» »

Koliko prihrankov imate?

Koliko prihrankov imate?

««
6 / 13
»»

Invictus ::

Ti, ki nočejo delati, si bodo to lahko privoščili, dokler so v mama hotelu.

Ko bodo ta stari umrli, bodo morali za vse skrbeti sami. In to plačati...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GregiB ::

zobnik je izjavil:

delavce se išče pa noben noče več delat za 800, to je miloščina za polni delovni čas.

Zadeva je začaran krog, predvsem v Evropi... Podjetja delajo s sorazmerno nizkimi maržami (EBIT, pod črto), medtem, ko je v stroškovniku strošek dela ponavadi kar "ta glavna postavka". In ko se ta miliščina dvigne, se dvigne tudi vse ostalo, nad to miloščino. Zato narastejo stroški delodajalcev, ki dvignejo cene. In tisti, ki so bili prej na miloščini spet tam pristanejo...
Nihče od nas pa ne gre v trgovino in na blagajni vztraja, da hoče za stvari plačati 30% več, ker so prepoceni...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Alien123 ::

zobnik je izjavil:

Tud pri nas se bo tole končal, delavce se išče pa noben noče več delat za 800, to je miloščina za polni delovni čas.


Za 800€ še bosanci, srbi itd nočejo delat, zakaj bi pol naši mogli? Slabe firme se bodo pač zapirale, jebiga

zobnik ::

Invictus je izjavil:

Ti, ki nočejo delati, si bodo to lahko privoščili, dokler so v mama hotelu.

Ko bodo ta stari umrli, bodo morali za vse skrbeti sami. In to plačati...


Narobe, že sedaj morajo mladi pomagat staršem, da preživijo.

Malidelničar ::

Sparkxl je izjavil:

Finančna pismenost mlečnozobekov, ki so 2008 še cuzali mleko od mamice? Pozabi. Ta "pismenost" ima en velik hakeljc...mindset, da gre vse samo gor. Ker samo to poznajo. In takih je tu gor 80%, ki modrujejo v fakingnedogled o delnicah, nepremičninah,... vse samo gor. Potem pa je tu še par starih bikov, ki pa imajo spomin zlate ribice, ali pa enostavno nimajo pojma.

Drugače pa pomoje bo home office tisti faktor, ki zna delati premike. Regionalno in tudi na področju EU in širše. Imam recimo znanko, ki so se iz MB brloga preselili v eno zabačeno selo v Halozah ob HR meji. Tam so kupili graščino, ona dela od doma za jodlarje, on se vozi v MB na delo 30 min. Meni osebno se zmeša tam, ampak njim paše narava in redka poseljenost


Ne vem, saj sam sem do mlajših generacij, 'mlečnozobekov' kot jih opisuješ ti, tudi zelo kritičen. Ampak kar zelo velik % teh mlajših od mene je pri svojih letih za nekajkratnik bolj finančno spretnih kot sem bil jaz in ima pri svojih letih krepko višje prihranke kot sem jih imel sam v istem časovnem obdobju. Kripto, ETF-i, delnice itd. ni da ni. Če imajo jasen plan kaj in kako hočejo, jih tudi recesija IMHO ne bo vrgla iz tira, predvsem ker vedo, da je 2008 že bila ena in da svet gre naprej in se ne konča. Lepo bodo DCA/'buy the dip' in profitirali IMHO.
Marsikateri mlečnozobec ima zelo konkreten keš na računu; seveda imaš potem huda nasprotja da imaš del Z-jevcev/Alfijev, ki imajo isto kot mi v njihovih letih, 2.000 EUR, potem imaš pa folk z tam recimo 75.000 EUR. In taki so v povsem drugačni življenjski situaciji od svojih kolegov in od naše generacije.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

zobnik je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ti, ki nočejo delati, si bodo to lahko privoščili, dokler so v mama hotelu.

Ko bodo ta stari umrli, bodo morali za vse skrbeti sami. In to plačati...


Narobe, že sedaj morajo mladi pomagat staršem, da preživijo.

Tisti, ki pomagajo staršem upokojencev, niso več mladi >:D.

Uradno si mlad do 30tega leta.

Še zmeraj se smejem izjavi mrkaiča, kako rešiti problem mladih nezaposlenih. Počakaš do 30 leta, potem niso več mladi. Zato so pač potegnili študij v nedogled, da mladi niso več mladi, ko vstopijo na trg dela. Pa je problem mladih nezaposlenih rešen....
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zobnik ::

Potem pa ne poznaš mnogo podeželskih zgodb kako je s starejšimi starši in mladimi na podeželju, Mladi bežijo pri 17-18 letih skoz okn na svoje, ker tako žleht tastarih noben noče prenašat, še ko so na 3/4 bolni se ne znajo zahavlit za pomoč, ampak še kr dr*ako mlade....torej ne poznaš resničnih zgodb...sliši pa smao tiste par dobrih primeerrov, takih je mogoče 5-10%, ostalih 90% žalostnih zgodb pa noben noče slišat.
Prid v mojo vas ti bomo za vsako hišo povedal zgodbe, še neki časa nazaj sem iz tujih gozdov vlaču domov kante od olja za motorne žage pa ene lonce in še kaj.....fajn ne k mamo sedaj zabojnike, rumenga in črnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Malidelničar ::

zobnik je izjavil:

Potem pa ne poznaš mnogo podeželskih zgodb kako je s starejšimi starši in mladimi na podeželju, Mladi bežijo pri 17-18 letih skoz okn na svoje, ker tako žleht tastarih noben noče prenašat, še ko so na 3/4 bolni se ne znajo zahavlit za pomoč, ampak še kr dr*ako mlade....torej ne poznaš resničnih zgodb...sliši pa smao tiste par dobrih primeerrov, takih je mogoče 5-10%, ostalih 90% žalostnih zgodb pa noben noče slišat.
Prid v mojo vas ti bomo za vsako hišo povedal zgodbe, še neki časa nazaj sem iz tujih gozdov vlaču domov kante od olja za motorne žage pa ene lonce in še kaj.....fajn ne k mamo sedaj zabojnike, rumenga in črnega.


Ta tema morda delno spada v tisto 'cene nepremičnin' ampak delno se dotika tudi te.

To je dejansko na žalost res, medgeneracijski odnosi so v veliki meri dizastr. Mislim, da je kriza 2008 to še poslabšala. Sicer bi medgeneracijsko sožitje olajšalo situacijo glede nakupa nepremičnin in odraščanja mladih, ker bi finančno ugodno lahko uredili nepremičnino, prišli do strehe nad glavo ampak to je na SLO podeželju kar težko.

In tu pridemo na temo prihrankov: V SLO je zaradi tega dejstva definitivno izjemno pomembno, da se zgodaj zresniš (pri 15-ih moraš bit že resen, pri 18-ih bi pa moral imeti en resen prehod v odraslost!), izbereš pameten poklic, ki ti bo nosil kruh in začneš šparat/investiraš. Dejansko prostora za 'alter-scena' 'iskanje samega sebe' do '31-ga leta' NI več. Ja, leta 1997 so se lahko tako zajebaval, zdej 2023 pa je to no-go (bilo je že od krize 2008 tako, ampak veliko folka ni 'skontal').

Velik del teh mladih je sedaj v škarjah in dejansko bodo težko prišli iz luknje. Ne vem, z 2000 EUR prihrankov pri 31-ih, to je 'no go'.

V Sloveniji pozabljamo na izjemno pomembno komponento, kar se prihrankov/kapitala/cashflowa tiče: ČAS. To pomeni, da razen, če nimaš resne poti, da boš naredil diplomo/doktorat iz 1) IT Slo-Tech elitnih znanj 2) medicine 3) farmacije 4) bio tehnologije 5) strojništva 6) elektrotehnike 7) (zelo pogojno) prava; se faks NE SPLAČA. Izgubiš ČAS in izgubiš DENAR.

Mlajša Z-gen pa Alpha-gen je to delno potuhtala, tako, da čez 5-7 let ponovno odprete to temo, garantiram, da bodo odgovori bili z navedbami bistveno bistveno višjih zneskov.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

To mislis na trenutne 12 letnike? Se virtualno prekrizam. Mogoce en majhen % ve kaj hoce, ostali ta vecji procent pa vejo samo fortnite nazigat na tablici in se dret v mikrofon.
Od tega kaj nam poslje OS na prakso, da povohajo za 3 dni delavsko okolje, lahko recem, da me je strah njihove prihodnosti. Vsak drugi je socialn problem, tretji ma ze pri 10ih letih psihiatra in samomorilska nagnjenja. Sicer ja to so krivi starsi in razmere, ampak resno me je strah kaj bo iz njih. Razen igrice zalaufat na telefonu ne znajo prakticno nicesar, da si pa sami gor pridejo dolocenih osnovnih stvari, no way.
Vecini bi dal clovek legokocke za sestavit, pa bi se zataknilo ze v startu.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

velikBrokoli ::

Ja, itak. Vse mlajše generacije so vedno zafurane. Prejšnje generacije se to vedno pritožujejo, preživijo pa vsi..

zobnik ::

Najbolj zavožena generacija je v l.1970-80-90, ker sem rojen v času Jugoslavije in se preveč spomnem tiste bede.

FireSnack ::

14-ta nepremičnina trenutno v košarici. Pohlep in nizke obresti za kredite so me pripeljale v nepremičnine. Nikoli več ne bi šel nazaj delat na šiht oz. tlako. Zvenim podobno kot OF top 1%, ampak tako pač je. Easy money.
Preprodajalec NFT umetnin

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: user4683 ()

GregiB ::

zobnik je izjavil:

Najbolj zavožena generacija je v l.1970-80-90, ker sem rojen v času Jugoslavije in se preveč spomnem tiste bede.


Jest tud... v tisti bedi je na račun nerevaloriziranih kreditov zrastlo pol hiš v zasebni lasti, ki danes stojijo. Brezposelnosti praktično ni bilo, zdravstvo je delovalo just fine, vrtci, šole, faks so bili dejansko zastonj, vsakdo je imel štipendijo, prek študentskega servisa se je dalo dobro zaslužit... u glavnem, beda, da glava peče...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Invictus ::

zobnik je izjavil:

Potem pa ne poznaš mnogo podeželskih zgodb kako je s starejšimi starši in mladimi na podeželju, Mladi bežijo pri 17-18 letih skoz okn na svoje, ker tako žleht tastarih noben noče prenašat, še ko so na 3/4 bolni se ne znajo zahavlit za pomoč, ampak še kr dr*ako mlade....torej ne poznaš resničnih zgodb...

Večina primerov je žal takih.

ne spustijo iz rok, zaradi tega je precej kmetij propadlo. Ta stari pač predolgo živijo in sitnarijo, mladi pa nočejo hlapčevati doma, gredo pa drugam...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

link_up ::

se kako bodo drli nazaj...
In and Out

Malidelničar ::

Btw. so kakšni zadnji podatki koliko prihrankov imajo Slovenci v povprečju? In koliko je recimo v povprečju po kategorijah gotovina/skladi/delnice?
LP Rok
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

m0LN4r ::

Invictus je izjavil:

zobnik je izjavil:

Potem pa ne poznaš mnogo podeželskih zgodb kako je s starejšimi starši in mladimi na podeželju, Mladi bežijo pri 17-18 letih skoz okn na svoje, ker tako žleht tastarih noben noče prenašat, še ko so na 3/4 bolni se ne znajo zahavlit za pomoč, ampak še kr dr*ako mlade....torej ne poznaš resničnih zgodb...

Večina primerov je žal takih.

ne spustijo iz rok, zaradi tega je precej kmetij propadlo. Ta stari pač predolgo živijo in sitnarijo, mladi pa nočejo hlapčevati doma, gredo pa drugam...

Moji stari so bili prakticno ujeti od njihovih tastarih, cez cajt se je to preneslo na moje ta stare, casi so se spreminjali, ampak se jim ni dalo nic dopovedat, se zdaj se jim ne da. Delal se je kot 1950 in se se danes tako dela, kljub temu, da marsikaj nima smisla in bi mogoce trebalo "sistem" spremeniti, ga pac ne mores. Prinas se je delalo vse, kar obstaja od vinograda, do sadja, zivine, gozda, ampak nobena od teh dejavnosti ni bila tako velika, da bi prinasala kakrsen koli benefit, razen tega, da po sihtu/soli se je delalo naprej, ker je pac treba, ker so tastari stari tako zapovedali. Jaz sem svoje pocitnice prezivljal na njivi, za karkoli drugega ni bilo nikoli casa. Sirsega pogleda na stvari ni bilo. Nacin dela se ni spremenil, samo traktor se je po 30 letih zamenjal.
Jaz sem temu sistemu, po nekaj poskusih, rekel ne hvala. Dediscini se bom odpovedal, ker od nje itak ne bo nic, samo dodatni strosek.
Jebiga, ce bi kake 20 let nazaj dopustili in malo spremenili miselnost, bi bilo drugace, ampak zdaj je prepozno.
Posledice? Slaba vzgoja, zamujene priloznosti, pri 30 imam uniceno telo, rama, kriz, koleno, kolk. Tastari so ca. 60, ampak fizicna starost so kot, da bi bili 80. Zgarani do konca, za prakticno nic.
Ampak po eni strani dobro, ker vem, da tako nocem zivet in tega svojim otrokom niti priblizno ne privoscim.

Malidelničar je izjavil:

Btw. so kakšni zadnji podatki koliko prihrankov imajo Slovenci v povprečju? In koliko je recimo v povprečju po kategorijah gotovina/skladi/delnice?
LP Rok

To je dokaj butasto, tako nasplosno, trebalo bi razporediti po % kdo ima koliko in po starosti.
Eni imajo miljone, drugi nimajo za poloznice na koncu mesca.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

bs__ ::

Tole z vzgojo je zelo zanimiv vidik. Točno vem, kaj misliš. Pri meni je bilo potrebnih kar nekaj miselnih preskokov, da sem se rešil take miselnosti. V Slo je velika prednost dostopno šolstvo, ki mnogim odpre možnost, da poskusijo nekaj drugega, grejo za par let na svoje (študentksi dom), spremenijo mišljenje. To se odraža tudi v relativno dobri družbeni mobilnosti naše države.

bs__ ::

Malidelničar je izjavil:

A se samo meni zdi, da je Slovenija postala (iz vidika mladega človeka - študenta/frišno zaposlenega) za življenje obupno draga država in je tudi iz tega vidika težko sploh mladim na začetku karierne poti (pa tudi študentom) nekaj našparati??? Pa en folk spička/spraši svoj denar na mesečni ravni in ne vem od kje jim sredstva, a folk sploh ima prihranke?!?

Ker šparamo/investiramo iz neto plače (oz. nakazilo na račun = neto + malica + prevoz). Ne šparaš iz prvega bruto ali pa drugega bruto.

Če se spominjate, smo enkrat (lani jeseni???) na tem forumu imeli primer debate o enem mladem fantu, zaposlenem v proizvodnji v Velenju (???) in smo potem gledali njegovo finančno kalkulacijo. In je bila kar boga, v bistvu obupna, plus še to, da je moral plačevati najem. In smo potem iskali rešitve zanj, ob čemer je bilo še najbolj spodbudno za tega fanta, da ima nek tehnični background in lahko naredi kaj iz sebe.

Jaz realno imam poleg službe en manjši side hustle, nekega orng S.P denarja mi pač tu ne uspe vrteti, poizkušam pa vseeno kar intenzivno vlagat. In gledam pri sebi, kako sem moral zmanjšti/posekati vse stroške, da lahko še kar intenzivno iz meseca v mesec vložim. In upam, da bo to čez 10-20 let dalo rezultat. Sem pa vlagal že pred leti, ko sem še plačeval najemnino in je bilo še težje, sploh ne vem kako mi je uspelo širiti portfelj. Ker je denar kar šel.

Vprašanje za mladega je tudi, kako si zbudžetirati mesec, da ti ostane za investiranje (t.j. varčevanje)?
Na Youtube-u je zelo varljivo ko se gleda ameriške milenijce, ki mimogrede obračajo tisoče dolarjev iz meseca v mesec večajo portfelje. Mislim, kje naj en sicer finančno pismen slovenski Z-jevec (sicer good for him, ker mi nismo bili finančno pismeni) najde tak keš za mesečno varčevanje/investicije. Tisti kupček se bo ZELO počasi večal in težko premagal inflacijo.


Zelo težko je. V prvi zaposlitvi po študiju večina finančno shaja precej slabše, kot vrstniki, ki so šli po srednji ali osnovni delat v lokalno prozivodnjo in so si vmes zrihtali stanovanje v hiši staršev. Jaz sem živel res skromno in sem pri 26. imel dobrih €30k prihrankov. Če bi še enkrat podoživljal tista leta, bi manj šparal in več živel :) Trik je, da gradiš prave stvari, lasten potencial. Gledano za nazaj, je takratna moja mesečna plača bolj podobna zaokrožitveni napaki. Moj nasvet je torej, da ne varčevat pretirano oz. na napačnih stvareh.

miha98 ::

Kapitan Jack je izjavil:

hipertija je izjavil:

Pravi forum si našel za to vprašat ja. Sami stručkoti, ki cele dni visijo tu gor, zadih jim pa vsako uro par 100€ kapne na račun.

Tocno to. Do sedaj mi nihce ni nic konkretno povedal, kako naj imam mesecno 10k prilivov. Vsi nekaj pisejo, treba se je izobrazevat, delat na projektih. Kako naj delam na projektih, ce nimam izobrazbe. Ko pa le to dobim, pa ne morem delat, ker nimam izkusenj. Vauu.


idi v Nemčijo , tam dobiš izkušnje.... Ker je vsega več oz. na pretek. pri nas je revščina.... V mercatorju včasih nimajo več teh rdečih vozekov in morajo robo na palete zlagat itd... :0

mtosev ::

3000€.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

miha98 ::

rezator je izjavil:

dfgdfg je izjavil:

No,...jest povem, da nimam nič. Varčevanje je največja bedarija možna, v teh cajtih pa sploh. Jst sm ves dnar, k sm ga zaslužu sprot vložu v bajto. Delal bom, dokler se mi bo dalo. Treba mi ni več. Str sm 40. Itak je pa nakonc vse samo vprašanje al si kreditno sposoben al nisi? Če si,...maš dnarja na razpolago več kot dovolj.



Mi lahko prosim poveš, kako boš lahko delal dokler se ti bo dalo? Se pravi, da lahko takoj nehaš. Penzije ne boš dobival, ker si star 40. Našparano nimaš nič, saj si vse vložil v bajto. Se pravi nimaš nikjer vloženo. Nimaš cashflow-a, ker si vlagal samo v bajto. Po nobeni moji logiki ne moreš kar nehati. Te bo prehranjevala žena? Resno mislim, lahko razložiš? Še enkrat na kratko se povzamem: imaš samo bajto, pd katere se pa pač ne da živeti!?


Ne hebaj človeka no... sej bo še delat v Nemčijo pa bo zaslužil... prek naše ali nemške firme...

spanoul39 ::

cca 35k plus še 5 mestna številka v kriptu, kar za bearmarket ni tako zanemarljivo. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spanoul39 ()

m0LN4r ::

Jaz na TRR nimam nic. Ajd mogoce 500€ vse ostalo v zoknu ?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

IL_DIAVOLO ::

Ce nimam 10k+, se počutim nelagodno, ne-varno.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

FireSnake ::

Toliko, da ob trenutnih stroških lahko 2 leti iščem rešitev če sem popolnoma brez prihodkov.
Če bi prodal:
- stvari, ki jih ne rabim nujno
- naložbe
še veliko dlje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

c3p0 ::

Jaz se počutim ne-varno, če nimam za eno stanovanje v nogavici. Za kako posebno priložnost, kjer moraš bit hitro likviden.

Žre pa inflacija te rezerve, dobro so nam jo zakuhali.

CrniPanter ::

Jaz rabim / želim, da imam za neko daljse obdobje 5-10 let na strani. V osnovi pa mi najvec pomeni oz. se najbolj varno pocutim ob pasivnih dohodkih, ki mi omogocajo prezivetje v primeru izgube prihodkov iz drugih virov - dela.

miha98 ::

Jaz imam 2k recimo privarčevano... Nekaj še imam v kriptu pa premičnine.... Ni ravno ameriški senj ....

enemon ::

Toliko, da si lahko izplačujem malo boljšo socialko indefinetily. Ni luksuz, ampak za preživet bi bilo. Skromno, ampak kvalitetno. :D

redtech ::

@Sparkxl in @Malidelnicar mlečnezobce, kot jih opisujete še niso šli čez recesijo/krizo in niso doživeli večjih obresti, ki bodo poskrbele za prevrednotenje premoženja.

Ko bo prišla in bodo gledali -x000/dan nisi več tako suveren, boli te v želodcu :))

Sploh, če bo cikel dolg, delnice/kripto na mestu, kar imajo sedaj ni garancija, da bodo sploh obdržali.

tony1 ::

link_up je izjavil:

se kako bodo drli nazaj...


Ne bojo. Še ko bodo okupatorji v grobu, ne bojo, ker tisti 50 (ali pa 100) let stari cegli niso nič vredni.

"V mercatorju včasih nimajo več teh rdečih vozekov in morajo robo na palete zlagat itd... :0"

Off-topic: daj tole malo razloži, prosim. Mercatorjeva skladišča poznam in vem, kakšne vozičke misliš... Ampak, v čem je fora, jih je premalo / nočejo kupiti novih in potem se robo nalaga na navadne palete? Pa se robo potem vsaj ovije s folijo, da ne pada dol? Se palete potem vozi okrog z ročnim paletnim viličarjem?

Malidelničar ::

redtech je izjavil:

@Sparkxl in @Malidelnicar mlečnezobce, kot jih opisujete še niso šli čez recesijo/krizo in niso doživeli večjih obresti, ki bodo poskrbele za prevrednotenje premoženja.

Ko bo prišla in bodo gledali -x000/dan nisi več tako suveren, boli te v želodcu :))

Sploh, če bo cikel dolg, delnice/kripto na mestu, kar imajo sedaj ni garancija, da bodo sploh obdržali.


Imamo izkušnje z krizo 2008 imamo :)

In na novo - ki bo morda prišla prej kot jo pričakujemo - se tudi pripravljamo ;)

Je pa res nekaj, da takrat 2008-2012 ko je bilo dno, si z manjšim zneskom prihrankov lahko mnogo boljše operiral in imel več manevrskega prostora, kot danes z relativim zneskom, ali pa kot danes z majhnim zneskom - ker vprašanje kako bodo cene naložb, nepremičnin sploh padle.

m0LN4r je izjavil:

Invictus je izjavil:

zobnik je izjavil:

Potem pa ne poznaš mnogo podeželskih zgodb kako je s starejšimi starši in mladimi na podeželju, Mladi bežijo pri 17-18 letih skoz okn na svoje, ker tako žleht tastarih noben noče prenašat, še ko so na 3/4 bolni se ne znajo zahavlit za pomoč, ampak še kr dr*ako mlade....torej ne poznaš resničnih zgodb...

Večina primerov je žal takih.

ne spustijo iz rok, zaradi tega je precej kmetij propadlo. Ta stari pač predolgo živijo in sitnarijo, mladi pa nočejo hlapčevati doma, gredo pa drugam...

Moji stari so bili prakticno ujeti od njihovih tastarih, cez cajt se je to preneslo na moje ta stare, casi so se spreminjali, ampak se jim ni dalo nic dopovedat, se zdaj se jim ne da. Delal se je kot 1950 in se se danes tako dela, kljub temu, da marsikaj nima smisla in bi mogoce trebalo "sistem" spremeniti, ga pac ne mores. Prinas se je delalo vse, kar obstaja od vinograda, do sadja, zivine, gozda, ampak nobena od teh dejavnosti ni bila tako velika, da bi prinasala kakrsen koli benefit, razen tega, da po sihtu/soli se je delalo naprej, ker je pac treba, ker so tastari stari tako zapovedali. Jaz sem svoje pocitnice prezivljal na njivi, za karkoli drugega ni bilo nikoli casa. Sirsega pogleda na stvari ni bilo. Nacin dela se ni spremenil, samo traktor se je po 30 letih zamenjal.
Jaz sem temu sistemu, po nekaj poskusih, rekel ne hvala. Dediscini se bom odpovedal, ker od nje itak ne bo nic, samo dodatni strosek.
Jebiga, ce bi kake 20 let nazaj dopustili in malo spremenili miselnost, bi bilo drugace, ampak zdaj je prepozno.
Posledice? Slaba vzgoja, zamujene priloznosti, pri 30 imam uniceno telo, rama, kriz, koleno, kolk. Tastari so ca. 60, ampak fizicna starost so kot, da bi bili 80. Zgarani do konca, za prakticno nic.
Ampak po eni strani dobro, ker vem, da tako nocem zivet in tega svojim otrokom niti priblizno ne privoscim.

Malidelničar je izjavil:

Btw. so kakšni zadnji podatki koliko prihrankov imajo Slovenci v povprečju? In koliko je recimo v povprečju po kategorijah gotovina/skladi/delnice?
LP Rok

To je dokaj butasto, tako nasplosno, trebalo bi razporediti po % kdo ima koliko in po starosti.
Eni imajo miljone, drugi nimajo za poloznice na koncu mesca.


Če lahko kdo pošera ta članek Financ bomo tu na forumu izvedeli, kako je z bančnimi vlogami:
https://www.finance.si/inflacija-sloven...


V nadaljevanju:

– Kako se gibljejo vloge gospodinjstev?

– Koliko je bančne vloge v zadnjih dveh letih nažrla inflacija?

– Kako so razporejene vloge gospodinjstev, koliko bančnih vlog ima »top 1 %«?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

theanswer3 ::

Trenutno cca 40k. Delam pa ze 7 let.

Invictus ::

Sam s pod 50k slabo spim. Ampak trenutno ni panike, sam kaj ko bo šlo še par 10k v bajto...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Meee ::

čimveč. Vendar niso ti pod štumfom ali samo na bančnem računu. So razdeljeni med več različno tveganih naložb (predvsem različni ETFi, malo kripta,..). Na računu oz na varčevalnih računih, ki pa so (vsaj upam) bolj kot ne 100% varni pa samo za varnostno rezervo.

Veliko varčevat ni samo v tem, da si našparaš čimveč keša, bolj je v temu, da si navajen živet z manj od maksimuma - kar ti da neko svobodo , če menjaš (izgubiš) službo, si vzameš odmor, part-time, ne rabiš delat do 65.leta.... nima veze kok maš plače, če vedno vse (oz. veliko večino le te) zagoniš.

smarkic ::

Malidelničar je izjavil:



Če lahko kdo pošera ta članek Financ bomo tu na forumu izvedeli, kako je z bančnimi vlogami:
https://www.finance.si/inflacija-sloven...


V nadaljevanju:

– Kako se gibljejo vloge gospodinjstev?

– Koliko je bančne vloge v zadnjih dveh letih nažrla inflacija?

– Kako so razporejene vloge gospodinjstev, koliko bančnih vlog ima »top 1 %«?


Kako so razporejene vloge gospodinjstev? Večina ima manj kot 10 tisočakov

Ob podatku, da imajo slovenska gospodinjstva na bankah več kot 26 milijard
evrov, je večno vprašanje, kako so te vloge razporejene. Nekaj številk lahko
razberemo iz zadnjega poročila o finančni stabilnosti, ki ga pripravljajo na Banki
Slovenije.
»Vloge pri bankah so v letu 2022 okrepile zlasti tiste fizične osebe ali samostojni
podjetniki, ki so imeli že pred tem večji obseg prihrankov,« ugotavljajo na Banki
Slovenije. Ob tem pa dodajajo: »Glavnina fizičnih oseb in samostojnih
podjetnikov (77 odstotkov) je imela leta 2022 v banki manj kot 10 tisoč evrov,
skupni obseg prihrankov v tej skupini pa se je v enoletnem obdobju zmanjšal za
2,6 odstotka, na 3,2 milijarde evrov. To je ob visoki inflaciji in povišanih
življenjskih stroških lahko posledica slabših možnosti varčevanja oziroma večjih
potreb po porabi prihrankov. Hkrati so med varčevalci v najnižjih razredih lahko
tudi takšni, ki so občutno povečali svoj obseg prihrankov in prešli v višje
razrede.«
Iz številk Banke Slovenije je še razvidno, da ima 95 odstotkov strank na bankah
do 50 tisoč evrov vlog, štiri odstotke strank ima na bankah med 50 in sto tisoč
evrov, le odstotek strank pa ima vloge nad sto tisoč evrov – njihove vloge so sicer
konec prejšnjega leta pomenile 24 odstotkov vseh vlog, kar v denarju pomeni
nekaj več kot šest milijard evrov.

Malidelničar ::

smarkic: hvala, zanimive podrobnosti.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

5ygmq ::

Auch, boli... Bezgavka.

PrihajaNodi ::

Invictus je izjavil:

Sam s pod 50k slabo spim. Ampak trenutno ni panike, sam kaj ko bo šlo še par 10k v bajto...


50 k ? Al misliš 500 k?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

5ygmq ::

PrihajaNodi je izjavil:

Invictus je izjavil:

Sam s pod 50k slabo spim. Ampak trenutno ni panike, sam kaj ko bo šlo še par 10k v bajto...


50 k ? Al misliš 500 k?

Saj deluje približno smiselno in je napisano V bajto in ne ZA bajto, ne?

Invictus ::

Ja, v bajto...

Sam še zaključim...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

feryz ::

Kakšni prihranki!? Vse je treba sproti zagoniti. Če ne inflacija požre.
Meni se po žepih valja tistih par deset jurjev in to je to. Drugega nič. Kar se keša tiče.

Roza so pa itak samo za zbirko. Teh se ne dira, kaj šele da bi plačeval z njimi.

PrihajaNodi ::

5ygmq je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Invictus je izjavil:

Sam s pod 50k slabo spim. Ampak trenutno ni panike, sam kaj ko bo šlo še par 10k v bajto...


50 k ? Al misliš 500 k?

Saj deluje približno smiselno in je napisano V bajto in ne ZA bajto, ne?


Ne ni, ker 50 k prihrankov je zlo mal.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

5ygmq ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ne ni, ker 50 k prihrankov je zlo mal.

Ja, kaj ni v redu, saj pravi, da pod 50k slabo spi, še posebej zaradi par 10k V bajto. Glavnino prihrankov pa je menda že dal ZA bajto. Lahko sicer poskusim razumeti, kako se počuti kak milijonar s tem, ampak zagotovo bo nekaj težav.

PrihajaNodi ::

Upam da je bajta vredna vsaj miljon, sam to, pa upam da ma še minimalno 500k v obveznicah, delnicah kriptu, raje več kot manj.
Rabiš neko operacijo boš hitro v privat plačal 10k plus, javno je pa itak drek od dreka, sploh brez vez.
IMO 50 k danes ni nek dnar.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

5ygmq ::

PrihajaNodi je izjavil:

Upam da je bajta vredna vsaj miljon, sam to, pa upam da ma še minimalno 500k v obveznicah, delnicah kriptu, raje več kot manj.
Rabiš neko operacijo boš hitro v privat plačal 10k plus, javno je pa itak drek od dreka, sploh brez vez.
IMO 50 k danes ni nek dnar.

Ne vem, kakšne operacije imaš to, da se ne zavaruješ pravočasno glede teh ali kakšnih splošnih nezgod, saj ti tudi v Ameriki ali Dubaiu (ali kje si že) ni potrebno na trdo vsega keširati brez zavarovanj, ker potem bi očitno preživela samo milijonarska elita, revežev pa ne bi bilo. Verjetno si kje v bližini, če omenjaš javno državno zdravstvo v Sloveniji in nujne veze.

Ja, si bolj zahteven, glede na analizo zgoraj, je to med depoziti v slovenskih bankah sorazmerno redek znesek v relativnem smislu, v absolutnem pa seveda ne. Če se primerjaš z Merlakom ali kom še bolj premožnim, imaš res bolj visoke kriterije, nikakor pa ne previsokih!

PrihajaNodi ::

Glej jaz vam iz vsega srca prvoscim najboljse samo fakt je da je 50 jurjev zelo, zelo malo. Operacija kolka birmingham method je okol 30 jurjev (v zda krepko vec) ki jo v Sloveniji ne izvajajo. Ta metoda pa omogoca cloveku vse kar je delal prej, torej umetna masa prenese tudi impakte, udarce, poleg tega podaljsajo zivljensko dobo kolka za 20 let. Nevem ce razumes. Pa se en kup operativnih posegov v zaostali Sloveniji nimajo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

5ygmq ::

Joj, daj mi ne piši tako pozno, da se mi ni potrebno prijavljati na pc in ti odgovarjati.

Verjetno se da kako posebej zavarovati za te tvoje posege, meni je res brezpredmetno, koliko je tebi dosti ali malo in čemu. Glede na to, da forumsko operiraš z nekimi milijoni (fiktivno ali realno, ne vem) in da ti je za hišo premalo?

Glede na te podrobnosti koljčne birminghamske operacije, takšno operacijo potrebuješ ti ali nekdo od bližnjih? Si zaslužil dovolj s tistimi kriptovalutami ali ne? Imaš tisto računalništvo v nearshore samo za kratek čas? Odlično potem... Če pa ne, pa poskusi svoj službeni čas dražje prodajati - mogoče na b2b nivoju.

Se ne opredeljujem, kako visoki (ali nizki) so kakšni varčevani zneski ampak sem samo linkal povezavo do domnevno zanesljive analize, lahko še enkrat, tukaj. Kakšno zvezo ima tvoje zgražanje, če so povprečni varčevani zneski nizki ali visoki?

Vsega sveta ne moreš rešiti, dovolj bo, če svojega - menda si ga že?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5ygmq ()

PrihajaNodi ::

Kakšno zvezo ima tvoje zgražanje, če so povprečni varčevani zneski nizki ali visoki?

Ker je v sloveniji vse drago ko svinja, davek preplacas, dobis pa nic? Sem ti dal en primer zgoraj od zdravstvenega posega (pa gre dalec od tega da bi bil ta poseg kvantna fizika, enostavno ni kirurgov da bi to izvajali pa se predragi materijali so) ti mi pa godrnjas da naj se dodatno zavarujem? Zakaj? Zakaj se potem placuje vse jeben prispevke ce pa zdravstvo ne funkcionira. Logicen sklep je da rabis kes, ker ce zbolis v sloveniji si ga najebal, pol se pa zbira zamaske da se ljudi posilja v tujino ane?
Za moj sluzbeni cas naj te pa ne skrbi, niti za finance.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

««
6 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Onkološki inštitut (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12516416 (12569) K0l1br1

Sava Kranj ponuja za delavce 800 evrov bruto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12322762 (19489) BigWhale
»

Kljub napredku v Silicijevi dolini 90 odstotkov plač nižjih kot pred dvema desetletje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11119495 (16269) D3m

Več podobnih tem