» »

Prevoz stroja iz Nemčije

Prevoz stroja iz Nemčije

matjaz000 ::

A mi lahko predlagate kakšnega prevoznika, ki bi mi pripeljali frezalni stroj iz Köln-a v Nemčiji v Belo krajino?
Stroj je težak 1700 kg, postavljen je na euro paleto, ampak gleda malo izven palete.

LP, Matjaž

starfotr ::

Intereuropa.

ajfon ::

Mene pa zanima okvirna cena takšnega prevoza..

Konkretno gledam stroje na: https://www.troostwijkauctions.com/
so bolj ko ne sama tujina...


Na oko, kolk pride tak prevoz za mašino, kot omenja OP?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ajfon ()

Vanich ::

matjaz000 je izjavil:

A mi lahko predlagate kakšnega prevoznika, ki bi mi pripeljali frezalni stroj iz Köln-a v Nemčiji v Belo krajino?
Stroj je težak 1700 kg, postavljen je na euro paleto, ampak gleda malo izven palete.

LP, Matjaž


Predvidevam, da je stroj kupljen na dražbi - to je ponavadi eno težko sranje od logistike za zrihtat. Kliči Intereuropo, te bodo zelo veseli.;((

Invictus ::

Računaj vsaj 500 EUR, pa zna biti več.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c3p0 ::

Nam je Ploj(.si) pripeljal mašino iz Irske, cca. 30 ton če se prav spomnim.

matjaz000 ::

Stroj je kupljen pri prodajalcu rabljenih strojev in je v njegovem skladišču.
Naklad pon-petek med 8h in 16h.

lp, Matjaž

val46 ::

Morda bi bila še najcenejša varianta, če dobiš enega prevoznika, ki ima direktne povezave s Kolnom(če obstaja tam kako podjetje, ki deluje s kakim slovenskim podjetjem vsaj na tedenski ravni). Meni vem da je podjetje Brus d.o.o. iz Idrijskega konca enkrat pripeljalo paleto z eno malo stružnico na njemu iz Herrenberga, ker vozijo tja tedensko za Kolektor. Morda povprašaj na sekcijo za promet na OZS ali GZS, če imajo oni kake podatke, kdo iz slovenije ima redne linije v tisti del Nemčije.

OldSkul ::

Iz Nemčije je prevozov kolikor hočeš, če je roba na EUR paleti toliko bolje, tudi če gleda čez.
Predlagam da se kontaktira Schenker, jaz jih pogosto koristim ko iščem prevoze za manjše količine. Če hoče kdo kontakt naj mi pošlje ZS. Moraš vedeti točne mere ter težo.

m3k ::

OldSkul je izjavil:

...Moraš vedeti točne mere ter težo.

https://www.eurosender.com/en/pallet-de...

harvey ::

Alpis Kranj, Vlaj Ljubljana brez problemov ti lahko tole naložijo, prosi jih za ponudbo za omenjeni prevoz.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

bbbbbb2015 ::

matjaz000 je izjavil:

A mi lahko predlagate kakšnega prevoznika, ki bi mi pripeljali frezalni stroj iz Köln-a v Nemčiji v Belo krajino?
Stroj je težak 1700 kg, postavljen je na euro paleto, ampak gleda malo izven palete.

LP, Matjaž


Svojčas je to stalo 1€/km (8 let nazaj), naklad in razklad posebej. Ne pozabit na zavarovanje. Za poškodbe med nakladom in razkladom je potrebno imeti posebej zavarovanje. Tipsko zavarovanje plačuje škodo po kili tovora (relativno malo) MED PREVOZOM, ČE JE PO KRIVDI PREVOZNKA. Daj si posebej narediti zavarovanje kot lastnik tovora.
1700kg ni problem, to še vedno dvigne normalen viličar. Tam od 6 ton naprej je problem, to rabiš neko obliko avto dvigala, kar se posebej računa.

To bi res svetoval firme, ki se prav s takimi stvarmi ukvarjajo, ne prevoznike at random, ki sicer prevažajo stvari, samo naklad ali razklad je v tvoji režiji.

Da ni čisto gabaritov evro palete ni problem, dokler se to da dvigniti z viličarjem.

starfotr ::

Saj zato pa vzameš vse skupaj pri npr. Intereuropi, ki ima svojo firmo za zavarovanje cargo prevozov.

https://www.interzav.si/

Ker drugje boš plačal cca. 1 % od vrednosti za zavarovanje. Tu je pa mnogo ceneje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletno kupovanje preko merkurja in vačilo palete

Oddelek: Loža
111258 (708) kixs
»

Kako pripeljati mašino, ki je težka cca 2 toni

Oddelek: Loža
405485 (3778) šernk
»

Boston Dynamics se osredotoča na skladišča

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
205389 (4116) vostok_1
»

od Ljubljane do Frankfurta

Oddelek: Loža
183354 (2596) blindb
»

Dostava prenosnika po pošti?

Oddelek: Kaj kupiti
434229 (3175) Loaded

Več podobnih tem