» »

radeon 9600 pro 256M

radeon 9600 pro 256M

dajek ::

Mam problem pa ne vem kje je nastal!
3 dni stara radeonka mi ne dela tako kot bi morala-po testih sem gledal da je dosegla 3150 slik na 3dmark,moja pa doseže 2500 slik!Pa še to na tv-out mam čb sliko čeprav sm probal vse setingse!
Mi lahko kdo pomaga????
Prosim!8-O 8-O 8-O 8-O 8-O 8-O 8-O

Wad@ ::

Katere driverje imaš??? Pa ostal računalnik?

gamer ::

a pa si sigurn da je pro? ker še nism vidu da bi kje sploh prodajal 256mb verzijo radeona 9600 pro...

dajek ::

Pol so me pa nategnal če to ni radeon pro!
Sm dal 50 čukov za njo!
Driverje mam original za rad...,rač je 2100xp,plata je asus series x,528 ram ddr 333...
Ne vem kaj naj nardim?????
Pomoč??????

OZZY ::

Lahko da je pro...ampak je lite izvedba. Se pravi 400gpu in 400ram in je 600 kot je pravi pro.

kako ugotovit. Po pakiranju rama. Prava pro varjanta ima gor take majhne kvadrataste rame pro lite pa une stare kot smo jih navajeni..se pravi pravokotne (podolgovate). tko bolj laično povedano.

Pa še to..upam, da je nisi kupu pri comtronu od gigacuba, ker une so lite varjante..čeprav piše pro.

pa tud ene Hisr9600pro kartice so lite pa čeprav tega ne piše.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

OZZY ::

gamer: jaz sem že vidu pravo pro varjanto z 256Mb rama. sam zdej ne vem od katre firme. Sem jo pa gledu v avstriji, samo niso ml nobenega podatka od proizvajalca ampak samo 9600pro , kok rama in cena.
Go with the flow.

dajek ::

moja je od ati-proizvajalca!se bom moral mal pozanimat,drgač gre pa nazaj v trgovino!

Wad@ ::

Pač poglej kakšne rame ima(oblika-kot je OZZY povedal). In če imaš gonilnike, ki si jih dobu zraven grafe, jih hitro posodobi s kakšnega CD-ja ali pa z neta...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wad@ ()

OZZY ::

Veš kaj ej tukaj zanimivo. ti tukaj javkaš, da maš premal pik v 3dmarku. pa i sploh pri testih pogledal na kaki mašini so oni testiral. če so testiral na kakem P4 3GHz se začni spraševat od kje razlika. potem pa je tukaj pe ram...nastavitve rama ...se pravi ai laufajo ram sihronoo z fsbjem ali pa na kakih nstavitvah (cas, ras itd...), kak je čišset itd.

Zakaj tako. Ker lahko dobiš veliko manj z tvoji isto mašino z drugim čipsetom in z drgačnimi nastavitvam.

primer. Recimo za 3dmark02.

Nastavitev
166*13 - NF2, dual ddr na 166mhz) - rezultat 8200
200*11 - isto vse- rezultat 8350
200*11- ram na 200 - rezultat 8450

Če pa daš ram še na cas 2-2-2-6 pa pridobiš še kr nekaj 3dmarkov. v tem primeru nekako 200-300.

S erpavi, da bi bila razlika rezultatov od najslabšega do najboljšega za cc 500 pik. In to samo z malimi popavki.

nato pa je tu še nastavitev agp8x, če jo nimaš vklopljene , ki ti prinese od 5-10 posto bolj rezultate če je vklopljena. In smo že pri skor pri 900-1000 pik razlike.

Zdej pa se sprašuj ali ni s tabo kaj narobe ko sprožiš vik in krik.



Za črno belo sliko pa je druga pesem.
A si prav naštimal Pal nastavitev. Mora biti pal-b. za druge rešitve pa ostali.
Go with the flow.

OZZY ::

te teme sem najdu na St ko sem mal iskanje uporabu.

Link 1
Link 2
Link 3
Go with the flow.

Zheegec ::

nato pa je tu še nastavitev agp8x, če jo nimaš vklopljene , ki ti prinese od 5-10 posto bolj rezultate če je vklopljena. In smo že pri skor pri 900-1000 pik razlike.

Razlika med AGP8x in AGP4x je 5-10% ???
Če je razlika v končnem rezultatu 2% več je to že veliko.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

OZZY ::

alien: jaz sem govoru iz svojih izkušenj in testiranj. kot prvo je blo opravljeno z r9000pro kot drugo pa z r9500. In pri r9500 je agp8x pi meni prinesel izboljšanje za cc 5 %. Sem pa bral na netu, da je to od 5-10 zato sem tud tako napisal .Pri meni je razlika bla cc 5% za druge ne vem.
Go with the flow.

AngelEyes ::

Poglej v svoj 3d mark project details in poglej koliko ti piše pod core clock in memory clock.
Ker še nisem slišal za pravo 256pro kartico, ti verjetno piše 400 za core in 200 za memory, torej je to lite različica. Pravi PRO ima 400 core in 300 memory, odtod slabši rezultat v 3dmarku.

Kar nazaj v trgovino in naj ti ga zamenjajo za pravi 128mb pro, 256mb je itak brezveze...

sash ::

R9600/256M pro

kaj je to "prava" kartica al kaka lite izvedba, ker cena se mi zdi kr ugodna
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash ()

morphling1 ::

Ta kartica sicer obstaja in je res 9600 pro ter s 256 MB spomina, samo že takoj vidiš da ni nič drugega kot navadna 9600 z malo navitim gpu-jem, kar pri 0.13 mikronskem jedru ni nič posebnega, vse kar rabiš je aktivno hlajenje, kar btw navadne 9600 nimajo. Problem na tej kartici je v ramu, ki je že iz slike vidno da gre za starejše in običajno počasnejše TSOP čipe. Pregled pravih podatkov tudi kaže da je podatek na Rolanovi strani o hitrosti spomina napačen in je dejanska hitrost 200 MHz ali drugače povedano enaka navadnim 9600 verzijam. Te karte se ognite sploh če mislite še kaj navijat.

Povzetek : to je čisto navadna 9600 kartica s aktivnim hlajenjem in malo predelanim biosom, da vam pokaže tisto oznako PRO ter nastavi hitrost gpuja na 400 MHz
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primerjava 9600 !!!

Oddelek: Navijanje
8972 (837) DjTonic
»

evo! nova konfiguracija (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
813564 (2771) romell
»

Graficna ?

Oddelek: Kaj kupiti
241761 (1395) Oblivion
»

Graficna kartica za cca. 35k

Oddelek: Kaj kupiti
211569 (1067) the_unborn
»

Tezava GigaCube Radeon 9600Pro + prepotrebne informacije

Oddelek: Pomoč in nasveti
111215 (1070) Macketina

Več podobnih tem