» »

Menjava termostata

Menjava termostata

monk__y ::

V stanovanju imam tale Danfoss termostat. Rad bi ga zamenjal za nekaj bolj "pametnega", da lahko nadziram tudi prek telefona.

Če ja, kakšen bi bil postopek? Kako sploh delujejo termostati? Če prav razumem, imam iz stanovanja povezano elektriko do "grelne enote", termostat pa samo odpre vrata, ko je treba začet gret? Imam daljinsko ogrevanje.

Spodaj so slike termostata


janezvalva ::

tvoj trenutni termostat ima svoje napajanje.
preklaplja samo kontakt. torej odprto, zaprto.
torej, samo preklaplja stikalo od črpalke, katera potem pretaka toplo vodo po tvojih radiatorjih.
verjetno boš rabil še napajanje povleč za tvoj bodoči pametni termostat.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Likalnik ::

Jaz sem imel termostat Nest...kateri je oreko wifi-ja povezan na omrezje.
S telefonom si lahko spremljal stanje doma...po potrebi vklopil ali izklopil kurjavo na daljavo...ali pa si nastavil urnik kdaj naj se kurjava vklopi ali izklopiy
Gre pa tudi na nacin lokacije....ko termostat zazana, da si v blizini (v avtu nekje v ulici) se kurjava avtomatsko vklopi.

Prav tako redno mesecno dobivas na email podatke koliko si v posameznem mesecu ur kuril.

Jaz sem ga imel cca 10 let...ko sem imel pec na olje...sedaj sem sel na TC in dobil zraven drugi termostat.

monk__y ::

janezvalva je izjavil:

tvoj trenutni termostat ima svoje napajanje.
preklaplja samo kontakt. torej odprto, zaprto.
torej, samo preklaplja stikalo od črpalke, katera potem pretaka toplo vodo po tvojih radiatorjih.
verjetno boš rabil še napajanje povleč za tvoj bodoči pametni termostat.


Hm, v dozo pride z ene strani kabel ki ima rjavo, modro in rumeno-zeleno žico, kar sklepam da bi lahko bilo napajanje? Rjava in rumeno-zelena sta povezani v COM port na termostatu, potem pa gre ven rjava iz HEAT_OFF od termostata, ter modra.

Likalnik ::

Nest termostat je rebil samo dve zili za delovanje

mirator ::

Kot je napisal janezvalva, ima termostat lastno napajanje preko vstavljenih baterij. Ima pa preklopno stikalo, na katerega na sponko com imaš pripeljano fazo, iz sponke heat off pa gre faza na črpalko. Tista rumeno -zelena žica verjetno pelje fazo na nek drugi porabnik in je primer šalabajzerstva.
Če nočeš imeti prevelikih predelav, potem poišči pameten termostat prav tako z lastnim napajanjem.

janezvalva ::

monk__y je izjavil:

janezvalva je izjavil:

tvoj trenutni termostat ima svoje napajanje.
preklaplja samo kontakt. torej odprto, zaprto.
torej, samo preklaplja stikalo od črpalke, katera potem pretaka toplo vodo po tvojih radiatorjih.
verjetno boš rabil še napajanje povleč za tvoj bodoči pametni termostat.


Hm, v dozo pride z ene strani kabel ki ima rjavo, modro in rumeno-zeleno žico, kar sklepam da bi lahko bilo napajanje? Rjava in rumeno-zelena sta povezani v COM port na termostatu, potem pa gre ven rjava iz HEAT_OFF od termostata, ter modra.

ne. tvoj trenutni termostat ima svoje napajanje iz dveh baterij. te baterije zdržijo po pet let, in jih zamenjaš.
imaš pa, kot praviš modro zadaj v dozi, verjetno je to ničla, katero rabiš. faza ti je pa na ru/ze+rj(com). rj iz heat_off ti je signal naprej do črpalke ali elmag ventila, katero ti potem regulira gretje.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri vezavi novega termostata

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91237 (1021) Oktan
»

Pametni termostat

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
131311 (827) TheBlueOne
»

Priklop termostata za električno peč

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6777 (630) HarryRed
»

priklop termostata

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61359 (1149) Voluharr
»

priklop termostata za peč?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1012078 (11993) gumby

Več podobnih tem