» »

konec vseh php ukazov

konec vseh php ukazov

mustafa111 ::

Pozdrav!

Zanima me če obstaja (verjetno da) ukaz ki bi končal vse php funkcije v nekem dokumentu. Recimo če je nekaj includano da potem to prkine oz. prekine vse prejšnje spremenjljivke.


Hvala za odgovore.

Seadoo ::

Ne razumem kako bi ti 'ukinu' vse funkcije.

Vse spremenljivke, ki so definirane, dobiš z get_defined_vars(), povoziš jih pa lahko z unset().

mustafa111 ::

Ja da se nebi več nekaj includalo kar je bilo prej includano. Pa da bi (kot si rekel) povozil spremenljivke.

Ziga Dolhar ::

Okej, tvoj vprašanje mi ni preveč jasno. Če izhajava iz "Ja da se nebi več nekaj includalo kar je bilo prej includano. ", te lahko napotim le na funkciji require_once() in include_once() namesto na once-less varianti :-).
https://dolhar.si/

mustafa111 ::

No, tudi na to sem že posmilil ampak problem ni v tem, da se nekaj večkrat includa.. ampak v tem, da v nekem fajlu ne želim veš da je tisto drugo includano. Recimo da imam najprej includan nek fajl kjer so spremenljivke za recimo glavo, potem pa bi rad končal to includano in includal drug fajl kjer so spremenljivke za nogo .. spremenjljivke pa so enake v obeh includanih fajlih le da so določene za različne funkcije. Upam da sem prav razložil :)

Seadoo ::

Uff, si ti življenje kompliciraš s temi includi. Dej vsako logično enoto v svoj file, pol pa includaj točno tisto kar rabiš.

BigWhale ::

Ti bi rad tole:

<?

include("My_file.php");

/* Tukaj se definira $bla = "123" in pa funkcija fart() */
/* neka bizarna uporaba teh stvari*/
$foo = $bla
fart($foo);
... ...

/* tukaj dalje bi pa rad, da fart() in $bla nista vec definirana */

printf("%s<br>", $bla);

...

?>

No, tega ne mores... :P Sploh pa, zakaj hudica bi to nucal!?

Seadoo ::

BigWhale: Motiš se. Spodnji ukaz oddefinira spremenljivko $bla. Koliko vem, pa se tega za funkcije res ne da naredit.
unset($bla);

Packač ::

jst te ne razumem ampak mogoče mislš "exit;" - ne nadaljuje izvajanje PHP kodese kočna pri tem ukazu

Seadoo ::

Ja Packač, exit() resda konča izvajanja, tako kot die(), vendar to po mojem ni tisto kar hoče. On bi rad izven funkcije oddefiniral vse ostale funkcije. Pri spremenljivkah se to še da naredit, pri funkcijah pa po mojem ne.

Resda ne vem, zakaj točno bi to počel. In, kolikor je razvidno iz njegovega sporočila, on sam nima neke lepe prakse programiranja.

jeso ::

Pa sej se bodo spremenljivke povozle, če boš pozneje v file-u includal neko datoteko z istimi spremenljivkami; edino kar ti ostane so funkcije.
Te pa le pusti živeti :D
lp

Seadoo ::

jeso: To, kakor sem že povedal, ni dober način programiranja... Tako nikoli ne veš, kaj maš definirano in kaj ne.

mustafa111 ::

Hm, seadoo me razume in tudi jaz njega razumem, samo zdaj sem že tako naredil invidim da sem ga malo posral. Potem ne obstaja funkcija, ki bi končala nek includan fajl?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[C++]Uporaba strukture v drugi .cpp datoteki

Oddelek: Programiranje
142848 (2551) mallard
»

[C++] NULL: Undeclared identifier - HELP!

Oddelek: Programiranje
101157 (1095) CCfly
»

PHP var problem! Please help!

Oddelek: Izdelava spletišč
171131 (1011) njok
»

php in šumniki

Oddelek: Programiranje
201595 (1409) lordgreg
»

SSI in CGI

Oddelek: Programiranje
6812 (723) OwcA

Več podobnih tem