» »

Grrrr...kaj se je zgodilo z BIOS-om ...

Grrrr...kaj se je zgodilo z BIOS-om ...

celica ::

Zdravo ...

Nabavil sem eno plato za SlotA Athlona, slednjega vtaknem, prizgem komp....in nic. Racunalnik se zazene, zazna procesor, disk, zajamra da kao da je drug procesor, in naj popravim z Soft-Menijem...gremo, hitro pritisnem DEL. cakam, cakam, pa nic;(( black screan...

Resetiram, enak postopek, pritisnem DEL...pa zopet black screan ;((.
Resetiram se enkrat, pa se mi posveti ko zagledam tisti ENERGY logo.
Tukaj je slika kako zgleda, malce slabsa, ampak glavno da se vidi kako in kaj...:D



Ocitno je nekaj narobe z BIOSOM... Se komu kaj sanja od cega bi to lahko bilo, logo je namrec cel rumen, tistega zelenega napisa ni, se crta ki je pod napisom je rumena. Zelenega napisa pa sploh ni.
Racunalnik pa se noce bootat, niti iz HDD-ja niti iz FDD-ja.
Vidi se, da nekaj poskusa, ampak po kaksni sekundi se vse ustavi.

Lp.
negre..! gre ..? joj GORI ..!
  • spremenilo: celica ()

Han ::

Resetiraj BIOS (zbriši CMOS) z mostičkom na plošči. Če tega ni, odstrani baterijo za par minut...

celica ::

Hoj ...

Poskusil sem ze vse, od jumperja, do baterije, do DIP stikal. Zanimivo, pri enem resetu, se ni pokazala standardna boot procedura, ampak nek Emergency setup ali nekaj takega... Zgleda da sem trofil neko kombinacijo DIP stikal, ker pa na to nisem bil pozoren, mi nikakor ne rata da bi do tega prisel se enkrat.

Ve kdo kaj vec o tem, zgleda da ima neko dodatno varovanje ali "servisni" bios.. nimam pojma ..

Aja, plata je ABIT KA7 na SlotA


Lp.
negre..! gre ..? joj GORI ..!

Exilian ::

ni rešitev samo predlog, probi dt tastar procesor nazaj,da vids ce bo delu, ce ne bo lahko plato fuknes stran, ce pa bo pa ..................
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

Exilian ::

aja, ti si plato kupu ?? Urg, sposod si od frenda en procesor k bo su na slot A, pa brobi pol.
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

celica ::

Zdravo ...

Plato sem kupil ja. Hmmm Grrrrr... procesor ja, tile Athloni na SlotA so ze prava redkost, tako da tudi ta varijanta da bi poskusil z drugim procesorjem nepomaga.
Procesor sicer dela, je bil pred kratkim sproban, na enem drugem sistemu, zal pa je tam enak, tako da bi bil verjetno enak rezultat. ;(
Kolikor se meni zdi, je nekaj narobe z Biosom, ima kdo kak eprom programator, BIN file imam, placam ..!!!:'(

negre..! gre ..? joj GORI ..!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokvarjeni RAM ali????

Oddelek: Strojna oprema
403378 (2090) Nesta
»

kaj je šlo k vragu - ram ali...?

Oddelek: Strojna oprema
71150 (1029) Azrael
»

Slot A OC Kako?

Oddelek: Navijanje
91131 (958) HardwareMaster
»

agp 1x , 2x , 4x

Oddelek: Strojna oprema
121288 (1060) element
»

Now, I call that a good deal!

Oddelek: Strojna oprema
151454 (1216) Igor

Več podobnih tem