» »

Povezovanje s gostilniško blagajno

Povezovanje s gostilniško blagajno

DenisPokora ::

Lepo pozdravljeni tech-ovci, mene pa že nekaj časa muči (sem junior dev), kako lahko na najlažji način dostopam s svojo programsko rešitvijo do blagajne od gostilne (npr: ustvarjanje naročil). Opazil sem da ima eBlagajna omogočeno povezovanje preko API-ja, vendar kako pa je pri drugih ponudnikih? Jih moram kontaktirati za dostop ali pa imajo to onemogočeno? Prosil bi vas za kakršnokoli info, saj bi mi bila zelo v pomoč. V primeru, da je nekdo delal z eBlagajno me zanima, koga ste kontaktirali za API key oz API token.

Hvala vsem!! :)

Vuli ::

Probi vprašat na ljubljanski tržnici unga ki prodaja krompir.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

DamijanD ::

Zakaj misliš, da bi vsi ponudniki sploh imeli tak API?

Spura ::

Najpogostejse blagajne so mikrogram advantik, njim pa ni v interesu, da bi nekdo tretji razvijal resitve na vrhu njihovih lastnih.

Excavator ::

DenisPokora ::

DamijanD je izjavil:

Zakaj misliš, da bi vsi ponudniki sploh imeli tak API?


Sem razmisljal mogoce zato, da bi lahko s tem ponujali svojo "širino" in tako omogočili tudi njihovim potencialnim strankam združitev programske opreme z neko drugo opremo, ki so jo mogoče že prej imeli npr...

Spura je izjavil:

Najpogostejse blagajne so mikrogram advantik, njim pa ni v interesu, da bi nekdo tretji razvijal resitve na vrhu njihovih lastnih.


Hvala za info! :)

Excavator je izjavil:

Preveri POS Elektronček.

Sem jih že raziskal in kolikor opažam imajo zelo razširjeno programsko rešitev, tako da dvomim da ponujajo kakršnokoli povezovanje (tudi našel nisem nič o tem).

Zgodovina sprememb…

kuall ::

odvisno od blagajne do blagajne. redke so take, da bi jih ti lahko customiziral, so pa, npr pantheon pos. večinoma pišeš programerju blagajne svojo glasbeno željo in ti jo uresniči za protiplačilo.

DenisPokora ::

kuall je izjavil:

odvisno od blagajne do blagajne. redke so take, da bi jih ti lahko customiziral, so pa, npr pantheon pos. večinoma pišeš programerju blagajne svojo glasbeno željo in ti jo uresniči za protiplačilo.


Potem, če prav razumem, je najbolje, da razvijem svoj lastni program, ki bo skrbel za natakarje + zraven še pošiljal račune na FURS.

kuall ::

ni tak enostavno kaj takega sprogramirati, isto kakor ni spletne trgovine, čeprav se sliši enostavno in čeprav bodo povprečneži trdili, da je to čista osnova. imaš kar dosti tega že narejenega.

free_rider ::

Najbrž ste že slišali za stari rek Ta SuHi ŠKaFeC PuŠČa.
Če iz tega stavka izločimo vse samoglasnike, dobimo nezveneče nezvočnike, pred katerimi vedno uporabljamo predlog "s".
Pred vsemi ostalimi črkami, vključno s samoglasniki, uporabljamo predlog "z".

Torej "z gostilniško"

Ni za kaj.

DamijanD ::

prosim :) je tudi mene zmotilo...
denisPokora kaj bi rad pravzaprav naredil?

Manjši ponudniki so večinoma pripravljeni na sodelovanje/dograditve. Večji pa verjetno že imajo to kar imaš v mislih (ali pa ne vidijo smisla v tem).

Goran's Blog ::

Zelo odvisno od ponudnika do ponudnuka.
Nekateri ponujajo le povezavo preko API-ja kjer lahko kličeš le določene zadeve kar pustijo, je pa v določenih primerih tudi sam API za stranko plačljiv.
Ni nekega enotnega pravila pri ponudnunikih.

Jure14 ::

DenisPokora je izjavil:

Potem, če prav razumem, je najbolje, da razvijem svoj lastni program, ki bo skrbel za natakarje + zraven še pošiljal račune na FURS.

Kaj ročno pa te sploh muči?
Sprememba funkcionalnosti programa za uporabnike, al končne analize nad podatki?
Za prvo bolj težko, da lahko pri kom kaj veliko prilagajaš, za končne rezultate pa imaš v najslabšem primeru kak izvoz podatkov.

Tody ::

Davčno blagajno majo vsi. Kako dobro dela mislim da ni stvar IT. Kako bos skrbel za natakarje je pa ena bol čudnih idej. Če procesi zadaj ne štimajo potem noben sw ne bo rešil problemov.

Excavator ::

DenisPokora je izjavil:

DamijanD je izjavil:

Zakaj misliš, da bi vsi ponudniki sploh imeli tak API?


Sem razmisljal mogoce zato, da bi lahko s tem ponujali svojo "širino" in tako omogočili tudi njihovim potencialnim strankam združitev programske opreme z neko drugo opremo, ki so jo mogoče že prej imeli npr...

Spura je izjavil:

Najpogostejse blagajne so mikrogram advantik, njim pa ni v interesu, da bi nekdo tretji razvijal resitve na vrhu njihovih lastnih.


Hvala za info! :)

Excavator je izjavil:

Preveri POS Elektronček.

Sem jih že raziskal in kolikor opažam imajo zelo razširjeno programsko rešitev, tako da dvomim da ponujajo kakršnokoli povezovanje (tudi našel nisem nič o tem).


Sicer je minilo že nekaj časa odkar sem delal s stranko ki je uporabljala njihov sistem - nisem prepričan če so pripravili celotno custom rešitev, ampak sem delal z njihovim API-jem za blagajno.
Določena spletna naročila smo pošiljali na blagajno za nadaljno potrjevanje/obdelavo ipd.

Zgodovina sprememb…

DenisPokora ::

free_rider je izjavil:

Najbrž ste že slišali za stari rek Ta SuHi ŠKaFeC PuŠČa.
Če iz tega stavka izločimo vse samoglasnike, dobimo nezveneče nezvočnike, pred katerimi vedno uporabljamo predlog "s".
Pred vsemi ostalimi črkami, vključno s samoglasniki, uporabljamo predlog "z".

Torej "z gostilniško"

Ni za kaj.


Bravo, vse pohvale za opaženo napako. Upam, da je zdaj tvoj ego srečen.

DamijanD je izjavil:

prosim :) je tudi mene zmotilo...
denisPokora kaj bi rad pravzaprav naredil?

Manjši ponudniki so večinoma pripravljeni na sodelovanje/dograditve. Večji pa verjetno že imajo to kar imaš v mislih (ali pa ne vidijo smisla v tem).


Rad bi se s svojim programom povezoval na gostilniški program, kjer bi imel pravice ustvarjati nove mize, nova naročila ipd...

Jure14 je izjavil:

DenisPokora je izjavil:

Potem, če prav razumem, je najbolje, da razvijem svoj lastni program, ki bo skrbel za natakarje + zraven še pošiljal račune na FURS.

Kaj ročno pa te sploh muči?
Sprememba funkcionalnosti programa za uporabnike, al končne analize nad podatki?
Za prvo bolj težko, da lahko pri kom kaj veliko prilagajaš, za končne rezultate pa imaš v najslabšem primeru kak izvoz podatkov.


Rad bi se s svojim programom povezoval na gostilniški program, kjer bi imel pravice ustvarjati nove mize, nova naročila ipd...

Zgodovina sprememb…

kuall ::

če blagajna nima plugin sistema za programiranje sama sebe (kot so npr VBA makroti v Excelu) ali web servisa z APIji ti ostanejo še automation skripte. če je web app lahko uporabiš selenium s C# + visual studio (imam dobre izkušnje s tem, da se narediti vse). če je desktop windows app pa enega izmed teh: https://softwaretested.com/windows/7-be... (nimam izkušenj s tem razen ko sem bil star ene 15 let sem nekaj experimentiral z enim takim programom, se da po moje tudi vse narediti).
ampak vmes ne sme noben uporabljat tiste kište, kjer bo tvoja skripta klikala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raba predloga s/z (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11115060 (12636) jype
»

Brezplačna/poceni davčna blagajna za android

Oddelek: Programska oprema
187173 (5554) d4vid
»

Odgovornost razvijalca (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
517651 (5344) Okapi
»

Brezplačna odprto-kodna POS Blagajna - mikroBLAGAJNA (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10028358 (16878) japol
»

Gneča pri blagajni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11120926 (16424) GregiB

Več podobnih tem