» »

IR grelnik za teraso

IR grelnik za teraso

wcpapir ::

https://www.bauhaus.si/ogrevanje-in-hla...

Kupujem grelnik za teraso, dosti sedimo zunaj ampak to je pretveza...v bistvu razmisljam da macka ponoci zebe in bi mu ga puscal prizganega. Imam pa par vprasanj.

Tak grelnik zdrzi 24/7 ali se materiali pregrejejo in crkne?

Ga je varno puscati prizganega? Terasa ima lesena tla, vse okoli je kovina.

Bo mačku pasala toplota ali bo zavil drugam ker ga bo motilo?

Bi tak grelnik ali dva ce bo prizgan na terasi, čutiti tudi čez veliko panoramsko okno v dnevno ali ne?
  • spremenil: wcpapir ()

mirator ::

Mačka zebe? Zakaj ne sme spati v stanovanju? Če pa maček več ali manj živi zunaj, si bo sam našel prostor, kjer mu bo ugodno. Tak IR grelec bi mu prav gotovo ugajal, manj pa verjetno tvoji denarnici.

cias ::

1kW za mačka boš na uro plačeval? Raje mu daj grelno odejo.

tiborrr ::

Plačeval bi 10EUR na dan za to, da mačka ne bi zeblo, po drugi strani pa zakoni termodinamike danes ne dela. Peč biti pokvaren.

Američani bi rekli How to tell me you're rich without telling me you're rich.

Če to ni master troll tema, potem so one samomorilske vsak večer smrtno resne.

P.S.: Kartonska škatla s slamo je še za trdo zimo prevroča.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

hbgqzR ::

Op, ce bos imel grelec za lastno uporabo, vsekakor, tole z mackom je morda malo, ehm, nenavadno, ceprav se ima nekaj PV MWh viskov dobropisa.

wcpapir ::

mirator je izjavil:

Mačka zebe? Zakaj ne sme spati v stanovanju? Če pa maček več ali manj živi zunaj, si bo sam našel prostor, kjer mu bo ugodno. Tak IR grelec bi mu prav gotovo ugajal, manj pa verjetno tvoji denarnici.

Maček se je praktično sam odločil biti zunanji, ko je prišel dojenček k hiši. Lani smo mu dajali kartonaste škatle, slamo noter itd. bil je velik del dneva noter, postavljam se v njegovo kožo, ne bi rad bil zaprt nekje v neki luknji zaradi tega ker me zebe.

fikus_ ::

Nabavi mu kakšno hiško, mačje drevo, noter daš odsluženo odejo, maček bo izbiral, kje mu bo najbolj udobno in kje bo spal.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

cias ::

Kaj pa če bi mu zunaj raje postavil kakšen masažni fotelj z gretjem?

wcpapir ::

cias je izjavil:

Kaj pa če bi mu zunaj raje postavil kakšen masažni fotelj z gretjem?

Ne rabi bit masažni, je pa dobra ideja, nekdo je omenil tudi grelno odejo...že iščem.

val46 ::

Ma najboljše da greš kar ti spat zraven njega na teraso, pa ga objameš in stisneš, da ga ne bo zeblo ;) Kake mate eni ej...Kartonasta škatla za zavetje pred vetrom in ena stara odejca ali kaka jopca bo za mačka več kot dovolj. Veš kolk mačk živi zunaj, pa še nikdar nisem nobene videl, da bi zmrznila...

energetik ::

Trol tema, ali pa viški SE...

Kolk bodo tale letni netmetering ukinili, da se bo kar kadilo. >:D
vires in numeris

wcpapir ::

Viški SE.

Ti grelci imajo neko zadevo, ki sveti oranžno je to ista spirala naprimer kot je v pečici po stenah ali je kaj drugega ? Jo lahko vtrga in pade vroča na lesena tla in se vžge ali je to dokaj varno ?

cias ::

wcpapir je izjavil:

cias je izjavil:

Kaj pa če bi mu zunaj raje postavil kakšen masažni fotelj z gretjem?

Ne rabi bit masažni, je pa dobra ideja, nekdo je omenil tudi grelno odejo...že iščem.


Dobiš USB cunje z gretjem. Jaz imam en brezrokavnik pa power bank in lahko 8 ur švicam zunaj na mrazu.
Grem staviti da dobiš USB cat warmer na Aliju, 220V ni najbolj primerno za zunaj gret, da ne dobiš zjutraj roštilj.

"Pet heating mat" je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cias ()

wcpapir ::

Z usbjem in powerbanki pa se res ne bom hecal, nekaj kaj pripalim, najraje da preko časovnega stikala in čao.

Scorpy84 ::

Jaz sem naredil hisko, kupil podobno kot je tole https://medicinski.si/izdelek/elektricn...
Ce je uklopljeno, pa ga skoraj po cele dneve in noci ni zunaj. Pogledam ce je ziv, lezi na hrbtu stegnjen kokr se da. Ko cez dan izklopim, se le pride pokazati.

fikus_ ::

wcpapir je izjavil:

Viški SE.

Ti grelci imajo neko zadevo, ki sveti oranžno je to ista spirala naprimer kot je v pečici po stenah ali je kaj drugega ? Jo lahko vtrga in pade vroča na lesena tla in se vžge ali je to dokaj varno ?


To grelno telo je žica, skozi katero spustiš elektriko, oblečena v keramiko za el. izolacijo in še ena jeklena cev čez (katero vidiš da rdeče/rumeno žari). Načeloma naj bi bilo varno.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

driver_x ::

Mi smo lansko leto imeli jagnje. Da ga ne bi zeblo, smo ga dali v eno tako zadevo, kjer mu je bilo prijetno toplo.

cias ::

wcpapir je izjavil:

Z usbjem in powerbanki pa se res ne bom hecal, nekaj kaj pripalim, najraje da preko časovnega stikala in čao.


Saj imaš s kablom, jaz sem jakno na powerbank dal samo za referenco. Pet heating mat.

Aja, imaš pa tudi NIR LED (near infra red), cca 850 nm. Mam eno tako luč in je prav prijetno, ne greje pa na daleč.

Gledam s strani ekonomije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cias ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napihljivi masazni bazeni - izkusnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5518326 (2787) ales85
»

Izkušnje s toplotno črpalko regija, moč, delovanje, vrsta izolacije etc. - samo eno m (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8734166 (31059) konspirator
»

Grelnik vode - čas do zavretja ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7626801 (23923) radmannsdorf
»

Stroški ogrevanja - pavšalni izračun (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
507588 (5780) umexteacher
»

Gretje s klimo pozimi

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1514581 (14117) Pyr0Beast

Več podobnih tem