v mambu

Pisanje novic v mambu

matjash ::

Sem začetnik v mambu/cms sistemih in me zanima če lahko novice oziroma obvestila pišem v kakšnem drugem programu ker bi bilo to v admin panelu malo težko že za to da gre kazalec v novo vrstico se porabil pol ure prej kot sem ugotovil kaj šele da uporabljam allign style itd...

no v bistvu me zanima če je vsaj kakšen preprost programček ki bi obvestilo pretvoril v html oznake.
... bolje pozno kot nikoli.

Road Runner ::

najdi kak rte editor za mambo in ga dodaj noter. jaz sem delal z tinymce & mambo pa je bil fajn. google it.

come to think about it... sj že po defaultu mislm da ma mambo en text editor notr. najdi v adminu kje nastaviš text editor kateri se uporablja in nastavi kaj drugega kot to kar imaš zdaj.
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

Zgodovina sprememb…

matjash ::

bom probal , hvala
... bolje pozno kot nikoli.

Vice ::

tinymce in par drugih je že vključenih v mambo samo vklopit jih moraš in izbrati željenega.

matjash ::

sem dobil mam pa slomambo tako da je zraven samo default urejevalnik in tinymce.
Ker si delam stran za naš klan bi rad da bi bile vsebine ko kliknem v meniju na člani da bi se mi odprl seznam članov v meniju kar deluječe izberem člani kot glavna kategorija (no testiral sem da sem ustvaril sekcijo blog content in člane sem dodajal v kategorije kot archive) iz te moke ni blo željenega kruha.

no zanima me kako bi vsakemu članu določil neko statično stran ki ne bi zgledala kot novica z kakšno sliko in krajšim opisom, če je to sploh možno.
... bolje pozno kot nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjash ()

Vice ::

Vse se da, kar pa ti ni nudeno direktno pred nos pa lahko sprogramiraš.

Container ::

za akrobacije z userji je po mojih izkušnjah malo boljši Community Builder.
In res, v mambu res mogoče ni težko začet s php-jem, maš velik tutorijalov in tega sranja. Sam je pa vseen programiranje...

roli ::

Morda pa lahko poizkusiš e107. Je super napreden pa tudi enostaven.Slke in vse ostalo se dodaja z pomočjo BB kode ( [img] ). Urejevalnik je samo eden.Na izbiro maš nešteto pluginov ( wiki,AV scan,PM,... ) in nešteto stilov.Članek oblikušej kakor želiš.Tuakaj je par primerov:
prva stran
Seznam in kategorije člankov
Članek

Za več pomoči in slovenščino se oglasi na slo e107.org.

Še slikca ( dodajanje novic ):

Na sliki je slovenščina izključena,ker imam v admin area raje ANG.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mabots za Mambo CMS

Oddelek: Izdelava spletišč
91360 (1242) Vice
»

xoops portal

Oddelek: Izdelava spletišč
161494 (1252) baker
»

http://e-filmi.tk -->nova slovenska stran o filmih!

Oddelek: Izdelava spletišč
121939 (1662) Tody
»

izdelava portala - najboljša skripta?

Oddelek: Izdelava spletišč
362256 (1647) Looooooka
»

Preoblikovanje html strani v portal

Oddelek: Izdelava spletišč
171398 (1187) roli

Več podobnih tem