» »

Athlon SlotA hlajenje

Athlon SlotA hlajenje

mg4547 ::

Hi. Imam tezave pri hlajenju procesorja Athlon 500 na Slotu A. Itak sem že moral menjati ohišje midi (sedaj imam big), ker se mi je PC ze po 0.5 uri delovanja segrel do samodejnega izklopa. Na servisu so ugotovili, da je bil transformator preblizu proc. Pri drugem stolpu pa je delovanje normalno enih 5 ur, potem pa ze kaze znake utrujenosti. Na procesorju imam namescen samo en ventilator (ali je to dovolj?). Zvedel sem za firmo Vantec, ki izdeluje rebra za hlajenje z dvema ventilatorjema. Strokovnjaki za hlajenje, kaj svetujete?

P.S. Stolp je polno nabasan (Voodoo, TV Tuner, DVD dekoder, itd.)

Bungee- ::

Najprej preveri, ce je pod hladilnimi rebri slucajno se vedno tista zloglasna nalepka, potem jo odstrani, dodaj malo termalne paste, in ucinek bo boljsi. Seveda pa preveri kako se vrti ventilator na rebrcih, ce se ne ... ;( Aja pa se to razpihaj rebrca, ker ce so prasna ne odvajajo toplote .... pa smo spet tam 8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

MUC ::

Mam TB 1.2 pa mi ga superorb ohladi v idlanju na 45, ob ful obremenitvi pa je do 59 C .. to maš ti nekej narobe z ventilatorjem pomoje, ker shut down je po defaultu nastavlen na 70 se mi zdi

Pretorijanec ::

Fanta čist sta falila! On nima SocketA procesorja ampak SlotA! Torej mu NE grho gor COrb-i, Vulcano I/II, SOrb-i,... Lahko kup u Mlacomu SlotA cooler.

G[e]c ::

Ti mene je tud jebal to sm mel pol leta odprto kisto. Lej tko nared taprve poglej ce ti napjalnik piha v proceosr to sfuki ne sme kup si tak napajlnik ki ti ne bo pihu!
Jest mam GoldOrba gor za SlotA in super zdej dela.
Problem je bil sam napjalnik ki je pihu v proceosr in pol se je vse neki segrelo zdej je pa super.

ChiefThunder ::

Kr golden orba za slot 1 si ubod, če misliš kupovati nov hladnjak...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grrrr...kaj se je zgodilo z BIOS-om ...

Oddelek: Strojna oprema
5833 (712) celica
»

Slot A OC Kako?

Oddelek: Navijanje
91085 (912) HardwareMaster

Koliko dobim za plato+proc?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6839 (742) luni
»

Kako namestiti ventilator na procesor P||

Oddelek: Pomoč in nasveti
111148 (1081) salesky
»

Lamer rab pumoc!

Oddelek: Pomoč in nasveti
271681 (1439) luni

Več podobnih tem