» »

Android Avto katere aplikacije

Android Avto katere aplikacije

«
1
2

Kodi ::

Katere aplikacije za Android Avto priporočate, imate nameščene, so kompatibilne z AA?

teslam2 ::

waze

b3D_950 ::

poweramp
waze
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Kodi ::

Lahko malo bolj opišete aplikacije ki jih uporabljate!
Kaj je to waze?
In zakaj ravno waze, zakaj ne katero od podobnih aplikacij?

b3D_950 ::

Waze je v bistvu Google maps, čeprav v Slo verjetno nihče ne uporablja to aplikacijo in zaradi tega nekatere dodatne funkcije nimajo efekta.

https://play.google.com/store/apps/deta...

Js ga uporabljam, da me opozarja na prekoračitev hitrosti.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Nikonja ::

Waze (navigacija) sem opustil, največji minus je da ga offline ne moreš uporabljat, dostkrat me odpeljal na neobstoječe ceste, plus to da je sama aplikacija in izgled kart res grd.
Za navigacijo uporabljam G.Maps in Sygic (ker dost putujem van EU in je fajn ker so vse karte offline, plus to da opozarja na kamere, policijo in omejitve)
Za muzko je odvisno kje imaš kakšno naročnino, jaz imam Spotify, za internet radio pa MyTuner
Potem imam še Goggle Podcast in to je več al manj to.
Je še nekaj drugih aplikacij katere redko uporabljam (Youtube music, Samsung music...)

Kodi ::

No vidiš super opisano Nikonja. To imam rad, da nekdo, na kratko tudi opiše zakaj mu je ta aplikacija všeč.
Hvala.
Ravno to sem hotel vprašat zakaj waze in ne recimo google maps, sygic, tomtom...
In zakaj dodaten player, ne tisti prednaložen. Verjamem, da ima več dodatnih nastavitev toda ali je res to toliko pomembno?

dunda ::

Navigacija:
- Google Maps (za večino stvari najboljša navigacija)
- TomTom AmiGO (TomTom ima bolje kot Google Maps pokrite slovenska dela na cestah, AmiGO pa je njihova lahka verzija navigacije z zelo veliko radarji).
- Waze (imam sicer nameščeno, ampak mi v Sloveniji deluje veliko slabše od ostalih navigacij, pa je ne uporabljam)

Podkasti:
- AntennaPod (odlična odprtokodna zadeva)

Internetni radio:
- Open Radio (odprtokodna zadeva, povsem zadošča mojim potrebam)

Glasba:
- Spotify (poslušam zares zelo redko)

Sporočila:
- privzeti SMS, rad bi uporabljal bi tudi Messenger (pač zgolj kot obvestilo o sporočilu, ne za pisanje), pa pri meni nikakor ne deluje obveščanje. Menda nisem edini s to težavo.

Pogrešam pa Torque (ali katero drugo OBD aplikacijo), pa žal Googlova pravila ne dovoljujejo delovanja.
https://www.kacnje.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunda ()

Kodi ::

dunda je izjavil:


- TomTom AmiGO (TomTom ima bolje kot Google Maps pokrite slovenska dela na cestah, AmiGO pa je njihova lahka verzija navigacije z zelo veliko radarji).


Kakšna je razlika med TomTom AmiGO in TomTom GO?

dunda ::

TomTom GO je plačljiva navigacija s precej več funkcijami. AmiGO pa je njihova lahka verzija - brezplačna, (predvsem) izhaja iz opozarjanja na radarje, so pa dodali še TomTomovo navigacijo, promet ... Nima pa prav veliko navigacije notri. Meni je bila všeč že pred leti (imenovala se je TomTom Speed Camera Review), ko je prva omogočala, da imaš v Google Maps med navigacijo majhen widget, ki kaže hitrost/radarje. To še vedno deluje in imaš lahko Google Maps in TomTomovo opozarjanje na radarje. Oboje deluje tudi na Android Auto.
Pred leti sem tole pisal o TomTom AmiGO.
https://www.kacnje.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunda ()

Kodi ::

Preizkusil omenjeno AmiGO. Kot prvo me moti, ker ni možnosti navigiranja v slovenskem jeziku. Kot drugo pa zelo slaba pokritost lokacij. Kot primer se peljem po avtocesti iz Karavank proti Kranju in malo pred Kranjem vtipkam vulkanizer, mi najde prvo vulkanizersko delavnico nekje v Ljubljani. Potem istočasno to vtipkam v google maps, katera najde cel kup vulkanizerjev v Kranju in okolici.
TomTom GO pa je plačljiva ja in je potrebno takoj tudi za 7 dnevno trial verzijo takoj vnest kartico.

itsme ::

Radio: Replaio Radio. Nekaj malega je bilo treba plačati za polno verzijo.

Podkast: Spotify. Brezplačen račun.

Glasba: Apple Music. Družinski paket.

Navigacija: Googlovi zemljevidi.

dunda ::

Kodi je izjavil:

Preizkusil omenjeno AmiGO. Kot prvo me moti, ker ni možnosti navigiranja v slovenskem jeziku. Kot drugo pa zelo slaba pokritost lokacij. Kot primer se peljem po avtocesti iz Karavank proti Kranju in malo pred Kranjem vtipkam vulkanizer, mi najde prvo vulkanizersko delavnico nekje v Ljubljani. Potem istočasno to vtipkam v google maps, katera najde cel kup vulkanizerjev v Kranju in okolici.
TomTom GO pa je plačljiva ja in je potrebno takoj tudi za 7 dnevno trial verzijo takoj vnest kartico.

Ja, saj pravim, da za navigiranje je Google Maps. Še posebej za del, ki si ga opisal - iskanje. Sama navigacija ni tako slaba, ampak vseeno uporabljam Google Maps. Glasovnega navigiranja pa sam itak nikoli ne uporabljam, zgolj občasno pogledam na zaslonček, zato sploh ne vem, v katerih jezikih deluje :-) AmiGO uporabljam vzporedno zaradi dobre pokritosti z radarji (čeprav sem umirjen voznik) in zaradi dobre pokritosti z informacijami o prometu (predvsem pri delih/zaporah je TomTom veliko bolj zanesljiv kot Google - samo v zadnjem tednu sem jim naredil nekaj vpisov popravkov).
TomTom GO je seveda zmogljivejša žival, čeprav pri iskanju Googla vseeno ne dohiti.
https://www.kacnje.eu

Kodi ::

dunda je izjavil:

Meni je bila všeč že pred leti (imenovala se je TomTom Speed Camera Review), ko je prva omogočala, da imaš v Google Maps med navigacijo majhen widget, ki kaže hitrost/radarje. To še vedno deluje in imaš lahko Google Maps in TomTomovo opozarjanje na radarje. Oboje deluje tudi na Android Auto.
Pred leti sem tole pisal o TomTom AmiGO.

Kako to nastavit?
Da bo v google maps prikazovalo ta widget. V aplikaciji AmiGO imam nastavljeno, mislim da vse, toda mi ne prikazuje na ekranu v avtu preko android avta. Edino kar prikazuje je na telefonu tudi na domačem zaslonu, v sami navigaciji google maps pa ne?
Tudi opozarjanje preko bluetootha v avtu ne deluje AmiGO, zvok se sliši samo preko telefona, čeprav sem preizkusil vse nastavitve, potrjena nastavitev use BT HFP?

dunda ::

Sem nerodno napisal. Tisti widget se prikazuje samo, če uporabljaš na telefonu. Na Android Auto widgetov žal (še?) ni za nobeno aplikacijo.
Deluje pa, da je AmiGO pognan, potem pa poženeš Google Maps. In ko se približaš zadevi, kjer ima AmiGO obvestilo (recimo radar), boš to slišal, čeprav si v Google Maps. Sem pa jaz delno gluh in nimam pojma, od kje slišim, čeprav mislim, da se vseeno sliši iz avta. V AmiGO vidim, da imam "Always use device speaker" izključeno, prav tako je izključen "Use Bluetooth HFP". "Automatic Start" imam izključeno, ker mi ga itak požene Android Auto, če je bila to zadnja aplikacija v uporabi.
Sem pa skoraj popolnoma prepričan, da se zvok sliši preko avto zvočnikov. Sicer jaz obvestil še slišal ne bi :-)
https://www.kacnje.eu

Kodi ::

New Android Auto UI is finally coming to public beta testers

https://www.gsmarena.com/new_android_au...

dunda ::

Čakamo, čakamo ... Google si je res vzel čas.
https://www.kacnje.eu

STASI ::

Um. Kako bi pa preko AA gledal youtube?
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

alba ::

STASI je izjavil:

Um. Kako bi pa preko AA gledal youtube?


Potreben je root telefona.

Bolt ::

alba je izjavil:

STASI je izjavil:

Um. Kako bi pa preko AA gledal youtube?


Potreben je root telefona.

Ne pametuj. Ne potrebuješ nobenega rootanja telefona.
AAAD in CarStream.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

Kodi ::

Je že kdo ugotovil kako premostit glasovno upravljanje v google maps oziroma ostalih navigacijah, ker razen glasovnega vnosa nikakor ni možen vnos naslova, če tudi avto stoji, ne moreš vnest preko tipkovnice, niti na zaslonu avta niti preko telefona. Problem je še, da dokler je avto prižgan ne moreš izklopit AA razen seveda, da izklopiš kabel ali BT pa še to potem traja neskončno dolgo, da se vse resetira?

b3D_950 ::

Kaj pa če za/potegneš ročno?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Kodi ::

To pa nisem probal?

dunda ::

Kodi je izjavil:

Je že kdo ugotovil kako premostit glasovno upravljanje v google maps oziroma ostalih navigacijah, ker razen glasovnega vnosa nikakor ni možen vnos naslova, če tudi avto stoji, ne moreš vnest preko tipkovnice, niti na zaslonu avta niti preko telefona. Problem je še, da dokler je avto prižgan ne moreš izklopit AA razen seveda, da izklopiš kabel ali BT pa še to potem traja neskončno dolgo, da se vse resetira?

Kodi, vem, da si mi pred časom pisal žaljivke, ampak dobro gorenjsko srce vseeno rado pomaga sočloveku. No, vsaj poskuša pomagati, mogoče ti pomaga.
Predloga za tvojo težavo:
1. Da lahko uporabljaš tipkovnico na telefonu, lahko uporabiš trik, ki sem ga opisal tukaj. Če se ne motim, sem v zadnjih tednih nekje zasledil, da Google z novimi verzijami to omogoča brez trika. Nisem preverjal v zadnjem času.
2. Za glasovno upravljanje s slovenskimi naslovi lahko uporabiš AA_Speech_To_Text. Ni popoln, tole iskanje v navigacijah pa deluje. Pišem navigacijah, ker bo uporabil zadnjo odprto navigacijo in ji podtaknil iskanje. Ni nujno, da gre za Google Maps.
https://www.kacnje.eu

dunda ::

Dodajam še to povezavo, ki omenja, da so pri Googlu z zadnjimi verzija odpravili nerodnost.
https://www.kacnje.eu

Kodi ::

dunda je izjavil:

Kodi je izjavil:

Je že kdo ugotovil kako premostit glasovno upravljanje v google maps oziroma ostalih navigacijah, ker razen glasovnega vnosa nikakor ni možen vnos naslova, če tudi avto stoji, ne moreš vnest preko tipkovnice, niti na zaslonu avta niti preko telefona. Problem je še, da dokler je avto prižgan ne moreš izklopit AA razen seveda, da izklopiš kabel ali BT pa še to potem traja neskončno dolgo, da se vse resetira?

Kodi, vem, da si mi pred časom pisal žaljivke,...

Ti imaš očitno težave z spominom!
Žalil si ti mene!
Malo si osveži spomin in še enkrat preberi kaj si pisal.
Zato prosim, da se vzdržiš komentiranja na moje poste, ker nočem, da me začneš spet žalit. Jaz od tebe ne potrebujem nobene pomoči. Itak si pa že večkrat dokazal, da nimaš pojma. Tvoji nasveti so za neke nezahtevne uporabnike, ki nimajo pojma od osnovnih stvari, ko pa je problem težji se pa tvoje znanje konča. Tudi v tem primeru vse to že preizkušeno in seveda neuporabno.
Če na tvoji Mazdi in tvojem telefonu to deluje še ni rečeno da to povsod deluje.

dunda ::

Še vedno stojim za vsem, kar sem napisal.

Vseeno pa sporoči, če zgornji namigi delujejo. Nimajo nobene povezave z Mazdo, so zgolj poskus pomoči uporabniku na forumu.
V vseh desetletjih na forumih še nisem srečal nikogar, ki bi bil tako "xxx" (si bo vsak bralec zagotovo vstavil ustrezen izraz).
https://www.kacnje.eu

Kodi ::

dunda je izjavil:

Še vedno stojim za vsem, kar sem napisal.

Vseeno pa sporoči, če zgornji namigi delujejo.

Vidiš spet ne bereš kaj pišem.
Sem ti napisal, da sem te tvoje "predloge" preizkusil preden si tukaj napisal in da so neuporabni.
Potem pa, ko ti nekdo pove, kar ti ne paše oziroma ni po tvoje pa ne znaš drugega, kot spet začneš žalit.
Žalost.
Od tebe še nisem dobil uporabnega nasveta.

dunda ::

Še vedno ti poskušam pomagati. Daj nehaj že biti kot ena užaljena pubertetnica in se raje lotiva konkretnih težav.

Kolikor sem pred časom spremljal, so zgornji nasveti delovali mnogim (ne bom napisal vsem, ker tega ne morem trditi). Torej si v AA in v Google Maps. Če imaš nameščeno še kakšno drugo navigacijo, jo odpri, da je tista aktivna v AA. Potem pa na telefonu poskusi uporabljati Google Maps s tipkovnico. Bi moralo delovati.
Za nameček je (glej tisto povezavo prej) Google to nerodnost rešil pri vseh in nove verzije sitnosti nimajo več.
Za bombonček pa sem dodal še tisti programček, ki omogoča glasovno upravljanje v drugem jeziku, kot je AA.
https://www.kacnje.eu

nosiyo ::

Kodi, kateri avto? Na Fordu nimam teh težav.

Kodi ::

Kot sem že povedal. To sem že preizkušal. Nisem nek začetnik in preden začnem tu gor spraševat najprej preberem, če je že kdo imel take težave in najprej sam probam, če to ne gre potem vprašam. Imam nameščeno Sygic in sem to probaval, toda ne deluje. Res je najboljša rešitev, da že prej shraniš naslov in potem greš samo pod shranjene ali priljubljene toda, če to pozabiš si v riti. Z AASpeach nisem probaval ker mi to ni rešitev.

Kodi ::

nosiyo je izjavil:

Kodi, kateri avto? Na Fordu nimam teh težav.

Se pravi, da lahko med vožnjo med navigiranjem preko AA vtipkaš naslov in na zaslonu avta in preko telefona?

nosiyo ::

Ko stojim na mestu (vžgan avto, recimo na semaforju) lahko tipkam na zaslon ja. Na telefon nisem probaval. Med premikanjem vozila ne pusti tipkat.

nosiyo ::

Če prav vem, AA niti ni na več na voljo na telefonu, viden samo na zaslonu avta: https://www.xda-developers.com/android-...

dunda ::

Kodi, da poskusim enako kombinacijo, mi še enkrat povej:
- na AA si v GM
- na AA poženeš Sygic, da je v prvem planu
- na telefonu odpreš GM in želiš tipkati.
To so želje? Vem, da bi bilo idealno, če bi na zaslonu infotainmenta lahko tipkal med vožnjo, ampak to pač ni prav po godu :-)

Kot rečeno, bi "menda" sedaj moralo delovati brez vseh trikov. Katere verzije pa imaš (za AA in GM je pomembno, ker je sprememba prišla s tema dvema).

nosiyo je izjavil:

Če prav vem, AA niti ni na več na voljo na telefonu, viden samo na zaslonu avta: https://www.xda-developers.com/android-...

Ja, AA že nekaj časa ni več dostopen na telefonih.
https://www.kacnje.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunda ()

Kodi ::

nosiyo je izjavil:

Če prav vem, AA niti ni na več na voljo na telefonu, viden samo na zaslonu avta: https://www.xda-developers.com/android-...

Seveda je AA na telefonu.
Govorimo pa o tipkanju naslova v navigaciji Google maps ali v mojem primeru tudi Sygic.

nosiyo ::

Je možno da maš kako staro verzijo AA, pa bi update rešil tvoje težave?
Še vedno ne vemo kateri infotainment maš. Eni majo dobro rešeno zaznavo premikanja že v samem infotainmentu. Recimo Ford ne pusti menjat mape glasbe na CD/USB med premikanjem, VW grupa zna predvajat video samo ko si pri miru, ... Verjetno je to nek signal, ki se prenese v AA.

Včasih je Android mel ud neki 'način vožnje' ko nisi mogel nič počet s telefonom ko je bil vključen. Poglej da ti AA ne vključi tega na telefonu. Sam pri sebi tega zdaj ne najdem, se pa spomnim da mi je nekoč to že nagajalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nosiyo ()

Kodi ::

dunda je izjavil:

Kodi, da poskusim enako kombinacijo, mi ĹĄe enkrat povej:
- na AA si v GM
- na AA poĹženeĹĄ Sygic, da je v prvem planu
- na telefonu odpreĹĄ GM in ĹželiĹĄ tipkati.
To so Ĺželje?

Kot reÄeno, bi "menda" sedaj moralo delovati brez vseh trikov. Katere verzije pa imaĹĄ (za AA in GM je pomembno, ker je sprememba priĹĄla s tema dvema)

- na AA sem v Sygic, ker ne najde naslov, oziroma me je peljalo v napačno smer, oziroma se "išče v prazno" nedosegljivost.
-na AA poženem GM hočem vnest isti naslov, da bi me naprej vodilo preko GM, je edina možnost vnosa naslova govorno. V telefonu ne morem ne v GM ne v Sygic, ker napiše, da je možno nadaljevat le preko AA na zaslonu v avtu.

Za AA na telefonu sem mislil to, da imaš tam možnost nastavitev. Seveda zaslon kot v avtu ni viden.
Itak vse posodobljeno na najnovejše verzije.
AA 9.1.631054-release
GM 11.73.0306
Sem pa že povedal kombinacija Peugeot 308 letnik 2019 in Samsung S21 ultra

dunda ::

Kodi je izjavil:


- na AA sem v Sygic, ker ne najde naslov, oziroma me je peljalo v napačno smer, oziroma se "išče v prazno" nedosegljivost.
-na AA poženem GM hočem vnest isti naslov, da bi me naprej vodilo preko GM, je edina možnost vnosa naslova govorno. V telefonu ne morem ne v GM ne v Sygic, ker napiše, da je možno nadaljevat le preko AA na zaslonu v avtu.


Sam bi za test namestil Waze (če ga nimaš). In takrat, ko imaš na AA prižgan GM, zaženeš Waze. In šele takrat poskusi na telefonu. Za Sygic nisem nikoli tega poskusil. Sedaj pa sem videl, da mi tipkanje v GM na telefonu (takrat, ko je AA priključen) deluje brez vsakih trikov.
https://www.kacnje.eu

blackbird42 ::

b3D_950 je izjavil:

Kaj pa če za/potegneš ročno?

Točno to je treba naredit. Ravno sprobano na Peugeot 5008 (2018) in Pixel 6.
Če avto laufa GM sprejema samo govorne ukaze. Takoj ko daš ročno ti ponudi tudi opcijo tipkovnice.

Kodi ::

blackbird42 je izjavil:

b3D_950 je izjavil:

Kaj pa če za/potegneš ročno?

Točno to je treba naredit. Ravno sprobano na Peugeot 5008 (2018) in Pixel 6.
Če avto laufa GM sprejema samo govorne ukaze. Takoj ko daš ročno ti ponudi tudi opcijo tipkovnice.

Če je to res je to še najboljša opcija. To res nisem probal, ker na to elektronsko ročno se sploh ne morem navadit in če res ni nujno je ročno sploh ne uporabljam.

bemfa ::

nije žvaka za seljaka

Kodi ::

Update z moje strani.
Najboljša rešitev: potegneš ročno (ne med vožnjo);((
Ko potegneš ročno, ti da opcijo tipkovnice in še kot zanimivost lahko to tipkovnico vklopiš-preneseš tudi na telefon, zgoraj desno na tipkovnici ikona telefona in ko jo pritisneš se na telefonu prikaže tipkovnica, kar omogoča lažji vnos, kot preko tipkovnice na zaslonu avta. Deluje tako preko GM kot tudi Sygic.
Sicer ne vem zakaj včeraj med dejanskim navigiranjem ni delovalo, ko se je Sygic izgubil, toda če si v Sygicu (torej po vsej verjetnosti velja tudi za druge aplikacije, navigacije) je na telefonu možno it v aplikacijo GM in tam vtipkat naslov (tudi med vožnjo):O
Res pa, da sem šel najprej v GM na zaslonu avta in potem na telefon in ročna ni bila zategnjena, nisem pa preklopil nazaj na Sygic in potem spet poskusil it v telefon na GM. Ni bilo pa iz včeraj na danes nobene posodobitve.
Itak Sygica ne mislim podaljšat, ker ni vreden svojega denarja, ker me je že parkrat pustil na cedilu, ko sem ga najbolj potreboval. Bom poskusil s TomTom, ko ga nekateri tako hvalijo.
Važno, da to preko AA in vnos lokacije deluje.
Hvala vsem za pomoč. Upam, da še komu kaj prav pride.

dunda ::

Me veseli.
Pri navigacijah pa jaz kombiniram Google Maps in TomTom AmiGO. Nekatere stvari so boljše pri Google, druge pri TomTomu. Nekaj časa sem imel tudi TomTom GO (ali kakor se že sedaj imenuje) - je pa AmiGO brezplačen in ker večinoma vseeno uporabljam Google Maps, se za podaljšanje TomTom GO nisem odločil. Oba TomTomova seveda uporabljata iste podatke o prometu in zemljevide.
https://www.kacnje.eu

Kodi ::

Ali AmiGotova obvestila delujejo samo, ko je AmiGo aktiven na zaslonu AA ali je možno, da se nastavi, da deluje tudi v ozadju, recimo med delovanjem GM in če obvestila delujejo samo, ko imaš nastavljeno lokacijo ali tudi brez?

Lonsarg ::

Pri takih groznih omejitvah Android Auto se človek vpraša če ni lažje kar preko Miracast izvajat screen sharing na ekran od avtomobila (mislim da jih to precej podpira) in preko tega navigirat Google Maps oziroma poljubno aplikacijo. Minus je da rabiš telefon na dosegu roke da upravljaš z menijem, ampak vsaj niso tako grozno omejen.

dunda ::

Kodi je izjavil:

Ali AmiGotova obvestila delujejo samo, ko je AmiGo aktiven na zaslonu AA ali je možno, da se nastavi, da deluje tudi v ozadju, recimo med delovanjem GM in če obvestila delujejo samo, ko imaš nastavljeno lokacijo ali tudi brez?

To sem se na začetku tudi sam spraševal. Pri meni deluje v ozadju, vendar mora biti "prižgan". Android ga torej ni smel poslati v spanje, če si ga pognal, nato pa pognal še nekaj aplikacij zatem (in tvoj telefon nima dovolj pomnilnika ali ima takšne nastavitve na različnih koncih sistema). Ampak načeloma je odgovor pritrdilen. Deluje. In za radarje ga mirno uporabljaš, ko sicer navigiraš z GM. Če ti tudi GM opozarja na radarje, bi ti v tem primeru piskalo dvakrat :-)

Lonsarg je izjavil:

Pri takih groznih omejitvah Android Auto se človek vpraša če ni lažje kar preko Miracast izvajat screen sharing na ekran od avtomobila (mislim da jih to precej podpira) in preko tega navigirat Google Maps oziroma poljubno aplikacijo. Minus je da rabiš telefon na dosegu roke da upravljaš z menijem, ampak vsaj niso tako grozno omejen.

Mene sicer nekatere omejitve AA tudi motijo. Še najbolj to, da ne delujejo aplikacije, ki uporabljajo OBD. Varnost pač - recimo.
Sicer pa je AA kar simpatičen, če imaš brezžično povezavo. Jaz imam telefon pogosto kar v torbi, bundi ... pa je vse na voljo, ko speljem. Nadaljuje s predvajanjem podkasta, deluje navigacija ...
https://www.kacnje.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunda ()

Kodi ::

dunda je izjavil:

Kodi je izjavil:

Ali AmiGotova obvestila delujejo samo, ko je AmiGo aktiven na zaslonu AA ali je možno, da se nastavi, da deluje tudi v ozadju, recimo med delovanjem GM in če obvestila delujejo samo, ko imaš nastavljeno lokacijo ali tudi brez?

To sem se na začetku tudi sam spraševal. Pri meni deluje v ozadju, vendar mora biti "prižgan". Android ga torej ni smel poslati v spanje, če si ga pognal, nato pa pognal še nekaj aplikacij zatem (in tvoj telefon nima dovolj pomnilnika ali ima takšne nastavitve na različnih koncih sistema). Ampak načeloma je odgovor pritrdilen. Deluje. In za radarje ga mirno uporabljaš, ko sicer navigiraš z GM. Če ti tudi GM opozarja na radarje, bi ti v tem primeru piskalo dvakrat :-)


Danes testiral. Meni ne deluje. Zagnal AmiGO vnesel domačo lokacijo. Potem prko tega zagnal GP nič izklapljal in vnesel domačo lokacijo. Deluje samo GP. V aplikaciji AmiGO odobrena vsa dovoljenja tudi delovanje v ozadju, baterija neomejeno, pojavitev na vrhu vklopljeno.
Ko preklopim iz GP nazaj na AmiGo je amigo ugasnjen oziroma tista lokacija, ki sem jo vnesel ne deluje več. Medtem, ko če preklopim iz AmiGo na GP je lokacija še vedno aktivna.
?
Če se voziš po mestu kjer ne poznaš je zadeva res uporabna, če ne poznaš kje so kakšne kamere in radarji, zastoji. Škoda edino, ker je samo v angleščini in včasih ga res težko razumeš, poleg hrupa kaj sploh pove.

OK.d ::

dunda je izjavil:

Kodi je izjavil:

Je že kdo ugotovil kako premostit glasovno upravljanje v google maps oziroma ostalih navigacijah, ker razen glasovnega vnosa nikakor ni možen vnos naslova, če tudi avto stoji, ne moreš vnest preko tipkovnice, niti na zaslonu avta niti preko telefona. Problem je še, da dokler je avto prižgan ne moreš izklopit AA razen seveda, da izklopiš kabel ali BT pa še to potem traja neskončno dolgo, da se vse resetira?

Kodi, vem, da si mi pred časom pisal žaljivke, ampak dobro gorenjsko srce vseeno rado pomaga sočloveku. No, vsaj poskuša pomagati, mogoče ti pomaga.
Predloga za tvojo težavo:
1. Da lahko uporabljaš tipkovnico na telefonu, lahko uporabiš trik, ki sem ga opisal tukaj. Če se ne motim, sem v zadnjih tednih nekje zasledil, da Google z novimi verzijami to omogoča brez trika. Nisem preverjal v zadnjem času.
2. Za glasovno upravljanje s slovenskimi naslovi lahko uporabiš AA_Speech_To_Text. Ni popoln, tole iskanje v navigacijah pa deluje. Pišem navigacijah, ker bo uporabil zadnjo odprto navigacijo in ji podtaknil iskanje. Ni nujno, da gre za Google Maps.

AA_Speech_To_Text je zakon, pobira mesta s šumniki in daljše naslove z lahkoto.
LPOK.d

dunda ::

Kodi je izjavil:

dunda je izjavil:

Kodi je izjavil:

Ali AmiGotova obvestila delujejo samo, ko je AmiGo aktiven na zaslonu AA ali je možno, da se nastavi, da deluje tudi v ozadju, recimo med delovanjem GM in če obvestila delujejo samo, ko imaš nastavljeno lokacijo ali tudi brez?

To sem se na začetku tudi sam spraševal. Pri meni deluje v ozadju, vendar mora biti "prižgan". Android ga torej ni smel poslati v spanje, če si ga pognal, nato pa pognal še nekaj aplikacij zatem (in tvoj telefon nima dovolj pomnilnika ali ima takšne nastavitve na različnih koncih sistema). Ampak načeloma je odgovor pritrdilen. Deluje. In za radarje ga mirno uporabljaš, ko sicer navigiraš z GM. Če ti tudi GM opozarja na radarje, bi ti v tem primeru piskalo dvakrat :-)


Danes testiral. Meni ne deluje. Zagnal AmiGO vnesel domačo lokacijo. Potem prko tega zagnal GP nič izklapljal in vnesel domačo lokacijo. Deluje samo GP. V aplikaciji AmiGO odobrena vsa dovoljenja tudi delovanje v ozadju, baterija neomejeno, pojavitev na vrhu vklopljeno.
Ko preklopim iz GP nazaj na AmiGo je amigo ugasnjen oziroma tista lokacija, ki sem jo vnesel ne deluje več. Medtem, ko če preklopim iz AmiGo na GP je lokacija še vedno aktivna.
?
Če se voziš po mestu kjer ne poznaš je zadeva res uporabna, če ne poznaš kje so kakšne kamere in radarji, zastoji. Škoda edino, ker je samo v angleščini in včasih ga res težko razumeš, poleg hrupa kaj sploh pove.


Aja, ti si mislil prav navigacijo. Tega pa res nisem poskusil, sam navigiram z GM, v ozadju pa imam AmiGO. AmiGO pač zaradi radarjev in (pogosto) boljših obvestil o zastojih pred menoj. In v tem primeru meni lepo začivka za radar, četudi je AmiGO v ozadju. Navigiranje pa je po mojem mnenju pri TomTomu slabše.
Bom pa poskusil.

OK.d je izjavil:

dunda je izjavil:

Kodi je izjavil:

Je že kdo ugotovil kako premostit glasovno upravljanje v google maps oziroma ostalih navigacijah, ker razen glasovnega vnosa nikakor ni možen vnos naslova, če tudi avto stoji, ne moreš vnest preko tipkovnice, niti na zaslonu avta niti preko telefona. Problem je še, da dokler je avto prižgan ne moreš izklopit AA razen seveda, da izklopiš kabel ali BT pa še to potem traja neskončno dolgo, da se vse resetira?

Kodi, vem, da si mi pred časom pisal žaljivke, ampak dobro gorenjsko srce vseeno rado pomaga sočloveku. No, vsaj poskuša pomagati, mogoče ti pomaga.
Predloga za tvojo težavo:
1. Da lahko uporabljaš tipkovnico na telefonu, lahko uporabiš trik, ki sem ga opisal tukaj. Če se ne motim, sem v zadnjih tednih nekje zasledil, da Google z novimi verzijami to omogoča brez trika. Nisem preverjal v zadnjem času.
2. Za glasovno upravljanje s slovenskimi naslovi lahko uporabiš AA_Speech_To_Text. Ni popoln, tole iskanje v navigacijah pa deluje. Pišem navigacijah, ker bo uporabil zadnjo odprto navigacijo in ji podtaknil iskanje. Ni nujno, da gre za Google Maps.

AA_Speech_To_Text je zakon, pobira mesta s šumniki in daljše naslove z lahkoto.


Meni je kar všeč, zato aplikacijo omenim, če koga zanima v tej smeri. Deluje za navigacijo, ne deluje pa mi za klicanje (CONTACT ...).
https://www.kacnje.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunda ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Offline android navigacija (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
538412 (812) SmeskoSnezak
»

Navigacija na telefonu

Oddelek: Na cesti
242600 (1458) KTr1sk
»

Huawei bo uporabljal TomTomove zemljevide

Oddelek: Novice / Android
4610071 (7575) dunda
»

Prikazovanje zastojev v navigaciji-SLO (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14621538 (18090) Mare2

Več podobnih tem